Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Odpovědět
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 887
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od Danik »

mikojan29 píše: 6/11/2025, 10:55 Informácie sú z posledných týždňov, ale možno sa to už zmenilo...
Záleží jak jsou informace přesné (kolik "zaručených zpráv" už bylo), ze kdy... Je samozřejmě i možné že tam nějaký problém nyní je a pracuje se na něm. Je to první V12 po 30-ti letech navíc se značným počtem novot.

Nicméně nabízený a prezentovaný už T3 RE jsou jak V8 tak V12. A platí to výše vypsané, že tam bylo již testování.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od NagyAttila »

Danik píše: 6/11/2025, 08:16
mikojan29 píše: 4/11/2025, 07:55 A už majú odladený tento nový motor?
Zároveň se na rozdíl od minulosti více sáhlo do českých řešeních. Viz turbodmychadla od ČZ a elektronicky řízené vstřikovací čerpadlo od Motorpalu.
To neviem ci je dobre...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od mikojan29 »

Danik píše: 6/11/2025, 12:35
mikojan29 píše: 6/11/2025, 10:55 Informácie sú z posledných týždňov, ale možno sa to už zmenilo...
Záleží jak jsou informace přesné (kolik "zaručených zpráv" už bylo), ze kdy... Je samozřejmě i možné že tam nějaký problém nyní je a pracuje se na něm. Je to první V12 po 30-ti letech navíc se značným počtem novot.

Nicméně nabízený a prezentovaný už T3 RE jsou jak V8 tak V12. A platí to výše vypsané, že tam bylo již testování.
Sú to stále aktuálne informácie, preto sa pýtam, či to už odladili. Ak áno, tak to je pre nich len dobre. Nehľadám senzáciu, len doplnenie informácií.
"Alea iacta est"
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 887
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od Danik »

NagyAttila píše: 6/11/2025, 17:31
Danik píše: 6/11/2025, 08:16
mikojan29 píše: 4/11/2025, 07:55 A už majú odladený tento nový motor?
Zároveň se na rozdíl od minulosti více sáhlo do českých řešeních. Viz turbodmychadla od ČZ a elektronicky řízené vstřikovací čerpadlo od Motorpalu.
To neviem ci je dobre...
Na někoho kdo tu kope za "domáca riešenia" zajímavý názor. Ale to je tím, že je to české, v pohodě, chápeme.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 887
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od Danik »

mikojan29 píše: 6/11/2025, 23:00
Danik píše: 6/11/2025, 12:35
mikojan29 píše: 6/11/2025, 10:55 Informácie sú z posledných týždňov, ale možno sa to už zmenilo...
Záleží jak jsou informace přesné (kolik "zaručených zpráv" už bylo), ze kdy... Je samozřejmě i možné že tam nějaký problém nyní je a pracuje se na něm. Je to první V12 po 30-ti letech navíc se značným počtem novot.

Nicméně nabízený a prezentovaný už T3 RE jsou jak V8 tak V12. A platí to výše vypsané, že tam bylo již testování.
Sú to stále aktuálne informácie, preto sa pýtam, či to už odladili. Ak áno, tak to je pre nich len dobre. Nehľadám senzáciu, len doplnenie informácií.
Bohužel tu už víc nemůžu sloužit, Nabídka už je (je možné že v zákulisí dolaďují detaily). Pro Tatrovku progress, v dnešní době dělat in-house motory s více jak 90% lokálními komponent není úplně standard a výkonově už V12 v nejsilnější konfiguraci je na úrovni motorů od Scanií co pohánějí tahače těžké tankové techniky. Zároveň je ve vývoji novější převodovka co bude zvládat přenášet ještě vyšší výkonostní jednotky. Uvidíme v čase kam to posunou a jak se uchytí. Force 3. generace už i díky interiéru, kde dost pomohl DAF kličkou přes Phoenix, začala být obstojnou mašinou i pro západní trhy.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od NagyAttila »

Danik píše: 13/11/2025, 22:16
NagyAttila píše: 6/11/2025, 17:31
Danik píše: 6/11/2025, 08:16

Zároveň se na rozdíl od minulosti více sáhlo do českých řešeních. Viz turbodmychadla od ČZ a elektronicky řízené vstřikovací čerpadlo od Motorpalu.
To neviem ci je dobre...
Na někoho kdo tu kope za "domáca riešenia" zajímavý názor. Ale to je tím, že je to české, v pohodě, chápeme.
Napriklad na ceskom riadeni motora skrachoval projekt motora DV2.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od skelet »

něco staršího by tam nebylo?
ObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3826
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od pjaro77 »

NagyAttila, nevymýšľaj blbosti a naštuduj si ako to bolo reálne s motorom DV2.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2041
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od Pressburger »

Katalóg bezpečnostného a obranného priemyslu ZBOP SR
Obrázek
zdroj: https://www.zbop.sk/files/ZBOP_katalog2025_nahlad.pdf
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od NagyAttila »

MSM predstavila modernizovanu Silku

https://www.armyrecognition.com/news/ar ... rcraft-gun
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od Rase »

Není to tak dávno co prakticky to samé představili Ukrajinci - ZSU-23-4M-A1. Volitelně taky může mít rakety (posverze A4).

viewtopic.php?t=1621&start=20
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3826
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od pjaro77 »

U nás sa vyrábajú 23x152mm náboje do autokanonu ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1605
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od Flader »

V portfóliu SK firiem bola, tak zrejme hej.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3826
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od pjaro77 »

OSSR má nejaké zbrane s tým nábojom ? Lebo Hron 25 AD používa 25mm kaliber.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od niko »

Letectvo ma 23 mm kanony.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3826
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od pjaro77 »

Ktoré lietadlá a helikoptery v OSSR majú 23mm kanony ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16685
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od Zemakt »

Kdysi L 39ZA, nyní asi už nic.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3826
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od pjaro77 »

Potom je zbytočné staviať novú šilku na 23mm kanonoch, ak ju nechcú len vyvážať.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od skelet »

Určitě tím necílí na OSSR
ObrázekObrázekObrázek
jean
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1025
Registrován: 3/9/2008, 19:30

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od jean »

Armáda SR je tak srandovný trh, že to neuživí ani výrobcu pištolových nábojov. A nie zbrojovku.
Odpovědět

Zpět na „Zbrojní průmysl“