Obrněné vozidlo MARS

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Zemakt »

Jarní a podzimní Doupov, Boletice apod. Přesně tak, nejdřív vyzkoušet a pak objednat.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 643
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od tomas.kotnour »

A bude mít pak vůbec někdo co nabídnout? Aspoň k tomu náklaďáku se Strnad blíží :)
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od KOLT »

tomas.kotnour píše: 21/1/2024, 23:53 A bude mít pak vůbec někdo co nabídnout? Aspoň k tomu náklaďáku se Strnad blíží :)
Asi nechápu pointu. Vozidel s nižší hmotností než má Patriot či Mars zas tak málo není. Ostatně, on i ten Bushmaster je lehčí než Mars, přitom má větší nosnost (tu má docela extrémní). Patriot je prostě těžká kráva na čtyřech kolech. Netvrdím, že je k ničemu, ale přes veškerou důvěru v podvozky Tatra mám podezření, že fyziku neochčiješ a v terénu to prostě nebude tak schopné jako o hodně tun lehčí a nižší JLTV. Což v některých případech zas tolik nevadí, ale pokud v tom máš držet alespoň přibližně krok s mechanizovanou pěchotou, máš velkou šanci, že ho neudržíš.
stirling
četař
četař
Příspěvky: 78
Registrován: 31/8/2018, 09:58

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od stirling »

MARS je moc ošklivý, někdy si až říkám jak ta firma může chrlit jen ošklivá auta to fakt nejsou ochotni zaplatit někomu kdo má nějaké oko. Snad to neprosadí do AČR a ne jen kvůli vzhledu, ale i přece armáda musí koukat na cenu provozu.
Patriot 1 byl podle mě super koncept měl něco mezi 11-12 t (verze pro 4/5 s korbou bez skříně vzadu by asi měla šanci se dostat i k 10 t) a super nosnost okolo 4 t, stačilo udělat facelift - zeštíhlit mohutné blatníky a odstranit mega prahy, dopředu dát styl grilu jako má titus a neroztahovat světla přes přední blatníky, tím by opticky zeštíhlel a byla by to super platforma 4x4 s velkou nosností pro AČR. Takové trošku větší JLTV .
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3651
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od seabee »

Zdá se, že je vymalováno: Ženijní auta budou z Austrálie, čeští výrobci mají zase smůlu
Armáda spěchá s nákupem 82 nových obrněných vozů pro ženijní vojsko, první vozy chtějí vojáci už příští rok. Ministerstvo obrany se proto chystá podle informací Práva nakoupit australské obrněnce Bushmaster.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ze ... d=40457265

Ten má ještě slabší motor, než MARS. Takže spíš koloniální hlídkové vozidlo, než gun-carrier, nosič PLO do terénu
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Nesher »

Bohužel, asi je opravdu vymalováno. Jen mě baví ta " českost" Gerlachu. To už může být české cokoliv.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Lynx »

Keby islo o protiminovu bezpdcnost - tu ma Gerlach velmi vysoku, potvrdenu destruktivnym skusanim.

Pri tom vasom Bushmasteri ide len o to, ze to ma nejako kupene VOP - licenciu , tak mu to dali. Ci to bude flop alebo nie , necham na vas.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Nesher »

Lynx píše: 22/1/2024, 19:14 Keby islo o protiminovu bezpdcnost - tu ma Gerlach velmi vysoku, potvrdenu destruktivnym skusanim.
To Titus též a lépe a ještě k tomu není nutné se tvářit, že je český.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13231
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Rase »

Snad budou k těm Bushmasterům i maskovací sítě, s nima vypadá všechno tak nějak líp...
stejně tak je to ideální záminka jak se zbavit těch Ding (dávno měly jít na Ukrajinu).

Výstřižekrert.JPG
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Nesher »

Rase píše: 22/1/2024, 20:36 Snad budou k těm Bushmasterům i maskovací sítě, s nima vypadá všechno tak nějak líp...
stejně tak je to ideální záminka jak se zbavit těch Ding (dávno měly jít na Ukrajinu).


Výstřižekrert.JPG
No snad to nebude tahle do australské bushe, když je to ten Bushmaster :razz:
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 643
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od tomas.kotnour »

KOLT píše: 22/1/2024, 09:51 Asi nechápu pointu. Vozidel s nižší hmotností než má Patriot či Mars zas tak málo není. Ostatně, on i ten Bushmaster je lehčí než Mars, přitom má větší nosnost (tu má docela extrémní). Patriot je prostě těžká kráva na čtyřech kolech. Netvrdím, že je k ničemu, ale přes veškerou důvěru v podvozky Tatra mám podezření, že fyziku neochčiješ a v terénu to prostě nebude tak schopné jako o hodně tun lehčí a nižší JLTV. Což v některých případech zas tolik nevadí, ale pokud v tom máš držet alespoň přibližně krok s mechanizovanou pěchotou, máš velkou šanci, že ho neudržíš.
Přesně na to narážím, vozidla schopna alespoň přibližně krok s mechanizovanou pěchotou, máš velkou šanci, že ho neudržíš.
A jak píše stirling, i u Patriotu 1 se nechá jít s hmotností dolu, když bude jenom čtyřsedadlový, čímž se navíc uvolní možnost využít kola s větším rozměrem (16 R20), které by sice znamenaly nárůst hmotnosti, ale v terénu už by to projelo více jak JLTV, nedalo by se to tahat v podvěsu Chinookem, což nepotřebujeme, nedalo by se to ve dvojici vozit C-130, což taky nepotřebujeme, a máme unifikováno až po pneumatiky s ostatními vozidly.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od KOLT »

16 R20 má i JLTV. Do jaké míry je unifikace s náklaďáky skutečná, asi posoudíš líp než já. Ale klidně bych na ni kašlal, pokud bych dostal lepší auto. A s ohledem na to, jak JLTV vznikalo, jaká míra zkušeností do něj byla promítnuta a jak bylo testováno... nic proti, ale tomu jednoduše nemáme šanci konkurovat.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od KOLT »

A ta nepotřebnost nošení pod Chinookem a vožení v C-130... no, nebyl bych si tak jistý. Pokud s tím někam vyrazíme, je slušná šance, že tyhle dvě herky tam budou. Ostatně, jednu z nich budeme dost možná kupovat i my.
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 643
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od tomas.kotnour »

Jasně, já jsem taky pro to, aby třeba pod agenturou logistiky bylo uskladněno několik desítek Flyerů 72, Jackalů a JLTV, které by se braly na výlety po světě s americkou a britskou armádou, abychom mohli parazitovat na jejich logistice, ale není třeba kvůli tomu mít taková vozidla všude.
stirling
četař
četař
Příspěvky: 78
Registrován: 31/8/2018, 09:58

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od stirling »

Asi to sem nepatří, ale nákup Bushmasterů je podobná blbost jako nákup MARS (ten sice je domácí a ne z druhé strany Země, ale zase úplně nevyzkoušený). Prosazovat dodavatele z takové dálky navíc mimo NATO, pak se nemáme divit, že lidé prskají
Přijde mě, že u nás to prostředí je fakt divné, pokud by také někdo v CSG přemýšlel hlavou, tak proč tu licenci na stavbu 82 Patriotů/Titusů (klidně i kombinace obou) neprodají VOP CZ, stejně nestíhají, zavedli by další svoje vozidlo do AČR + subdodávky, VOP si zachrání ať neprodělává moc (což je podle mě hlavní důvod proč se to teď tak tlačí tímto směrem) a je to win-win .
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od segal7 »

Nesher píše: 22/1/2024, 19:10 Bohužel, asi je opravdu vymalováno. Jen mě baví ta " českost" Gerlachu. To už může být české cokoliv.
Tak to je asi dané tím, že výrobní linka by stála v areálu brněnského Zetoru.
Nejhorší je nebýt...
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Juraj Tichý »

segal7 píše: 23/1/2024, 13:29
Nesher píše: 22/1/2024, 19:10 Bohužel, asi je opravdu vymalováno. Jen mě baví ta " českost" Gerlachu. To už může být české cokoliv.
Tak to je asi dané tím, že výrobní linka by stála v areálu brněnského Zetoru.
ZETOR TRACTORS a. s.
Trnkova 111, 628 00 Brno - Líšeň, Česká republika
IČ: 26921782
DIČ: CZ26921782
Mne to príde celkom jednoznačné, ale asi sa teda mýlim. :D
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Nesher »

Juraj Tichý píše: 23/1/2024, 14:30
segal7 píše: 23/1/2024, 13:29
Nesher píše: 22/1/2024, 19:10 Bohužel, asi je opravdu vymalováno. Jen mě baví ta " českost" Gerlachu. To už může být české cokoliv.
Tak to je asi dané tím, že výrobní linka by stála v areálu brněnského Zetoru.
ZETOR TRACTORS a. s.
Trnkova 111, 628 00 Brno - Líšeň, Česká republika
IČ: 26921782
DIČ: CZ26921782
Mne to príde celkom jednoznačné, ale asi sa teda mýlim. :D
No jednoznačné, areál je prodaný, Zetor si nechal jen malou část kde dobíhá výroba traktorů (většina výroby i vyvoje je už Indii), většina zaměstnanců už dávno pracují jinde. A firmu zřejmě čeká prodej, nebo likvidace.
Takže sorry chlapci, tudy cesta nevede. :wink:
Tedy tu stále máme zahraniční auto, které má české jedinou věc, značku napůl zkrachovalého výrobce traktorů na kapotě.
Což je celkem vedlejší, pointa je, že kupovat další, navíc zahraniční platformu ve chvíli kdy mám zavedenou jinou , domácí a navíc lepší je poněkud na hlavu.
Naposledy upravil(a) Nesher dne 23/1/2024, 15:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Zemakt »

Jo
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od segal7 »

Nesher píše: 23/1/2024, 14:53 No jednoznačné, areál je prodaný, Zetor si nechal jen malou část kde dobíhá výroba traktorů (většina výroby i vyvoje je už Indii), většina zaměstnanců už dávno pracují jinde. A firmu zřejmě čeká prodej, nebo likvidace.
Takže sorry chlapci, tudy cesta nevede. :wink:
Tedy tu stále máme zahraniční auto, které má české jedinou věc, značku napůl zkrachovalého výrobce traktorů na kapotě.
Což je celkem vedlejší, pointa je, že kupovat další, navíc zahraniční platformu ve chvíli kdy mám zavedenou jinou , domácí a navíc lepší je poněkud na hlavu.
No skončila výroba motorů a převodovek ( budou tam dávat Deutz + ZF) a chtějí část akcií prodat, ale zachovat si majoritu. Nevím jestli většina zaměstnanců je pryč, ale stále jich je v Brně cca 300. V Indii mají továrnu a vyrábět tam produkty na asijský, africký výhledově latinskoamerický trh mi přijde jako logické. Ale jak píšeš je to vedlejší
4x4 těžkou platformu ještě zavedenou nemáme, i když...joooo vlastně asi máme - domácí Bushmaster - Scotty Ti to vysvětlí :D
Nejhorší je nebýt...
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“