Stránka 36 z 36
Re: Budoucnost dělostřelectva AČR
Napsal: 28/6/2026, 16:22
od Koba
Zářný příklad z jiného soudku: Stíhač McDonnell F-4 Phantom II bez hlavňové výzbroje. Taky povenené.
Re: Budoucnost dělostřelectva AČR
Napsal: 28/6/2026, 16:52
od Danik
pjaro77 píše: ↑24/6/2026, 14:46
Je mi trochu smiešne, že sa to toľko uvažuje o drahej navádzanej munícii pre delá na vzdiadelnosti 40+ km, pritom všetci príčetní v okolí uvažujú o raketometoch a lacných križujúcich strelách/dronoch.
Jak už tu několikrát zaznělo, jde o mix. Díky různým systémům s různými silnými stránkami je pak možné pružněji reagovat na větší spektrum scénářů a situací. I ta naváděná munice pro L/52 houfnice se proto nadále pořizuje. Křižující střely mají svá omezení, to samé drony.
Re: Budoucnost dělostřelectva AČR
Napsal: 28/6/2026, 17:00
od Danik
Něco z experimentálního výcviku i za účasti texaské národní gardy. Lessons learned z Ukrajiny.
"Cvičení ÚU 131. do za řízení 13. dp tak přispělo k hledání optimálních taktických postupů pro nasazení dělostřelectva v podmínkách současného bojiště, prověřilo možnosti integrace jednotek z různých útvarů a potvrdilo význam ženijního budování, maskování a opatření proti bezpilotním prostředkům pro přežití a efektivní působení dělostřeleckých jednotek."
