Výsadkový pluk AČR

Odpovědět
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1400
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od KOLT »

Myslím, že by ke vzniku výsadkového pluku došlo i bez Opaty. Reálně, jakou jinou jsme měli možnost, pokud jsme chtěli třetí manévrový prvek?
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12691
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Dzin »

To bylo jen pro pobavení. :wink:

Ale bez pobavení, možností jak řešit tehdejší situaci bylo několik. Pokud bychom uvažovali v rámci vytvoření třetího manévrového prvku (což nebylo nezbytně nutné), potom šlo stejně tak vytvořit lehký motorizovaný pluk na bázi 44. praporu. Základní finanční požadavky (což bylo nezbytně nutné) by tak zůstaly zachovány a došlo by k obdobnému navýšení síly AČR.

Ve vytvoření výsadkového pluku nepochybně hrálo roly "rozložení sil" v nejvyšších místech AČR. Tím ale nijak to řešení nekritizuji a to nepíši jen jako bývalý příslušník "brnky".
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1400
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od KOLT »

Jasně, v zásadě třetí prvek (který byl mnohými požadován) mohl být postavený jedině na nějaké formě lehké pěchoty, neb na nic jiného jsme neměli peníze. A v tom případě se přiznám, že asi preferuju typ „rangers“, neb síla a možnosti využití takové jednotky je logicky větší.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 695
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od tomas.kotnour »

Dle prohlášení gen. Josefa Trojánka, velitele PozS AČR, se pomalu rozebíhá nákup vozidel Flyer pro potřeby 43. výsadkového pluku a 102. průzkumného praporu.
https://youtu.be/BXTkD5Krs4g?t=1430
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16687
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Zemakt »

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Pilda_CZ
desátník
desátník
Příspěvky: 49
Registrován: 21/4/2019, 09:26

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Pilda_CZ »

Ještě zpětně doplním fotky z IDETU 2023, kde jsem Flyer 72 nafotil.
20230525_130742.jpg
20230525_130716.jpg
20230525_130649.jpg
20230525_130702.jpg
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Pilda_CZ
desátník
desátník
Příspěvky: 49
Registrován: 21/4/2019, 09:26

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Pilda_CZ »

V článku je v závěru uvedeno toto:

"Zásadním milníkem pro letošní rok je očekávané pořízení lehkých útočných vozidel. Tato technika významně posílí aktuální schopnosti pluku a umožní další rozvoj specifického výcviku výsadkových komand,"

Už se ví něco bližšího co se bude pořizovat .. bude to ten Flyer72?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Ano. Bude pořízený pro dvě komanda z amerických kompenzací. S tím že na potřebě nákupu LÚV v dalších letech se nic nemění.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3826
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od pjaro77 »

Výsadkový pluk má vlastné útočné aj prieskumné mini a mikro drony ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výsadkový pluk AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Odpovědět

Zpět na „ČSSR, ČR, SR“