Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Naco je nam licencia ? Uz som tu niekolko krat napisal, ze GP postavit modernu AR-15 vie a uz to aj par krat urobil. Skor je otazka, ci je zaujem o obidvoch stran.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

niko píše:Naco je nam licencia ? Uz som tu niekolko krat napisal, ze GP postavit modernu AR-15 vie a uz to aj par krat urobil. Skor je otazka, ci je zaujem o obidvoch stran.
My nevieme niko Vy nám povedzte?
niko píše:Arthur: OS nakupuju Hk-416 ako hlavnu zbran. To je dnes takmer iste. Uz sa o tom suska skoro rok. Tu uz nie je otazka ci prezbroja, ale kedy.
Tak chceme alebo nechceme podporovať tunajší bezpečnostný a obranný priemysel?
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Arthur píše:
niko píše:Naco je nam licencia ? Uz som tu niekolko krat napisal, ze GP postavit modernu AR-15 vie a uz to aj par krat urobil. Skor je otazka, ci je zaujem o obidvoch stran.
My nevieme niko Vy nám povedzte?
Ty davas otazky. Odkial by som ja mal vediet, ci chce MO nakupovat utocne pusky od GP a ci chce GP nejake produkovat a nie len predat OS Stribogy a pistole. :roll:
Arthur píše:
niko píše:Arthur: OS nakupuju Hk-416 ako hlavnu zbran. To je dnes takmer iste. Uz sa o tom suska skoro rok. Tu uz nie je otazka ci prezbroja, ale kedy.
Tak chceme alebo nechceme podporovať tunajší bezpečnostný a obranný priemysel?
Aku odpoved na tuto otazku odo mna cakas ?
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

niko: Ešte raz. Ja som žiadne informácie "šuškandy" o HK-416 ako hlavnej zbrani nemal. Zároveň nemám informácie ani o tom či GP a pod má niečo dodávať.

Vychádzam len z informácii z nákupu 80ks samopalov HK, ktoré hlasno kritizoval Kuracina a následnom stretnutí s priemyslom kde si veci vysvetlili a urobili hrubú čiaru a zároveň zrejme nastavili novú éru vzťahov štátu s GP resp. sa môžem len domnievam s tunajším bezpečnostným a obranným priemyslom ako takým (viď. nejaká funkcia zástupcu ZBOP pri MO či čo).

Vzhľadom na vyššie uvedené a kľudne aj s poukazom na 5,5 mil. Fínsko a iné štáty nevidím najmenší dôvod ak je Náš tunajší bezpečnostný a obranný priemysel schopný produkovať ručné strelné zbrane či už from scratch alebo licenčne prečo by mali byť šuškandy o hlavnej zbrani od zahraničného výrobcu. Pokiaľ by však takýto výrobca presunul výrobu do tuzemska resp. participoval by na výrobe s partnerom z tunajšieho bezpečnostného a obranného priemyslu nevidím v tom potom najmenší problém.

A aj pretom som sa snažil dopátrať k informáciám z minulosti ako dopadli naše modernizačné snahy pri Sa vz. 58M atď. kde som nateraz nedostal resp. nedohľadal odpoveď a len domnienky a pocity.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11565
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Zemakt »

To že Finsko má jistá specifika ti tady naznačili Arthure již dva diskutující. Nicméně v tomto s tebou souhlasím a opětovně říkám, že v této oblasti ten stát který na to má, nechť si to vyrábí sám. I za tu cenu, to se ti asi nebude Arthure líbit, že finální produkt bude o něco dražší. Zkrátka udržet či znovu vybudovat si strategickou výrobu něco stojí. Na druhou stranu, zaměstnáváš své lidi a i daně odvádíš doma.
A aj pretom som sa snažil dopátrať k informáciám z minulosti ako dopadli naše modernizačné snahy pri Sa vz. 58M atď. kde som nateraz nedostal resp. nedohľadal odpoveď a len domnienky a pocity.
Niko a jiní ti vysvětlili, že je to nesmysl. A to jak finanční tak "výkonostní". A obávám se, že žádné kloudné informace se nedopátráš, protože to je zcela evidentní a zainteresovaní lidé to tak chápali a proč by se k tomu v podstatě i vyjdřovali. K nesmyslu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Arthur uprimne a na rovinu. Ja fakt netusim, co odo mna chces. :lol: A co ja za to mozem, ze sa hovori o nakupe HK-416 ? Ci, co ? Mas pocit, ze som proti tomu, aby sa prezbrojovalo slovenskymi vyrobkami ? Nie nie som.
Arthur píše:nevidím najmenší dôvod ak je Náš tunajší bezpečnostný a obranný priemysel schopný produkovať ručné strelné zbrane či už from scratch alebo licenčne prečo by mali byť šuškandy o hlavnej zbrani od zahraničného výrobcu.
A tomuto uz vobec nechapem. Takze, kedze nas priemysel podla teba vie vyrobit rucne strelne zbrane, nevidis dovod na suskandy. Hmm. Tak fajn, nevidis. Cize to tu nemame pisat? Alebo mame ist povedat vojakom, nech nesuskaju ? :lol:

Takze este raz. Ja ti ohladom zapojenia slovenskeho priemyslu neodporujem. Ale na mna zbytocne utocis, lebo ja o nakupoch ani nerozhodujem, ani nekupujem, ani neponukam, iba sucho konstatujem stav, aky je.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Vestly »

Zemakt píše:Ze by jste jako koupili licenci té SAKO, jo? :D
Ak by sa mala kupovat licencia, tak osobne hlasujem za patriu 6x6:)
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

Oki niko beriem rumours navedomie. Kľudne nech pokračujú...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

Vestly píše:
Zemakt píše:Ze by jste jako koupili licenci té SAKO, jo? :D
Ak by sa mala kupovat licencia, tak osobne hlasujem za patriu 6x6:)
Neviem síce koho napadlo nakupovať licenciu od SAKO, len pre zaujímavosť najnovšie samotní Fíni resp. aby som bol presný MPK čo je Fínska asociácia pre výcvik národnej obrany, založená v roku 1993. Účelom asociácie MPK je propagácia národnej obrany prostredníctvom školení, propagácie a vzdelávania. Združenie má miestne aj regionálne jednotky a organizuje vojenský výcvik a výcvik prispievajúci k vojenským schopnostiam ako súčasť dobrovoľnej národnej obrany. nakúpili útočné pušky pre svojich záložníkov od juhokórejskej spoločnosti Dasan pod označením AKM v ráži 7.62x39 hlavne pre nízku obstarávaciu cenu a podobnosť fínskym RK62.

Obrázek

zdroj: https://www.reservilainen.fi/uutiset/mp ... on_kesalla
zdroj: https://mpk.fi/en/
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4952
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ty si vytiahnes jeden jediný príklad, pritom krajiny ktora v NATO nie je a všetky ostatné, kde 7,62x39 opúšťajú si nevsimas.

Ma slovenský obranný priemysel pre OSSR hotovy produkt? Nema. Moze za to MOSR ci SR?
Nemôže. Je to ich vina, ak sa nakúpi v zahraničí. Uz davno mohli mať zmaknute nieco na baze AR-15. Mohlo to byt úspešné a odladene, prichystané pre OS.
Ale keďže prichystaná je HK-416, tak bude ta.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Ja myslim, ze hlavna otazka je, ci slovensky obranny priemysel vobec chce dodavat tento produkt a ci sa nechce skor zameriavat na oblasti pistoli a samopalov (pripadne ten gulomet, no). Zatial som za tie roky nezaznamenal, ze by sa niekto z nasich hlavnych producentov touto myslienkou vaznejsie zaoberal.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

niko: A nesúvisé to tak "troška", že slovenský obranný priemysel aj keď mal a má produkty z ručných strelných zbraní mohol chcieť keď jednoducho od štátu ako sa povie nevydalo... Veď vieme aké pištole a samopaly sa nakupovali za minulých vedení MO a MV.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Ved prave. Mame dobre pistole a samopaly, tie by sme statu mali nukat, nie snivat o vyvoji utocnej pusky. Ale ako som povedal, nevidim momentalne ziaden zaujem nejakej slovenskej firmy vyvijat kvoli nasej armade nejaku utocnu pusku.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

Núkať? Pamätám si na jeho verejný prísľub, keď ich dokonca ponúkal aj štátu za výrobné náklady a aj tak nevydalo...

Na slovenském boji proti terorismu vydělají Češi
zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... nomika_jkk

Minister vopred uhádol víťazov tendra na 46-tisíc pištolí
zdroj: https://dennikn.sk/324207/minister-pred ... -favoriti/

Špeciálne jednotky a Vojenská polícia dostanú nové pištole
zdroj: https://www.teraz.sk/slovensko/obrana-s ... estnajsa=0

Ministerstvo obrany plánuje nakúpiť nové samopaly, vojenská polícia dostane zbrane za státisíce eur
zdroj: https://www.webnoviny.sk/ministerstvo-o ... isice-eur/

...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Ok. Tak ked bude slovensky obranny priemysel ponukat utocnu pusku splnujucu standardy NATO, tak mi daj vediet. :wink:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

GP brokovnica PAG-12

Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Vestly »

M-107 od Barrett
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Arthur »

Britský veľvyslanec na Slovensku požiadal NR SR aby zabezpečila zákaz exportu slovenských výrobkov Grand Power do Británie s odôvodnením, že s nimi bolo spáchaných 40 trestných činov
zdroj: https://www.armadnymagazin.sk/2021/06/2 ... ych-cinov/
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3943
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od HONZIK11 »

To je silne kafe. Pokud ovsem nemel na mysli jen
ony,, Flobertky ,,, ktere se ocividne daji upravit na vykonnejsi naboj.
..tento odstavec by mi to i potvrdil.
V minulosti našu spoločnosť niekoľko krát kontaktovali policajné orgány UK so žiadosťami o pomoc pri identifikácii zbraní, pomoc s upresnením parametrov a podobne, pričom túto súčinnosť sme vždy poskytli a vždy sme s týmito orgánmi plne spolupracovali.
Túto politiku odteraz prehodnotíme. :?: :?: Tak či onak, všetky tieto prípady mali jedno spoločné: všetky tieto zbrane boli nelegálne pozmenené a nelegálne importované do UK.
Nechapu ono odmitnuti spoluprace pri identifikaci zbrane. Nemelo by to byt naopak? Paklize dale argumentuji svymi zamestnanci COBY pouhymi zamestnanci ? A ne snad lidmi ,kteri jsou schopni upravu na nebezpecnou razi provezt , nebo alespon podat technologicky navod?
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“