Prostředky individuální ochrany jednotlivce

Odpovědět
kouty
Příspěvky: 8
Registrován: 26/8/2011, 14:30

Prostředky individuální ochrany jednotlivce

Příspěvek od kouty »

holla chytré hlavy
potřeboval bych co nejvíce informací o historii PIOJ v českých luzích a hájích. Někde jsem četl, že tyto prostředky jsme měli před válkou na nejvyšší světové úrovni a po válce díky strachu z 3SV jsme na tom nebyli tak špatně.
Nevíte náhodou, jestli o tomto tématu není napsána nějáká knižní publikace a nebo alespoň článek v nějákém odborném časopise?
Díky za každý tip
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od Lord »

PIOJ to je dobrá zkratka, já pámatuju jen masku, pláštěnku a igelity na ruce, ale armáda na tom byla určitě lépe. Zkoušel jsi googlit?
http://www.oos.army.cz/cos/cos/841503.pdf
Celou historii ti tady asi nikdo nedá.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od Pátrač »

Kdysi a kdesi nebylo, minomety metaly a dělo pálilo a pan ing. Vladimír Kubánek si dal práci a vydal v edici Knihovnička.cz skvělou knihu HISTORIE ZBRANÍ HROMADNÉHO NIČENÍ A CHEMICKÉHO VOJSKA.

A tam je o tom jak to bylo v naší armádě od jejího vzniku v roce 1918 až do vzniku speciální chemické brigády pro zahraniční mise napsáno tolik, že je skoro nesežvejkatelné. A ještě je to pěkně provázáno v kontextu celé Evropy.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od Lord »

Nu vida, myslel jsem na Pátrače, že by mohl něco vědět. Kouty v té knize to zřejmě budeš všechno mít na zlatém podnosu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od Pátrač »

Mám v šuplíku rozděláno něco jako ČSLA A OPZHN. Ale nějak to zamrzlo. Tedy je to ve stavu abych to mohl publikovat, ale nejsem schopen uložit ani jeden obrázek, tak jsem s tím švihl. Nemám zatím nervy na to se s tím trápit.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od TonyHazard »

Pátrač píše:Mám v šuplíku rozděláno něco jako ČSLA A OPZHN. Ale nějak to zamrzlo. Tedy je to ve stavu abych to mohl publikovat, ale nejsem schopen uložit ani jeden obrázek, tak jsem s tím švihl. Nemám zatím nervy na to se s tím trápit.
Pošli mi obrázky přes email, já Ti je uložím do Alba a mohu Ti je následně podle instrukcí vložit i do článků. Nové album je schopno uložit najednou (na jedno kliknutí) i 50 obrázků. (více v SZ)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od Pátrač »

Tony to je marný boj, já to potřebuji umět sám, abych to mohl dělat kontinuálně. Ale můžeme to zkusit. Jenže mě nyní zaměstnal šílený JOHAN a to tak že velmi. Až udělám co jsem slíbil tak se pustíme do tohoto.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
kouty
Příspěvky: 8
Registrován: 26/8/2011, 14:30

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od kouty »

Netušíte někdo, jak by měla vypadat "Šilovova rovnice". Vedoucí práce po mě chce, abych ji dal do bakalářky, ale nemůžu ji najít nikde na netu.
Mělo by se jednat o pana "Georgij Evgen'evič Šilov", Rusa žijícího do roku 1975. Něco jsem našel ale je to rusky :/
(http://www.ngpedia.ru/id541594p3.html)
Rovnice by se měla týkat sorpce filtrů u masek.
Až budu mít čas, šoupnu sem část bakalářky, která je k tématu, snad to někoho bude zajímat :)
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Prostředky individuální ochrany jednotlivce 193X-2012

Příspěvek od Alchymista »

http://www.chemport.ru/data/chemipedia/ ... _1435.html
Для характеристики сорбционной способности ионита в динамических условиях используют уравнение Шилова: q = kX — t, где q - время защитного действия слоя сорбента, Х – длина слоя сорбента, k - коэффициент защитного действия слоя, зависящий от величины равновесной адсорбции, концентрации иона в растворе и скорости потока раствора, t - потеря времени защитного действия слоя. Все расчеты динамики ионный обмен базируются на решении системы уравнений для каждого компонента. Уравнение баланса имеет вид: ....
Pre charakterizáciu sorbčnej spôsobilosti "ionitu" (zrejme iontomeniča) v dynamických podmienkach sa použiva rovnica Šilova: q = kX — t, kde q - doba ochanného pôsobenia vrstvy sorbentu, X - dĺžka/hrúbka vrstvy sorbentu, k - koeficient ochranného pôsobenia vrstvy, závisiaci od veličiny rovnovážnej adsorbcie, koncentácie ionov v roztoku a rýchlosti toku roztoku, t - strata času ochranného pôsobenia vrstvy. Všetky výpočty dynamiky iontovej výmeny sú založené na riešení systému rovníc pre každý komponent. Rovnica rovnováhy má tvar: ....
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“