Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Odpovědět
Mikuláš
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 1/3/2017, 20:06

Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od Mikuláš »

Jestli to AČR myslí s podporou tuzemských výrobců vážně, pak mi nedává smysl objednávka 30.000 (!) batohů od firmy HUSKY CZ, která je jen obchodní firmou a nikoli skutečným výrobcem. Většina zboží této firmy, ne-li vše, je z Asie. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ce ... 221202_kth
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3651
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Batohy od HUSKY CZ

Příspěvek od seabee »

Mikuláš píše: 23/8/2023, 09:46 Jestli to AČR myslí s podporou tuzemských výrobců vážně, pak mi nedává smysl objednávka 30.000 (!) batohů od firmy HUSKY CZ, která je jen obchodní firmou a nikoli skutečným výrobcem. Většina zboží této firmy, ne-li vše, je z Asie. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ce ... 221202_kth
Projdi si Zákon o zadávání veřejných zakázek 134/2016 sbírky a zjisti si, jak je možné podporovat tuzemského výrobce a zvýhodnit ho před zahraničními = NENÍ.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3825
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Batohy od HUSKY CZ

Příspěvek od Scotty87 »

Opravdu jen nutné k takové blbosti zakládat zvláštní vlákno?
Jinak bych chtěl vidět firmu která šije batohy v ČR a není to nějaká garážovka co produkuje přinejlepším nízké stovky ročně.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Batohy od HUSKY CZ

Příspěvek od Juraj Tichý »

Všetci šijú v ázii.
Otázne je, aké skúsenosti s vojenskými batohmi Husky má. Z mojej osobnej skúsenosti nemajú práve kvalitnú výbavu. Taká nižšia stredná trieda.
My sme objednávali cez NSPA a rovnaké batohy používa väčšina vojakov aliancie.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Batohy od HUSKY CZ

Příspěvek od Zemakt »

Nešijů, já třeba používám batoh od finské savotty. Ale chápu že přes výběrko s důrazem na cenu by si Fini ani neškrtli. Vcelku by mne zajímalo kde se vyrábějí věci pro BW. Kámoš má BW batoh a není ošizený a drží a drží a drží. A propo, včera jsem narazil na vašeho výrobce obuvy BOSP z Bardějova, má někdo odchozíno pár km? Co mám Prabosky na střídačku tak ty už mají prochozenou podrážku, po cca 2 letech. Zase jsou pohodlné to jo. Ale zkusím jiné. Na doporučení Nika mám ještě slomon qvest gtx, jako dobrý ale zatím moc odchozeno nemaj. A jsou těžší drobet.

Změnil jsem pojmenování tématu, takto by to mohlo sedět
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3825
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od Scotty87 »

V Asii ušijí i velice kvalitní výrobky. Záleží co si zákazník zadá.
Boty můžu jen doporučit od firmy Lowa z vojenské a lovecké řady. Tam člověk nemůže udělat chybu. Co jsem si všiml tak v nich chodí i dost našich vojáků.
https://www.lowashop.cz/panske-vojenske-a-lovecke-boty/
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od Zemakt »

Mám GTX Zephyr Scotty, od roku 2013 kotníkové. Chodil jsem s nimi na výcvik a realizace. Jako nové. Před čtyřmi roky jsem si koupil nízké a ty mi hned po roce popraskaly v ohybu svršku. Proto jsem si pak koupil ty Prabosky. Už jsem to neriskoval. Jinak boty lehké pohodlné. Jen vykopávat s nimi dveře je o hubu, respektive achilovku :rotuj:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3825
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od Scotty87 »

GTX Zephyr mám už ani nevím jak dlouho. Sice už mají "sjetou" podrážku, ale jina pořád drží po hromadě. Loni jsem pořizoval Z-6N GTX a zatím si nemůžu stěžovat.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od Juraj Tichý »

Na BOSPky počúvam len chválu od každého, na nete tiež výborné recenzie. Sám sa ich chystám kúpiť. Len tá cena :D
Avšak pred 20 rokmi som kúpil rovnako drahé topánky a vydržali 19 rokov. Takže nakoniec sa to oplatí.

https://bosp.sk/skusenosti-skuseneho-i
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Batohy od HUSKY CZ

Příspěvek od pjaro77 »

Zemakt píše: 23/8/2023, 12:00 Nešijů, já třeba používám batoh od finské savotty. Ale chápu že přes výběrko s důrazem na cenu by si Fini ani neškrtli. Vcelku by mne zajímalo kde se vyrábějí věci pro BW. Kámoš má BW batoh a není ošizený a drží a drží a drží. A propo, včera jsem narazil na vašeho výrobce obuvy BOSP z Bardějova, má někdo odchozíno pár km? Co mám Prabosky na střídačku tak ty už mají prochozenou podrážku, po cca 2 letech. Zase jsou pohodlné to jo. Ale zkusím jiné. Na doporučení Nika mám ještě slomon qvest gtx, jako dobrý ale zatím moc odchozeno nemaj. A jsou těžší drobet.

Změnil jsem pojmenování tématu, takto by to mohlo sedět
Mám od BOSP Caledon NBK topánky asi 4 roky. Držia stále. Sú tiež ťažšie
Bol som s nimi na rôznych pochodoch ale ja nechodím v extrémnom teréne ani tisíc kilometrov ročne.
Či sú pohodlné v porovnaní s inými to neviem porovnať.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od niko »

Ja som mal dlho Lowa GTX Zephyr, reku ze podporim slovensky priemysel. Ale vymenil som ich po par rokoch za Solomon Forces XA4 a som velmi spokojny. Ina liga. Pravdu povediac idem kupit este jedny, vysoke na zimu. Kazdopadne o BOSP pocuvam tiez len chvalu.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13231
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od Rase »

Fotky zkušebních prototypů (sériové se budou trochu lišit).

Screenshot_20230823_224549.jpg
Screenshot_20230823_224807.jpg
Screenshot_20230823_224836.jpg
Screenshot_20230823_224853.jpg
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Mikuláš
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 1/3/2017, 20:06

Re: Výstrojní součastky AČR, OSSR, ČSLA

Příspěvek od Mikuláš »

Rase píše: 24/8/2023, 11:14 Fotky zkušebních prototypů (sériové se budou trochu lišit).
Rase díky za fotky, trochu mne zarážejí úzké pásky nosného systému, možná budou nakonec širší. A mimochodem, batohy by už mohly být v MAD 21 :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“