Vztahy Vietnam - USA

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Zemakt »

Taky si říkají banánová generace. Nahoře žlutý, uvnitř bílý.
To slyším poprvé :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3651
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od seabee »

skelet píše: 12/9/2023, 13:31 Taky si říkají banánová generace. Nahoře žlutý, uvnitř bílý.
Já s banánovejme děckama jezdil shodou okolností tramvají - oni ze školy, já z roboty a vždycky mně šokovali tou dokonalou pražskou "pepičtinou". To já za čtyřicet let v Práglu nemám. Ale poté, co jsem se dočetl, že nějaká Tram Van Nguyen vyhrála olympiádu v českém jazyce, tak se ničemu nedivím. Přeju jim hodně úspěchů, jenom chudáci nevědí, že nás kované vlastence a Rajchly, Bartoše, Volné a Blašky a pod. budou muset v důchodu živit :D :D :D
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11579
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Dzin »

Alfik píše: 12/9/2023, 13:57
Dzin píše: 12/9/2023, 12:27 Bohužel ne. Česká národnost je dána na principu “z koho pocházím” a ne “kde žijí”.
A já jsem si doteď myslel, že nám Němci furt vyčítají, že odvozujeme svoji "šééskost" a "flastenectfí" od jazyka... A ono od pocházení.
Opakuji z koho pocházím ne odkud pocházím... Tedy čí jsem potomek a ne kde žiji.
Alfik píše: 12/9/2023, 13:57 PS: Dokonce, pokud chce imigrant občanství, musí absolvovat zkoušku z jazyka... a nějaké další, z kultur. rozhledu, historie, apod.
Ale ani tehdy, když vše složí, nebude z něj "Čech" neboli příslušník národa českého. Tohle třeba pěkně vysvětlila na svém kanálu jedna Američanka, která se zde snaží stát občankou ČR a zjistila, že ikdyž se tak stane, nebude nikdy brána jako Češka. Na rozdíl od USA, kde pokud složí příslušnou zkoušku, stala by se z ní národnostně Američanka.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Moskevskaja
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 509
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Moskevskaja »

seabee píše: 12/9/2023, 14:27
skelet píše: 12/9/2023, 13:31 Taky si říkají banánová generace. Nahoře žlutý, uvnitř bílý.
Já s banánovejme děckama jezdil shodou okolností tramvají - oni ze školy, já z roboty a vždycky mně šokovali tou dokonalou pražskou "pepičtinou". To já za čtyřicet let v Práglu nemám. Ale poté, co jsem se dočetl, že nějaká Tram Van Nguyen vyhrála olympiádu v českém jazyce, tak se ničemu nedivím. Přeju jim hodně úspěchů, jenom chudáci nevědí, že nás kované vlastence a Rajchly, Bartoše, Volné a Blašky a pod. budou muset v důchodu živit :D :D :D
Jezdil v Tram. To by tu hlášku o banánech měl znát :-?
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Ataman »

Ty Dzine, to se mě ňák nezdá, aneb:
„Údaj o národnosti vyplní každý podle svého rozhodnutí. Národností se rozumí příslušnost k národu, národnostní nebo etnické menšině. Pro určení národnosti není rozhodující mateřská řeč ani řeč, kterou občan převážně používá nebo lépe ovládá, ale jeho vlastní rozhodnutí. Hlásí-li se k více národnostem nebo k žádné, budiž to zaznamenáno. Národnost dětí do 15 let se řídí podle rodičů.“
https://www.czso.cz/csu/czso/narodnosti_v_cr_od_r_1921
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11579
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Dzin »

Za mě by to bylo jen super, jestli se úředně bere, že Čech je ten, kdo se za něj prohlásí. Teď ještě, aby to byl obecný názor Čechů.

P.S. Ale asi je, když nacionální kruhy za ochránce národa považují Okamuru. :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Zemakt »

🙄
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Alfik »

Dzin píše: 12/9/2023, 17:24 Za mě by to bylo jen super, jestli se úředně bere, že Čech je ten, kdo se za něj prohlásí. Teď ještě, aby to byl obecný názor Čechů.

P.S. Ale asi je, když nacionální kruhy za ochránce národa považují Okamuru. :wink:
Pokud Okamura dokáže česky prohlásit že je čech tak je čech i kdyby ses pos... :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od pjaro77 »

Dzin píše: 12/9/2023, 15:47 Ale ani tehdy, když vše složí, nebude z něj "Čech" neboli příslušník národa českého. Tohle třeba pěkně vysvětlila na svém kanálu jedna Američanka, která se zde snaží stát občankou ČR a zjistila, že ikdyž se tak stane, nebude nikdy brána jako Češka. Na rozdíl od USA, kde pokud složí příslušnou zkoušku, stala by se z ní národnostně Američanka.
Jen Preston (Dream Prague) ?
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11579
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Dzin »

Jj sleduji ji už docela dlouho a je to fajn vidět pohled Američanky na nás.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13227
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Rase »

Češství je spíš stav mysli, než cokoliv jiného. Kdo mluví česky, pije pivo a nadává v hospodě je čirou esenství tohohle národa. Docela mě překvapilo, jak tohle funguje i v případě černocha na vesnici (dredatá holka z Californie) a podobně. Teď myslím z vlastní zkušenosti, ne nějakým pořadem v televizi. Češi jsou překvapivě snášenliví a v pohodě.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Zemakt »

😀stav mysli heh, dobře ty
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od Alfik »

Rase píše: 12/9/2023, 22:16 Češství je spíš stav mysli, než cokoliv jiného. Kdo mluví česky, pije pivo a nadává v hospodě je čirou esenství tohohle národa. Docela mě překvapilo, jak tohle funguje i v případě černocha na vesnici (dredatá holka z Californie) a podobně. Teď myslím z vlastní zkušenosti, ne nějakým pořadem v televizi. Češi jsou překvapivě snášenliví a v pohodě.
Plus jeden 8-)
Stav mysli... víc než co jiného! :lej:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Vztahy Vietnam - USA

Příspěvek od pjaro77 »

Dzin píše: 12/9/2023, 21:48 Jj sleduji ji už docela dlouho a je to fajn vidět pohled Američanky na nás.
Je zábavná, aj ironia jej ide. Mohla by vystupovať aj v divadle.
Zaujímavé je, ako sa snaží asimilovať. Nie je uzavretá vo svojej komunite. O českej historii vie viac než väčšina echt čechov.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“