Explosia

NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Explosia

Příspěvek od NagyAttila »

Pro pardubickou Explosii nemáme vertikálu, navíc hlavní zákazník společnosti v současné době buduje konkurenční fabriku, což může státní podnik oslabit. Pro Echo24 to řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) s tím, že vláda v současné době o prodeji žádné další státní firmy neuvažuje.

https://www.echo24.cz/a/HP96m/zpravy-ek ... erie-posta
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Explosia

Příspěvek od Danik »

Sice nevíme , kolik vydělala Explosia loni ( ještě nejsou venku výsledky ) Ale od roku 2022 je tu pěkný progres v čistém zisku….

2020 - 45 mil. Kč
2021 - 68 mil. Kč
2022 - 68 mil. Kč
2023 - 216 mil. Kč
2024 - 442 mil. Kč

Mimochodem, kromě vlastního systému bimodulárních hnacích náplní pro ráži 155mm (pro Caesary) a kriticky důležité výroby materiálů nedávno Explosia podepsala i dohodu o spolupráci s polskou stranou.

https://milmag.pl/wspolpraca-niewiadow- ... -explosia/
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Explosia

Příspěvek od NagyAttila »

Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Explosia

Příspěvek od Danik »

NagyAttila píše: 1/6/2026, 10:48 Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
Explosia je sám o sobě úspěšný podnik co ve 2024 dosáhl čistého zisku téměř půl miliardy. Problém nejsou peníze na investice, ale politicky motivovaná snaha si přilít do vlastního rozpočtu další finance. Což je to co se tu celou dobu řeší.

Pokud stát musí někam lít 100 mil Euro tak je otázka nakolik ten podnik je sám o sobě konkurenceschopný.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Explosia

Příspěvek od Nesher »

Scotty87 píše: 31/5/2026, 17:44 No zejména proto že Explosia těch finálních produktů připravených použití moc nemá. Dělají zejména subdodávky pro koncové výrobce munice.
Scotty, začínám tě podezírat z toho, že ti chybí fantazie.
Co třeba, pod záminkou, že potřebujeme doplnit sklady, objednat stovky tisíc samospalitelných pohonných modulů pro dělostřelectvo, s tím, že projektily dodá v rámci jiné rámcové smlouvy (aby se to nakonec objednat nemuselo) třeba STV nebo CSG. Řekněme smlouva na 5 let, 2 mld. ročně. Přímé zadání. Že to nedává smysl a munice se kupuje jako celek? No a? Co u téhle bandy smysl dává?
Byt souhlasím, že tenhle scénář je ten méně pravděpodobný, spíš to bude varianta Francie nebo nějaký kšeft s jiným oligarchou. Třeba právě s Holečkem.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Explosia

Příspěvek od Zemakt »

Byť varianta Francie má jisté rácio, jak a s kým to tam upéct mi stále uniká. Respektive, že tam někdo zaklepe na dveře od prokuratury a řekne, hele ......
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Explosia

Příspěvek od NagyAttila »

Danik píše: 1/6/2026, 11:11
NagyAttila píše: 1/6/2026, 10:48 Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
Explosia je sám o sobě úspěšný podnik co ve 2024 dosáhl čistého zisku téměř půl miliardy. Problém nejsou peníze na investice, ale politicky motivovaná snaha si přilít do vlastního rozpočtu další finance. Což je to co se tu celou dobu řeší.

Pokud stát musí někam lít 100 mil Euro tak je otázka nakolik ten podnik je sám o sobě konkurenceschopný.
Myslim ze SK vyroba municie je mimoriadne zivotaschopna.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Explosia

Příspěvek od Danik »

NagyAttila píše: 1/6/2026, 11:33
Danik píše: 1/6/2026, 11:11
NagyAttila píše: 1/6/2026, 10:48 Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
Explosia je sám o sobě úspěšný podnik co ve 2024 dosáhl čistého zisku téměř půl miliardy. Problém nejsou peníze na investice, ale politicky motivovaná snaha si přilít do vlastního rozpočtu další finance. Což je to co se tu celou dobu řeší.

Pokud stát musí někam lít 100 mil Euro tak je otázka nakolik ten podnik je sám o sobě konkurenceschopný.
Myslim ze SK vyroba municie je mimoriadne zivotaschopna.
Pokud by někde zvláště v současné době nebyla, byl by to problém. To, že ZVS/MSM tam jede pěkně z hlediska zakázek nikdo soudný snad nezpochybňuje, i když z hlediska dodávek do Polska je tam teď ohrožení slovenských smluv ze strany BAE a rostoucích domácích kapacit. Samotné smlouvy jsou ale jen částí celkového hospodaření. Z hlediska investice ze strany státu jsou tam pak tři možné faktory, proaktivní zvyšování kapacit, nepříliš dobré hospodaření společnosti = nutnost externě pomoci, nebo dohoda mezi SR a CSG (MSM) o dalším rozvoji společně vlastněné firmy.

Zpátky k Explosii, našemu státu "nic nebrání" tam nalít třeba desítky miliard, ale znovu, to není problém téhle firmy, problém je snaha ji ze zde probíraných důvodů prodat, i když se rozvíjí a je vysoce zisková. Bokem, stejně tak vašemu státu "nic nebrání" nalít adekvátní finance do rozvoje tankového vojska, přesto se řeší to co se řeší.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Explosia

Příspěvek od Nesher »

Zemakt píše: 1/6/2026, 11:26 Byť varianta Francie má jisté rácio, jak a s kým to tam upéct mi stále uniká. Respektive, že tam někdo zaklepe na dveře od prokuratury a řekne, hele ......
Francie zrovna tohle zařídit dokáže, ostatně i my bychom to "nějak" zvládli.
Někdo řekne vyšetřujícímu soudci, že zájem Francie je.....
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Explosia

Příspěvek od Alfik »

Nesher píše: 1/6/2026, 13:12
Zemakt píše: 1/6/2026, 11:26 Byť varianta Francie má jisté rácio, jak a s kým to tam upéct mi stále uniká. Respektive, že tam někdo zaklepe na dveře od prokuratury a řekne, hele ......
Francie zrovna tohle zařídit dokáže, ostatně i my bychom to "nějak" zvládli.
Někdo řekne vyšetřujícímu soudci, že zájem Francie je.....
... a Francie se nám, jako spojenec, už osvědčila, že... např. v r. 38 :twisted:
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Explosia

Příspěvek od Nesher »

Alfik píše: 2/6/2026, 09:39
Nesher píše: 1/6/2026, 13:12
Zemakt píše: 1/6/2026, 11:26 Byť varianta Francie má jisté rácio, jak a s kým to tam upéct mi stále uniká. Respektive, že tam někdo zaklepe na dveře od prokuratury a řekne, hele ......
Francie zrovna tohle zařídit dokáže, ostatně i my bychom to "nějak" zvládli.
Někdo řekne vyšetřujícímu soudci, že zájem Francie je.....
... a Francie se nám, jako spojenec, už osvědčila, že... např. v r. 38 :twisted:
Další co bojuje válku co skončila před více jak 80 lety.
S tímhle můžeme rovnou na nějaké spojenectví zapomenout, není prakticky žádný stát se kterým bychom neměli v uplynulém století problém.
Nicméně můj příspěvek byl o něčem jiném. O tom jak současná vládní chátra v naprosto nebývalém rozsahu přetváří stát, aby to vyhovovalo jejich business zájmům a politickým zájmům jejich sponzorů, tedy Ruska, Číny, MAGA.
Naposledy upravil(a) Nesher dne 3/6/2026, 11:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Explosia

Příspěvek od Alfik »

Nesher píše: 2/6/2026, 10:29 Další co bojuje válku co skončila před více jak 80 lety.
Možná. A možná že ty budeš bojovat tu příští a já ne.
Občas taky starý člověk říká mladému že kamna jsou horká :)
Francie je jiná než před 80 lety, Česko je jiné, i ostatní státy jsou jiné, ale pořád platí ty samé přírodní zákony.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Explosia

Příspěvek od Nesher »

Alfik píše: 3/6/2026, 09:36
Nesher píše: 2/6/2026, 10:29 Další co bojuje válku co skončila před více jak 80 lety.
Možná. A možná že ty budeš bojovat tu příští a já ne.
Občas taky starý člověk říká mladému že kamna jsou horká :)
Francie je jiná než před 80 lety, Česko je jiné, i ostatní státy jsou jiné, ale pořád platí ty samé přírodní zákony.
A občas ten mladší, mladý už nějaký ten pátek nejsem, říká tomu staršímu, že některé věci se změnily. A to co bylo validní před 80 lety, už dnes dávno nedává smysl. Zákony v této oblasti jsou stále stejné, státy nemají přátele a ani nepřátele, státy mají zájmy. A ty zájmy se mění v čase a prostředí.
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Explosia

Příspěvek od bheid »

Odpovědět

Zpět na „Zbrojní průmysl“