Protiraketová obrana po r. 1990

technologie,historie,současnost
Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Protiraketová obrana po r. 1990

Příspěvek od Dzin »

Americká armáda si připsala světové prvenství. V kosmu sestřelila cvičnou mezikontinentální střelu.

Sice by mě zajímali podmínky testu, jak moc realistické byly, ale pokud by to bylo tak, jak článek naznačuje, tak by to byl poměrně značný průlom ve schopnostech PRO.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protiraketová obrana po r. 1990

Příspěvek od Julesak »

No dá sa predpokladať, že obsluha vedela akou raketou, kedy a kam sa bude strieľať. Či?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Protiraketová obrana po r. 1990

Příspěvek od Dzin »

Spíše jde o to, jestli byla "útočící" raketa vylepšena třeba tak, že měla posílené signatury pro detekci. Tedy že bylo zajištěno její přesné sledování ze strany PRO a tím zvýšena šance na zásah.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Protiraketová obrana po r. 1990

Příspěvek od michan »

Základní premisa je - "zjistit", od té se vždy začne obrana - důležité!
https://cs.wikipedia.org/wiki/Premisa


Platí to staletí, či tisíciletí...

Zajímavé je když jsem ve Wiki hledal, o chvíli později, tedy když jsem klepl na Wikinu, "premisa", tak to dalo neskutečně -, něco jiného než zjistit předtím - zjistit, - platí prostě dál co má každý stát dělat - ... průzkum - zjistit. my asi každý tohle odsouhlasíme.

Nic, mé zjistit - průzkum a další stále platí.... (PVO a PVOS ví o čem mluvím, stejně jako další, kteří se v obraně a útoku pohybují - neskutečně těžké v době řečených rychlostí...!).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Protiraketová obrana po r. 1990

Příspěvek od michan »

Prosím pány kolegy od protivzdušné, aby opravili mé PVO objektu, státu a Evropy, fandím a zasloužím si, byl jsem tam kdysi (1967-1969). Jenom jak se jmenují mé bývalé (--- -, prosím - o krátké vysvětlení a co kdo co dáte...) vědět co Vás chlapy a holky čeká - jste a budete u mne jedničky a toho jsem si byl vědom a všechny útoky začínaly - PVOS A PVO.... - prosím jen všeobecně......

Děkuji Vám všem, kteří jste si tuhle službu vybrali.
"Lidsky, jako my jsme si říkali -" Kluci krejme se..."

Doplňuji a nemusíte odpovídat - tak jednoduše se" nedávejte", - celek zastřešuje Evropa... OK to si každý dá... a to mě bude stačit i nám obyvatelstvu a něco dělá republika - co vše_ - nechci vše - jen opět základ a nebo to nechte, "když by souvislost byla ty jsi "michane vůl" - základ a to jen možné... nechte to na této bázi - klidně někde...

Jsem "šťoura", žil jsem v tom a vy máte před sebou nové výzvy....

Nevěřte mě, já byl v neskutečné Ukrajině a Rusku v době 1996 a až 1999 - nic zhodnoťte si vše sami. Obchodoval jsem s železem, které tam do zatáhl "Němec, vzal si Ukrajinku" a na stroji pak kroutil zahradní ploty..., stroje si tam nechal v druhé polovině 90tek poslat z Německa - kuriozita a těch tam bylo.... V Česku se to dalo také prodat - obchod se vším všudy i clem, které nebylo možná až tak malé - v provnání k dnešku - platil je partner...

Je mě 72 a miloval jsem SSSR asi tak, když jsem kreslil jejich letadla v době, 8 až 12 let (rodina byla jaká byla... - měli hospodu a neměli rádi komunisty),(nic nám nakladatelství prostě nenabízela - než knihy ze SSSR..) a pak nastoupily holky, fotbal a po matuře - PVOS - študium 1967 až srpen (29. srpna jsem odjížděl z Liptovkého Mikuláše...) v Liptovské Mikuláši.... od 21. srpna 1968 okupované republice, která si tehdy říkala ČSR, či jak a vůbec.

Dělejte jak chcete.


Má otázka prosím zní:?
1/ Dejte mě někdo jak se jmenují stupně PVO EU ?:

2/ Kluci holky, jakou máme ochranu?:

Nemusíte...
ObrázekObrázekObrázek
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3506
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Protiraketová obrana po r. 1990

Příspěvek od seabee »

Protiraketová obrana USA se má zdokonalit.
Jako reakci na nové hrozby, představované hypersonickými střelami plánují Missile Defense Agency (Agentura pro protiraketovou obranu) a Space Development Agency (Agentura pro rozvoj kosmických systémů) vyslání nových satelitů pro detekci startu a prvotní trasování - WFOV a sledování a finální určení cíle - HBTSS.
Oba systémy vyvíjí firma L3Harris, která byla vybrána ze čtyř uchazečů, Northrop Grumman, Leidos a Raytheon Technologies.

Družice systému WFOV mají být vypuštěny již v září 2022, práce na družicích systému HBTSS potom mají být ukončeny v červnu 2023.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Odpovědět

Zpět na „Jaderné a kosmické zbraně“