Budoucnost tanků OSSR

Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od niko »

Rase píše: 27/2/2026, 11:12 Ono je fajn že se může Slovensko schovat za hory, kde budou "horské tanky" tvořit neproniknutelnou bariéru proti všemu zlořádstvu světa. Co když ale nepřítel zaútočí tam, kde hory nejsou? Přeci jen lidi dneska v horách nežij a všude jsou dálnice / silnice.
Jedine odkryte nehornate miesto z vychodu je Vychodoslovenska nizina s tym, ze aj tam zacinaju Slanske vrchy po par desiatkach kilometrov. Cize rizikovy je trojuholnik Sobrance - Kralovsky Chlmec- Dargov. Prave tam je lokalizovana 2. mb a podla verejnych dokumentov je prave tento priestor predpokladany ako bojove pole. Cize ano, tam je slabe miesto, ale OS o tom ocividne vie a predpokladam, ze ma prichystanu obranu. Inak prave tam by sa nam hodili tie tanky.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Rase píše: 27/2/2026, 11:12 Ono je fajn že se může Slovensko schovat za hory, kde budou "horské tanky" tvořit neproniknutelnou bariéru proti všemu zlořádstvu světa. Co když ale nepřítel zaútočí tam, kde hory nejsou? Přeci jen lidi dneska v horách nežij a všude jsou dálnice / silnice.
Tak nasadneme do tankoch a zrovnáme ... :D
Ale vážne, na ochranu južnej hranice sú ideálne zákopy, delostrelectvo, drony aj tanky a BVP.
A rozbíjať nepriateľovi logistiku za bojovým poľom pomocou letectva, dronov a raketometov.
Otázka je ako a kedy budeme mať vyriešenú PVO ochranu, hlavne proti dronom, pretože nepriateľ bude robiť to isté.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Scotty87 píše: 27/2/2026, 11:36
NagyAttila píše: 26/2/2026, 23:31 Cv90120 ma vyssiu takticku mobilitu a nizsie logisticke naroky v akomkolvek terene oproti L2, CH2, ci extremny Abrams.
No, jaký je poměr hmotnosti k výkonu? Jaký je měrný tlak "tankové" verze CV90? Třeba těžší Leopard 2A4 má menší měrný tlak na podloží než lehčí T-72. A tím že má vyšší světlou výšku a výkonnější motor je terénu schopnější než T-72.
L2A8 ma 1500hp a 65-69t
CV90120 ma 1000hp a cca 37t
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Ale ano, CV90120 by nebolo vyuzivane ako MBT , lebo ma vzadu miesto navyse pre 2 operatorov. Ti mozu mat navyse dalsie funkcie. Napr PVO, drony, etc
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Tak načo by sme taký hybrid mali kupovať ? Štandardné BVP stačí.

Vieš čo je tvoj problém ? Nedokážeš obhájiť použitie CV90v120 ako tanku. Tak to skúšaš vedľajšími funkciami, ktorá aj tak budú na iných vozidlách.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Noční můra pro ruské tanky. CV90120 se mění v nekompromisního lovce, s nímž snadno prohraje i chlouba T-90M

Švédské BVP s tankovým kanonem je lehký tank, který může v mnohém nahradit klasické protějšky. Bude stát méně, ale vyžaduje jinou taktiku.

https://armadnizpravodaj.cz/pozemni-tec ... SlLH6wd7eA
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Preto je najvyssi cas aby ste o tomto mimoriadne progresivnom a perspektivnom.prostriedku zacali uvazovat. Tak ci tak by ste mali konecne plnit poziadavky NATO, 2% hdp nedavate ani teraz
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od niko »

Ano, dobre napisane. CV-90/120 moze v mnohom nahradit tanky, vo vsetko ale ani nahodou.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od pjaro77 »

Toto je prostriedok na dve veci, Lynx. Ani hot ani čehý. Neschopný úlohy ako MBT ani delostreleckej podpory.
Systémovo chybou slovákov je upnúť sa mentálne na nejaký objekt , ako keď mladík sa zamiluje do devy a potom už nevidí a nepočuje.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Takže by OSSR stejne potrebovala MBT vo forme súčasných L2/abrams/K2.. alebo ťažké UGV.
Alebo sa vykašlať na tanky úplne.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

OSSR by potřebovali zejména nevymýšlet blbosti a přezbrojit současný prapor na Leopard 2. Potom by se vidělo co dál.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Scotty87 píše: 28/4/2026, 12:32 OSSR by potřebovali zejména nevymýšlet blbosti a přezbrojit současný prapor na Leopard 2. Potom by se vidělo co dál.
To uz bolo neraz povedane, ze pri cene 30mil eur / tank L2A8 to nema ziadny zmysel.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od niko »

Hej, uz si to raz povedal avsetci ostatni ti povedali, ze CV-90/120 je somarina. Tak tu toto rieste na dalsich 3 stranach.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Cv90120 somarina teda nie je.
Vyraba sa to doma, zavedene to bude, naklady na ziv cyklus budu rovnake ako pri cv90.
Kupovat tanky, ktore horia na UA bez rozdielu na povod ci kontrukciu za 30mil eur je nezmysel.
Jediny zmysel to ma len ako kupenie si politickej priazne.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Cv90120 je somarina, pretože je nepoužiteľná vec v reálnom boji pre boja na hrote.
Cv90120 by horel takisto, načo by sme ho mali kupovať ? Aby dostali naši tankisti v prvom kole na prdel ?
Vytvoril si si modlu ku ktorej hľadáš aj nemožné argumenty ale hlavne sa oháňaš cenou ako arthuro k T72.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Nie ja len "kopem" za vyrobok domaceho priemyslu.
Vyrobok ktory reflektuje posledne rrendy z konfliktov 21.stor. a nie relikty studenej vojny so vswtkymi obmedzeniami.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Na výrobok domaceho priemyslu kašle pes, keď nebude použiteľný alebo príliš zraniteľný. Tento výrobok rozhodne nereflektuje posledné trendy. Čo reflektuje posledné trendy sú obrnené UGVčka a k tomu aj vývoj smeruje.

Osobne nevidím kvôli dronom ktovieaké použitie ani pre ďalší domáci výrobok a to samohybný minomet 120mm.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

NagyAttila píše: 28/4/2026, 14:20 Vyraba sa to doma,
Doma na to svaříte věž. Základní korba přijde ze Švédska, kanón dodá Rheinmetall nejspíš i se systémem řízení palby, atd...
Zavedený bude maximálně podvozek. Všechno ostatní bude úplně jiné.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Pressburger »

NagyAttila píše: 28/4/2026, 13:49
Scotty87 píše: 28/4/2026, 12:32 OSSR by potřebovali zejména nevymýšlet blbosti a přezbrojit současný prapor na Leopard 2. Potom by se vidělo co dál.
To uz bolo neraz povedane, ze pri cene 30mil eur / tank L2A8 to nema ziadny zmysel.
Veru, veru, vytesať do skaly :up:

NagyAttila píše: 28/4/2026, 14:20 Cv90120 somarina teda nie je.
Vyraba sa to doma, zavedene to bude, naklady na ziv cyklus budu rovnake ako pri cv90.
Kupovat tanky, ktore horia na UA bez rozdielu na povod ci kontrukciu za 30mil eur je nezmysel.
Jediny zmysel to ma len ako kupenie si politickej priazne.
:idea: "Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovořím NagyAttila" :roll:
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

On v jednej veci napíše pravdu a hneď v ďalšej nezmysel a drží sa toho ako kliešť.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“