Patton

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipton
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 166
Registrován: 25/8/2004, 12:10

Patton

Příspěvek od Lipton »

Aký je váš názor na tento film?

Obrázek
Patton
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

To je ten film jak měl dva díly nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Lipton
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 166
Registrován: 25/8/2004, 12:10

Příspěvek od Lipton »

Nepleteš, film má dva diely, ale ja vlastním DVD a tam sú oba spojené.

Film pojednáva o úlohe, ktorú vo WW2 zohral americký generál George S. Patton a popisuje bitky, ktoré zviedol jeho II. zbor a neskôr 3. armáda: Severná Afrika, Sicília, Normandia a Ardény.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Lipton: Tak o tom slyším poprvé. Ale zní to zajímavě. Nějaké foto z filmu ?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Myslím, že je to dobře pojatý film, má něco do sebe i z historického hlediska, filmaři si dali docela záležet. Ale přijde mi, že Pattona možná vylíčili o něco klidnějšího než o něm panuje všeobecná představa, jako o psu ženoucí své vojáky do krvavého boje neznajíce slitování. Rovněž jelikož má dva díly nemuseli se filmaři snažit do toho narvat všechno bez ladu a skladu, myslím že jako poradci museli být historici apod. Ten film podle mého názoru mohu jen doporučit, snaží se co nejvíce přiblížet realitě narozdíl od jiných amerických filmů, které si příliš hrají na americký patrionalismus. Ale viděl jsem ho asi už je to čtyři roky nazpátek, takže si už nepamatuju všechny detaily, ale vím že tehdy na mě zapůsobil docela dobrým dojmem.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Tak až teď jsem tento film viděl ( dávali ho na primě od minulého týdne, asi tak kolem 16:00 ) a teda jsem celkem příjemně překvapen !! Nevím proč, ale ten hlas k Montymu se mi strasne libil !! :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

Až na novej a ještě víc žalostnej překlad je to opravdu dobrej film, ale přeložit výraz čubčij syn jako parchant je opravdu umění - tato scéna úplně stratila svoje kouzlo.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

No, ještě bych rád něco dodal !!

Nevím jak na Vás, ale Patton toho filmu na mě působil dost arogantně ( ale aji tak Monty vede ... ) !! Ale nejlepší byla ta scéna, jak Monty napochodoval do Messiny v domění, že Pattona předběhl a zatím Patton čekal v centru města !! :lol: Ale takovéhle soupeření bylo mezi nimi úplně normální a v tomhle filmu to skvěle pojali !!
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
maxx
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 5/3/2006, 00:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od maxx »

Už začiatok je impozantný.Arogantný a spupný Patton sa vydáva na Nemcov.A vedel ako na to.Len ta scéna z nemocnice pokazila dojem Pattona ako človeka.Ale Montyho ksicht v Messine nemal chybu,keď musel defilovať pred uškrňajúcimi sa Američanmi.
Uživatelský avatar
WARP
Příspěvky: 3
Registrován: 28/1/2007, 11:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WARP »

Film je naprosto úžasný, vítěz 8 OSCARů včetně Nejlepší film 1970. Marně scháním volné pohračování "Last Days of Patton" (1986) také s vynikajícím George C. Scottem.
Uživatelský avatar
Sherman M4A1
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 3/5/2007, 18:10
Bydliště: Mukarov Vally

Příspěvek od Sherman M4A1 »

Kdyz koukam,jak je tohle tema stary,tak se musim smat,protoze ja videla vcera (diky zatahnuti skoly) prvni dil :) .
A je to skvelej film. Jen nevim jak to vysasim,abych videla i ten druhy. No uvidime.
Btw-nej byla ta scena,jak tam odprasknul ty dva mezky,aby tam mohli projet :lol: . Ono i jinak Patton je tam podanej jako tak strasne arogantni, sarkasticky, jesitny a pysny, ze je to desne SYMPATICKEJ CLOVEK (uplne jako ja :twisted: )
Obrázek

"Army: A body of men assembled to rectify the mistakes of the diplomats."
- Josephus Daniels
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“