Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Odpovědět
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Scotty87 »

Viking Vike píše: 10/2/2024, 15:35 Isto? Lebo ak sa dobre pamätám, tak maďarská licencia na Breny je obmedzená počtom a časom - podľa toho, čo skôr nastane. A potom budú musieť znova jednať.
Myslím že ne. Protože dělali nejspíš ještě dělají také kooperační výrobu pro Uherský Brod. Ovšem jisté je že mají omezení jen pro maďarský trh.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Preco by to CZUB nemalo utobit ako pri pistoliach pre slovensku policiu ?
Uživatelský avatar
Viking Vike
četař
četař
Příspěvky: 63
Registrován: 22/10/2021, 11:29

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Viking Vike »

Scotty87 píše: 10/2/2024, 16:54 Myslím že ne. Protože dělali nejspíš ještě dělají také kooperační výrobu pro Uherský Brod. Ovšem jisté je že mají omezení jen pro maďarský trh.
Na AN som našiel toto:
Licenční smlouva v hodnotě 100 milionů euro předpokládá výrobu pistolí CZ P-07/09, samopalů CZ Scorpion a útočných pušek CZ BREN 2 především pro ozbrojené složky Maďarska. Kontrakt počítá se zahájením montáže zbraní z Česka dovezených dílů a od počátku roku 2019 s plnou výrobou dílů v Maďarsku. Licenční smlouva je podepsána na dobu 10 let a předpokládá maximální výrobu 200 tisíc kusů zbraní. Nová výroba umožní vytvoření 200 nových pracovních míst.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16687
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Zemakt »

Jen technická. Krátké předpažbí a délka hlavně jsou u Brenu volitelné záležitosti, záleží na zákazníkovi.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Zemakt, kludne ma oprav, mozno sa mylim, ale to predlzene predpazbie je uz aftermarket a nerobi to CZ. Napriklad tu od HB Industries.
https://hbindustries.net/store/shop/cz- ... 5-8-m-lok/

Inak Bren 2 ma iba 8", 11" a 14 " hlavne ? Lahke sniperky 16"a 18" uz prenechali silnejsiemu Bren 2 BR v 7,62x 51 ?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Scotty87 »

https://www.czub.cz/firearms-and-produc ... ne-223-rem
Tady je jak dlouhá hlaveň, tak prodloužené předpažbí.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Aha ok. Takze 16,5 " hlaven ma aj predlzene predpazbie.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Grand power chysta vystavbu fabriky v Indii.
https://hnonline.sk/finweb/zahranicna-e ... vwHFtSyy9Y
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Grand Power predstavil na IWAe novu pusku ARAQ47. Aky nazov, taka aj puska. Je to mix AR a AK v kalibri 7,62x39. Inak konstrukcne velmi zaujimava. Predpokladam, ze toto bude najskor produkt pre vychodne trhy.
https://grandpower.eu/sk/products/produ ... ry/araq47/
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3872
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Lynx »

To sa mi paci hadam viac ako ta M4.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16687
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Zemakt »

S tím info o Indii to do sebe zapadá Niko.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3872
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Lynx »

A co tak nahrada sa58 v OSSR tymto?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16687
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Zemakt »

Nekompatibilní ráže.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Zemakt píše: 28/2/2024, 23:40 S tím info o Indii to do sebe zapadá Niko.
Suhlas. Vyzera to na Indiu. Pripadne ineho vychodneho zakaznika.

Inak vsimol si si, ze ARAQ vychytal niekolko vecnych chorob AK ? Kde urobili soudruzi v Rusku chybu, ze to nevedeli urobit sami 70 rokov.

- deleny zaver, kde paka zaveru uz nebeha hore dole a nezachytava sa o vystroj
- stavitelny gasblock
- normalne a pouzitelne a obojstranne poistky
- dlhe predpazbie M-Lock
- ergonomicka normalna MIL-Spec pazba
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16687
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Zemakt »

Jsem zvědav na první uživatelskou recenzičku a cenu. Vypadá to dobře. Na takové to domácí žvýkání bych s tím neměl problém. Ono hoblovat ty staré kosy také nejde do nekonečna. A vz.43 se dá stále sehnat za solidní peníz.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Tiez som zvedavy. Kazdopadne si najde ARAQ na civilnom trhu svojich zakaznikov. vz. 43 ma mnoho ludi este kopec a ich cena tiez nie je az taka zla. No a v Amerike to preda tak, ci tak.

Inak aby toho nebolo malo. Dnes na IWAe predstavi GP novu pistol P-24.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Vcera predstavena nova pistol od GP P-24. Podarena vecicka. Kto si chce kupit Glocka, ale ma rad Slovensko, moze ist dnes do P-24. 😀
https://grandpower.eu/sk/products/produ ... luger/p24/
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16687
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Zemakt »

:up: designově pěkná.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od HONZIK11 »

Na ty hluboke zarezy jsem koukal na Waltheru.
Chce to cas nez si clovek pohledove na ne zvykne. Dnes se mi uz libi.
https://eshop.campzero.cz/Walther-PDP-F ... 9-d504.htm
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“