Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

Hans S. píše: 3/1/2023, 12:34Reálně se tam pohybuješ tak, že běh zastavíš, vydáš rozkazy, spustíš a po chvíli zase zastavíš, vydáš nové rozkazy a tak pořád dokola.
Takhle funguje i Combat Mision, mě to prostě nesedí.
Hans S. píše: 3/1/2023, 12:34Je to soustředěné na východ za WWII. Když tě nebaví Wehrmacht, tak můžeš vést Finy, Maďary, nebo třeba Rumuny.
Když už, tak Rusy. Ale furt je to ww2 v Evropě tisíckrát dokola - nuda, nuda, šeď, šeď.
Hans S. píše: 3/1/2023, 12:34Tak jako tak myslím, že to za vyzkoušení stojí.
Uvidíme, třeba časem vydaj i nějakej jinej tyjátr než Evropu s nudnými abstinujícími němci.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Hans S. »

Za Rudou armádu se to samozřejmě dá valit také :D. První díl se odehrával na západní frontě, druhý na východní. Ona je ta WWII prostě pořád ještě hodně vděčné téma. Třeba k tomu ale vydají boje ve Španělsku, nebo tak něco. No uvidíme. Spíš to sem píšu jako celkem zajímavou věc, nikoho do toho nijak netlačím. Sám se mnohem víc věnuju letadlům.

Combat Mission jsem myslím viděl jen tu úplně nejstarší někdy z počátku milénia (a to si ještě nejsem jistý, jestli to s něčím nepletu). Tam se vydaly rozkazy a pak fixní čas (snad minutu?) jednotky plnily cíle. V ní se to nedalo přerušit. Takže spíš taková hybridně laděná turn-based/real-time strategie :) Ale už fakt lovím hodně hluboko z paměti.
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

Dzin píše: 3/1/2023, 12:40Nemáš náhodou nějaký funkční link na poslední patch SPMBT?
Je volně ke stažení zde, hle:https://www.shrapnelgames.com/Camo_Work ... _page.html
mikhail píše: 3/1/2023, 12:37Prosím Ťa, na akom fóre sa momentálne stretáva CZ/SK komunita? po zrušení worldatwar, som stratil kontakt.
Tak to taky netuším, hraju to už jen sporadicky s kamarádem. Worldatwar byl před zrušením ve stadiu klinické smrti, myslím že CZ/SK komunita už prostě není. Co ten návod, fungoval?
mikhail píše: 3/1/2023, 13:05K tomuto len toľko, už len keby staré WiTPAE preklopili do nového kabátu, na FULLHD a vyššie rozlíšenie, tak ja by som si ho určite kúpil. A nemuseli by ani pridávať nové features. Škoda, že na tom nepracujú.
Přesně tak.
mikhail píše: 3/1/2023, 13:05Pôvodný interface je strašne zastaralý a pomalý už aj na dobu vzniku tej hry
To mi nikdy nepřišlo.
821 píše: 3/1/2023, 12:17Ale ano neboj, pracuje sa 8-)
Ejchuchů!
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

Hans S. píše: 3/1/2023, 13:47Ona je ta WWII prostě pořád ještě hodně vděčné téma.
Ale jó, jen prostě z celý ww2 do nekonečna stále točit a recyklovat jen Evropu mě neba. Navíc, já rád lodičky.
Hans S. píše: 3/1/2023, 13:47Sám se mnohem víc věnuju letadlům.
Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich mě taky docela bavilo :twisted:
Hans S. píše: 3/1/2023, 13:47Combat Mission jsem myslím viděl jen tu úplně nejstarší někdy z počátku milénia (a to si ještě nejsem jistý, jestli to s něčím nepletu). Tam se vydaly rozkazy a pak fixní čas (snad minutu?) jednotky plnily cíle. V ní se to nedalo přerušit. Takže spíš taková hybridně laděná turn-based/real-time strategie :) Ale už fakt lovím hodně hluboko z paměti.
Jo, to je ono.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od bat »

Combat Mission her byla celá řada. Fungovalo to jak píše Hans v kostce (turn based). Byl to však uzavřený systém a kromě snad textur se nedalo moc změnit. Byl u toho i docela dobrý editor scénařů. A ještě jedna věc mi pila tehdy krev... jednotky nezískávaly zkušenost během kampaní, takže takové to pěstování elity se nekonalo. Právě v té modifikovatelnosti SP vynikal.
V poslední době jsem viděl dost her ze studené války NATO vs. Varšavská smlouva (nehrál jsem ani jednu). Možná reakce na tu herní saturaci WW2 obdobím. Jelikož se tu sešli pamětnící, tak mrkněte na https://www.microprose.com/ - potěšilo mě, že se značka vrátila a chystané tituly vypadají dobře! Osobně se těším na Sea Power a ten Tank Tycoon může být taky zábava.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Hans S. »

My letadélkáři jsme zvědaví na novou B-17 :)
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Ataman píše: 3/1/2023, 13:53
mikhail píše: 3/1/2023, 12:37Prosím Ťa, na akom fóre sa momentálne stretáva CZ/SK komunita? po zrušení worldatwar, som stratil kontakt.
Tak to taky netuším, hraju to už jen sporadicky s kamarádem. Worldatwar byl před zrušením ve stadiu klinické smrti, myslím že CZ/SK komunita už prostě není. Co ten návod, fungoval?
Skúšal som to ráno a popravde nevidel som nejaký rozdiel v rozlíšení po spustení hry :) Keď som to potom skúsil ešte pohľadať na nete tak sa to riešenie spomínalo na ruských fórach z pred desiatich rokov pre verziu tuším 4.5 a ja mám verziu 8.0. Možno si to už opravili.
bat píše: 3/1/2023, 14:33 A ještě jedna věc mi pila tehdy krev... jednotky nezískávaly zkušenost během kampaní, takže takové to pěstování elity se nekonalo.
Tak to už nie je vôbec nič pre mňa. Môj tankový kapitán Bureš so 16 killmi a Experience 86 (winSPWW2) je veľmi pestovaný a ochraňovaný zvyškom tankového práporu a vrhá sa do útoku len v prípade, keď už to naozaj nejde inak :)
bat píše: 3/1/2023, 14:33 V poslední době jsem viděl dost her ze studené války NATO vs. Varšavská smlouva (nehrál jsem ani jednu). Možná reakce na tu herní saturaci WW2 obdobím. Jelikož se tu sešli pamětnící, tak mrkněte na https://www.microprose.com/ - potěšilo mě, že se značka vrátila a chystané tituly vypadají dobře! Osobně se těším na Sea Power a ten Tank Tycoon může být taky zábava.
Toto je veľmi dobrá správa. Hneď som si dal Microprose do sledovania na Steame.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

mikhail píše: 3/1/2023, 15:21Skúšal som to ráno a popravde nevidel som nejaký rozdiel v rozlíšení po spustení hry :)
Musíš to přepnout ručně. Po spuštění ti jako první naskočí "WinSPMBT- Game Options", třetí od shora je přepínač "Screen/Window size" - zaškrtni "Desktop".
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Ataman píše: 3/1/2023, 15:36
mikhail píše: 3/1/2023, 15:21Skúšal som to ráno a popravde nevidel som nejaký rozdiel v rozlíšení po spustení hry :)
Musíš to přepnout ručně. Po spuštění ti jako první naskočí "WinSPMBT- Game Options", třetí od shora je přepínač "Screen/Window size" - zaškrtni "Desktop".
To som nevedel. Super díkes večer skúsim.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11579
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Dzin »

Ataman píše: 3/1/2023, 13:53]Je volně ke stažení zde, hle:https://www.shrapnelgames.com/Camo_Work ... _page.html
Odtud se mi bohužel nedaří stáhnout.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

Dzin píše: 3/1/2023, 20:23Odtud se mi bohužel nedaří stáhnout.
To máš za to, že
Dzin píše: 7/5/2019, 08:54si totiž upravuji OOB, aby byli více realističtější
rozuměj já vím všecko nejlíp :razz:

Hele, teď sem to zkoušel a normálně to jde. Nevím, jestli stahování začlo do avizovaných 8 vteřin, ale 5 z 5ti pokusů klaplo. Tak to ještě zkus a když to nevyjde, nějak ti to pošlu.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11579
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Dzin »

Ataman píše: 3/1/2023, 20:36Tak to ještě zkus a když to nevyjde, nějak ti to pošlu.
To můžeš posílat, protože jen teď mám 10/10 neúspěšných pokusů. Nevím proč to tak je, dříve jsem s tím neměl problémy. Nebo jestli je to nasdílené třeba na uložto nebo někde jinde...
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

Ok, deme na to, viz sz.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Tak som si na Steame vo výpredaji doprial toto - War on the Sea. Nie je to síce úplne novodobý War in the Pacific - Admirals Edition, ale za tú cenu vyskúšam.

https://store.steampowered.com/app/1280 ... n_the_Sea/

https://www.zing.cz/novinky/96129028/wa ... strategie/
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

mikhail píše: 4/1/2023, 12:30Tak som si na Steame vo výpredaji doprial toto - War on the Sea.
V tom případě se ti bude hodit tohle:
https://steamcommunity.com/app/1280780/ ... 128118770/
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Ataman píše: 4/1/2023, 12:45
mikhail píše: 4/1/2023, 12:30Tak som si na Steame vo výpredaji doprial toto - War on the Sea.
V tom případě se ti bude hodit tohle:
https://steamcommunity.com/app/1280780/ ... 128118770/
Super ďakujem. Pozerám, že to asi hrávaš. Mám otázky.
Je v hre dynamická kampaň pokrývajúca celú vojnu v pacifiku od 1941 do 45?
Ak áno, ako je riešená ta dynamika? Nejakými subkampaňami? Keď jednu vyhrám, presunie ma do inej oblasti? Nevidel som tam totiž nejaké pozemné jednotky a boje.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

mikhail píše: 4/1/2023, 13:04 Je v hre dynamická kampaň pokrývajúca celú vojnu v pacifiku od 1941 do 45?
Není, je tam jenom Guadalcanal.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Ataman píše: 4/1/2023, 14:13
mikhail píše: 4/1/2023, 13:04 Je v hre dynamická kampaň pokrývajúca celú vojnu v pacifiku od 1941 do 45?
Není, je tam jenom Guadalcanal.
Asi to ma živú komunitu móderov, lebo tu je kampaň v Holandskej východnej Indii. Len škoda, že to nemá dynamickú kampaň to ma mrzí.

https://www.youtube.com/watch?v=PDVmfsLXgCU
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Hrá niekto túto hru - Rule the Waves 3? Alebo hrali ste jej predchodcov? Vysoké hodnotenia to má strašne. Len pripomínam, že slitherine bude k výročiu 28.8 posielať zľavový kupón, tak toto je môj kandidát.

https://store.steampowered.com/app/2008 ... e_Waves_3/

Dobrá recenzia nižšie :D


History, logic, the mechanics of this game, and common sense all dictate to me that I should not be building 90,000 ton superbattleships in the 1960's, but I'll be damned if I'm not going to do it anyways


Update: Unfortunately, the Yamato II was sunk by Soviet aircraft, but rest assured the Yamato III will have more AA to counter the rising threat of planes.

Update 2: The Yamato III was blown apart by missiles. Rest assured, the Yamato IV will have CIWS.

Update 3: I have been sacked. The majority of my budget has gone to super battleships in the last decade (three of which were all sunk in their first battle), and now the IJN is nothing but a bunch of old ships in desperate need of refits and modernization and we can no longer compete with any of the other major powers. If only they gave me more time for the Yamato IV to be laid down and completed, things might have been different.

PREKLAD:
História, logika, mechanika tejto hry a zdravý rozum mi diktujú, že by som v 60-tych rokoch nemal stavať 90 000 tonové superbojové lode, ale bude mi čert, ak to aj tak neurobím.


Aktualizácia: Bohužiaľ, Yamato II bolo potopené sovietskymi lietadlami, ale buďte si istí, že Yamato III bude mať viac AA, aby čelil rastúcej hrozbe lietadiel.

Aktualizácia 2: Jamato III rozbili rakety. Buďte si istí, že Yamato IV bude mať CIWS.

Aktualizácia 3: Bol som prepustený. Väčšina môjho rozpočtu išla v poslednom desaťročí na super bitevné lode (tri z nich boli všetky potopené vo svojej prvej bitke) a teraz IJN nie je nič iné ako banda starých lodí, ktoré zúfalo potrebujú prestavbu a modernizáciu a my nemôžeme už dlhšie konkurovať ktorejkoľvek z iných veľkých mocností. Keby mi dali viac času na položenie a dokončenie Yamato IV, všetko by mohlo byť inak.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od bat »

Na to jsem se kdysi díval - starší verze a usoudil jsem, že by to byl pro mě příšerný žrout času, protože úplně nejsem mořský vlk :)

tak jsem zkusil
Ultimate Admiral: Dreadnoughts
https://store.steampowered.com/app/1069 ... adnoughts/

což je asi taková arkáda proti tomu Rule the Waves
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“