Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše: 24/12/2023, 00:31 Tahle kamufláž byla ale myslím docela běžná na více letadlech. Nevím, jestli mohla být i na Do 17. To by chtělo asi hodně pátrat.
Právě, že ne. Tyhle "hadi" nebyla úplně standartní kamufláž. Nehledě na to, že výrobci diecastů většinou moc neexperimentují a použijí nějaké známé kamo. Tuhle mašinu už dělal jako model Revell.

Do_217_E-4.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 36

SHORT S.29 STIRLING B Mk.III

Stirling sériového čísla LJ525 s volacím znakem EX-R pojmenovaný "Jolly Roger" náležel do stavu No. 199 Squadron RAF. Ta byla přezbrojena na tento typ v červenci 1943 a zabývala se hlavně kladením min v zálivu The Wash. V květnu 1944 se peruť stala součástí No. 100 (Radio Countermeasures) Group. Primárním úkolem skupiny bylo rušení německých radarů Würzburg shozem alobalových pásků a radarů Freya pomocí zařízení Mandrel. Jolly Roger úspěšně provedl od září 1944 do února 1945 ze základny North Creake v Norfolku šedesát takových misí, přičemž za jeho řízením většinou seděl F/O H. C. Broadfield.

pozn: Model je stejný jako u edice Amercom, který ale nevyšel v českém vydání Létající pevnosti
s-l1200.jpg

Personál a jedna z posádek No. 199 Sqn RAF před Jolly Roger
199 squadron.jpg

Stirling EX-R
Jolly Roger.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

K Stirlingu jen doplním, že je to měřítko 1/144 (což je pochopitelné). Tento stroj prý v North Creake operoval v období 09. 1944 - 02. 1945. Model celkem povedený. Na mém kusu bohužel chybí jeden výfuk u motoru, takže budu vracet (zmetkovitost tradičně velká). A to jsem kus okoskopicky prohlížel (přes fólii se ale přehlédne ledacos).
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od hornet »

Okoskopie přes blistr funguje jen částečně, takhle jsem se nechal napálit s La-7. :???:
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

hornet píše: 6/1/2024, 15:48 Okoskopie přes blistr funguje jen částečně, takhle jsem se nechal napálit s La-7. :???:
No jasně.A spodek člověk stejně neprohlédne. Naštěstí (zatím ?) bezproblémově vrací peníze.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Dneska zaznamenána změna pořadí ve vydávání. Místo avizovaného MiG-3 je v trafikách Heinkel He 111.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Dle původního rozpisu změnu nevidím: https://send.cz/casopis/1549/letadla-ii ... predplatne. Ledaže by teda ten seznam zaktualizovali i na tom webu (nezálohuji si tu stránku). Kterej He 111 to je? Vyskytuje se někde na webu konkrétní verze skutečného stroje? A obrázek modelu, co vyšel?
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše: 14/1/2024, 15:35 Dle původního rozpisu změnu nevidím: https://send.cz/casopis/1549/letadla-ii ... predplatne. Ledaže by teda ten seznam zaktualizovali i na tom webu (nezálohuji si tu stránku). Kterej He 111 to je? Vyskytuje se někde na webu konkrétní verze skutečného stroje? A obrázek modelu, co vyšel?
Jo, ten rozpis je aktualizovaný. Původně tam měl být MiG-3 a He 111 mělo vyjít až někdy koncem série. Jde o He 111-H6 od KG 26 se zavěšenou dvojicí torpéd. Až bude trochu času, zase k tomu něco sepíšu.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Jasně. Mně jde o info, abych věděl, jestli uvažovat o koupi. Tj. hlavně potřebuju vědět, jaká je to verze letadla (+ bojiště, rok), ideálně i s odkazem na nějaký obrázek. Je to něco takového?: https://www.modelyletadel.cz/heinkel-he ... -1942.html
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše: 14/1/2024, 17:08 Jasně. Mně jde o info, abych věděl, jestli uvažovat o koupi. Tj. hlavně potřebuju vědět, jaká je to verze letadla (+ bojiště, rok), ideálně i s odkazem na nějaký obrázek. Je to něco takového?: https://www.modelyletadel.cz/heinkel-he ... -1942.html
Téměř, ale bez těch bílejch motorů a směrovky. Je to přesně tohle letadlo 1H+DN. Jen má místo bomby torpéda. Podle bílého pruhu ze Středomoří nebo z Afriky.

Jen bacha, neplést s 1H+DN (Werk # 6830) He 111H-3 od 5./KG 26. To je docela známá kamufláž, protože ho 15.5.1940 sundali Britové nad Narvikem. Má ho v nabídce pár firem (pokud se nepletu, tak Airfix a asi i Revell).
He 111 KG26 1H+DN.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Změna pořadí vydání modelů Luppa:

Aktualizovaný seznam:
37 Heinkel He 111
38 Messerschmitt Me 262
39 Yakovlev Yak-3
40 Martin B-26 Marauder
41 Heinkel HE177
42 Messerschmitt Bf 110
43 French Morane-Saulnier M.S.406
44 Grumman F6F Hellcat
45 RAF Avro Lancaster B MK.1
46 Tupolev Tu-2
47 Dornier Do24T Flying Boat
48 Lockheed P-38 Lightning
49 Hawker Typhoon Mk Ib
50 Bristol Blenheim Mk IV
51 Consolidated PB2Y Coronado Flying Boat
52 Boeing B-17F Flying Fortress
53 Mikoyan-Gurevich MiG-3
54 RAF Douglas C-47 Dakota
55 B-24 Liberator
56 Focke-Wulf Fw200 Condor Maritime bomber
57 Consolidated PBY Catalina amphibious aircraft
58 Vickers Wellington MK X
59 Junkers Ju-52/3m
60 Kawanishi H8K2 Emily Navy Fly Boat


Původní seznam:
37 Mikojan-Gurevič MiG-3
38 Messerschmitt Me 262
39 Jakovlev Yak-3
40 Martin B-26 Marauder
41 Heinkel He 177
42 B-24 Liberator
43 Morane-Saulnier M.S.406
44 Grumman F6F Hellcat
45 Avro Lancaster B MK.I
46 Tupolev Tu-2
47 Dornier Do 24T Flying Boat
48 RAF Douglas C-47 Dakota
49 Hawker Typhoon Mk.Ib
50 Focke-Wulf Fw 200 Condor Maritime bomber
51 Consolidated PB2Y Coronado Flying Boat
52 Boeing B-17F Flying Fortress
53 Consolidated PBY Catalina amphibious aircraft
54 Lockheed P-38 Lightning
55 Heinkel He 111
56 Junkers Ju 52/3m
57 Messerschmitt Bf 110
58 Vickers Wellington MK.X
59 Bristol Blenheim Mk.IV
60 Kawaniši H8K2 Emily Navy Fly Boat
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od hornet »

Me-262 podruhé, tentokrát se zataženým podvozkem.
Ač jsem se zařekl, že nebudu kupovat modely, které už vlastním, stejně jsem neodolal a zakoupil uvedený typ, který vyšel pod číslem 38.
Zběžně jsem zkusil vygooglit bílou 8 a podívejme, podle řady pramenů ji sedlal Walther Nowotny, přičemž i ostatní atributy markingu uvedenému tvrzení odpovídají. Kolem této záležitosti však nepanuje zrovna shoda, docela rád bych znal názor kolegy p3trise.

Sám bych rád věnoval pár vět samotnému modelu, či spíše jeho zpracování. V zásadě není špatné, není však prosto chyb. Tvar odpovídá dostupné výkresové dokumentaci, kromě dvou viditelných odchylek. Tou první je vzepjetí VOP, správně má být nulové, u mého modelu je mírně pozitivní. O nápravu jsem se zatím nepokusil, ač nebude složitá. Jde o to, zda mírný tlak do správné polohy model ustojí bez vylomení, či s ním. U této série jsem se setkal s obojím. Případné přilepení prstolepem jistě nebude nic náročného.
Druhá chyba se týká příliš velkého zploštění spodku přídě, není to nic hrozného, ale přeci jenom, při pozorném pohledu „něco nesedí“. Nápravu si momentálně neumím představit.
Krásně průhledný překryt kokpitu je tentokrát spíš ke škodě věci, protože kokpit sám je naprosto prázdný. Uvítal bych alespoň minimální zkratku jeho vybavení.

Ještě k úvodu zmíněnému zataženému podvozku. U série Amercomu bylo nutné podvozek dost upravit, a to jak příďovou nohu, tak hlavní podvozkové. Tenkrát jsem si dal tu práci a zaměnil levou za pravou, včetně podvozkových dveří. U nového modelu, jak je zjevné, obdobný problém odpadá.

Celkové hodnocení - model se mi líbí.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 38

MESSERSCHMITT Me 262

Bílá 8 sériového čísla 110400 je jedním z nejznámějších Messerschmittů Me 262. 8. listopadu 1944 na něm nedaleko Epe zahynul major Walter "Nowi" Nowotny. S největší pravděpodobností se to stalo během přiblížení na letiště Achmer, když byl po selhání obou motorů sestřelen americkými stíhači. V té době velel Nowotny zkušební operační jednotce Kommando Nowotny, vzniklé z Erprobungskommando 262. Po jeho smrti se jednotka přejmenovala na III. Gruppe Jagdgeschwader 7 (3. skupina 7. stíhací eskadry), ale přízvisko Nowotny si na počest svého původního velitele ponechala.

Model nese všechny znaky kamufláže této jednoty. Tedy žlutý pruh na boku a číslice na předku stroje. Paradoxně mi není známá jediná fotografie tohoto konkrétního letounu.

Diecast-Airplane-Model-1-72-Scale-Messerschmitt-Me-262-Aircraft-Toys-for-Boy-Military-Plane-Adult.jpg

Me 262 Bílá 4 Kommanda Nowotny
me_262A_1a_4_Nowotny.jpg

Me 262 Kommanda Nowotny na stojánce
D6t91g1WkA42SqQ.jpg
Naposledy upravil(a) p3tris dne 12/2/2024, 14:23, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 39

JAKOVLEV JAK-3

Jak-3 číslo 15 patřil do stavu 64. gardového stíhacího pluku, operujícímu na koci války v rámci 2. baltského frontu. V období od 30. října 1944 do 19. března 1945 na něm dosáhl pěti vzdušných vítězství poručík Semjon Ivanovič Rogovoj, všech proti typu Focke Wulf Fw 190. Rogovoj válku přežil a z letectva odešel v roce 1953. Nápis pod kabinou značí, že letoun dostal jako dar od námořníků Amurské říční flotily.

pozn: Model je stejný jako u edice Amercom, ale na rozdíl od něj je logo pod kabinou značně zjednodušené.

39 Jakovlev Jak-3.jpg

Semjon Ivanovič Rogovoj
Pict15.jpg

Personál 64. GIAP před Jakem-3 číslo 12
Pict16.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od hornet »

Pod číslem 40 vyšel v měřítku 1:144 model amerického bombardéru B-26 Marauder. Opravdu Marauder, nikoliv B-25 Mitchell, jak by se mohlo zdát z titulní fotky přiloženého časopisu. Bez komentáře …

Zbarvení letounu, včetně označení „QQQQ“ (původně 4Q, což byla asi nějaká sprosťárna - znalci, víte, o co se jedná?) odpovídá jejímu nasazení u 556. sq., 387th BG. Na internetu není problém dohledat historii obou zmíněných útvarů i samotného letounu, která je pozoruhodná.
Měl jsem možnost prohlédnout si model zblízka, tak aspoň v rychlosti pár vět. Jak už jsem se před časem zmínil, na mě je uvedené měřítko moc titěrné. Například hlavně palubních zbraní by po příslušném zvětšení musely být minimálně ony bájné „padesátimilimetrové kulomety“, o nichž se každou chvíli dozvídáme z českých komentářů válečných filmových dokumentů. U mnou prohlíženého modelu jsou boční pevné kulomety natočené do nesmyslného směru, každá dvojice někam jinam, co s tím, nevím. Největší chyba je ovšem naprosto nesprávné negativní vzepětí samotného křídla, tohle opravit zřejmě opravdu nepůjde. Marauder byl vzhledově, a nejen vzhledově, vydařený letoun, model svým ztvárněním podle mého za svým vzorem poněkud pokulhává. Škoda.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Historii B-26 "Q Q Q Q" (opravdu psáno takto s mezerami) mám rozpracovanou, co nevidět jí sem dám. A jen tak mimochodem, původní název zněl "4Q", jenž se vyslovuje "fórkjů", tedy stejně jako "Fork You". Což je jiný výraz pro "Fuck As", neboli velmi jemně přeloženo jako "kurevsky". Toliko k té "sprosťárně" ;-)
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 40

MARTIN B-26B-20-MA MARAUDER

Marauder sériového čísla 41-31695 byl jedním z prvních čtyřiceti letounů tohoto typu, operačně zařazených k 556th BS / 387th BG (Medium). Původně ho chtěl pilot Flt.Off. Earle J. Dillionaire pojmenovat "4Q" [:fórkjú:], zkratkou znějící stejně jako Fork You (slangový výraz pro As Fuck). Tento možná příliš explicitní název byl posléze změněn na "Q Q Q Q" stejného významu. Od 31. června 1943 operovala skupina z nově zbudované základny Chipping Ongar severně od Londýna. Letoun dostal volací znaky FW-G a jeho první misí se stal nálet na letiště Fort Rouge u St. Omer 15. srpna 1943. Tou poslední, stopadesátou, byla i poslední operace skupiny, nálet na sklady paliva ve Schrobenhausen 26. dubna 1945.
V některých materiálech se můžeme dočíst, že pilotem letounu byl T./Sgt. John Early. S největší pravděpodobností se jedná o záměnu s křestním jménem Earle. John Early byl totiž technický důstojník, odpovídající za tento stroj. Na FW-G se střídalo více posádek a například původní pilot Earle J. Dillionaire zahynul 26. března 1944 v jiném B-26.

pozn: Model je stejný jako u edice Amercom. jelikož jsem nesehnal obrázek z edice Luppa, dávám sem alespoň ten.
martin-b-26-marauder.jpg

Na sklonku války s velkým množstvím vyznačených úspěšných misí
media-7566.jpg

Q Q Q Q v letu
media-380274.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 41

HEINKEL He 177A-5

25. října 1943 byla v Burg bei Magdeburg reorganizací z I./KG 50 znovu vytvořena II. Gruppe Kampfgeschwader 40 a převelena do Bordeaux-Mérignac. Jednotka se specializovala na protilodní boj pomocí kluzákových pum Hs 293 a Fritz X. V únoru 1944 došlo k přezbrojení z He 177 verze A-3 na A-5. Letoun výrobního čísla 550079 s volacím znakem F8+FM dostala 4. Steffel. 2. května 1944 byl ztracen v důsledku poruchy motoru.

avioane-din-al-doilea-razboi-nr-22_1_.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 42

MESSERSCHMITT Bf 110G

Aktuální číslo si kupovat nehodlám, takže recenzi nechám na někom jiném. Důvodem je nesmyslná kombinace verze letounu se zbarvením.

Model nese kamufláž známého stroje W.Nr.3100, který sloužil během roku 1942 u 6. Steffel Zerstörergeschwader 1. Tomu odpovídá i žlutý pruh na trupu. Chybí však ikonická vosa na předku čumáku. A hlavně jde o úplně jinou verzi stroje, protože W.Nr.3100 byla bitevní Bf 110C-7.

Během svého působení v Itálii v roce 1943 dostala 6./ZG 1 nové Bf 110 ve verzi G, tedy v té, jakou představuje model. Jeden z těchto letounů na fotkách skutečně nese znaky S9+LP. Ale platí stále to, že chybí vosa na čumáku a navíc žlutý pruh nahradil bílý na jiném místě ocasu. Tento konkrétní stroj pak nesl i kresbu čarodějnice pod kabinou a žluté spodky motorů
Jelikož šlo o bitevní eskadru a ne o noční stíhače, její letouny neměly radar.

avioane-din-al-doilea-razboi-mondial-nr-50_1_.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od hornet »

O pár hodin jsi mě se zveřejněním předběhl, příspěvek měnit (asi) nebudu. :)

Pod číslem 42 byl vydán model německého těžkého stíhače Messerschmittu Bf-110. V měřítku 1:72, což znamená se zataženým podvozkem.
Model má, stejně jako většina ostatních této série, slušnou tvarovou a rozměrovou přesnost. I když přiznám, že kontrolu jsem po předchozích zkušenostech provedl jen velmi zběžně.

Dle vybavení a výzbroje by se mělo jednat o verzi Bf-110G-4, noční stíhač s radarem FuG 220. Anténní „parohy“ při pohledu přes blistr ve mně vyvolaly určité obavy, měl jsem za to, že budou příliš hrubě provedené. A víte, že jsem byl po otevření příjemně překvapen? Možná, že jednotlivé anténní prvky by měly být ještě tenčí, neměřil jsem je, ale působí dostatečně subtilně a věrohodně. Jiná věc je jejich upevnění. U mého modelu jsou dopředu rozevřeny do „V“, což je samozřejmě chybně. Opravu vidím, ve dvou možnostech, buď po ohřátí fénem jemně přitlačit do správného směru, nebo totéž, s pravděpodobným vylomením a následným přilepením do správné polohy. Ta je u držáků kolmo na podélnou osu letounu a vlastního systému rovnoběžně s ní. Naštěstí jejich vzájemná poloha je ve správném pravém úhlu, takže nebude nutno opravovat všechno.

Další viditelná chyba je v šikmé poloze směrovek o proti výškovce. Má být kolmá. Obávám se, že zde se dvojímu křupnutí a následné aplikaci prstolepu nevyhnu. Tvar motorových gondol, dle kterých by mělo jít k rozpoznání jednotlivých verzí, je jakýsi univerzální, nic neříkající, ale na druhou stranu, oko neurážející. Na modelu chybí některé antény, náprava pro detailistu toužícím po přesnosti asi nebude problém. Naopak, nechybí břišní nosič pumových závěsů, což jsem z počátku u nočního stíhače považoval za chybu. Po prohlédnutí několika dobových fotografií jsem zjistil, že je opravdu nosily. Slušně jsou provedeny tlumiče výfukových plynů i některých dalších detailů.
Po stránce tvarové se mi model líbí a to hodně.

Zbarvení. Začnu tím, že přídavné nádrže pod křídlem by nejspíš neměly být černé. A dál se dostávám, alespoň podle toho co jsem zjistil, do vírů dohad, nepřesností až fantazie. Takže podle mého:

Tato verze, tedy Bf-110G-4 nelétala v provedeném zbarvení.
Kódové označení S9+LP nosil Bf-110C3, stíhací bombardér s malbou vosy na přídi. Samozřejmě bez radaru.
Uvedený S9+LP nelétal v kamufláži, kterou nosí model.
Když to shrnu, myslím, že se jedná o výplod nekompetentního vydavatele. Rád se nechám poučit, pokud je tomu jinak.

Pozn. Pokud budete s modelem manipulovat a odkládat ho mimo stojánek, jako já, neulomte ostruhové kolo. Jako já. Našel jsem ho až po chvíli nervózního hledání.
Naposledy upravil(a) hornet dne 21/3/2024, 13:52, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“