Výsadkový pluk AČR
Re: Výsadkový pluk AČR
Myslím, že by ke vzniku výsadkového pluku došlo i bez Opaty. Reálně, jakou jinou jsme měli možnost, pokud jsme chtěli třetí manévrový prvek?
Re: Výsadkový pluk AČR
To bylo jen pro pobavení. 
Ale bez pobavení, možností jak řešit tehdejší situaci bylo několik. Pokud bychom uvažovali v rámci vytvoření třetího manévrového prvku (což nebylo nezbytně nutné), potom šlo stejně tak vytvořit lehký motorizovaný pluk na bázi 44. praporu. Základní finanční požadavky (což bylo nezbytně nutné) by tak zůstaly zachovány a došlo by k obdobnému navýšení síly AČR.
Ve vytvoření výsadkového pluku nepochybně hrálo roly "rozložení sil" v nejvyšších místech AČR. Tím ale nijak to řešení nekritizuji a to nepíši jen jako bývalý příslušník "brnky".
Ale bez pobavení, možností jak řešit tehdejší situaci bylo několik. Pokud bychom uvažovali v rámci vytvoření třetího manévrového prvku (což nebylo nezbytně nutné), potom šlo stejně tak vytvořit lehký motorizovaný pluk na bázi 44. praporu. Základní finanční požadavky (což bylo nezbytně nutné) by tak zůstaly zachovány a došlo by k obdobnému navýšení síly AČR.
Ve vytvoření výsadkového pluku nepochybně hrálo roly "rozložení sil" v nejvyšších místech AČR. Tím ale nijak to řešení nekritizuji a to nepíši jen jako bývalý příslušník "brnky".

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Re: Výsadkový pluk AČR
Jasně, v zásadě třetí prvek (který byl mnohými požadován) mohl být postavený jedině na nějaké formě lehké pěchoty, neb na nic jiného jsme neměli peníze. A v tom případě se přiznám, že asi preferuju typ „rangers“, neb síla a možnosti využití takové jednotky je logicky větší.
-
tomas.kotnour
- podporučík

- Příspěvky: 695
- Registrován: 10/9/2010, 23:43
Re: Výsadkový pluk AČR
Dle prohlášení gen. Josefa Trojánka, velitele PozS AČR, se pomalu rozebíhá nákup vozidel Flyer pro potřeby 43. výsadkového pluku a 102. průzkumného praporu.
https://youtu.be/BXTkD5Krs4g?t=1430
https://youtu.be/BXTkD5Krs4g?t=1430
Re: Výsadkový pluk AČR

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Výsadkový pluk AČR
Ještě zpětně doplním fotky z IDETU 2023, kde jsem Flyer 72 nafotil.
Re: Výsadkový pluk AČR
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Výsadkový pluk AČR
V článku je v závěru uvedeno toto:
"Zásadním milníkem pro letošní rok je očekávané pořízení lehkých útočných vozidel. Tato technika významně posílí aktuální schopnosti pluku a umožní další rozvoj specifického výcviku výsadkových komand,"
Už se ví něco bližšího co se bude pořizovat .. bude to ten Flyer72?
"Zásadním milníkem pro letošní rok je očekávané pořízení lehkých útočných vozidel. Tato technika významně posílí aktuální schopnosti pluku a umožní další rozvoj specifického výcviku výsadkových komand,"
Už se ví něco bližšího co se bude pořizovat .. bude to ten Flyer72?
Re: Výsadkový pluk AČR
Ano. Bude pořízený pro dvě komanda z amerických kompenzací. S tím že na potřebě nákupu LÚV v dalších letech se nic nemění.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Výsadkový pluk AČR
Výsadkový pluk má vlastné útočné aj prieskumné mini a mikro drony ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Výsadkový pluk AČR
Výsadkáři ze 43. pluku rozvíjejí výcvik s průzkumnými a FPV drony
Nějaký rok už používají Wasp a Raven.
Nějaký rok už používají Wasp a Raven.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.



