Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Také postrádám tuto vymoženost staré Palby, kde se fotofórum otevřelo na druhém listu. Není však velkým problémem, po přihlášení si Palbu otevřít na dalším listu. U mě je to záležitost dvojího kliknutí, pak přejít na žádané album, další postup je již shodný.

Polemiky, že je to krok zpět, nejsou na místě, na systému se ještě pracuje, třeba to následně bude. (nepatří k předchozímu příspěvku)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Stuka »

Jo, jde to i tak jaks napsal... Já myslela, že když otevřu Palbu na novém dalším listě, tak se budu muset znova přihlásit, ale není to třeba.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Otevřít v novém okně panelu, když se klikne na odkaz Album na liště, tak vybrat z nabídky, znáte ne :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4090
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od jarl »

Já tušil, že zvládnout nový způsob vkládání obrázků pro mě bude horor, ale že to bude až tak hrozné, to jsem tedy nečekal. Skoro pokaždé, když jsem se pokusil do alba umístit nový obrázek, tak mi naskočilo oznámení, že jsou podporované pouze určité koncovky (vůbec netuším co to je a jak je upravit) a když jsem konečně jeden obrázek úspěšně umístil, tak se mi nikde nezobrazila volba, jak od něj stáhnout link. Mohl by sem někdo umístit návod jak správně postupovat? Mám napsaný nový článek a bez obrázků jej sem umisťovat nechci.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Stuka »

Taky úpravu velikosti, ať sem někdo po lopatě napíše. Jak malý obrázek zvětšit a velký zmenšit. Nebo nechat normální velikost.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4090
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od jarl »

Tak stáhnout link už se mi podařilo, ale spousta obrázků mi nejde uložit kvůli té špatné koncovce, což mi přijde divné protože stejné obrázky už jsem na jiném foru bez problémů použil.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Hmm a jakou to má koncovku? Mělo by jít jpeg, i jpg ? gif, png ... Používání nahledu, střední a velké velikosti, funguje podobně jako na staré Palbě, používá se kód, nabídka se rozbalí kliknutím na ikonku vlevo nahoře (Zobraz, skryj informace o obrázku).
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4090
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od jarl »

Jakou mají koncovku se mi nepodařilo zjistit (nevím jak), ale když jsem porovnával obrázky, které mi nejdou umístit, tak jsem zjistil, že všechny jsem získal tady: http://www.korabli.eu/galleries/kreyser ... brazheniya Protože jsou všechny hrozně velké, tak jsem je zmenšoval a je tedy možné, že problém bude právě v tom zmenšení. Včera jsem z toho byl poněkud šokován, protože něco takového se mi ještě nikdy nestalo, ale já si nějak poradím a nejdu něco jiného.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Originálně to jsou všechno jpg. Tím zmenšováním jsi to mohl přejmenovat.
Koncovka se dá zobrazit koncovku v systému ...
nebo kliknutím na soubor a zobrazit vlastnosti, typ ...
Zkus nahrát nějaký jiný obrázek, jestli půjde.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Stuka píše:Taky úpravu velikosti, ať sem někdo po lopatě napíše. Jak malý obrázek zvětšit a velký zmenšit. Nebo nechat normální velikost.
Použiji skeletovu citaci z jiného tématu : vlevo nad obrázkem jsou tři ikony - ta prostřední připomínající list papíru pod sebou schovává funkci - skryj/zobraz informace k obrázku. Díky němu se ti zobrazí odkazy na různé velikosti obrázku. Vybereš si optimální velikost (nejlépe náhled) a tento odkaz zkopíruješ do příspěvku.
Upřesnění :
Když na ten "list papíru" klikneš (opticky se nic nezmění, přibydou Ti informace pod obrázkem), sjeď kurzorem dolů, tam jsou tři odkazy (obrázky velikostně od shora dolů), nejlépe vyzkoušet.
Jinak z malého obrázku velký neuděláš, ale když sem dáš velký, máš možnost vybrat ze tří velikostí. V případě neúspěchu napiš.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od kacermiroslav »

Tak buď jsem to někde přehlídnul, nebo jsem blbej (což je pravděpodobnější varianta:-), ale nikde jsem nenarazil na výběr vkládání obrázků. Prostě žádná lišta typu...."hledej na svém HD" a nahraj. Takže mám dva články těsně před uveřejněním na Palbě, ale jaksi to nemůžu dotáhnout do konce, protože prostě nevím, jak vložit obrázky. Může si prosím někdo dát tu práci a pro "nás" pitomce to vyložit polopaticky? Ideálně i s obrázky:-)
Díky
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od michan »

Kacermiroslav,
že jsi to ty.
Návod na obrázky do Alba, na Palbě - a pak do článku..

1/ pravým klikem dej nový list na Upload souboru.
2/ vpravo nahoře vyber - jednoduchá - po jednom souboru (nebo hromadně).
3/ vyber album - např. Západní fronta.
4/ cvakni Vybrat - dostaneš se do svých obrázků, když si otevřeš cestu, a vyber obrázek.
5/ po Vybrat pokračuj - Nahrání souboru.
6/ máš nahráno v souboru a tak v horní liště klikni na - Západní fronta - je hotovo a začni znovu od Upload souboru - Nový obrázek.

Nahrání do článku.

1/ klikni na potřebný obrázek pravým a vytvoř - Nový list - třeba v Západní frontě.
2/ pravým klikni na obrázek a vytvoř opět nový list.
3/ vlevo nahoře uprostřed je bílý čtvereček( jako prázdný list papíru), či obdélníček, na který klepni levým klikem a dostaneš dole pod obrázkem kódy BB Code - Zobrazit informaci o obrázku.
4/ v BB Code vyber zmodráním Ctrl C kód - třeba prostřední je normál( musíš vybrat celý od url po url, včetně) - a Ctrl V si jej přenes do svého článku.

HOTOVO.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Stuka »

Důležitý je právě ten čtvereček. Bez něho se KacerMíro k úpravě obrázku nedostaneš. Ale když na něho klikneš, tak se ti pod obrázkem rozvine další lišta, která ti nabídne do jaké velikosti chceš obrázek dát. Bohužel, malý obrázek to nezvětšuje. Ale to bych chtěla asi moc. :)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Pátrač »

Ahojte, momentálně nejsem schopen udržet vkoncenraci a cokoliv smysluplného vytvořit a nevím jestli tuto schopnost znovu získám. Ale na Palbu se dívám a když jsem viděl v jakém stavu jsou moje práce na kterých jsem se nadělal jak debil, když hraje pexeso, nevím jestli najdu vůli opravdu něco vytvořit. To co dalo hromadu práce, tedy úpravy a vložení obrázků aby to bylo úhledné je v článcích rozházené, jsou u toho části odkazů které tam nebyly , co bylo centrováno není, co bylo vedle sebe je pod sebou a ještě křivě, no nelíbí se mi to ani trochu.

To co bylo úhledné a uspořádané vypadá jako by to dělal nějaký nedouk. Což možná jsem, ale že by o se mnou bylo až tak zlé, no nevím. V době kdy jsem to tvořil jsem byl OK.

Nová verze Palby vypadá dobře, ale proč to, co dalo tolik práce po přenosu vypadá tak jak vypadá? Zdraví vás Pátrač
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od p3tris »

Pátrač píše:Ahojte, momentálně nejsem schopen udržet vkoncenraci a cokoliv smysluplného vytvořit a nevím jestli tuto schopnost znovu získám. Ale na Palbu se dívám a když jsem viděl v jakém stavu jsou moje práce na kterých jsem se nadělal jak debil, když hraje pexeso, nevím jestli najdu vůli opravdu něco vytvořit. To co dalo hromadu práce, tedy úpravy a vložení obrázků aby to bylo úhledné je v článcích rozházené, jsou u toho části odkazů které tam nebyly , co bylo centrováno není, co bylo vedle sebe je pod sebou a ještě křivě, no nelíbí se mi to ani trochu.

To co bylo úhledné a uspořádané vypadá jako by to dělal nějaký nedouk. Což možná jsem, ale že by o se mnou bylo až tak zlé, no nevím. V době kdy jsem to tvořil jsem byl OK.

Nová verze Palby vypadá dobře, ale proč to, co dalo tolik práce po přenosu vypadá tak jak vypadá? Zdraví vás Pátrač
Už jsem to tady nadhazoval. Podle mě by hodně pomohlo, kdyby byly náhledy stejně velké, jako ve staré galerii. Bohužel, to se změnilo a třeba "thumb" náhledy jsou nyní 125x125 pixelů, i když předtím byly jen 100x100 pixelů. Podle mě, by nebyl takový problém použít rozměry staré a alespoň některé články by se nazpátek trochu zkulturněly.
Uživatelský avatar
Excefeser
Příspěvky: 1
Registrován: 7/9/2012, 14:02
Bydliště: Algeria
Kontaktovat uživatele:

Obrazek

Příspěvek od Excefeser »

Jak spravne vlozit obrazek do tohoto fora. Dekuji.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od skelet »

ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Stuka »

Stejně jako Pátrač musím říct, že moje staré články vypadají poněkud debilně. :D Má nějakou cenu je pracně zase upravovat? Udělá to někdo za mně? POkud ne, tak já už je taky asi upravovat nebudu. Dá to dost práce. Ale nový čtenář Palby se bude asi divit. A co vy, ostatní pisatelé? Upravili jste svoje články, nebo je necháte tak?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Polarfox »

Já mám kompletně upraveno vše co jsem zplodil, předělal jsem to hned po konverzi. Když si na to člověk vyčlení hoďku dvě, tak to dá dohromady.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Stuka »

No tě bůh. Polarfox, vidím že jsi šikovná lištička. A pracovitá.
Takže asi se taky budu muset tomu věnovat a články upravit. Není jich koneckonců moc. To takovej Pátrač, ten si může rovnou hodit mašli. :D (Doufám, že to neudělá).
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“