Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Odpovědět
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Zajímavá úprava BMP-2...

Obrázek

Údajně má jít o výcvikové vozidlo pro velitele a střelce.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Příspěvek od danny1691 »

http://www.youtube.com/watch?v=2RjGdd3Cw5g

něco málo o BMP, v ruštině. Doporučuji celý seriál. Stáhnout se dá pomocí JDownloader.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17876
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Další modernizace od Excalibur Army
http://www.altair.com.pl/start-7873
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Barrymore
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 408
Registrován: 11/4/2006, 17:33

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Barrymore »

Docela by mě zajímalo, jak to bylo s rozvinováním roje u BVP-2. A v podstatě obecně složení a taktika čety/roty na BVP-2 (v rámci ČSLA). Že těch šest členů roje vyběhne zadními dveřmi, to je mi jasné, ale představa, že ten sedmý leze z poklopu před věží za jízdy a pod palbou, je trošku adrenalinová záležitost.
A Mistr Sun pravil: "Pokud nebyly povely dosti jasné, rozkazy dosti srozumitelné, pak je to chyba hlavního velitele."
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6849
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od michan »

Třeba tohle mě zajímalo leta.
Nevím proč jsem se nezeptal?
Prosím designované vojáky o jejich zkušenosti a řešení - vždy se umělo "koumat"?
Nebo potrava...?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od josefg »

Barrymore píše:Docela by mě zajímalo, jak to bylo s rozvinováním roje u BVP-2. A v podstatě obecně složení a taktika čety/roty na BVP-2 (v rámci ČSLA). Že těch šest členů roje vyběhne zadními dveřmi, to je mi jasné, ale představa, že ten sedmý leze z poklopu před věží za jízdy a pod palbou, je trošku adrenalinová záležitost.
Pokud musí roje sesedat pod palbou je už něco špatně. Místo sesednutí se volí co nejblíže protivníkovi, (cca 200 - 400m) . Ale mimo přímou palbu. Rozvinuté roje postupují vpřed a vozidlo je palbou pdporuje. Přitom se pohybuje přískoky a snaží se vyhldávat místa odkud může dobře střílet, ale samo je obtížně zasažitelné. Pokud je protivník slabý roje nesesedají vozidla i s roji přes postavení protivníka přejíždí a zároveň jej ničí palbou lafetovaných zbraní a palbou ze střílen, nebo přes bočnice (zejména OT 64).
Nezapomínejme, že při dobře zorganizovaném útoku,
- průzkum přesně rozkryl postavení protivníka, jeho počty včetně typů a rozmístnění hlavních zbraní, bukry okopy velitelská stanoviště atd.
- útoku pozemního vojska předcházel letecký přepad, který narušil spojení a zničil hlavní zbraně
- Při dělostřelecké přípravě byla většina protivníkovy žívé síly vyřazena (zranění, šok z výbuchů), dělostřelecká palba byla přenesena do týlu nepřítele, až když se vlastní tanky přiblížily na cca 200m od předního okraje nepřátelské obrany. Za cca 30 vteřin ty tanky jely přes jeho okopy,
-roje a BVP byly v tu dobu cca 200m za tanky, podle terénu, tj. do 400 m od nepřítele, na účinný dostřel ručních zbraní. Postavení nepřítele dosáhly za 2 minuty po sesednutí, a celou dobu vedly účinnou palbu. :)

Tolik hrubá teorie. Když se BVP blížilo k přednímu okraji obrany tak teoreticky se tam už neměl kdo bránit. :D Jak šedivá je teorie. :D :D . V praxi je všechno trochu veselejší :(
Barrymore píše:]že ten sedmý leze z poklopu před věží
A jsi si jistý že to co popisuješ je opravdu BVP 2 ?
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od kopapaka »

josefg: je to tak, viz článek...
TonyHazard píše:Stanoviště řidiče se nachází v levé přední části korby, v pravé části je uložený motor, za řidičem je místo pro sedmého člena výsadku.
BVP-2 tak má na levé straně jednu střílnu s kulometem navíc...

Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od josefg »

kopapaka píše:josefg: je to tak, viz článek...
Jistě místo tam je, ale nevidím u BVP-2 ten adrenalin, podle mne na BVP 1 to bylo obzvlášť debilní. Seděl tam velitel, moc z toho místa neviděl. před sesednutím musel sundat kuklu jinak by se na krkafonech oběsil, vytáhnout vysílačku a samopal (mazák to hodil někomu v roji) . Když tam byl velitel čety nebo ZVČ, seděl v roji velitel družstva a ten po sesednutí místo velení koukal kde je, protože za jízdy neměl mnoho ponětí co se děje (pokud interkom fungoval jak měl stejně kvůli mizernému výhledu potřeboval dost času, aby se zorientoval) a to měl ihned dovedně :D velet. Tak že na dvojce to vidím jako královský komfort a žádný problém. To je můj soukromý názor :D
Obrázek

read between lines, read between lies
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od zenith0009 »

Excalibur Army prezentovala na IDETu novou modernizaci vozidla BMP (BVP-2). Slovensko počítá s jejím zařazením do výzbroje. Česká republika bude pravděpodobně modernizovat taktéž.

Obrázek

zdroj:
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-5994575 ... ansporteru

edit: fotogalerie zde
http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zpr_ ... r_nato_inc

(úprava obrázku) *T*
Obrázek
Uživatelský avatar
freeman
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 237
Registrován: 13/5/2006, 18:55
Bydliště: slovakia - absurdistan

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od freeman »

Zaujímalo by ma kde tam dali tú nádrž čo bola vzadu medzi sedačkami.
Now it's all over and I'm standin' pretty
In this dust that was a city
If I could find a souvenir
Just to prove the world was here....
Uživatelský avatar
cupo84
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 11/8/2008, 19:17

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od cupo84 »

Mňa by ďalej zaujímalo čo je na tomto vozidle pôvodné - teda okrem kolies. Resp čo to bude stáť v porovnaní s novým.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od TonyHazard »

zenith0009 píše:.....(omlouvam se za zpusob vlozeni, ale nemuzu se prihlasit do galerie)
Do Galerie se necpi :) , je uzavřená, používej prosím úložiště "Album".

Obrázek

Obrázek z odkazu, parádní vozítko, já ho chci! Když ne skutečné, alespoň jako model.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13572
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Rase »

Dle mého konečně povedená modernizace, která není přeplácaná. Doufám že tak bude modernizováno co nejvíc BMP-ček, přeci jen si to už zaslouží, nezdá se totiž, že by měly být ve vzdálené době nahrazeny něčím novým. Z mého pohledu jsou tanky příliš drahé na údržbu, navíc těch pár co máme rychle zastarávají. Nejvýhodnější je z mého pohledu dostatečné množství moderních (zmodernizovaných) transportérů jako Pandur a tyhle BMP-2. Tanky jsou pro současné potřeby poněkud překonané (i když je mám rád), přeci jen se hodí hlavně na konvenční konflikty, které v nejbližší době nehrozí (patrně).
Už sem čekal, kdy naše armáda obmění krom kolových transportérů, taky ty pásové, a zdá se že to bude dřív než sem myslel.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Kassir
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 29/6/2011, 12:15

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Kassir »

Překrásné vozítko! Mé vojenské srdce zaplesalo, když jsem si ho mohl prohlédnout, pohladit a "pochytit" pár věcí, které okolo stojící pánové "pustili" pro cizí uši.
Určitě má své "mouchy", protože nikdy nic není absolutně dokonalé, ale rozhodně se jedná o velmi povedenou modernizaci, která bude bojovat o zakázky mimo Slovenskou a Českou republiku.

http://www.militarybox.cz/news/bvp-m2-skcz/

( ... no a nádrž je vedle motoru)
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od zenith0009 »

Tony: Dik
Cupo84: Slovaci podminili nakoup cenou do 60% ceny noveho vozidla.

Jakou uroven ochrany muze poskytnout to pridavne pancerovani? (S nim to bude neplovouci!) A bude to na dnesni konflikty (protipovstal./mestsky boj/ied) stacit? Bmp byla kritizovana pro nedostatecne pancerovani, cili je tam vubec jeste potencial pro perspektivni modernizaci, nebylo by lepsi koupit neco noveho? Ulozeni munice bude ve vezi? Diky
Obrázek
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od jíra »

Na Armádních novinách je o tomto demonstrátoru článek, je to zajímavé čtení, hlavně o ochraně spodku korby, netušil jsem, že je podle tamního článku takto nevalná... Zajínmala by mě cena modernizace v porovnání s nákupem možných konkurenčních vozidel ze zahraničí a to zmizení nádrží je taky poměrně zajímavé...
Plavbyschopné by to asi být nemělo, to je pravda.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17876
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od skelet »

článek z Armádních novin
http://www.armadninoviny.cz/modernizova ... -skcz.html
edit: to zmizení nádrže nemusí bát nic zajímavého. Předpokládám , že onen motor Caterpillar bude mít menší rozměry než původní motor, a tedy tam vznikl potřebný prostor. Ale to je otázka pro Knezduba. To jsou jeho miláčkové
edit2: technický list motoru Cat C9.3
http://www.cat.com/cda/files/2520162/7/LEHH0007.pdf
a parametry UTD-20
http://www.army-military.com/cs/catalog ... -detail-15
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17876
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od skelet »

Na výhodný poměr mezi cenou a výkonem sází novinka domácí zbrojařské skupiny Excalibur Army, modernizovaný pásový transportér osazený dálkově ovládanou izraelskou věží Samson. Firma ho nabízí české armádě jako náhradu za dvě stovky bojových vozidel pěchoty (BVP), která mají být postupně vyřazena. Cena zatím zveřejněna nebyla. Ministerstvo obrany rozhodnutí o způsobu přezbrojení celé jedné několikatisícové brigády nedávno odsunulo na rok 2018.
Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... n=copylink

nevím jak vy, ale já bych měl raději ve výzbroji modernizované Mardery z přebytků Bundeswehru. A to včetně verze se 105mm kanónem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od cover72 »

Podle BKO budou jen Pandury, vždyť ta hovada chtějí zrušit krom tanků a Mi-24 i právě všechna pásvoá Bevka a dokonce perspektivně i ALCY... Kéž bychom měli alespoň toto.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17876
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od skelet »

Když mrknu do Bílé knihy, tak s BVP-2 se počítá do roku 2018, respektive do roku 2020. Pak je mají zastoupit modernizované BVP-1. O definitivním vyřazení tam nic nečtu?
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“