OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Zemakt »

Pravděpodobně by jste byli začleněni v nějaké mnohonárodnostní jednotce, třeba v Pobaltí. Přičemž výzbroj v podobě JLTV by byl jen bonus. Jako ten dar sám o sobě má smysl. Pokud tedy někomu dělá problém pochopit, o čem vlastně členství v NATO je. Což evidentně někomu problém stále dělá.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 570
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Pressburger »

Lynx píše: 9/11/2023, 07:36 Nepredpokladám zeby sa USA urazili a po prípadnom zrušení zmluvy na vozidla by peniaze prepadli. Na to ma spojenectvo SR príliš veľkú cenu na hraniciach UA, aby USA robili takéto detinské činy. Skrátka dajú niečo iné.
Veď Kaliňák sa už cez leto o tom rozpovedal čo a ako chce americkej strane navrhúť (pričom uvidíme ako je to reálne a ako len ich zbožné prianie v danom štádiu kontraktu) pričom však ako aj premier pri nášteve MO spolu s ministrom uviedli prioritou MO bude práve PVO a obstaranie pásovej a kolesovej techniky čo už bude vecou nového MO.
Arthur
Klingacik
Příspěvky: 4
Registrován: 2/12/2021, 22:23

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Klingacik »

Juraj Tichý píše: 9/11/2023, 10:14 Ani jedno (hranica ci rozloha) nie je v prípade UA dôležité. Pomoc ide hlavne cez Polsko, úplne logicky.

Buď príde 160ks JLTV, po absolvovaní divadla pre hlupákov, alebo nepríde nič.
USA SR nepotrebuje k ničomu. Ale že absolútne k ničomu.
Pozri sa na mapu NATO. USA ma veľké jednotky v Rumunsku a v Poľsku. Ak ich chce presúvať medzi sebou ma na výber 3 cesty - Cez SVK, FRA alebo morom okolo celej pevniny. SVK je dôležité.
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 570
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Pressburger »

Pokiaľ stýček Sam dostane čo chce tak mu nejaká realokácia amerických obrnených vozidiel a bojových vrtulníkov povedzme na americký systém PVO nebude robiť problém. Tak ako súčasné vedenie MO feat. Vláda má aj strýček Sam svoje záujmy, ktoré ako výborní obchodníci dozaista radi zobchodujú.
Dosiahnú čo chceli a týto sa budú pred svojím elektorátom vytešovať, že zabezpečili PVO za S-300. Ale nechajme sa prekvapiť...
Arthur
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Juraj Tichý »

Klingacik: asi máš pravdu, na presuny. To je jediné na čo nás možno budú potrebovať. 😂
A keď skončí vojna, tak ani na to nie. Opäť čiernou dierou Európy. Práve teraz vo vašich prijmacoch.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Lynx »

Tak vidíte,Slovensko predsa je nedolezite :) samozrejme ,a čím viac sa tým budeme utvrdzovat, tym nedolezitejsie bude. Co na tom ze ponad slovensko sa lieta vo veľkom napr som zachytil lety z Kréty do GB (C130J), z HR do Rzsewa a to sledujem len namatkovo. Pravda je taká,že keďže je AT a ah CH neutrálne, poloha SR rozdeľuje územie NATO na 2 polovice.
A kto si myslíte, že SR je čierna diera ,tak sa kľudne odstahujte niekam inam a žite si tam svoje nespokojné životy. Čierna diera vs zelený raj
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 570
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Pressburger »

Pri podpore UA to zrejme žiadna čierna diera nebude nakoľko okrem siláckym dezolé rečiam Smerom dovnútra vyjmúc podporu zo skladov všetko pôjde Smerom na UA ako doteraz pričom mohlo by sa kľudne stať, že objem komerčných dodávok sa môže aj navýšiť...
Arthur
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Juraj Tichý »

Lynx: a čo kebyže sa odsťahujete vy, vsetci fasisti, antisemiti, komunisti a mafiani a nechate nas tu slušne žiť, bez potreby znižovania trestov za korupciu, ako najväčšieho problému SR.
A tvarenim sa ze sme dôležiti sa nic nezmení. Iba budeme vyzerať trapne, ako niektoré ine malé krajiny, ktoré sa cítia dôležito.

A nie, nie je nás treba. Z Krety do GB sa bezproblémov poletí cez FR a z Poľska do Rumunska tych 97 km zvládnu v Ukrajinskom vzdušnom priestore, 1km od našej hranice.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od skelet »

prosím zpět k tématu, kterým je OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4
ObrázekObrázekObrázek
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od mikojan29 »

Juraj Tichý píše: 13/11/2023, 13:08 Lynx: a čo kebyže sa odsťahujete vy, vsetci fasisti, antisemiti, komunisti a mafiani a nechate nas tu slušne žiť, bez potreby znižovania trestov za korupciu, ako najväčšieho problému SR.
A tvarenim sa ze sme dôležiti sa nic nezmení. Iba budeme vyzerať trapne, ako niektoré ine malé krajiny, ktoré sa cítia dôležito.
:up:
A ešte Trololovia.
"Alea iacta est"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od niko »

Juraj Tichý píše: 13/11/2023, 13:08 Lynx: a čo kebyže sa odsťahujete vy, vsetci fasisti, antisemiti, komunisti a mafiani a nechate nas tu slušne žiť, bez potreby znižovania trestov za korupciu, ako najväčšieho problému SR.
A tvarenim sa ze sme dôležiti sa nic nezmení. Iba budeme vyzerať trapne, ako niektoré ine malé krajiny, ktoré sa cítia dôležito.
:up: :up: :up:
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Lynx »

Tieto vaše tvrdenia sú ako z programu PS, resp Demokratov. Jedni získali 19% a druhí 2%. Takže síce sa vám to nemusí páčiť, áno, číslo sú prísnejšie ako písmená, ale je to tak.

Ale naspäť k vozidlu 4x4. Ak sa Master na ua osvedčí, tak nie je problém dat zákazku MSM Land Systém,áno, csg, na vyrobu. To vozidlo ako jediné plava a pozrite sa na ofenzívu na Dnepri, to je veľmi dôležitá vlastnosť.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Flader »

OSSR plánujú obojživelnú operáciu na pravom brehu Dunaja?
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Lynx »

Nie Flader. Ani som nenapísal ani slovo o výrobe pre ossr.

Ale.

Je vždy dobre mat vozidlo,ktoré bude schopné prekonať vodnú prekážku v zázemí po zničení mostov. To jest v situácii,kedy je zložité a nákladné budovať most ci prám, ale je jednoduché upraviť brehy.

Aj Wehrmacht mal vozidla Kubelwagen /jednoduché offroad vozidlo/ ako aj Schwimwagen. Asi vedeli prečo.
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 570
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Pressburger »

Lynx píše: 14/11/2023, 21:29 Tieto vaše tvrdenia sú ako z programu PS, resp Demokratov. Jedni získali 19% a druhí 2%. Takže síce sa vám to nemusí páčiť, áno, číslo sú prísnejšie ako písmená, ale je to tak.

Ale naspäť k vozidlu 4x4. Ak sa Master na ua osvedčí, tak nie je problém dat zákazku MSM Land Systém,áno, csg, na vyrobu. To vozidlo ako jediné plava a pozrite sa na ofenzívu na Dnepri, to je veľmi dôležitá vlastnosť.
Skôr by som bol v tomto pragmatik čo do "osvedčenia" nakoľko tu bude tak či onak platiť pri Aligatorovi 4x4 Master, že jednoducho jedna lastovička leto nerobí. Netreba teda preceňovať zbierku vo forme crowdfundingu kde účel je niekde inde. Napr. DefTech tam má/mal min. 4ks Wolfov pričom napr. zrejme min jeden dostal priamy zásah z 152mm... Ako referencia ZSU po Indonézii je to fajn otázka však znie ako je projekt v rukách "Patriotov" vôbec životaschopní keď ako Patriot preferujete na I. a II. mieste však viete čo...
Arthur
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Lynx »

Ja naozaj netuším ci DefTech bude mať prijateľnú politickú konšteláciu, títo Bystricania mi prídu blízki skôr Nadovi a Majerovi ako Kalinakovi... aj s ich na USA závislou produkciou.
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 570
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Pressburger »

Lynx píše: 14/11/2023, 23:28 Ja naozaj netuším ci DefTech bude mať prijateľnú politickú konšteláciu, títo Bystricania mi prídu blízki skôr Nadovi a Majerovi ako Kalinakovi... aj s ich na USA závislou produkciou.
Nechcem sa púšťať do týchto dohadov, ale keď som googlil a hľa: https://www.facebook.com/deftechslovaki ... QDIQg&_rdr
Arthur
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Lynx »

Ja si skôr všímam tie na pohlad subtilne nápravy,ktoré nápravy, ktoré budú trpieť pri váhe 1x t.
Uživatelský avatar
Pressburger
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 570
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Pressburger »

Toto ma tiež napadlo pri pohľade a vyslovene som sa nato opýtal na IDEB a bol som ubezpečený pánom, ktorý tvrdil, že automobily navrhoval, že je tam dostatočná rezerva dokonca ak si dobre pamätám použil pojem naddimenzované.

Napr. vo =https://www.mosr.sk/data/files/4308_vy ... horie 2020 som našiel, že sa prezentovali aj pred zástupcami MO SR a GŠ OS SR cit. "Ukážka technických spôsobilostí ľahkých pancierovaných vozidiel VLK a HRON od firmy Deftech a.s Vlkanova a následná prezentácia pre zástupcov MO SR a GŠ OS SR." Kto vie možno vtedajší zárodok spolupráce s Konštruktou defence...
Arthur
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2529
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Lynx »

A čo ti ma ten predstaviteľ výrobcu povedať, áno Arthur, máš pravdu,nejako sme to zanedbali, v budúcej verzii to opravíme... to ti asi nepovie nik.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“