Film Atentát, Opus ...

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Film Atentát, Opus ...

Příspěvek od Inger »

Ziji v severnim Finsku a jiz velmi dlouho shanim film Atentat na dvd, take kdo by mi mohl na DVD poskytnout film Opus pro smrtihlava, ale i jine na tema zivota Reinharda Heydricha a atentatu na neho.
Napiste mi prosim. Ceske edice nechteji posilat filmy do zahranici, tak to hledam touto cestou. Toto tema me velice zajima, a ve Finsku neni mozne nic sehnat.
Dekuji Vam prede. Inger
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Velice vas zadam o odpovedi. Tyto filmy shanim uz velmi dlouho, a stale bez uspechu, nebot ziji ve Finsku, mam zajem tyto materialy prekladat a umoznit tak i misnim lidem aby vedeli co se v Protektoratu stalo.
Dekuji za vese odpovedi. Velmi mi na to zalezi ty filmy sehnat.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Opus jsem nenasel, Atentat ano, checknete si SZ :wink:
válka je vůl
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja vim ze ten Atentat na DVD vysel nekdy v kvetnu. Ten Opus pro smrtihlava asi na DVD neni, ale pisi jestli to nekdo treba nema, a nechce prodat.
O zivot R.Heydricha se zajimam uz 30 let a shanim materialy po Evrope, coz ze severu Finska je tezke. Velmi si vazim odvahy ceskych parasutistu, kteri atentat provedli,- i kdyz bohuzel nasledky byly strasny. Dnes je 65, co znicili Lidice. Ty veci mi zajimaji a chci je prekladat i jinym zajemcum z Finska.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ten film Opus pro smrtihlava na dvd nevysel, ale jestli nekdo z vas ho muze prepalit, velmi mi to zajima, film shanim uz moc let a bez uspechu.
Prosim napiste.keränen inger.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Tak jsem schválně prohrabal i torrenty...nic. Opus pro smrtihlava je asi aktuálně nesehnatelná věc.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Takova skoda, krasny dokument, videl jste ho? Ja pred asi 20 lety a nezapomenu a od te doby to shanim. A co jine filmy na tema R.H.?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Inger píše:O zivot R.Heydricha se zajimam uz 30 let a shanim materialy po Evrope, coz ze severu Finska je tezke. Velmi si vazim odvahy ceskych parasutistu, kteri atentat provedli,- i kdyz bohuzel nasledky byly strasny. Dnes je 65, co znicili Lidice. Ty veci mi zajimaji a chci je prekladat i jinym zajemcum z Finska.
Inger tak mě napadlo, když jsi taková velká znalkyně - napsala jsi tolik článků, sbíráš podklady, máš informace. Vlož nějaký článek i k nám na Palbu, co ty na to? Něco tady o tom máme, ale rádi uvítáme doplnění informaci, či tvůj styl vyjádření. Zatím se měj!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ano, mohu neco napsat. Poslu vam vzorek me prace, co jsem delala pro vas tisk v CR, a dnes jsem psala o Heydrichovi a atentatu na neho i ve Finsku do novin. Poslu vam neco. Ale reknete pak co chcete. Dekuji.
Filmy shanim stale. Inger
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Inger, vlož k nám postupně všechno co máš. Doufám, že to máš psané česky, jakékoliv téma o tom. Nic nám posílat nemusíš normálně založ nové téma a článek tam zkopíruj, jo. Na základě reakcí uvidíš co dál. Lidi se budou ptát a ty jím můžeš odpovídat, třeba ti dají potom i ty filmy :D

Znalosti určitě máš, když se tím zabýváš už tolik let, a taky se rádi dozvíme co o nás píšeš ve Finsku, jo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Dekuji, v cestine toho moc nemam, jen jeden clanek, co jsem delala pro Vase noviny, lae mohu udelat, zadny problem. Dekuji.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Lorde, tak se to pokousim j vloziy a nejde to, tak jsem Vam to poslala e-mailem, muzete to vlozit Vase redakce. Mohu pro Vas delat cerstve prispevky, nebot cesky uz jsem nepsala dlouho. Ale udelam to. Inger
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pokus se pro nás připravovat čerstvé příspěvky, budeme rádi. Myslím, že česky umíš stále dobře. Myslím, že i tobě pomůže zpětná vazba z naší domoviny.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Stale shanim vsechny mozne dokumenty na DVD, filmy..vse co se tyka let 1941-42 za Protektoratu. Film Atentat a Klic uz snad ma prijit. Dekuji Vam. Opus pro smrtihlava shanim nadale.

Shanim knihy: "Smrt boha smrti",od Andrejse, -dale pak knihy od Cvancara "Nekomu zivot, nekomu smrt".
Dekuji.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Inger:
To "Shanim knihy:" jsem přesunul sem, spojil s tvým předchozím příspěvkem a tamto téma smazal.

Není účelné kvůli každému "Sháním" nebo "Nevíte" zakládat extra nové téma. Buď téma co obsáhne větší okruh(pokud na Palbě není) nebo připojit k nějakému existujícímu.
Třeba zde jsou 2 témata, které je na to možné použít:

Otázky na Inger
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=2006
Prosba
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1880
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Tak uz jsem film Atentat konecne sehnala. Je vyborny, jeden z neljepsich ceskych filmu, ktery na valecne tema byl natocen. Vyborne herecke vykony.
Jen je skoda, ze na dvd nejsou anglicke titulky, kdyz muj muz cesky neumi. Tak jsem mu jednotlive pasaze prekladala. On vi, o co jde, nebot jsem o tematu psala i zde ve Finsku do mistnich novin, a kdyz jsme byli v Praze, tak jsem mu ukazala to misto, kde byl atentat proveden i v Resslove ulici jsme byli v te krypte, a tam je jsem mu to vysvetlovala, a i vsude v te krypte jsou anglicke texty o tech odvaznych parasutistech, kteri se tam skryvali az do konce zivota.
Film byl velmi dobre udelan.
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

Někomu život, někomu smrt
http://www.kosmas.cz/knihy/127691/Nekom ... 1939-1941/

Myslím, že se tam dá sehnat i druhý díl
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“