Odolnost tanku M1 Abrams

Tanky a jiná obrněná technika
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11845
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Odolnost tanku M1 Abrams

Příspěvek od Lord »

Dobrá fotka

Například Petrz tápal v oblasti čelního a bočního pancíře, či celkově ve srovnání vůči americkému tanku Abrams.

Abrams-Chobham-01.jpg
Petrz: Podle mých informací je T-72M4CZ po stránce odolnosti srovnatelný s exportní verzí M1A2 Abrams. Ale jak říkám nedokáži to určit spolehlivě.
viewtopic.php?p=492577#p492577
V čelní projekci může být T-72M4CZ s DYNA relativně srovnatelný s exportním Abramsem. Obecně MÁ však Abrams lepší čelní ochranu.
Tank Abrams má také lepší konstrukční ochranu posádky. Ukrajina to potvrdila...

Abrams-Chobham-02.jpg

Komentáře: Jsem si docela jistý, že T-72, i ta nejstarší a nejhorší verze, dokáže vážně poškodit Abrams, pokud ho zasáhne z boku nebo zezadu.
Velkou otázkou je, jakou municí tank střílí.
Abrams má lepší senzory, které pomáhají s přehledem o situaci a zasahováním cílů na extrémní vzdálenosti a/nebo za špatného počasí.
Toto se snažily po válce v Perském zálivu ostatní tanky T-72 dohnat modernizacemi.
https://www.quora.com/Can-an-Abrams-tank-defeat-a-T-72

Abrams-Chobham-03.jpg

Tady jsou i schémata bočního pancíře pro zájemce.

Abrams-Chobham-04.jpg
Dzin: Musím říci, že pokud je to tak jak píše, tedy že bylo potřeba dvou zásahů Kornetem z boku na vyřazení tanku Abrams...

Petrz: Nebo (první zásah) probil boční pancíř ale nezasáhl žádné kritické místo (člena osádky či uložení munice).
Nic to nevypovídá o bočním RHA ekvivalentu Abramse.
Osobně se domnívám že Abrams je velmi dobrý tank, ale toto - dle mne - nevypovídá o jeho lepší pancéřové ochraně, ve srovnání s jinými tanky.
viewtopic.php?p=426864#p426864
Něco se už řešilo, když dáte vyhledávání i jinde. A TOHLE bude asi pravda.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Odolnost tanku M1 Abrams

Příspěvek od Dzin »

Pěkné fotky, odkud jsou ty první?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11845
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Odolnost tanku M1 Abrams

Příspěvek od Lord »

To je z Ukrajiny, ale je to nějaké ženijní vozidlo na bázi tanku Abrams.
Dal jsem to sem kvůli tomu, že tam je vidět ta struktura pancíře.
Samozřejmě amíci se kasali, že tohle je starší typ. Modernizace jsou prý lepší, mají DU, a možná ty plástve jinak, ale exportní verze by to měla mít jako na fotce. I tanky ABRAMS, které dostala UKRAJINA z Austrálie.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Odolnost tanku M1 Abrams

Příspěvek od Dzin »

Napsal jsme to špatně, myslel jsem z jaké stránky to je?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11845
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Odolnost tanku M1 Abrams

Příspěvek od Lord »

Více zdrojů kdysi, např. TWZ. Mám toho více v archivu, ale musel bych to nějak sepsat. Nebo viz ten web.
Kde je keramika, kde je tamto nebo ono o čem se bájilo, ale to by bylo zase na déle.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11845
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Odolnost tanku M1 Abrams

Příspěvek od Lord »

Doplnění zdrojů

První potvrzená varianta tanku Abrams ukořistěná Ruskem spatřena s odhaleným vnitřním pancéřováním
Zachycení útočného průlomového vozidla M1150 je ztrátou pro klíčové ukrajinské odminovací kapacity a propagandistickým vítězstvím pro Rusko.
https://www.twz.com/land/first-confirme ... or-exposed

Video
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Odolnost tanku M1 Abrams

Příspěvek od Dzin »

Díky. :up:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“