Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od # »

Skelet: Toto vlákno je určeno denním událostem, které se dotýkají okruhu zájmu Palba.cz, a které se objeví u běžných novinářů. Tedy článků, které voní bulvárem a senzací, a upozorněním na ně by se mohlo "zaplevelit" některé z hlavních témat.

http://zpravy.idnes.cz/stodola-skryvala ... domaci_pje

časem určitě bude víc informací a fotek, ale každopádně už teď- :up:
Jarosslaw
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 3/12/2009, 14:42
Bydliště: Severní Čechy

USA a Jemen

Příspěvek od Jarosslaw »

Jemen je další baštou Al-Kajdy. V posledních dnech jsme mohli zaznamenat např. nepovedený teroristický útok na letadlo letící do Detroitu.

Až dosud USA Jemen přehlížely, ale teď však Spojeným státům došla trpělivost a rozhodly se zakročit. V současnosti se jedná o případných leteckých úderech na tábory Al-Kajdy v Jemenu (například: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... jemen.html).

Zaútočí USA na Jemen? Bude případně následovat nějaký další úder? Udeří USA na Jemen a pak se stáhne? Budeme tu mít další Afghanistán či Irák?

Jaký je Váš názor?

Dovolím si přidat můj názor:
USA provedou pár náletů a pak přijde menší útok speciálních jednotek. Maximálně bych to viděl na spojenou akci US marines (max. tak 100 -200 mužů) a jemenské armády.
Chvilku to budou hrozně napínat, hoděj tam pár bomb, někodo seberou, něco zničej, pak přijdou s tim že v Jemenu zlikvidovali hlavní síť teroristů (ten zbytek to jsou jen ohniska lokálního odporu, atd.) a do velikonoc je zase klid.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Třeba se v USA poučili z vlastních chyb a pošlou tam nejprve nějakou rozvědku. Veřejné mínění není přátelsky nakloněno k dalším civilním ztrátám v další dosud neválčící zemi. Spíš bych očekával menší akce, ale přesně cílené.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Tak, rozhodne nie nejakú rozsiahlu akciu, keď už tak len nálet, žiadne jednotky na zemi.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Redgar
desátník
desátník
Příspěvky: 52
Registrován: 25/8/2007, 21:04

Příspěvek od Redgar »

Operace jaká proběhla v Iráku nebo Afghanistánu si myslím díky veřejnému mínění neprojde. Řekl bych že se vedení USA rozhodne pro cílené nálety na tábory a sídla teroristů, případně dojde na "únosy". Ale určitě nedojde k rozsáhlé pozemní operaci. Ještě je tu možnost řekněme jakési předsunuté základny na území Jemenu odkud by námořní pěchota podnilkala menší akce na zemi. To si ale myslím není moc pravděpodobné, Jemen by to nedovolil a politici v USA by to asi taky neprosadily.
Mr.Otradice
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 5/2/2010, 18:24
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Molotovův koktejl slaví 70 let

Příspěvek od Mr.Otradice »

Při listování na IDnes jsem narazil na zajimavý článek:
http://zpravy.idnes.cz/molotovuv-koktej ... ranicni_jw
Kdo je slušný, byl slušný vždycky. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky; kdo mění víru, neměl žádnou; člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví.
matjka
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 21/1/2009, 21:58

Transformers

Příspěvek od matjka »

platon : Jen mrtví viděli konec války
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

54 milionů dolarů je směšná částka za takto multifunkční vozidlo.
Nějak mi neštimuje dojezd 400 km a možnost přeletu.
Takže jsem se mrknul na danou stránku a jedná se o dovybavení auta čtyřmi křídly a čtyřmi natáčecími vrtulemi. Tj. pak ta částka může odpovídat.
Ale pořád ta hmotnost a potřebné hmoty na pohony a dojezd jsou v ne moc logickém poměru. I když budu uvažovat kompozitní křídla, elektromotory, tak z něčeho tu energii musí brát.

Obrázek

Vida, uvažují hybridní pohon, tak nejsem tak daleko od pravdy. Ale ty baterky by mne zajímaly.
http://www.technewsdaily.com/-darpas-fl ... fare-0458/
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

rozhovor s jedním ze sovětských generálů z r. 1968

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

Na aktuálně.cz mě zaujaly tyto popisky. Jedná se o dvě části rozhovoru se sovětským generálem. No, však posuďtě sami:

Vzpomínky vrchního okupanta: Kocáb mi daroval tričko
Ukázali jste servilitu, vy Češi, říká sovětský generál

Tak co vy na to? :roll:

(ehm, dala jsem to do správné částí fóra? :shock: )
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
CZ 97
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 2/9/2007, 11:51

Příspěvek od CZ 97 »

Kam vkročí noha sovětského vojáka tam je všechno jeho. :D To platí pro vojáky většiny armád.
Je fajn že se vrátili domů. Nikdo neví co všechno měli v rozkazech a asi by se nám většina z nich nelíbila. :( Pořád to byla spousta cizích ozbrojených chlapů připravená bojovat kdekoliv s kýmkoliv a určitě by bojovali tady u nás :( .
P.S. "Jen by poslouchali rozkazy, vojáci už jsou takoví."
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

V jiném článku tady, bylo zmíněno složení, informovanost a gramotnost mužstva ve Vysokém Mýtě, takže bych si nedělal iluze o tom, že by nějaký rozkaz k "osvobození" neuposlechli. Nebylo by to ostatně poprvé...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17836
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

Zpráva první o chátrajících exponátech leteckého muzea Kbely :cry:
http://zpravy.idnes.cz/vzacne-letouny-r ... _domaci_js
Naposledy upravil(a) skelet dne 12/12/2010, 12:26, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Prekvapuje ťa to? Mňa ani nie - a to od čias, kedy muzeum vyhodilo von prvé stroje z "východu", aby získalo priestor pre rôzne "dary zo západu" a tak vymenilo unikáty za tuctové kusy.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Už jsem tu o tom psal před rokem, když jsem byl ve Kbelech na Muzejní noci a viděl ty prasklé pneumatiky, rez a vybledlé barvy. Tehdy jsem se nabídl, že bych tam klidně šel na brigádu - bohužel nic takového není.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17836
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

A ještě jedna zprávička - Pentagon zakázal používání přenosných médií
http://technet.idnes.cz/americka-armada ... chnika_kuz
ObrázekObrázekObrázek
matjka
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 21/1/2009, 21:58

Příspěvek od matjka »

platon : Jen mrtví viděli konec války
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Web Page Name

Na budúci rok si môžeme dopriať pod stromček pekný darček - kto má záujem, nech ide do Rakúska. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Rusko malo lepšie akcie, pre prípadných tankových entuziastov zo záujmom o modely v mierke 1:1.
http://www.ct24.cz/svet/82808-ruska-arm ... la-v-lese/
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5864
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Na budúci rok si môžeme dopriať pod stromček pekný darček - kto má záujem, nech ide do Rakúska.
Jenom přemýšlím, kolik tanků má rakouská armáda :D..
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

114 Leopardů 2.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“