Jedine odkryte nehornate miesto z vychodu je Vychodoslovenska nizina s tym, ze aj tam zacinaju Slanske vrchy po par desiatkach kilometrov. Cize rizikovy je trojuholnik Sobrance - Kralovsky Chlmec- Dargov. Prave tam je lokalizovana 2. mb a podla verejnych dokumentov je prave tento priestor predpokladany ako bojove pole. Cize ano, tam je slabe miesto, ale OS o tom ocividne vie a predpokladam, ze ma prichystanu obranu. Inak prave tam by sa nam hodili tie tanky.
Budoucnost tanků OSSR
Re: Budoucnost tanků OSSR
Re: Budoucnost tanků OSSR
Tak nasadneme do tankoch a zrovnáme ...
Ale vážne, na ochranu južnej hranice sú ideálne zákopy, delostrelectvo, drony aj tanky a BVP.
A rozbíjať nepriateľovi logistiku za bojovým poľom pomocou letectva, dronov a raketometov.
Otázka je ako a kedy budeme mať vyriešenú PVO ochranu, hlavne proti dronom, pretože nepriateľ bude robiť to isté.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
L2A8 ma 1500hp a 65-69tScotty87 píše: ↑27/2/2026, 11:36No, jaký je poměr hmotnosti k výkonu? Jaký je měrný tlak "tankové" verze CV90? Třeba těžší Leopard 2A4 má menší měrný tlak na podloží než lehčí T-72. A tím že má vyšší světlou výšku a výkonnější motor je terénu schopnější než T-72.NagyAttila píše: ↑26/2/2026, 23:31 Cv90120 ma vyssiu takticku mobilitu a nizsie logisticke naroky v akomkolvek terene oproti L2, CH2, ci extremny Abrams.
CV90120 ma 1000hp a cca 37t
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Ale ano, CV90120 by nebolo vyuzivane ako MBT , lebo ma vzadu miesto navyse pre 2 operatorov. Ti mozu mat navyse dalsie funkcie. Napr PVO, drony, etc
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Tak načo by sme taký hybrid mali kupovať ? Štandardné BVP stačí.
Vieš čo je tvoj problém ? Nedokážeš obhájiť použitie CV90v120 ako tanku. Tak to skúšaš vedľajšími funkciami, ktorá aj tak budú na iných vozidlách.
Vieš čo je tvoj problém ? Nedokážeš obhájiť použitie CV90v120 ako tanku. Tak to skúšaš vedľajšími funkciami, ktorá aj tak budú na iných vozidlách.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Noční můra pro ruské tanky. CV90120 se mění v nekompromisního lovce, s nímž snadno prohraje i chlouba T-90M
Švédské BVP s tankovým kanonem je lehký tank, který může v mnohém nahradit klasické protějšky. Bude stát méně, ale vyžaduje jinou taktiku.
https://armadnizpravodaj.cz/pozemni-tec ... SlLH6wd7eA
Švédské BVP s tankovým kanonem je lehký tank, který může v mnohém nahradit klasické protějšky. Bude stát méně, ale vyžaduje jinou taktiku.
https://armadnizpravodaj.cz/pozemni-tec ... SlLH6wd7eA
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Preto je najvyssi cas aby ste o tomto mimoriadne progresivnom a perspektivnom.prostriedku zacali uvazovat. Tak ci tak by ste mali konecne plnit poziadavky NATO, 2% hdp nedavate ani teraz
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Ano, dobre napisane. CV-90/120 moze v mnohom nahradit tanky, vo vsetko ale ani nahodou.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Toto je prostriedok na dve veci, Lynx. Ani hot ani čehý. Neschopný úlohy ako MBT ani delostreleckej podpory.
Systémovo chybou slovákov je upnúť sa mentálne na nejaký objekt , ako keď mladík sa zamiluje do devy a potom už nevidí a nepočuje.
Systémovo chybou slovákov je upnúť sa mentálne na nejaký objekt , ako keď mladík sa zamiluje do devy a potom už nevidí a nepočuje.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Takže by OSSR stejne potrebovala MBT vo forme súčasných L2/abrams/K2.. alebo ťažké UGV.
Alebo sa vykašlať na tanky úplne.
Alebo sa vykašlať na tanky úplne.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Budoucnost tanků OSSR
OSSR by potřebovali zejména nevymýšlet blbosti a přezbrojit současný prapor na Leopard 2. Potom by se vidělo co dál.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
To uz bolo neraz povedane, ze pri cene 30mil eur / tank L2A8 to nema ziadny zmysel.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Hej, uz si to raz povedal avsetci ostatni ti povedali, ze CV-90/120 je somarina. Tak tu toto rieste na dalsich 3 stranach.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Cv90120 somarina teda nie je.
Vyraba sa to doma, zavedene to bude, naklady na ziv cyklus budu rovnake ako pri cv90.
Kupovat tanky, ktore horia na UA bez rozdielu na povod ci kontrukciu za 30mil eur je nezmysel.
Jediny zmysel to ma len ako kupenie si politickej priazne.
Vyraba sa to doma, zavedene to bude, naklady na ziv cyklus budu rovnake ako pri cv90.
Kupovat tanky, ktore horia na UA bez rozdielu na povod ci kontrukciu za 30mil eur je nezmysel.
Jediny zmysel to ma len ako kupenie si politickej priazne.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Cv90120 je somarina, pretože je nepoužiteľná vec v reálnom boji pre boja na hrote.
Cv90120 by horel takisto, načo by sme ho mali kupovať ? Aby dostali naši tankisti v prvom kole na prdel ?
Vytvoril si si modlu ku ktorej hľadáš aj nemožné argumenty ale hlavne sa oháňaš cenou ako arthuro k T72.
Cv90120 by horel takisto, načo by sme ho mali kupovať ? Aby dostali naši tankisti v prvom kole na prdel ?
Vytvoril si si modlu ku ktorej hľadáš aj nemožné argumenty ale hlavne sa oháňaš cenou ako arthuro k T72.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Nie ja len "kopem" za vyrobok domaceho priemyslu.
Vyrobok ktory reflektuje posledne rrendy z konfliktov 21.stor. a nie relikty studenej vojny so vswtkymi obmedzeniami.
Vyrobok ktory reflektuje posledne rrendy z konfliktov 21.stor. a nie relikty studenej vojny so vswtkymi obmedzeniami.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Na výrobok domaceho priemyslu kašle pes, keď nebude použiteľný alebo príliš zraniteľný. Tento výrobok rozhodne nereflektuje posledné trendy. Čo reflektuje posledné trendy sú obrnené UGVčka a k tomu aj vývoj smeruje.
Osobne nevidím kvôli dronom ktovieaké použitie ani pre ďalší domáci výrobok a to samohybný minomet 120mm.
Osobne nevidím kvôli dronom ktovieaké použitie ani pre ďalší domáci výrobok a to samohybný minomet 120mm.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Doma na to svaříte věž. Základní korba přijde ze Švédska, kanón dodá Rheinmetall nejspíš i se systémem řízení palby, atd...
Zavedený bude maximálně podvozek. Všechno ostatní bude úplně jiné.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
- Pressburger
- Kapitán

- Příspěvky: 2040
- Registrován: 16/5/2023, 11:30
Re: Budoucnost tanků OSSR
Veru, veru, vytesať do skalyNagyAttila píše: ↑28/4/2026, 13:49To uz bolo neraz povedane, ze pri cene 30mil eur / tank L2A8 to nema ziadny zmysel.
NagyAttila píše: ↑28/4/2026, 14:20 Cv90120 somarina teda nie je.
Vyraba sa to doma, zavedene to bude, naklady na ziv cyklus budu rovnake ako pri cv90.
Kupovat tanky, ktore horia na UA bez rozdielu na povod ci kontrukciu za 30mil eur je nezmysel.
Jediny zmysel to ma len ako kupenie si politickej priazne.
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Re: Budoucnost tanků OSSR
On v jednej veci napíše pravdu a hneď v ďalšej nezmysel a drží sa toho ako kliešť.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.