Lockheed Martin F-35 Lightning II

Letouny všech typů a použití
Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17878
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od skelet »

že ty z toho nemáš ten pocit, tak ho nemáš. já z něj ten pocit mám. Co si o tom kdo myslí je mi celkem šumák :-? Pokud se v F-35 pletu, tak budu jedině rád
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11845
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od Zemakt »

já ten pocit také nemám a pevně doufám, že se pleteš :-?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od cover72 »

Heleď, Polare, víš, že vyvracet špatné argumenty, které si sám vymyslíš a podsuneš je svým oponentům jaksi není úplně validní diskusní metoda? :D Mohl bys třeba specifikovat, jaké mýty na základě jakých polopravd máš na mysli?

Pár stránek zpět jsem linkoval leak té zprávy USAF o manévrovatelnosti F-35; nikoli něčí interpretaci, nýbrž surová data. Přijde ti to jako "mýtus-polopravda"? Pročpak? Protože se ti nelíbí? :D
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od CAT »

Cover: No pokud je to ta zpráva co jsem četl já, jak se tam F-35 nevyrovná F-16 s podvěšenejma nádržena, pak je na dalších stranách té správy psáno, že to bylo SW omezeními, a že se pracuje na jejich odstranění (plus že šlo o testy a ne "cvičný boj" v tom smyslu že by se snažili zjistit, které éro létá líp)...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5873
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od Polarfox »

Cover: Je to pořád ta samá úžasná starobylá leaknutá zpráva, která má tisíc různých výkladů (dle toho, kolik kontextu k ní nabalíš), ale správný je jen jediný (tedy ten zcela bez kontextu a samozřejmě nejvíce v linii Armagedonu)? Ta samá zpráva, které se všichni drží jak lejno košile, protože jinak by jim došla munice (nebo alespoň jedny z těch nejvybranějších kousků)? Ta samá zpráva, o které budeme slýchat ještě za 5 let, kdy bude sice vše dále a jasnější, ale nic jiného po ruce nebude a pár lidí a trocha pozornosti se na tu nudli vždycky utáhne?
cover72 píše:Mohl bys třeba specifikovat, jaké mýty na základě jakých polopravd máš na mysli?
Třeba všechny tyhle helmy, katapultáže, problémy s elektronikou, blesky, motory, někdy i s termíny a financováním a asi tak 50 dalších, tj. ty problémy, které v drtivé většině nikdy nebyly tak hrozné a nezvyklé a drtivá většina byla nějak napravena nebo přirozeně odplynula. Problémy často mnohem menší než u jiných strojů a programů. Což ale nikomu nezabránilo v tom nafouknout to do obludných rozměrů a do nekonečna to točit a točit a točit. I poté, co už to dávno není pravda...aneb důležitý je výsledek, ne prostředky.

Aneb koho zajímá, že když katapultuješ tu kýženou 60ti nebo kolika kilovou ženštinu z nějakého z těch strojů, kterým F-35 nesahá ani po kotníky, tak se jí stane to samé, možná i horší a často i s lehčí helmou? No přeci absolutně ale absolutně nikoho...jen pár zaslepených pošahanců, co jsou na výplatní listině LM a nekriticky F-35 zbožňují. Protože každý rozumný člověk přístupný argumentům ten jasný nedostatek F-35 pozná. Zvláště když se to píše úplně všude! Vždyť je toho přeci celý net, všichni se na tom shodují, včetně pár "bývalých nejmenovaných členů" toho či onoho a jedna leaknutá zpráva povídala, že F-35 je neskutečná srajda a že ten letoun vymanévruje jen vrabec se zlomeným křídlem. A také to tvrdí všichni... Možná se bude někomu zdát, že přeháním, ale já si myslím, že moc ne, protože upřímně jsem se doposud nesetkal s ještě tak neskutečně mediálně nafouknutou bublinou, jakou je program F-35. Navíc ten program dávno překonal hranice vojenství a pronikl do lidového folklóru, kdy dnes světem vládne samé spiknutí a podobné módní vlivy, což to poslalo do kytek úplně totálně. Takže řada serverů akorát přeřadila a místo o Bilderbergu se píše o F-35..stejným stylem.
cover72 píše:Přijde ti to jako "mýtus-polopravda"? Pročpak? Protože se ti nelíbí?
Mě to spíše přijde jako hokejový zápas, kdy si Putin vždycky na narozky nebo k jaké příležitosti se to pořádá, nastřílí 5 gólů a odveze pohár. Při použití stejné argumentační logiky a znásilnění kontextu bych tedy mohl dospět k závěru, že by se ten člověk mohl prosadit možná i v NHL nebo KHL. Protože co se komu nelíbí? Nastřílel ty góly? Nastřílel. Byla to proti ne zrovna chromým a špatným soupeřům? Bylo. Zcela jasná fakta ne? :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od cover72 »

Bojuješ s přeludem, který existuje jen ve tvé mysli. Víc k tomu nemám co říct.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od CAT »

Cover: Mě by přesto zajímal tvůj názor na zbytek toho dokumentu, kde se píše, že F-35 tu F-16 nedával protože SW omezení, víme třeba že byl F-35 testován reálně na 9G, že umí ustálený 70°AoA atd. Což si můžeme být jistí, že naložená F-16 nezvládne, dále pak vyjádření Nizozemského, nebo jakého testovacího pilota, který tvrdí něco jiného, než že by se F-35 na F-16 nechytala...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5873
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od Polarfox »

CAT píše:dále pak vyjádření Nizozemského, nebo jakého testovacího pilota, který tvrdí něco jiného, než že by se F-35 na F-16 nechytala...
Irelevantní, protože tihle a podobní lidé do toho nemají co kecat - 1) neříkají ty správné věci, 2) nejsou spolehliví, jsou zaujatí, případně naočkovaní (=neříkají ty správné věci) a jsou to jen ojedinělé názory (=neříkají ty správné věci). A i když se tyhle případy namnoží (a zákonitě se budou množit), tak to ještě dlouho bude jako jít s pistolkou na lov tanků...tenhle hoax už dávno žije vlastním životem a jen tak něčím ho hned nevykořeníš.
cover72 píše:Bojuješ s přeludem, který existuje jen ve tvé mysli. Víc k tomu nemám co říct.
Ale vždyť jo, co to budeme řešit. Já k tomu můžu říct už jenom jednu věc - pokud se nenaplní scénář Apokalypsa (o kterém tu řada lidí říká, že doufá, že se ho nedočká, ale přitom se na to třese víc jak na Vánoce :) ) a F-35 bude úspěšný letoun, tak s tím nesvedete zhola ale zhola nic. Jakkoli velká hromada nakydaného umělého hnoje s tím nehne. Ano, i za 2, 3 nebo 5 let se bude moct remcat a F-35ce vytýkat, že nedělá topinky a že pokud by dělala topinky, tak je tu 20% šance, že je spálí (škandááál velebnosti...jiný letoun, který nemá topinkovač, má prosím 100% šanci, že je nespálí!) a spousta fór, lidí a bulvárních plátků se na tom uživí, ale to je asi tak všechno.

A pak nevyhnutelně jednoho dne přestane být program F-35 mediálně zajímavý a in a pozornost se přenese někam jinam, ať už to bude genetické modifikování banánů nebo cokoli jiného. Na tohle se těším asi nejvíc, protože 75% humbuku bude najednou fuč a zbyde maximálně pár extremistů a lidí, co zaspalo a zapomnělo se včas přeorientovat na nový anti/pro trend. Pak bude možná totiž konečně klid a prostor pro nějaké vyhodnocení a zodpovědné názory. Rozhodně ne teď a takhle...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Sholva
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 22/8/2012, 20:07

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od Sholva »

Zanechme planého filozofování. K těm dílům - víte o tom někdo něco víc? Mě to přijde podivně málo, na to že to mají být tak podobná éra. Teda možná to B jim to kazí, ale i tak...
"Každý šermíř na ho..., když nepřátel nerovno."
(A. Sapkowski)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17878
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od skelet »

Sholva: tohle by ti mělo napovědět. Říkat k tomu nic nebudu, protože jsem hater :D
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sholva
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 22/8/2012, 20:07

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od Sholva »

Nějako se mi nezobrazuje? Ani nejde zobrazit v plné velikosti...
"Každý šermíř na ho..., když nepřátel nerovno."
(A. Sapkowski)
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od CAT »

Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17878
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od skelet »

Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Moc stejný dílů to nemá, de facto se jedná o tři různé letouny s jedním aerodynamickým konceptem. Přičemž nejpodobnější jsou si verze pro letectvo a námořnictvo. Jaký to šok
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od CAT »

Skelet: Hele a dokážeš tam rozšifrovat co to vlastně znamená ono "common", "cousin" a "unique". Samosebou mě nezajímá překlad těch slovíček.
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17878
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od skelet »

Trochu tě nechápu?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od CAT »

Skelet: No, přemejšlim nad tim, nad tim diagramem a úplně nevim, jestli "common" je narosto shodná součástka (což dává smysl), jak moc se od sebe liší jednotlivé "cousin". "unique" opět dávají smysl. Navíc z toho diagramu nejsem schopnej vyčíst na kolik je tedy shodných částí... Dále v tom diagramu neni kokpit a avionika, motor, "dráty" etc. Prostě nevim jak si mám ten diagram vyložit...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17878
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od skelet »

Ten graf není extra podrobný, a týká se draku. "cousin" mám za součástky upravené pro daný model. Možná jsou mezi sebou i záměnné (ale asi ne certifikované).
Takže pokud se shodneme na významu slůvka "common" a "unique", tak nejblíže k sobě má verze "A" a "C". Verze "B" je de facto celá nová. Což je něco na co už kdysi dávno "hateři" upozorňovali.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od CAT »

kenavf píše:
F-35A: $98M (low rate initial production without engine, full production in 2018 to be $85M)[
Cena F-35A pro rok 2014 byla 94.8$ (bez motoru), to bylo ve várce LRIP-8 (29 F-35A, 10 F-35B, 4 F-35C - celková cena várky: 4.6 bilionu $), v roce 2015, várka LRIP-9, která obsahovala 41 F-35A, 12 F-35B, 2 F-35C stála 5.37 bilionu $. Ceny jaké jsi uvedl ty jsou z roku 2013, takže docela neaktuální...
skelet píše:Ten graf není extra podrobný, a týká se draku. "cousin" mám za součástky upravené pro daný model. Možná jsou mezi sebou i záměnné (ale asi ne certifikované).
Takže pokud se shodneme na významu slůvka "common" a "unique", tak nejblíže k sobě má verze "A" a "C". Verze "B" je de facto celá nová. Což je něco na co už kdysi dávno "hateři" upozorňovali.
To mi to vychází docela podobně. A tedy očividně těch "common" částí je víc než 20%, ale rozhodně ne těch 70% slibovaných. Verze "B" bude mít i jiný motor, i jinak kabely atd. to je opravdu jiné letadlo...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od arten »

- "tři různé letouny s jedním aerodynamickým konceptem"
- "Mě to přijde podivně málo, na to že to mají být tak podobná éra."
- "rozhodně ne těch 70% slibovaných."

1. Je úplne evidentné, že COUSIN budú, ako tu už bolo povedané, len v detailoch iné, resp. prispôsobené celky.
2. Ako povedal CAT - toto je drak. Avionika, kokpit, motory (A,C), elektronika, zbraňové systémy, sú rovnaké, resp. vykazujúce vysokú zhodu. Čiže finálne naozaj môže byť perc. vyjadrenie zhody tých 70%.
3. Aj UNIQUE časti draku predsa vychádzajú z rovnakých technologických, materiálových zdrojov a výrobných postupov, a veľmi pravdepodobne aj na výrobu použitých zariadení.
Čiže rozhodne nejde o "rôzne lietadlá" a celkový efekt úspory spoločného vývoja a výroby troch modelov môže byť naozaj významný...
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: JSF-Joint Strike Fighter/Lockheed Martin F-35

Příspěvek od kenavf »

CAT píše:Skelet: Hele a dokážeš tam rozšifrovat co to vlastně znamená ono "common", "cousin" a "unique". Samosebou mě nezajímá překlad těch slovíček.
Tipoval by som to takto:
common=úplne identické
unique=unikátne,navzájom nepoužiteľné
cousine=identický základ(napr. časť trupu) len sú doňho napríklad dodatočne namontované nejaké priečky alebo otvory vyvŕtané,vyrezané na inom mieste ako na ostatných prevedeniach.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Letadla“