Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
w_Scout
Příspěvky: 3
Registrován: 1/2/2013, 11:03

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od w_Scout »

Jeden dojem z kauzy Destroyman od zákulisí a vztahů naprosto neznalého čtenáře. Ve sporu se na straně jedné vyskytovaly nicky výhradně v barvě červené či zelené, tedy administrátoři a moderátoři a rebelující Destroyman na straně druhé. Nevšiml jsem si, že by se pustil do někoho jiného ať už v původní, na můj vkus také nepatřičné doušce za článkem, nebo v následné diskuzi. Proto vyslovuji názor, že se jedná o interní (a patrně déle trvající ) spor mezi autorem a administračním týmem který tady jen vygradoval do přímé konfrontace. Nevím, jestli je třeba Destroyman dotčen, že i přes svou významnou publikační činnost není pověřen správou nějaké části serveru nebo je příčina jiná, ale v každém případě byste si měli takovéto spory řešit někde v uzavřeném fóru. Podobné veřejné výpady a následné pranýřování či vzájemné obviňování ve stylu "můj kyblíček je červenější" jinak velmi zajímavé Palbě na prestiži nepřidávají.
*** Konec osobního názoru ***
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jersey.se »

To teda není pravda, že problém s Destroymanem mají jenom modi. Já s ním mám taky nevyřízené účty :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od kacermiroslav »

w_Scout píše:Nevím, jestli je třeba Destroyman dotčen, že i přes svou významnou publikační činnost není pověřen správou nějaké části serveru nebo je příčina jiná, ale v každém případě byste si měli takovéto spory řešit někde v uzavřeném fóru.
Myslí, že v tom to nebude. Pokud se nepletu, tak Destroy opakovaně nějaké správcování odmítl. Prostě chce jen občas publikovat. Bohužel v jeho případě to spíše vidím na jeho vlastním naturelu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jersey.se »

No, to bych pak klidně mohl správcovat i já, to by teprv šla Palba do ... :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Destroyman »

Jersey, můžeš bejt v klidu. Kačer kecá, žádnou nabídku na správcování (natož opakovanou) jsem nikdy nedostal.
さようなら。
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pátrač »

Jestli se dobře pamatuji, příteli Destroymane - já osobně jsem s Tebou moderování řešil. Nabídl jsem Ti témata námořnictvo a po Tvém vysvětlení proč ne - korektním a čestném jsem tuto myšlenku opustil. Jako autora Tě mám raději.

Tak sem koukej vrátit ten smazanej článek. :rotuj:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Destroyman »

Ano, to máš sice recht, ale řečeno slovy Led Zeppelin: "Už je to tak dlouho že už to není pravda." Tvá nabídka přišla v dávných dobách, kdy palbu moudře spravoval osvícený král Sa58 I. Veliký, s většinou momentálních moderátorů ještě tátové očůrávali stromy, my dva tu měli dohromady asi jeden a půl článku a nemohli jsme to myslet vážně.
Článek zpět vrátit nemohu, neb mi jedním zdejším papalášem bylo řečeno že "pokud budu dělat bordel" (v překladu: když sem dám jakýkoli článek, protože ať napíšu prakticky cokoli, můj fanklub se o bordel spolehlivě postará), tak můj orangutánek dostane hezkej chutnej banánek. V podstatě jsem tedy v situaci, že sem mohu dát jen jeden finální článek a pak mám s palbou utrum. Čili to bude muset bejt nějaká superbomba, aby to stálo za to. Žádnou atomovku však momentálně na skladě nemám... :???:
Takže mám pro tebe jednu přátelskou radu: Vykopej si na zahradě řádnej kryt a své okolí pouč, že při atomovém výbuchu musí zalehnout patami k hřibu. Nikdy nemůžeš vědět kdy, co a odkud přiletí. :-?
さようなら。
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17824
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

nehraj si tu na mučedníka Destroyi. To co jsem ti napsal bylo myšleno jinak než tady prezentuješ, a moc dobře to víš.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Destroyman »

Cos mi napsal, tos mi napsal, nic jinýho vědět nemůžu. Tečka.
さようなら。
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Mne taky obcas napise jeden hodnej strejda, ze se mu porad neco nelibi na mem profilu nebo podpisu. Tak treba mi bylo doporuceno, ze dostanu BAN jestlize si nezmenim udaj v kolonce Bydliste :"bramborove pole", coz je zrejme v rozporu s pravidly. Pokud bych uvedl jako sve bydliste "lesy a haje" jako ma uveden jinej uzivatel (budiz mu to prano) asi by to bylo v poradku.
A o sarade s mym podpisem, kdy mi byl muj puvodni podpis zakazan ale byl mi doporucenej jinej a ten nasledne taky zakazan se nebudu ani rozpisovat :roll: .
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17824
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Jasan Destroyi.. proč mě ta tvá mučednická póza nepřekvapuje.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od TonyHazard »

M1A2 Abrams píše:Mne taky obcas napise jeden hodnej strejda, ze se mu porad neco nelibi na mem profilu nebo podpisu. Tak treba mi bylo doporuceno, ze dostanu BAN jestlize si nezmenim udaj v kolonce Bydliste :"bramborove pole", coz je zrejme v rozporu s pravidly. Pokud bych uvedl jako sve bydliste "lesy a haje" jako ma uveden jinej uzivatel (budiz mu to prano) asi by to bylo v poradku.
A o sarade s mym podpisem, kdy mi byl muj puvodni podpis zakazan ale byl mi doporucenej jinej a ten nasledne taky zakazan se nebudu ani rozpisovat :roll: .
Hele, (ne)hodný synovče, trénuj paměť nebo si to piš. Tvoje "bramborové pole" mi bylo ukradené, první co jsme spolu řešili, byl datum narození, podle uvedeného data jsi se zaregistroval v jedenácti letech. Když jsem po Tobě "chtěl" souhlas zákonných zástupců, tak si datum vymazal. Dále jsme řešili uvedené povolání, kde byl uveden nevhodný až urážlivý výrok. Tvoje zájmy také o něčem vypovídají...
A podpis (?!), doplnil jej o nevhodnou větu, která by se dala pochopit jako, že Ti moderátoři smazávají příspěvky. Doporučuji občas popřemýšlet, než něco napíšeš...a jinak, Ty jsi viděl tank Abrams parkovat na bramborovém poli (?!). :roll:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od M1A2 Abrams »

TonyHazard píše:Hele, (ne)hodný synovče, trénuj paměť nebo si to piš. Tvoje "bramborové pole" mi bylo ukradené, první co jsme spolu řešili, byl datum narození, podle uvedeného data jsi se zaregistroval v jedenácti letech. Když jsem po Tobě "chtěl" souhlas zákonných zástupců, tak si datum vymazal. Dále jsme řešili uvedené povolání, kde byl uveden nevhodný až urážlivý výrok. Tvoje zájmy také o něčem vypovídají...
A podpis (?!), doplnil jej o nevhodnou větu, která by se dala pochopit jako, že Ti moderátoři smazávají příspěvky. Doporučuji občas popřemýšlet, než něco napíšeš...a jinak, Ty jsi viděl tank Abrams parkovat na bramborovém poli (?!). :roll:
Tve domnenky ohledne meho podpisu a profilu tady resit nebudu. Ja tvrdim, ze ja jsem nic ze sveho profilu nemazal, nic jsem s tebou neresil. Ty jsi libovolne veci mazal a upravoval. Tony, tvoje tvrzeni proti memu. A jelikoz nejsem jediny kdo ma zkusenosti s tvym mazanim, tak to necham na uvazeni ostatnich. Tim bych nasi debatu ukoncil. Dekuji.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od TonyHazard »

M1A2 Abrams píše: Tve domnenky ohledne meho podpisu a profilu tady resit nebudu. Ja tvrdim, ze ja jsem nic ze sveho profilu nemazal, nic jsem s tebou neresil. Ty jsi libovolne veci mazal a upravoval. Tony, tvoje tvrzeni proti memu. A jelikoz nejsem jediny kdo ma zkusenosti s tvym mazanim, tak to necham na uvazeni ostatnich. Tim bych nasi debatu ukoncil. Dekuji.
Nemíním se s Tebou přít, každý hájí svoji pravdu. Ale tam, kde je doslova ignorována rozumná domluva (a to nemůžeš popřít), nastupuje diktát. Víc k tomu nemám.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Scrat »

Na druhou stranu je otázkou kde je hranice mezi tou domluvou a diktátem. Jestli to spíš není o tom "já to chci takhle (případně špatně jsem se vyspal) a jelikož jsem admin/mod tak to tak bude".

scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od kopapaka »

scrat - modi se víceméně hlídají navzájem, případně zasahuje admin...
Možná to není dokonalé, ale většinou to funguje.

Pokud jde o to "já to chci takhle" - palba má jistá pravidla - ta se občas dodržují občas obcházejí, ale pokud se vám ( komukoli ) nelíbí, zkuste iniciovat změnu. Třeba i pokud jde o jejich výklad a případné tresty.

Jinak platí, že:
1) moderátor má vždycky pravdu.
2) pokud nemá pravdu, platí bod jedna ( dokud se nevyjádří admin .

Mimochodem modů není nikdy dost...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11637
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Dzin »

Fakt mi to tu někdy přijde dost tristní.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17824
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Tristní v čem? Že několik dnů se točíte na místě jako kolovrátci? Že sklouzáváte do osobních rovin? Pokud se chcete dalších x-dnů bavit o tom, kdo dřív začal mlátit černochy, tak si to jděte prodiskutovávat na novinky.cz nebo do naší Hospody. Ale na volně přístupné palbě jsem chtěl dnes maximální věcnost. Ale bohužel "zase jste mlátili černochy".
ObrázekObrázekObrázek
Zbrojnoš
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 20/1/2014, 17:13

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Zbrojnoš »

Afroameričany
Uživatelský avatar
hajný
Příspěvky: 6
Registrován: 5/3/2014, 06:32
Bydliště: Morava

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od hajný »

Dzin píše:Fakt mi to tu někdy přijde dost tristní.
Dzine nezlobte se. Máte pravdu, že je to tu někdy tristní. Ale spíš v tom, že jak uvedl skelet nedokážete překonat vlastní sebestřednost a respektovat pokyn moderátora k věcné diskuzi. Velice mne to mrzí. Situace kolem krize na Ukrajině a Krymu mne velice zajímá i z tohoto důvodu jsem se registroval. A přiznám se, již několikrát jsem chtěl reagovat. Ale vždy jsem dokázal ubrzdit své emoce.

I když je u některých pisatelů jasná vyhraněnost vůči jedné nebo druhé straně, se mi zdá, že si Palba dokázala udržet na rozdíl od našich médií značnou úroveň nestrannosti. Myslím si, že je velká škoda tato témata zamknout. Nešlo by to řešit banem pro pisatele, kteří poruší pravidlo dané moderátorem daného tématu?
I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností, mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým. sv. Augustin
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“