Nalezeno 49 výsledků hledání

od Alterego
18/6/2026, 16:38
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Houfnice EVA M2 (BIA)
Odpovědi: 271
Zobrazení: 55199

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Bol tam ešte nejaký iný potenciálny zákazník?
od Alterego
17/6/2026, 13:52
Fórum: Zbrojní průmysl
Téma: EVPÚ Defence
Odpovědi: 71
Zobrazení: 15102

Re: EVPÚ Defence

https://www.facebook.com/photo?fbid=1438108128358579&set=pcb.1438108155025243 "Práve teraz v spolupráci s nemeckou spoločnosťou FFG – Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft prezentujeme vežu vo verzii TURRA 30-SA integrovanú na novom variante obrnenej viacúčelovej platformy ACSV (Armoured Com...
od Alterego
17/6/2026, 09:43
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Odtiahne 6x6 v pohode BOV 8x8? na ostatné verzie -EB, Eprieskum, velitelské a ďalších x verzií by bolo treba 4x4 alebo treba 6x6?. Ak 4x4 tak určite som za, ale ak sa to zmestí až na platformu 6x6, je to taká úspora?
od Alterego
17/6/2026, 09:21
Fórum: Zbrojní průmysl
Téma: Česko-Slovenský zbrojní průmysl
Odpovědi: 1863
Zobrazení: 243867

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

https://www.facebook.com/reel/1643183136771995

Kaliňák prezentuje výrobky slovenského zbrojného priemyslu na Eurosatory, okrem klasík ako je EVA a TURRA 30 či GP je tam plno dronových a antidronových riešení.
od Alterego
17/6/2026, 09:19
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

pjaro77 píše: 17/6/2026, 08:52 500 kusov ale nie týchto. Mali to byť OTčka na mobilitu. Na to stačia 4x4 a 6x6.
Mali to byť aj ženijne vozidla, odmínovacie vozidlá, mínové vrhače, samohybné mínomety (to je asi pass), vyslobodzovacie vozidlá, ženíjny čistič ciest, dielna technickej pomoci,...toto asi na 4x4 nedáš.
od Alterego
11/6/2026, 09:09
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
Odpovědi: 56
Zobrazení: 2280

Re: Patria XP 8x8 pre AČR

Vypadá to jako by na chudáku Patrii přistáli mimozemšťani. Chybí jen to že nahoře vyleze Alzák a začne křičet "Rozdáváme sto tabletů týdně". Do očí to bije všetkým, na FB dalo EVPÚ aj odpoveď: https://www.facebook.com/photo?fbid=1430785552424170&set=a.892359836266747 "Dobrý deň, ...
od Alterego
8/6/2026, 09:53
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Scotty87 píše: 6/6/2026, 10:02 Hoši, ta Turra vypadá na XP jako pěst na oko. Doufám že pro ty vaše sériové to bude vyřešené lépe.
HKD5r0JW0AAbcq4.jpg
Sériové verzie budú vyzerať takto:
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
od Alterego
5/6/2026, 13:04
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1848951

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Načo by nam boli? Kolko dronov zostrelili česke UH-1Y Venom nad Polskom? https://czechairforce.com/news/ceske-vrtulniky-uh-1y-venom-posili-ochranu-polskeho-nebe/ chválabohu zostrelili 0 dronov, pretože bolo treba zostreliť....0 dronov. Podľa tejto logiky by sme mali zrušiť tankové vojsko - naše T55...
od Alterego
2/6/2026, 17:00
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1848951

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Tuto, ale naozaj nič nenasvedčuje tomu, že z toho Kali niečo mal. Nasratí by mali byť občania Ugandy.
od Alterego
2/6/2026, 16:12
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1848951

Re: OSSR, kampak kráčíte?

skončilo, bolo to predané na tony, v tej tlačovke niekde uvádzal aj koľko to bolo ton a jednotkovú cenu a tá zmluva by mala byť prístupná v centrálnom registri. Ak to okontroluješ ( čo by mali urobiť novinári) tak to budeme vedieť s istotou ;).
od Alterego
2/6/2026, 15:08
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1848951

Re: OSSR, kampak kráčíte?

vypočul som si tlačovku, ono to vyzerá tak, že zo Slovenska odišiel šrot, v Ugande to kúpili akože funkčné za 10 miliónov a nabalili sa na tom firmy skrz ktoré to tam prešlo a predstavitelia tamojšej armády/ministerstva, neviem akí úradníci. Nič za čo by mal byť na Slovensku drbaný jeden alebo druhý...
od Alterego
25/5/2026, 15:43
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost tanků OSSR
Odpovědi: 2351
Zobrazení: 171053

Re: Budoucnost tanků OSSR

No, ja dúfam, že budeme počuť od ľudí ako Macko, Žiarovský a už aj ten Bednár názor na toto...a že sa toho chytí opozícia na základe ich hodnotení.
od Alterego
14/5/2026, 10:49
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Nezamenil sa GTS30A za GTS30N až po podpise zmluvy? a na koho požiadavku?
od Alterego
4/5/2026, 13:23
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Nečudoval by som sa, kebyže chce Kaliňák vymeniť Patriu XP s Turrou a kanónom GTS30N za Pandur Evo s Turrou a kanónom GTS 30N :D
od Alterego
4/5/2026, 08:47
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Správa z VTÚ Záhorie už tu bola: BOV 8x8 IFV: Začiatkom roka boli vo VTSÚ Záhorie vykonané Podnikové strelecké skúšky kanóna GTS-30/N, ktorý bol upevnený na lafetu za účelom porovnania presnosti streľby rôznymi typmi munície. Výsledky boli vyhovujúce. Následne boli vykonané skúšky vežového kompletu ...
od Alterego
21/4/2026, 09:06
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

No pri neodskusanom kanone bude OSSR robit betatestera, co by som aj akceptoval, kedze ziskaju doma vyrobeny kanon. No len potom sa nema naco MO stazovat. A presne o toto ide, nie, že Patria to brzdí. Brzdili to brzdy z MO na čele s kokaíňakom, ktorý chce silou mocou natlačiť svojho mecenáša na peň...
od Alterego
20/4/2026, 10:17
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Záběry z výrobního závodu CSM Industry, který vyrábí obrněná vozidla Patria XP 8x8 pro ozbrojené síly Slovenské republiky (OSSR). V současnosti bylo dokončeno 15 vozidel Patria, která čekají na finální montáž a integraci věže, než budou odeslána do armády na testování. Počet vyrobených trupů nyní d...
od Alterego
9/4/2026, 09:35
Fórum: Aktuality
Téma: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Odpovědi: 583
Zobrazení: 75629

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Slovenské systémy riadenia PVO (Tatrapan PVO a ASTRA PVO) sú "mŕtve"? ASTRA PVO je myslím si už značne zastaralý systém (má viac ako 25 rokov). Predpokladám, že neposkytuje také možnosti s PVO vrstvami a prepojeniami s prostriedkami NATO. Predpokladám, že MOSR a OSSR zvolili súčasný a zab...
od Alterego
8/4/2026, 10:54
Fórum: Aktuality
Téma: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Odpovědi: 583
Zobrazení: 75629

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Slovenské systémy riadenia PVO (Tatrapan PVO a ASTRA PVO) sú "mŕtve"?
od Alterego
31/3/2026, 10:29
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 260979

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

https://www.futurearmy.sk/2026/03/30/ako-je-to-s-meskanim-vozidiel-patria-nahradi-ich-nieco-ine/ Polemika o tom, že Patrie (niektoré vyrobené sa už kompletujú s vežou) by boli nahradené niečím iným. Ťažké si v tomto štádiu predstaviť, ale vzhľadom na vzťahy súčasného vedenia MO s CSG mi to nepríde a...

Přejít na rozšířené vyhledávání