Akce v Perském zálivu a okolí
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Zatímco Mossad dost ztrácí reputaci, nabytou po mistrném kousku umístění dronů v kontejnerech přímo v Íránu, když po týdnu monitorování neodhalil všechny odpalovací základny íránských raket a nezabránil tak Íránu v pravidelné každodenní kampani, úplně propadla v hodnocení íránská rozvědná a především kybernetická útočná složka. Ještě v březnu a dubnu označovaly americké oficiální zdroje i vedoucí firmy IT síťové ochrany Írán za kritickou hrozbu.
Cit.:
Nejnovější výroční hodnocení hrozeb americké zpravodajské komunity , které v březnu představil Kongresu šéf Národní zpravodajské služby Tulsi Gabbard, označilo íránské kybernetické schopnosti za „vážnou hrozbu pro americké sítě a data“ a zařadilo jeho operace po bok operací kybernetických gigantů Číny, Ruska a Severní Koreje.
Ve skutečnosti bylo sice zaznamenaných na 700 pokusů o útoky na izraelské a americké cíle, ale žádný neprošel ochrannými valy. Podle tvrzení expertů pouze spustily signalizaci útoku a přítomnosti virů v otevřených částí sítí.
Zdroj: SpyTalk
Cit.:
Nejnovější výroční hodnocení hrozeb americké zpravodajské komunity , které v březnu představil Kongresu šéf Národní zpravodajské služby Tulsi Gabbard, označilo íránské kybernetické schopnosti za „vážnou hrozbu pro americké sítě a data“ a zařadilo jeho operace po bok operací kybernetických gigantů Číny, Ruska a Severní Koreje.
Ve skutečnosti bylo sice zaznamenaných na 700 pokusů o útoky na izraelské a americké cíle, ale žádný neprošel ochrannými valy. Podle tvrzení expertů pouze spustily signalizaci útoku a přítomnosti virů v otevřených částí sítí.
Zdroj: SpyTalk
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Pohled do nedávné historie a plán B
V dubnu 2021 došlo explozi v íránském podzemním jaderném zařízení Natanz, který zasáhl tamní centrifugy.
Podle původních zpráv izraelských médií se jednalo o kybernetický útok, pozdější zprávy hovoří o tom, že v továrně explodovaly nálože.
Do značné míry to bylo dané tím, že s izraelskými zpravodajskými službami spolupracuje také řada Íránců, což se znovu ukázalo i nedávno.
Zajímavé je, že v případě Natanzu podle IAEA nehrozí kontaminace. A jiní mediální experti také tvrdí, že pokud by bylo vybombardováno Fordo bombami GBU-57 MOP, tak není velké riziko, že by radiace mimo podzemní továrnu pronikla, nebo v omezené míře. Ovšem skutečně spolehlivým způsobem, jak Fordow zničit, je použití taktických jaderných zbraní
Navíc není vůbec jisté, kam byl evakuován jaderný materiál, pravděpodobně i na jiná místa.
Obnovili něco, nebo se soustředili spíše na Fordow a rozprostřeli program i jinam?
Analytici tehdy mudrovali, že útok na jaderné zařízení Íránu v Natanzu sice ukazuje sílu Izraele, ale přestřelky ohrožují dohodu se Západem. Dokonce někteří předvídali, že Írán provede protiopatření.
Íránci začali budovat nedaleko Isfahanu, další podzemní tunely v horách. Írán sem přesouval výrobu a centrifugy.
Izrael by mohl použít metodu postupného bombardování menšími bombami nebo se pokusit vysadit speciální síly, které do objektu proniknou a zničí ho. Mnohem jistější by ale byly zásahy mohutnými americkými bombami.
Íránci si pořídili nové centrifugy, které umožňují rychlejší obohacování uranu. Pokud tomu tak je, tak americký úder na zařízení Fordo či Fordow, ale nejen na něj – podzemní íránské středisko pro obohacování uranu je nevyhnutelný, pokud se nezdaří alternativní plány.
Prezident Trump k situaci uvedl, že „možná to udělá, možná ne“, a zdůraznil, že mu „došla trpělivost“ a že trvá na „bezpodmínečné kapitulaci“ Íránu. Íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Alí Chameneí však Trumpovy požadavky v televizním projevu odmítl.
Izraelská politika poslední roky nedělá v podstatě nic jiného než, že systematicky torpéduje jakékoliv snahy o domluvu s Íránem. Důsledky to mělo možná takové, že Írán odmítal spolupracovat, a možná se připravoval na finální rozhodnutí.
Pokud vám snad nejde do hlavy, jak mohli Izraelci před týdnem mít přímo v Íránu komanda zabíjející jaderné vědce a ničící zblízka raketové základny, tady máte odpověď.
Zdroje:
Jak Mosad prošpikoval Írán svými agenty
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_misl
https://www.timesofisrael.com/iran-says ... ons-grade/
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ira ... 150704_eku
Írán zahájil útok na Izrael - Udělá to znovu? - PALBA.CZ
Střela použitá Izraelem při útoku na Írán měla technologii umožňující vyhnout se detekci radarem.
O obavách Íránců z nedostatečné PVO svědčí také zatím nesplněný požadavek na dodání ruských systémů S-300, které ale Izrael dobře zná ze Sýrie a umí si s nimi poradit – pozn. Existovaly však i ambivalentní postoje mezi Izraelem a Ruskem ohledně Sýrie. Židé prováděli občas nálety na syrské pozice bez odezvy Ruska.
viewtopic.php?p=430010#p430010
Institute for Science and International Security - satelitní snímky střediska
https://isis-online.org/isis-reports/mo ... pabilities
V dubnu 2021 došlo explozi v íránském podzemním jaderném zařízení Natanz, který zasáhl tamní centrifugy.
Podle původních zpráv izraelských médií se jednalo o kybernetický útok, pozdější zprávy hovoří o tom, že v továrně explodovaly nálože.
Do značné míry to bylo dané tím, že s izraelskými zpravodajskými službami spolupracuje také řada Íránců, což se znovu ukázalo i nedávno.
Zajímavé je, že v případě Natanzu podle IAEA nehrozí kontaminace. A jiní mediální experti také tvrdí, že pokud by bylo vybombardováno Fordo bombami GBU-57 MOP, tak není velké riziko, že by radiace mimo podzemní továrnu pronikla, nebo v omezené míře. Ovšem skutečně spolehlivým způsobem, jak Fordow zničit, je použití taktických jaderných zbraní
Navíc není vůbec jisté, kam byl evakuován jaderný materiál, pravděpodobně i na jiná místa.
Obnovili něco, nebo se soustředili spíše na Fordow a rozprostřeli program i jinam?
Analytici tehdy mudrovali, že útok na jaderné zařízení Íránu v Natanzu sice ukazuje sílu Izraele, ale přestřelky ohrožují dohodu se Západem. Dokonce někteří předvídali, že Írán provede protiopatření.
Íránci začali budovat nedaleko Isfahanu, další podzemní tunely v horách. Írán sem přesouval výrobu a centrifugy.
Izrael by mohl použít metodu postupného bombardování menšími bombami nebo se pokusit vysadit speciální síly, které do objektu proniknou a zničí ho. Mnohem jistější by ale byly zásahy mohutnými americkými bombami.
Íránci si pořídili nové centrifugy, které umožňují rychlejší obohacování uranu. Pokud tomu tak je, tak americký úder na zařízení Fordo či Fordow, ale nejen na něj – podzemní íránské středisko pro obohacování uranu je nevyhnutelný, pokud se nezdaří alternativní plány.
Prezident Trump k situaci uvedl, že „možná to udělá, možná ne“, a zdůraznil, že mu „došla trpělivost“ a že trvá na „bezpodmínečné kapitulaci“ Íránu. Íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Alí Chameneí však Trumpovy požadavky v televizním projevu odmítl.
Izraelská politika poslední roky nedělá v podstatě nic jiného než, že systematicky torpéduje jakékoliv snahy o domluvu s Íránem. Důsledky to mělo možná takové, že Írán odmítal spolupracovat, a možná se připravoval na finální rozhodnutí.
Pokud vám snad nejde do hlavy, jak mohli Izraelci před týdnem mít přímo v Íránu komanda zabíjející jaderné vědce a ničící zblízka raketové základny, tady máte odpověď.
Zdroje:
Jak Mosad prošpikoval Írán svými agenty
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_misl
https://www.timesofisrael.com/iran-says ... ons-grade/
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ira ... 150704_eku
Írán zahájil útok na Izrael - Udělá to znovu? - PALBA.CZ
Střela použitá Izraelem při útoku na Írán měla technologii umožňující vyhnout se detekci radarem.
O obavách Íránců z nedostatečné PVO svědčí také zatím nesplněný požadavek na dodání ruských systémů S-300, které ale Izrael dobře zná ze Sýrie a umí si s nimi poradit – pozn. Existovaly však i ambivalentní postoje mezi Izraelem a Ruskem ohledně Sýrie. Židé prováděli občas nálety na syrské pozice bez odezvy Ruska.
viewtopic.php?p=430010#p430010
Institute for Science and International Security - satelitní snímky střediska
https://isis-online.org/isis-reports/mo ... pabilities





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ony ty představy o íránské spolupráci, ať z té či oné strany, byly a jsou tak hloupé a naivní.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
USA nedaly Íránu nikdy úplné zrušení sankcí, a Írán měl nedůvěru vůči USA. Z historie určitě viděl dohody, které byly nakonec porušeny. Západ udělal dohodu s Libyí, režim byl stejně sesazen. KLDR jadernou zbraň má, a má pokoj, a sankce jí už tolik nedrtí, kvůli Číně.
Ale dokud nějaké dohody platily, tak byl přehled o tom, co Írán dělá, a umožnoval vstup do prostor a zařízení, na které inspektoři ukázali.
Podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii Írán dohodu dosud plnil, viz zdroj.
Trump pak od jaderné dohody s Íránem odstoupil v roce 2018 a zavedl tvrdé sankce. Íránský prezident Hasan Rouhání v reakci prohlásil, že Trumpovo rozhodnutí je pro Írán historickou zkušeností.
To bylo jistě na nátlak izraelské lobby. Izrael měl bezpečnostní obavy neustále. V podstatě, dokud nezmění režim v Íránu, tak budou mít furt noční můry.
A bude to muset být režim, který kompletně zlikviduje vše co by mohlo souviset i s mírovou atomovou energií, vše kolem raket, vše kolem podpory proxy skupin, atd. Dobrovolně to zřejmě nepůjde.
Zdroj:
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... nkce-79878
Ale dokud nějaké dohody platily, tak byl přehled o tom, co Írán dělá, a umožnoval vstup do prostor a zařízení, na které inspektoři ukázali.
Podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii Írán dohodu dosud plnil, viz zdroj.
To bylo jistě na nátlak izraelské lobby. Izrael měl bezpečnostní obavy neustále. V podstatě, dokud nezmění režim v Íránu, tak budou mít furt noční můry.
A bude to muset být režim, který kompletně zlikviduje vše co by mohlo souviset i s mírovou atomovou energií, vše kolem raket, vše kolem podpory proxy skupin, atd. Dobrovolně to zřejmě nepůjde.
Zdroj:
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... nkce-79878





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
A jaký mělo tohle vliv na jejich snahu o vývoje jaderné zbraně? Odpovím si sám. Nulový.Ale dokud nějaké dohody platily, tak byl přehled o tom, co Írán dělá, a umožnoval vstup do prostor a zařízení, na které inspektoři ukázali.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
v rámci těch dohod onen Irán vyvíjel jaderné zbraně dál a dál .. takže .. jaké dohody?



- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Podle grafu v této zprávě je vidět, že došlo k výraznému zvýšení instalací centrifug a produkce, až po odstoupení Trumpa. Bylo to jeden z faktorů, proč se rozhodli pokračovat.
https://isis-online.org/isis-reports/de ... ugust-2024
Speciální 14 denní izraelské operace je v půlce a zatím to vypadá na velkou bezradnost.
https://isis-online.org/isis-reports/de ... ugust-2024
Speciální 14 denní izraelské operace je v půlce a zatím to vypadá na velkou bezradnost.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
myslíš ten stát, který je vyvíjel a dokonce i použil?



- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Zrejme boli všetky zlikvidovane, keď po invázii v 2003 nič nenašli. Či?
Celkom by som si tipol, o informácie koho sa v tom 2003 US administratíva opierala.
Irak na kolenách, následne Syria, Irán je na rade.
A opäť to zabalíme do rovnakého papiera, je to 20 rokov, kto by si scenáre spajal.
Celkom by som si tipol, o informácie koho sa v tom 2003 US administratíva opierala.
Irak na kolenách, následne Syria, Irán je na rade.
A opäť to zabalíme do rovnakého papiera, je to 20 rokov, kto by si scenáre spajal.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Irák měl tu smůlu, že jeho vůdce byl tak trošku debil.. Irán tyto zbraně vyvíjí dlouhodobě, včetně raketového programu. I MAAE potrdila, že Irán obohacuje uran nad hodnotu 60%. Pro jaderné elektrárny potřebuješ obohatit uran tak na 5%.
Nebo chceš rozporovat oficiální zprávy MAAE?
Nebo chceš rozporovat oficiální zprávy MAAE?



- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Co rozporujem je dôveryhodnosť tvrdení Netanjahua a jeho umyslov. Je to myslenim nacista. Nechápem, ako si ho tak vzdelaný národ môže opakovane zvoliť.
Rovnako si nemyslím, že Iran nemá právo mať jadrovú zbraň. Ma právo na sebaobranu, ako ktokoľvek iný.
Jadrová zbraň je dosť jasný mierotvorca. Inak by sa indicki a čínski ohraničníci nemlatili palicami.
Rovnako si nemyslím, že Iran nemá právo mať jadrovú zbraň. Ma právo na sebaobranu, ako ktokoľvek iný.
Jadrová zbraň je dosť jasný mierotvorca. Inak by sa indicki a čínski ohraničníci nemlatili palicami.
- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Sebaobrana sa to vola, až keď sa reálne brániš útoku. Inak je to útok a až reakcia Iranu bola sebaobrana.
Ak sa chceš takto pozerať na akcie Izraela, musíš sa rovnako pozerať aj na akcie Ruska. Konzistentnosť.
Niet v tom rozdiel, je to porušením medzinárodného práva.
Ak sa chceš takto pozerať na akcie Izraela, musíš sa rovnako pozerať aj na akcie Ruska. Konzistentnosť.
Niet v tom rozdiel, je to porušením medzinárodného práva.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Irán roky vyzbrojoval teroristické bojovky, ktoré sypaly izraelcom rakety na hlavy.
Robili ukrajinci nejaké teroristické útoky na Rusko pred specop ?
Tak pomaly s tou konzistentnosťou.
Iránci mohli kľudne darovať hútiom alebo ahizballáhu jadrovú bombu. Tí by sa nerozpakovali ju použiť. Toto je problém. Irán by bol z obliga , však islámsky fatantik rád zhorí za Allaha v atomovom ohni.
Robili ukrajinci nejaké teroristické útoky na Rusko pred specop ?
Tak pomaly s tou konzistentnosťou.
Iránci mohli kľudne darovať hútiom alebo ahizballáhu jadrovú bombu. Tí by sa nerozpakovali ju použiť. Toto je problém. Irán by bol z obliga , však islámsky fatantik rád zhorí za Allaha v atomovom ohni.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Irán neustále vykřikuje, že je Izrael třeba vymazat z mapy světa. Neustále vyzbrojuje Hizballáh nebo Hamás.
Tvůj příměr s Ruskem tedy moc nesedí. Spíše kulhá na obě nohy, které byly odřezány a spáleny v peci.
Tvůj příměr s Ruskem tedy moc nesedí. Spíše kulhá na obě nohy, které byly odřezány a spáleny v peci.



- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Myslím, že celé si to veľmi zjednodušil. Tam niet krajiny bez masla na hlave.
Na blízkom východe existuje len jedna krajina, ktorá jednak okupuje cudzie územie a zároveň útočí na iné štáty bez vypovedania vojny.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Iran%E2 ... y_conflict
Tak ako sa človek nemôže postaviť na stranu režimu v Irane, pri zmysloch podľa mňa to neurobí ani v prípade Izraelu.
Krivat na neexistujuce nohy sa nedá. Vtedy sa práve hybes velmi hladko, na kolesách.
Na blízkom východe existuje len jedna krajina, ktorá jednak okupuje cudzie územie a zároveň útočí na iné štáty bez vypovedania vojny.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Iran%E2 ... y_conflict
Tak ako sa človek nemôže postaviť na stranu režimu v Irane, pri zmysloch podľa mňa to neurobí ani v prípade Izraelu.
Krivat na neexistujuce nohy sa nedá. Vtedy sa práve hybes velmi hladko, na kolesách.
Naposledy upravil(a) Juraj Tichý dne 21/6/2025, 13:03, celkem upraveno 1 x.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Pjaro.Kjucipisek. Jak chces odfiltrovat studenou valku z historie Ruska pred tim svazu.Neustaly strach i muj i tvuj z jaderneho utoku na nas. Byl jsi na svete?
Jakmile Ukrajina usty Zelenkeho pozadovala vstup do NATO a jestli nam nas vstup nepovolite tak mame moznosti se jaderne vyzbojit ,bylo zle,vymalovano. Na tom zasedani vsichni po tomto prohlaseni Zelenskeho sklopili hlavy,sal zahucel a bylo zle doopravdy. Videa tady jsou.
Ano srovnani tady je na snade. .
Ano Persani a Zidi jsou na noze dlouho.
Ukrajinci a Rusi take.
Ja osobne bych nikdy nenapsal ,ze Zidi maji pravo napadnout jiny stat. Tak jak jej napadli ted.
Protoze automaticky bych musel napsat ,ze Rusi meli pravo napadnou Ukrajinu.
V tomto opravdu souhlasim s Jurajom i kdyz se v mnohem nesejdem,tak v tomto ano.Viz jeho posledni prispevek.
Jakmile Ukrajina usty Zelenkeho pozadovala vstup do NATO a jestli nam nas vstup nepovolite tak mame moznosti se jaderne vyzbojit ,bylo zle,vymalovano. Na tom zasedani vsichni po tomto prohlaseni Zelenskeho sklopili hlavy,sal zahucel a bylo zle doopravdy. Videa tady jsou.
Ano srovnani tady je na snade. .
Ano Persani a Zidi jsou na noze dlouho.
Ukrajinci a Rusi take.
Ja osobne bych nikdy nenapsal ,ze Zidi maji pravo napadnout jiny stat. Tak jak jej napadli ted.
Protoze automaticky bych musel napsat ,ze Rusi meli pravo napadnou Ukrajinu.
V tomto opravdu souhlasim s Jurajom i kdyz se v mnohem nesejdem,tak v tomto ano.Viz jeho posledni prispevek.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Juraj zjednodušeně to tady podáváš pouze ty.
Já se držím složitých vzájemných (nenávistných) vztahů a oficiálního tvrzení MAAE. Írán neprováděl mírový jaderný výzkum, prováděl vývoj jaderných zbraní. Můžeme se pouze dohadovat kolik času jim k bombě scházelo a jestli byli ochotni se tohoto výzkumu vzdát.
Řeči o tom, jak se Rusové cítili ohrožení Ukrajinci jsou prostě jen bláboly.
Já se držím složitých vzájemných (nenávistných) vztahů a oficiálního tvrzení MAAE. Írán neprováděl mírový jaderný výzkum, prováděl vývoj jaderných zbraní. Můžeme se pouze dohadovat kolik času jim k bombě scházelo a jestli byli ochotni se tohoto výzkumu vzdát.
Řeči o tom, jak se Rusové cítili ohrožení Ukrajinci jsou prostě jen bláboly.



Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Čo tu žvaníš o jednej krajine, ktorá útočí na iné štáty bez vypovedania vojny ?Juraj Tichý píše: ↑21/6/2025, 13:02 Myslím, že celé si to veľmi zjednodušil. Tam niet krajiny bez masla na hlave.
Na blízkom východe existuje len jedna krajina, ktorá jednak okupuje cudzie územie a zároveň útočí na iné štáty bez vypovedania vojny.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Iran%E2 ... y_conflict
Tak ako sa človek nemôže postaviť na stranu režimu v Irane, pri zmysloch podľa mňa to neurobí ani v prípade Izraelu.
Krivat na neexistujuce nohy sa nedá. Vtedy sa práve hybes velmi hladko, na kolesách.
Izrael zažil 5 invázií muslimských armád.
Teroristické bojovky sa nepočítajú ? Irán s nimi nič nemá ani ich nefinancuje ? Hybridná vojna iránu je taktiež vojna.
Izrael si viac si na hlavu od nenávistných ajatoláhov srať nedá.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.



