Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Jestli jde o tu skutečnou událost kterou myslím, tak mezitím co byl v zajetí se ten rozkaz změnil a vojenští zajatci co utekli a vrátili se byli reaktivováni, byť na ně politruci pořád hleděli přes prsty.
Říká se, že na tom měl podíl i fakt, že do zajetí padl i Stalinův syn. Kdoví. Podle mě to byl prostě jen výsledek toho, kolik sovětských vojáků, vč. důstojníků, se v různých kotlích do zajetí dostalo a se z něj probojovalo či uteklo.
Od jisté doby prostě i v SSSR začalo platit, že lidí není dost. Zvl. těch zkušených a ostřílených.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Skeptik »

Z deseti, co uletěli, bylo sedm (řadoví vojáci) přiděleno ke střelecké divizi na frontu. Štěstí je ale opustilo a šest z nich zahynulo v dubnu 1945 ... 4 při neúspěšném pokusu o přechod Odry 14.4., jeden 24.4. a jeden 27.4. 1945.
Zbývající tři byli důstojníci = jejich prověrky trvaly déle a do bojů již nezasáhli.

Konkrétně Devjaťajeva si v září 1945 vyžádal "Sergejev", což bylo krycí jméno Koroljova, aby mu pomohl s dokumentací německého raketového programu v Pennemunde ... kde Devjaťajev jako zajatec pracoval. Později Devjaťajev pracoval na lodích a stal se kapitánem. V roce 1957 mu byl, prý na podnět Koroljova, udělen Hrdina SSSR. Následně testoval křídlovou loď Raketa a později se stal prvním kapitánem křídlové lodi Meteor.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Jo, díky. Takže se nemýlím.
Supr doplnění :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Tak tu máme první ukázky z druhé řady Zaklínače. Tentokrát scénáristé použili jako podklad méně známou povídku Zrno pravdy, a nemůžu si pomoct, ale Nivellen v nich sice odpovídá Sapkowského popisu, ale vypadá spíš směšně než hrozivě:



ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od vencour »

Kdyby to někoho zajímalo, 10. března 2022 má jít "do vzduchu" 3. série Orville ...

https://www.dailystartreknews.com/read/ ... 22-on-hulu
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Tak jsem se právě vrátil z kina. Nový James Bond. Mno, zřejmě asi nejslabší s Graigem. Moc mluví a občas i nějaké to životní moudro vypustí ven. Nesedí to k němu, inu stárne. Rodina, dítě a tak. Ale jinak jako podívaná klasika. Akorát ho, týpka, na konci zabijou. Tož tak doufám, že nový 007 nebude ta statná Afroameričanka, to bych fakt nepřežil.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

James Bond pro mě skončil už v 90. letech. Jakmile "M" o svém agentovi ve filmu prohlásila, že je to "sexistický dinosaurus", už to nebyl James Bond. Rodinných filmů je dost i bez této marky.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11577
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Zlaté oko považuji za nejlepší film s Bondem. :wink: Ale poslední Bond se mi taky líbil, tedy až na ten konec, jak zemřel. Jednak jsem nevěřil, že zemřel, takže jsem neměl žádnou emociální odezvu a když se tedy ukázalo, že opravdu zemřel, tak mě spíše zklamali.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Po fenomenálním úspěchu seriálu Hra o trůny chystá televizní stanice HBO na příští rok další projekt z tohoto světa odehrávějící se 200 let před Hrou o trůny:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

Hra o trůny byla fenomenální tím, že byla na motivy slušných knih, vznikla přesně v době, kdy už byl na seriály slušný rozpočet, ale výrazně do toho nekecal žádný politruk. V tomto traileru jsem zaznamenal již snahu o rasovou vyváženost a uvidíme, zdali se dočkáme i výraznější LGBT linky.
Ovšem to čeká i seriál ze světa Pána Prstenů. Tam budou též hobiti a elfové všech ras a nadstandartních pohlaví.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11577
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Tempik píše:zdali se dočkáme i výraznější LGBT linky.
LGBTQIA+ :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

2SLGBTQIA+, když už teda..
nebo-li H- (heteresoxuálové mínus)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Čekání na novou řadu zaklinače si můžeme zpříjemnit touto vydařenou českou parodií:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Další upoutávka na blížící se druhou řadu Zaklínače:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Tak mám za sebou první dva díly seriálu Cowboy Bebop od Netflixu. Je to ve své podstatě hraný remake stejnojmenného japonského anime seriálu z roku 1998. Autoři hrané verze se očividně snaží držet své předlohy, a to jak stylizací, nadsázkou, dějem (a dokonce používá i modernizovanou hudbu). Pochopitelně některé věci jsou zde upraveny, protože anime té nadsázky snese podstatně více.
Největší odklon v charakteru postav je u hlavního záporáka. V anime je to bezcitná osoba, které všechny a všechno bere jako spotřební materiál, v hrané verzi je to spíše zakomplexovaný psychopat.
Celkem dost mě zajímá jak si poradí s postavou Radical Edward, která byla v originálu velmi, velmi, velmi svérázná (a byla nebinární dříve, než to začalo být kůl)
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11577
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Cowboy Bebop jsem na přelomu tisíciletí sledoval poctivě a moc mě bavil. Ale na tohle se pořád nemohu odhodlat.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Taky jsem z toho měl strach .. navíc Cowboy Bebop bylo mé první seznámení s anime pro dospělé. Do té doby jsem anime bral jen co by Pokémony.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11577
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

skelet píše:Cowboy Bebop bylo mé první seznámení s anime pro dospělé.
Přesně. Měli jsme tehdy satelit a já si naladil TNT a tam jsem v noci sledoval a i další. Teď mě trochu mrzí, že si nepamatuji některé názvy filmů, protože si vzpomínám, jaké to byli pecky a docela bych je chtěl znovu vidět, jestli bych se stále na ně díval stejně. Ale protože Beebob se mi líbí stále stejně, tak asi jo.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Film byl z roku 2001, a vlastně to byl on kdo mě přitáhl k anime. Našel jsem jej na kabelovce, pustil, znuděně se na to díval a zrhuba po třiceti sekundách jsem viděl na anime nezvyklou scénu, kdy kulka proletěla mozkem. To trošku upoutalo mou zvědavost :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11577
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Film byl skvělý a tehdy jsem ocenil HBO, že ho dávali poměrně záhy po jeho natočení.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“