REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saldy »

Dělám na SS Totenkopf, mám k tomu doma hromadu knih, byla by škoda to nevyužít a je to myslím velmi zajímavé téma.
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pracuju na ruských nedokončených bitevních křižnících třídy BORODINO (1915).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Nemohl by si někdo vzít Hanse Littena?
Byl to chlap, co vytočil Hitlera do amoku tím, že nad ním vyhrál naprosto chladně, slušně a argumenty - a natolik zásadový, že odmítl opustit Německo, když je nemohly opustit desetitisíce pracujících. A jelikož měl sympatie pro dělnickou třídu, ale zároveň neměl rád stalinisty, za Studené války se o něm mlčelo na obou stranách.

Narazil jsem na něj na http://www.bbc.co.uk/news/magazine-14572578 a ta osobnost mně fascinuje. A přesně jak píše BBC - skoro nikdo ho nezná, a přitom mi přijde jako fascinující osobnost.
Co Rase, není to takřkajíc tvůj šálek kávy?
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

Nemáte někdo nějaké materiály o sovětské námořní pěchotě? Údajně byla někde nějaká zmínka, že to byly kromě několika gardových útvarů Němci bezvýhradně respektované jednotky.
Obrázek
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Nechtěl byste někdo udělat článek o válce z pohledu doktorskýho? Co oni řeší, jak to řeší, co je nutný udělat přímo na bojišti, jak daleko bejvají od fronty, atp.? Myslím, že by to mohlo bejt zajímavý, ale sám si na takovej článek netroufnu.
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Dělám na přehledu tankové techniky SSSR po roku 1945 - počty, verze, zavádění do výzbroje. Ale budu končit u T-64. O T-72, T-80 je tu již dostatečně popsáno.
Obrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

# píše:Nechtěl byste někdo udělat článek o válce z pohledu doktorskýho? Co oni řeší, jak to řeší, co je nutný udělat přímo na bojišti, jak daleko bejvají od fronty, atp.? Myslím, že by to mohlo bejt zajímavý, ale sám si na takovej článek netroufnu.
Otázka z jaké doby. Na období napoleonských válek, Krymské války atd. je memoárů - coby primárních pramenů - spousta, na modernější si troufám tvrdit, že toho bude méně.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Bleu píše:Otázka z jaké doby. Na období napoleonských válek, Krymské války atd. je memoárů - coby primárních pramenů - spousta, na modernější si troufám tvrdit, že toho bude méně.
Pro mě osobně by byl zajímavej vlastně kompletní vývoj, od historie až po dnešní dny, třeba jenom jak se zastavovalo krvácení, ošetřovaly se rány, co se podávalo proti infekcím, atp. Zajímavá by byla i oblast psychologie.

Palba je v podstatě eldorádem na "železo", všechno se motá kolem techniky, sem-tam nějakej vojevůdce, ale týhle stránce války se tu nikdo nevěnuje, což je škoda. Ale je jasný, že je natolik specifická a náročná, že to nemůže napsat jen tak někdo.
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

# píše:Pro mě osobně by byl zajímavej vlastně kompletní vývoj, od historie až po dnešní dny, třeba jenom jak se zastavovalo krvácení, ošetřovaly se rány, co se podávalo proti infekcím, atp. Zajímavá by byla i oblast psychologie.

Palba je v podstatě eldorádem na "železo", všechno se motá kolem techniky, sem-tam nějakej vojevůdce, ale týhle stránce války se tu nikdo nevěnuje, což je škoda. Ale je jasný, že je natolik specifická a náročná, že to nemůže napsat jen tak někdo.
Na to abys sehnal nejlépe vojenského chirurga (také se někomu vybavil Hawkeye Pierce?) se zájmem o historii - a hlavně spoustou volného času. Což už jsou specifika, která poněkud zúžují nejspíš už tak dost úzký výběr.

Ale jinak souhlas, bylo by to velice zajímavé téma.
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saldy »

To mi připomnělo, před lety jsem v prodejně viděl knihu s názvem něco ve smyslu "Byl jsem lékař u Stalingradu", než jsem se rozhoupal,kniha zmizela. Ví někdo o co se jednalo? Byl by to zajímavý zdroj pro takový článek.
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

saldy píše:To mi připomnělo, před lety jsem v prodejně viděl knihu s názvem něco ve smyslu "Byl jsem lékař u Stalingradu", než jsem se rozhoupal,kniha zmizela. Ví někdo o co se jednalo? Byl by to zajímavý zdroj pro takový článek.
Nebyl to "Lékař od Stalingradu"? Tam nejde o válku samotnou, ale příběh je zasazenej do zajateckýho tábora po válce, kdy se snaží starat o svoje spolubojovníky, přičemž má naprostej nedostatek léků, atd. Bylo to i zfilmovaný.
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

V roce 2007 vydalo nakladatelství OFTIS z Ústí nad Orlicí knihu Ve službách Jeho Veličenstva od Josefa Havla. Ten na základě jejich memoarů popisuje životní příběhy dvou lékařů. Nebo abych byl přesný tak především čtyři roky jejich života. Oba dva totiž sloužili Jeho Veličenstvu v První světové válce. Přestože je to zaměřeno především faktograficky místo lidsky doporučuji, zrovna ji mám půjčenou z pražské městské knihovny.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

No mě napadlo, před nějakou dobou, že bych zkusil sepsat něco jako rozsáhlejší "recenzi" na paměti jednoho britského chirurga, který sloužil ve válce na pyrenejském poloostrově 1807-1814, podobným způsobem jako jako jsem tu psal i Clostermannovi.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

Napiš, jestli chceš. Já osobně si to rád přečtu.
A když už jsme v tom , měl-li bys zdroje na napsání podobné recenze i na memoáry Williama Beattyho, lékaře umírajícího Nelsona, byl bych ti velice vděčný :wink:
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

On napsal paměti?
já znám jen todle: Authentic narrative of the death of lord Nelson
http://books.google.cz/books?id=dDwIAAA ... &q&f=false
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

Bleu, já myslel tohle. A co to je, když to nejsou paměti?
Kdyžtak piš na SZ, ať se to tady moc nezanese.
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saldy »

Mám rozděláno zas něco k letounu Il-2, ještě předtím přidám do zločinů jednotku Dirlewanger a její příběh.
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pracuji na německých křižnících třídy ADMIRAL HIPPER
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tak jsem se snad konecně rozhoupal a dopíšu dlouho rozepsaný francouzský těžký tank ARL-44 :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Začal jsem pracovat na tzv. kapesních bitevních lodích třídy DEUTSCHLAND.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“