Stránka 25 z 25
Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace
Napsal: 22/8/2025, 07:44
od Dzin
Co si pamatuji z knihy Modré barety od Zalogy, tak je zvolil protože díky vystoupení za WW2 se dostávalo sovětským námořníkům za jejich výkony velké vážnosti v sovětské společnosti. Využil tedy tento symbol udatnosti a bojového ducha a chtěl aby takto bylo nahlíženo i na výsadkáře. To vše v duchu toho, že se mělo jednat o elitní jednotky a aby se na ně tak pohlíželo. Pro dosažení tohoto efektu využil tak zavedený symbol.
Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace
Napsal: 22/8/2025, 10:17
od Pikujuci brizolit
Potopiť Wilhelm Gustloff chcelo fištrona, to sa musí sovietskym námorníkom nechať. Je zaujímavé, že mimo exZSSR sa na ich výkony pozerá diametrálne inak.
Minulý rok počas návštev Bieloruska sa ale aj ich miestne VDV tešilo veľkej popularite, rozumej v parkoch boli aranžované sochy, kde ste sa mohli zvečniť pod rozvinutým padákom ich VDV. Ale určiť exaktne sovietske alebo bieloruské VDV nešlo, vzhľadom na silné retro v bieloruskej armáde.
Koniec OT.
Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace
Napsal: 22/8/2025, 11:18
od Ataman
Pikujuci brizolit píše: ↑22/8/2025, 10:17
Potopiť Wilhelm Gustloff chcelo fištrona, to sa musí sovietskym námorníkom nechať. Je zaujímavé, že mimo exZSSR sa na ich výkony pozerá diametrálne inak.
Nevím, co má potopení Gustloffa společnýho s výkony námořníků bojujících jako pěchota (protože o těch je řeč).
Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace
Napsal: 22/8/2025, 11:39
od Pikujuci brizolit
Potom sa všetkým sovietskym námorníkom bojujúcich ako pechota úprimne ospravedlňujem. Ďakujem za upresnenie, Ataman.
Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace
Napsal: 26/8/2025, 11:49
od Dzin
Na druhou stranu, ono to je opravdu ironické, že největší slávě se sovětští (ruští) námořníci netěší za své bojové vystoupení ve svém živlu, ale na souši, což je místo, kterým obecně všichni námořníci opovrhují nejvíc.
Schválně, počastovali by je jejich zahraniční kolegové termínem "suchozemské krysy"?

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace
Napsal: 24/2/2026, 09:11
od Dzin
Docela by mě zajímalo, jak na tom v současné době VDV jsou. Přijde mi, že se úplně z mediálního prostoru vytratily informace o jejich nasazení. Přitom v minulosti to bylo vždy jedno z hlavních témat ruské propagandy.
Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace
Napsal: 28/4/2026, 12:19
od Rase
Před dvěma dny se v Moskevské oblasti konala tematická výstava s názvem "Den inovací výsadkových sil". Účast na výstavě si vzaly přibližně 40 podniků obranného průmyslu, specializovaných průmyslových společností a konstrukčních úřadů, stejně jako výzkumné organizace a velící orgány ruského ministerstva obrany. Představily více než 300 vzorků, technologií, inovativních řešení a exponátů. Přibližně 25 organizací předvedlo své produkty na místě výstavy poprvé.
https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 7412000057