Obrněné vozidlo MARS

Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ak by niekoho zaujímal reálny stav veci v Zetore. https://www.trend.sk/spravy/zetor-prest ... vicu-firmy
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Nesher »

segal7 píše: 24/1/2024, 11:39
Nesher píše: 23/1/2024, 14:53 No jednoznačné, areál je prodaný, Zetor si nechal jen malou část kde dobíhá výroba traktorů (většina výroby i vyvoje je už Indii), většina zaměstnanců už dávno pracují jinde. A firmu zřejmě čeká prodej, nebo likvidace.
Takže sorry chlapci, tudy cesta nevede. :wink:
Tedy tu stále máme zahraniční auto, které má české jedinou věc, značku napůl zkrachovalého výrobce traktorů na kapotě.
Což je celkem vedlejší, pointa je, že kupovat další, navíc zahraniční platformu ve chvíli kdy mám zavedenou jinou , domácí a navíc lepší je poněkud na hlavu.
No skončila výroba motorů a převodovek ( budou tam dávat Deutz + ZF) a chtějí část akcií prodat, ale zachovat si majoritu. Nevím jestli většina zaměstnanců je pryč, ale stále jich je v Brně cca 300. V Indii mají továrnu a vyrábět tam produkty na asijský, africký výhledově latinskoamerický trh mi přijde jako logické. Ale jak píšeš je to vedlejší
4x4 těžkou platformu ještě zavedenou nemáme, i když...joooo vlastně asi máme - domácí Bushmaster - Scotty Ti to vysvětlí :D
Vzhledem k tomu, že ještě před pár lety jich tam bylo přes 1000, tak bych řekl, že většina je pryč. Navíc propoušteli lidi i z vývoje, tolik k těm očekávaným světlým zítřkům. To co zbývá je rádo, že je rádo.
K tomu zbytku, však jo, já nekritizuji jenom výběr konkrétního auta, ale i to celkem nepochopitelné trvání na 4x4 platformě. Na to co se od toho čeká je 6x6 lepší.
Ale s tím my tady nic neuděláme.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od KOLT »

A znáš přesně ty požadavky? Máme ženijní vozidla na 8x8 a budou i na nových pásech. Čili potřebujeme pravděpodobně něco na doprovod náklaďáků, práci na cestách a základnách, ap. Je na to 6x6 skutečně lepší? Fakt nevím, tohle by měla umět vykomunikovat armáda. Ta prý jednoznačně preferuje Bushmaster a Titus nechce. Co když k tomu má dobrý důvod? Nebo ne a někdo se chce namastit. Nebo jen nasrat Strnada. Nevím, málo informací na posouzení.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Obrněné vozidlo MARS

Příspěvek od Nesher »

KOLT píše: 24/1/2024, 17:14 A znáš přesně ty požadavky? Máme ženijní vozidla na 8x8 a budou i na nových pásech. Čili potřebujeme pravděpodobně něco na doprovod náklaďáků, práci na cestách a základnách, ap. Je na to 6x6 skutečně lepší? Fakt nevím, tohle by měla umět vykomunikovat armáda. Ta prý jednoznačně preferuje Bushmaster a Titus nechce. Co když k tomu má dobrý důvod? Nebo ne a někdo se chce namastit. Nebo jen nasrat Strnada. Nevím, málo informací na posouzení.
Nemám, jen vím jak to v tomhle obchodu chodí a vzhledem k tomu, že jsem žádné reálné argumenty proč 4x4 a ne 6x6 neviděl, přičemž celkem dost armád to pravé na 6x6 má, tak mám trochu pochybnosti. Toť vše. Tedy když pominu nepopiratelný fakt, že kupovat auto z druhé strany světa a od země s níž (celkem logicky) nemáme nějak extra vztahy a jejíž potencionalní nepřítel je poněkud jiný než ten náš mi prostě přijde jako risk.
Ake znovu, s tím my tu nic neuděláme a teď mě trochu vic zajímá (neb tady jsou už kostky zřejmě vrženy) co vyberou LOM a MO za nástupce Z 142CAF, doufám, že to nebude nějaký "rekreační kompozit", ale Z 242 Zeus.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“