Antičástice a vesmírné pohony

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Zkus to vysvětlit lépe.
Protože dělal John Hutchison své pokusy ve vakuové komoře?
Asi ne co?
Má to nějak vědecky popsáno nemá. A to je problém.

Na Reddit jedou spíše konspirace, dokonce to někteří ženou až k 11. září.
Zřejmě si myslí, že strukturální trhliny materiálu, co Hutchison předvádí, jako nějak vzniklo u mrakodrapů WTC?
Někdy tam diskutéry nechápu. A fakt nechci studovat každý špek, který tam hodí, takhle to dělat moc nejde.

Společnost Pharos Technologies Ltd, založená Georgem D. Hathawayem a Alexem Pezarrem, se z velké části zasloužila o prokázání důvěryhodnosti Hutchisonova efektu.
Samozřejmě, jak je uvedeno na Rational Wiki, toto vše se ukázalo jako falešné.
https://www.reddit.com/r/AskPhysics/com ... on_effect/

AI bere informace z nejvíce pravděpodobného zdroje. Tomu ostatnímu se spíše vysmívá.
Možná to má v sobě nějak nastavené, aby tyto experimenty nebrala vážně.
Tohle pro ní prostě není důvěryhodný zdroj!

Osobně jsem o Hutchinsonovi nevěděl. Přijde mi to zajímavé z hlediska elektro oboru, který mám vystudovaný.
Líbí se mi jeho starodávné přístroje, že navázal na Teslu. Ale jinak mám pochybnosti, šel na to hrubou silou.

Mám další materiály, časem je sem dám. To bude více vědecké a podložené lepšími zdroji.

John Hutchison Effect vytáhli znovu, protože se rozjel ten kanál na Youtube.

Příběh vypráví o tom, že buď vláda, nebo bohatý jedinec financovali celý sklad/ dílnu a materiál pro Hutchisona.
https://www.reddit.com/r/UFOs/comments/ ... n_now_his/

To je zajímavé, protože toho má opravdu dost. AI to zdůvodňuje, že šlo o vyřazené staré kousky, takže to nemuselo být drahé.
Je kolem toho myslím více špeků než objektivity. Každý tam něco plácne. Názory a informace jsou dost protichůdné.
Přečtěte si knihu George Hathawaye s názvem Mindbending tam o něm píše. No výborný!


EDIT:
Jinak ten příspěvek
viewtopic.php?p=491691#p491691
Je v rámci možností strukturovaný od shora dolů a popisuje různé jevy od různých výzkumníků, pokud jsi to pjaro nepochopil.
Tématické pasáže jsou odděleny horizontální linkou.

George Hathaway: Mindbending - je vhodný zdroj. Napsána elektroinženýrem.

A tady jsem našel schémata zapojení s popisem.
https://hiroko.or.jp/wp-content/file/gr ... Effect.pdf

Hutchison-schema.jpg
Schéma zapojení na obrázku 7, napájené vysokonapěťovým transformátorem, generovalo silné pulzy elektrického pole pro řadu použití, včetně projekce blesků.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od pjaro77 »

Ionový vietor, ktorý dokáže zdvihnúť40 kg guľu by musel rozhádať predmety na tom stole. Prúdenie by bolo vidieť ako víchor.


Pulzujúce jednosmerné pole generoval aj Tesla. To ako dnes sa používajú teslove transformátory, on to v neskoršej dobe nepoužíval.
Jednosmerné pole malo tvar ostrých prerušovaných pulzov .

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... r&start=30
Množství lidí po celém světě si postavilo nebo staví „Teslovy transformátory“, známá zařízení sestávající z vysokonapěťového transformátoru, kondenzátoru, jiskřiště, cívky primárního vinutí a dlouhé sekundární cívky, vinuté mnohdy tisíci závity tenkého měděného drátu. Při správném seřízení opouštějí toroid či kouli na vrcholu tohoto aparátu efektní záblesky, dosahující u výkonných zařízení délky až několika metrů. Je to krásné a podmanivé, ale má to jednu chybu – popsané zařízení NENÍ TESLŮV TRANSFORMÁTOR! Připouštím, že někomu se může zdát toto tvrzení podivné, a proto se podívejme jak to vlastně bylo.

Tesla při mnohdy odvážných experimentech s velmi vysokým napětím nejen postupně odhalil mnoho do té doby neznámých jevů, ale dobral se k skutečnostem osvětlujícím jejich podstatu. V první řadě zjistil, že jde o důsledky úsečných výbojů. Mžiková „sepnutí a přerušení“ spínačů, konstruovaných pro tento účel, doslova „vrhala“ do okolního prostoru efekty, které definitivně souvisely s dobou trvání produkovaných impulsů. Přitom bylo bezpodmínečně nutné, aby nabíjecí a vybíjecí proces proběhl v jediném cyklu, přičemž nesmělo dojít k vracení proudu, jinak k těmto efektům nedocházelo. O této skutečnosti se krátce zmínil v popisu role kapacity (kondenzátoru) v nabíjecím obvodu spínače. Zjistil totiž, že efekt může značně zesílit zapojením vhodného kondenzátoru mezi spínač a zdroj stejnosměrného proudu.
Sílu pozorovaných efektů lze hodně zintenzívnit zvyšováním napětí a zrychlením cyklů přerušovače, tedy zkrácením reálného času jednotlivých sepnutí. Dosud k vytváření jednosměrných impulsů užíval spínačů s třecími kartáčky, klouzajícími po kontaktech na rotujících válcích známých z mnoha jeho patentů. Tesla ale brzy narazil na hranice nejvyššího možného účinku těchto třecích zařízení, a proto, jak říkal, začal pátrat po „jiných, vhodných automatizovaných způsobech“. Invence ho nakonec dovedla k speciálním konstrukcím rychlých bezdotykových spínačů elektrického oblouku, jiskřišť s rotujícími kontakty. Nakonec však po mnoha pokusech dospěl k pevnému jiskřišti se zhášeným elektrickým obloukem. Toto nové jiskřiště, které však nenajdeme v žádném z mnoha Teslových patentů, užívalo velmi silného podkovového permanentního magnetu posazeného napříč k dráze výboje, tak aby jeho magnetické pole automaticky „zhášelo“ zdánlivě nepřetržitý obloukový výboj stejnosměrného napětí přiváděného z vysokonapěťového dynama do kondenzátoru.
Aby bylo dosaženo požadovaného unikátního efektu musí být hodnoty kondenzátoru a ostatních součástí budícího obvodu bezpodmínečně zvoleny tak, aby jímaný elektrostatický náboj dosáhl plné kapacity kondenzátoru a ihned nato v pravidelném jednosměrném sledu prorazil vzduchovou mezeru jiskřiště. Zařízení ve skutečnosti v mnohém připomíná pulsní trysku, v níž proudu nestojí v cestě žádný protitlak. Není tu vůbec žádný přerušovač – elektrický náboj jednoduše musí rychle dosáhnout maxima kapacity kondenzátoru, a pak se okamžitě vybít.
A až poté, a JEN TEHDY, lze skutečně pozorovat Teslův jev. Pulsy stejnosměrného proudu doslova protékají zařízením. Kondenzátor, jiskřiště a zbytek primárního obvodu pracují společně jako jemně vibrující ventil. TOTO je stav, jemuž Tesla říkal REZONANCE.

Impulsy o délce 1,0 mikrosekundy vybuzovaly fyziologické teplo. Další snížení četnosti s sebou neslo spontánní vznik záření přicházejícího zdánlivě odnikud, které naplňovalo celou místnost přízračným bílým světlem; rozzářily se i prázdné vakuované skleněné koule. Při těchto počtech impulsů Tesla vyvolával efekty obecně přičítané elektromagnetickým silám obsaženým ve slunečním spektru. Při ještě kratších impulsech ochlazovala místnost pronikavá bríza, provázená povznášejícím pocitem zvýšené úrovně vědomí. Proces nebyl nijak limitován klesajícím počtem impulsů.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

pjaro, Tesla nebo Hutchison to dělali prostě ve větším, měli jiskřiště desítky až stovky kilovoltů, což umožňovalo vznik specifických jevů.
Současní vědci mají menší zařízení a měří to na malých modelech, protože to jde lépe řídit a kontrolovat.

John Hutchison nedokázal zpětně ani některé pokusy zopakovat, pak tahal koule za nitě, apod.
Vypadá jako mánička, jeho "věda" a pokusy byly punk, tak je to dnes zpětně posuzováno.
V 80. až 90 letech to však bylo něco jako vědec z filmu Návrat do budoucnosti :)

John Hutchison (19. října 1945–) je kanadský samozvaný vynálezce, který tvrdí, že objevil a rychle zapomněl na tajemství levitace, volné energie a toho, jak rozštěpit některé kovy.
https://rationalwiki.org/wiki/John_Hutchison



Podkletnov, Ning Li, Pais efekt a HEEMFG, Fulling-Davies-Unruh efekt - teoretické pojednání

Tohle téma podává informace a odkazuje na práci několika významných vědců. Je to souhrn poznatků, aby bylo jasno.
Je to tedy částečný popis experimentů, proložený teorií strun, resp. zjednodušenou teorií Mbelek-Lachièze-Rey skalárního tenzoru.
Ta by mohla být pro některé pokusy zatím dostačující.

V závěrečné části jsou uvedeny poslední poznatky o Josephsonových spojích, altermagnetismus.
Supravodivý kondenzát moduluje gravitačními parametry, což naznačuje hlubší propojení mezi kvantovými jevy a gravitační teorií.

Dále se tedy zabývám zajímavými vlastnosti supravodičů, které dokáží nějakým způsobem formovat či stínit gravitační pole.
A to od 90. let - experimenty Podkletnov, Ning Li, až po současnost.

Youtube kanál Jesse Michels, video “We Have Antigravity UFOs!” (ft. Nick Cook)
https://www.youtube.com/watch?v=G7Ns4Aq1tVc
Ze začátku to je spíše o leteckém průmyslu a STEALTH letadlech, či projektu Aurora.
Dělá si reklamu na svoji knihu Hunt For Zero Point.
Dále obecně shrnuje poznatky o výzkumu antigravitace. Nick Cook prý osobně zpovídal Ning Li od času videa 39:50
V roce 1999 Li opustila UAH, aby založila vlastní společnost AC Gravity a komercializovala zařízení založené na svých teoriích.

Je to tedy pro neználky dobrý shlédnout, protože poutavou formou podává informace.
Osobně z toho většinu znám. Larry Smalley je však zajímavá postava, odešel z univerzity, aby se připojil k Ning Li.
Napsal: Doplňuje, vyvažuje nebo mění směr působení gravitace.

Problém je, že tam nejde do podrobností, a nevysvětluje, proč se to NASA údajně nepodařilo zopakovat, s úsměvem.

Přitom vědci dále pracovali například na programu NASA - Barrel-Shaped Asymmetrical Capacitor.

Ve vzduchu nevyžaduje žádné palubní pohonné látky ani pohyblivé části. V tvrdém vakuu nebyl pozorován žádný výkon.
Jistě by bylo možné dosáhnout určitého zlepšení výkonu, pokud by se podařilo najít rezonanční pulzní schéma, které by vhodným způsobem využívalo elektrodynamické a MHD vlastnosti procesu vytváření tahu.
Odvozené varianty modelu NACAP se mohou v závislosti na konkrétní aplikaci zaměřovat na různé proměnné.
Požadavkem může být maximální odolnost pro letecké a kosmické prostředí, případně nižší odolnost a vyšší odolnost proti jiskření.
https://ntrs.nasa.gov/api/citations/200 ... 171466.pdf

Je potřeba určité publicity, aby věda nebyla odtržena od společnosti, protože vědci kolikrát působí arogantním dojmem.
Sami chtějí klid na práci, a nechtějí, aby se jich furt někdo ptal, jestli už mají výsledky.
Naopak, když jim jde něco rychle, jako momentálně VÝVOJ AI, tak to tlačí až k technofašismu!



:arrow: Počátky doložených experimentů

Byly provedeny experimenty ve vakuu za účelem ověření modifikované Kaluza-Klein teorie. Původně navržená Mbelekem a Lachièze-Reyem.

Experimental-setup-toroid.jpg

5D Kaluza-Kleinova teorie zahrnuje vnější skalární pole, které propojuje gravitační a elektromagnetické pole, a lze ji použít k vysvětlení některých dosud nepochopených jevů ve fyzice.
Teorie rozšiřuje klasický 4D prostoročas (3 prostorové + 1 časová) o jednu další prostorovou dimenzi.
Pátá dimenze není vidět, protože je svinutá do kružnice o extrémně malém poloměru (řádově Planckova délka).

Původní 5D model nedokázal plně vysvětlit fyziku částic, ale stal se základem pro moderní teorie, jako je teorie strun, které pracují s více dimenzemi.
Zjednodušeně se dá říci, že v jiných rozměrech platí jiné fyzikální zákony.
Vědci spekulují, že gravitace je slabší než ostatní základní síly, protože uniká do těchto dalších skrytých dimenzí.


TEORIE STRUN

Fyzik Brian Greene, který se věnuje teorii strun, předkládá možnost toho, jaké jsou základní stavební kameny celého vesmíru.
Postava vědce Sheldona Coopera z populárního seriálu Teorie velkého třesku pomohla teorii strun, míní Greene.
Ve Spojených státech přitom podle něj existuje hnutí, které nedůvěřuje odborníkům.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/ve ... ene-358628

Greene jinde vysvětloval, např. v knize "The Fabric of the Cosmos", že gravitace má i odpudivou formu (antigravitaci), pokud je prostor vyplněn energií s vysokým záporným tlakem.
Elegantní vesmír: Superstruny, skryté dimenze a hledání konečné teorie
Nebo ve videu, ale nikdy nedělal pořádné experimenty!
https://www.youtube.com/shorts/VgagZhporAc


Jde o to nějak s těmito dimenzemi pracovat, dělat experimenty a nic nezatajovat. Zabrnkat na struny, každá struna nějak vibruje a má určitou vlastnost.
To, jakým způsobem a s jakou energií struna vibruje, určuje vlastnosti částice (hmotnost, náboj, spin). Různé „tóny“ těchto strun vnímáme jako různé druhy částic.

Bohužel to není možné ověřit v tolika dimenzích. Zatím na to prý nejsou vhodné přístroje.

Teorie předpovídá existenci částice zvané graviton, což je uzavřená struna vibrující specifickým způsobem, která přenáší gravitační sílu.
Aby matematické rovnice vibrací fungovaly, vyžaduje teorie existenci dalších prostorových dimenzí (celkem 10 nebo 11), které jsou svinuté (kompaktifikované) do nepatrných rozměrů.

Některé verze teorie strun pracují s polem, které způsobuje zrychlené rozpínání vesmíru, což lze interpretovat jako druh „odpudivé gravitace“.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

SUPRAVODIČE A STÍNĚNÍ GRAVITACE

Rus Jevgenij Podkletnov tvrdil, že nad rychle rotujícím keramickým supervodičem věci ztrácejí váhu.
Supravodiče jsou samy o sobě „divné“, je to obor sám pro sebe.

Ning Li v 90. letech pracovala jako vědecký pracovník v Centru pro výzkum vesmírného plazmatu a aeronomie (CSPAR) na University of Alabama v Huntsville.
Tvrdila, že antigravitační efekt lze vytvořit rotací iontů a vytvořením gravitomagnetického pole kolmého na jejich osu rotace.
Zarovnání je možné zachycením iontů v mřížkové struktuře supravodivého disku.

Vědci používají extrémně citlivé torzní váhy ve vakuových komorách, aby zjistili, zda lze gravitaci ovlivnit.
Některé experimenty zkoumají, zda silná elektromagnetická pole ve vakuu mohou vyvolat nepatrné gravitační efekty.

Silné efekty vyvolal John Hutchison, ale ne ve vakuové komoře. Nešel na to přes sterilní vědu.
Lidé jako Hutchison tvrdí, že když se do toho pořádně „řízne“ hrubou silou silných EM polí dějí se zajímavé věci.

Armádní kontraktoři se od té doby podezřele často motají kolem výzkumu „gravitačního stínění“.
Námořnictvo (US Navy) si před pár lety nechalo patentovat věci jako „High Energy Electromagnetic Field Generator“ (HEEMFG).
https://www.twz.com/39012/the-navy-fina ... xperiments


Quantized Inertia

Teorie jako Quantized Inertia, naznačují, že pokud dokážeme manipulovat s vibracemi polí (např. pomocí Unruhovy radiace), můžeme teoreticky "stínit" nebo měnit vliv této supersíly.
Zrychleně se pohybující pozorovatel vakuem vnímá toto vakuum jako teplé prostředí plné částic (tepelná lázeň), zatímco inerciální (nepohyblivý) pozorovatel vidí pouze prázdný prostor.

Některé pokročilé teorie naznačují, že by se urychlováním hmoty (což generuje Unruhovo záření) mohlo teoreticky manipulovat s prostoročasem, a tudíž i s gravitací.
K ověření se používá kruhový pohyb metastabilních párů fluxon-antifluxon v propojených prstencových Josephsonových spojích.
Pokroky v supravodivé mikrovýrobě umožňují vytváření obvodů s extrémně malými poloměry.
Mikroskopické kvantové fluktuace mohou vyvolat náhlé, makroskopické skoky napětí, což činí nepolapitelný Unruhův efekt přímo pozorovatelným.
Konečný cíl v tomto výzkumu je mnohostranný.


Dr. Salvatore Pais

Mezi působivé zkušenosti Dr. Paise patří magisterský a doktorský titul v oboru strojírenství a leteckého inženýrství z Case Western Reserve University a portfolio patentů.
Supravodič pracující při pokojové teplotě, zařízení pro plazmovou kompresi a fúzi, generátor elektromagnetického pole, plavidlo využívající inerciální zařízení pro redukci hmoty a generátor vysokofrekvenčních gravitačních vln.

Pais efekt také ukazuje, že když elektromagnetické pole osciluje s naprosto extrémní frekvencí a intenzitou, začne ovlivňovat samotné vakuum (kvantové fluktuace).
Tvrdí, že supersíla, kterou přirovnává k Planckově síle, je přítomna v Einsteinových rovnicích, i když je přehlížena.
Při extrémních vibracích nebo zrychleních (zde je ono propojení s teorií strun a vibracemi) může docházet k anomáliím.

Práce Dr. Paise se setkala se značnou kritikou ze strany hlavního proudu vědecké komunity, a to především kvůli její interdisciplinární povaze, která zahrnuje fyziku, filozofii a vědomí.
https://thedebrief.org/salvatore-paiss- ... ally-mean/

Princip: Pomocí rotujících a vibrujících mikrovlnných zářičů vytvoří kolem stroje „plazmový obal“.
Tento plazmový obal může stínit elektromagnetické pulzy (EMP), teoreticky ovlivnit gravitaci, nebo odklánět radarové vlny.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Odhalení UFO/UAP právě začalo..



Jsou tam i staré zprávy jako PDF dokumenty.
https://www.war.gov/UFO/

Ve videu je nerozebírá, ale pro zájemce stránky.
Tehdy v 60 letech se o tom psalo v novinách. Byly tam obrázky disků jako UFO.

Zatímco videa ukazují spíše rychle se pohybující zářící koule v infračerveném spektru pomocí kamer FLIR.
Tento popis odpovídá mnoha moderním záznamům UAP (Unidentified Anomalous Phenomena – Neidentifikované anomální jevy).

Některé záznamy, například z amerických dronů MQ-9 Reaper, zachytily stříbřité nebo zářící koule či "medúzu - jellyfish", které se pohybují vysokou rychlostí nad zemí, nebo dokonce mizí do vody.

Dosud se jen spekulovalo co to je, nyní si každý může prohlédnout záběry a podle svého rozumu určit, jestli to není jen atmosférický jev nebo záhadný dron.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od pjaro77 »

Aby sa vedci s týmto fenomenom pohli ďalej, museli by byť na lietadlách , helikopterach, dronoch a balonoch vedecké prístroje - spektrometre svetla, polarizátory na kamerách, detektory gama+roentgenového žiarenia, spektrálne analyzátory rádiového žiarenia, magnetometre, gravitometre....
Na bojových strojoch, ktoré sa náhodne s UAP stretávajú nemožno niečo také očakávať.

K videu - hrozne ma irituje ten wannabe gangsta nigga štýl youtuberov vo vedeckých a technických oblastiach. Ako keď sa grupa post-puberťálnych rozjuchaných hráčov natisne do fyzikálneho labáku. "Hej, Kámo, máme tu nejaké elektrické sršanie." Je to celé cringe. :D
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Přijde mi to podobně, tohle "uvolnění" je sice hezké, ale omezené. K tomu stylu souhlasím, ale jsme jiná generace.
Na druhou stranu, když to bláznivě natočí, tak to má desetitisíce shlédnutí.
Nějakou práci mu to dá, témata potřebuje, našel si svoje publikum, tento se snaží být občas kritický.

Třeba vysvětluje, jak je to s dalším objevem podzemí u pyramid. Ostatně lze srovnat pojetí na tohle téma obou youtuberů.
A co asi zabere více času?
Rozebírá tam použité metody měření, které vlastně nic moc nedokazují.
https://www.youtube.com/watch?v=oKp6b8xTAwg

Zase ale trošku opomíjí případnou technickou stránku věci, jak by to teoreticky mohlo fungovat, protože potom by se dostal někam kam nechce.

Giza-energy-system.jpg

Připomíná to Wardenclyffe - Nikola Tesla se zabýval využitím rezonance. Projekt stál na myšlence, že Země může fungovat jako obrovský vodič.
Tesla věřil, že vysíláním specifických frekvencí do země může vyvolat rezonanci, která umožní odběr energie kdekoli.

U pyramid se snaží dokázat něco podobného na základě rozmazaných dat se senzorů.
Pochybuji, že by to bylo možné proskenovat do takové hloubky. Zbytek jsou tedy spíše představy než realita!

Odborníci poznamenávají, že technologie SAR nedokáže proniknout stovky metrů pod zem se spolehlivou přesností.



Dávám to sem jen jako příklad kritického myšlení a zamyšlení nad tím, jak někteří jiní produkují "senzační" videa.

„Přelétá nad vodní plochou. Říkali mi, že se na chvilku zastaví, strnule se ponoří do vody a 17 minut nic. A bum! Ta věc se vynoří z vody a vystřelí pod úhlem 45 stupňů,“ popsal chování objektu Corbell.

Svědci uvedli, že každé z visících „chapadel medúzy“ na objektu byla z hmoty a nehybná.

Investigativní novinář a filmař Jeremy Corbell uvedl, že legitimitu záběrů potvrdily zdroje, které „riskovaly, že se k němu dostanou“.
Filmař je „vášnivý pro to, aby se dostal k jádru věci, co UFO znamenají pro lidstvo“.

https://www.dailymail.com/news/article- ... craft.html

Corbellova šokující odhalení přišla jako součást jeho demolice - TMZ uvádí: UFO Revolution.

Něco začalo už před 2 lety se záběry "medúzy s Iráku", kdy to vypustili ještě jakoby neoficiálně. V současné době to je i možná důvod pro zveřejnění, aby se na tom fantasticky neživily různé existence, i když to bude nadále, možná to tajemno bude trošku pryč.


Tady je další web, ale seznam je zatím omezenější.
https://www.aaro.mil/UAP-Cases/Official-UAP-Imagery/

V něčem se to zdá přehlednější, než jiné uváděné webovky. Je tam popis.
https://www.aaro.mil/UAP-Cases/UAP-Case ... n-Reports/

Uvidíme, co zveřejní dál, a jestli v tom někdo něco najde. Myslím, že věci které by byly jasný - by ani nevypustili.

Nicméně je to dobrý, protože dříve se o tom jen psalo bez více video záznamů :!:

Zatím.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od pjaro77 »

Ja som sa Teslovi pátral pred 20 rokmi. Vtedy bol v mode. Elektrická veža vo Wardenclyffe bola v princípe doska rezonančného LC obvodu spolu s ionosférou, indukčnosť sú káble vo veži a atmosfére. Druhá doska je zem.
Existuje záznam z amerického súdu, kde Tesla obhajoval svoj patent a tvrdil, že ho Marconi používa bez povolenia. Tam Tesla presne popísal ako funguje. Je tam aj výpočet aká bude rezonančná frekvencia aby energia zostávala v LC obvode a neunikala vo veľkých dávkach do priestoru ako vlny.

Najlepšie je, že môžeš takto pripojiť do sústavy po celej zemeguli ďalšie veže a nechať ich elektricky kmitať v rovnakej fáze.
Zo sústavy sa dá týmto odoberať.
Nedá sa zabrániť čiernym odberom a ktovie, čo by to spravilo s ionosférou a búrkami, keby tak kmitali stovky GW elektriny.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Mám o tom mnohé nastudováno. Tesla si své teorie nejdříve ověřil v Colorado Springs. Dal žárovky do země několik kilometrů od laboratoře, a ony se skutečně rozsvítily.

colorado-springs-lab-resonance-between-coils.jpg

Údajně dokázal rozsvítit 200 žárovek o celkovém výkonu 10 000 wattů, které byly zapíchnuty do země (nebo spíše připojeny k zemi a anténě) až 26 mil (cca 42 km) od laboratoře.

Princip: Nebylo to "rádio" v dnešním smyslu, ale rezonanční induktivní vazba přes zemi (a rezonance v zemské ionosféře).


Wardenclyffe věž měla být výkonnější a podzemí rozsáhlejší a celé to mělo mít větší výkon. Neměl to být jen vysílač ve stylu Marconi, ale právě i přenos elektřiny na dálku.

Marconi a jeho bezdrátový telegraf byl jednodušší, postačující. Co se týče principu, tak některé věci jako jiskřiště bylo tehdy snad všeobecně používáno. Je však možné, že se silně inspiroval.

Marconi sice získal Nobelovu cenu za rádio, ale americký Nejvyšší soud v roce 1943 (krátce po Teslově smrti) zrušil klíčové Marconiho patenty, protože uznal, že Marconi použil principy, které si Tesla patentoval již dříve (1897–1900).

Tesla, nikoli Marconi, vynalezl první rádio.
https://mercurians.org/antenna-newslett ... -of-radio/

Je zřejmé, že interpretace tohoto soudního případu se značně lišily.
Dlouhý posudek je technického charakteru a není to lehké čtení, takže abychom vyřešili rozdílné historické tvrzení, musíme si ho prostudovat sami.

:arrow: Nejvyšší soud rovněž prozkoumal Teslův patent č. 645 576 a konstatoval, že Tesla před Marconim použil čtyři laděné obvody.
A jak to tehdy ladili - v tom byl právě celý ten princip a myšlenka...
Soud dále poznamenal, že Lodge poskytl způsob, jak měnit ladicí frekvenci, což v Teslově patentu chybělo.

Tesla-synchronous-spark-transmitter.jpg
Jiskřiště bylo běžnou součástí tehdejší techniky. Nicméně, Tesla se zaměřoval na vysokofrekvenční oscilátory, které byly sofistikovanější než jednoduché jiskřiště používané v raných rádiích, viz fotografie!

Marconiho bezdrátový telegraf byl navržen pro přenos informací (Morseova abeceda), Wardenclyffe byla navržena jako "Světový bezdrátový systém".

Wardenclyffe měla mít obrovskou podzemní strukturu (železné trubky zapuštěné hluboko do země), aby se maximalizoval kontakt se zemským nábojem.

Marconi uspěl s jednodušším a levnějším systémem, což vedlo k tomu, že finančník J.P. Morgan stáhl financování Tesly, protože neviděl způsob, jak přenos "elektřiny zdarma" (respektive bez měřáků na konci) zpoplatnit.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Jak vzniklo a kdo vynalezl rádio? Tesla vs. Marconi


V podstatě lze napsat, že Tesla to dělal ve velkým a Marconi v menším, ale stačilo to.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od pjaro77 »

Marconi a jeho bezdrátový telegraf nemá s teslovým systémom veľa spoločné len prvky generovania elektrických vln.
Marconi - vlny do priestoru
Teslov systém energie - vlny v LC obvode s minimálnym vyžarovaním. Prenos na odberové miesta v ladenom obvode zema a ionosféra.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

V tom videu uvádí, že Marconi použil údajně Teslovy cívky pro vysílání přes oceán.

Tesla si byl vědom, že Marconi používá jeho práci, a údajně k tomu poznamenal: "Marconi je dobrý hoch. Jen ať pokračuje. Používá sedmnáct mých patentů."

Moc bych se nedivil, že v tom byly hlavně prachy.

Do dubna 1900 se stalo, že Marconi jedinečným způsobem zkombinoval vysílač profesora Righiho, Branlyho koherer, Teslovu vyvýšenou anténu a Lodgeovy laděné obvody, aby vytvořil to, co se nakonec stalo první bezdrátovou telegrafií...

Pro porovnání patentů si prosím prohlédněte obrázky (obr. 5, 7, 8a, b). Z těchto výkresů vyplývá, že použití rezonančních obvodů bylo jasně prvotně
demonstrováno (1893) a podáno (1898) Teslou, Marconiho patent byl následně pouze „upraven“.

:arrow: Marconiho vynález je pouze aplikací Teslova (a dalších) vynálezu před výzkumem a studiemi. Rozdíly spočívají v použitém médiu – v Teslově patentu to byla Země, v Marconiho patentu vzduch.

Tohle asi není úplně přesné vyjádření, nebo nevím no. Tesla u svého vysílače také používal TOROID, ten dokáže údajně vysílat vzduchem tzv. skalární vlny.
Marconi se od začátku soustředil na šíření hertzových vln (elektromagnetických vln) atmosférou. Ty lze lépe přijímat.

Tesla-Wardencliffe-chrono-frequencies.jpg
Toroid a „skalární vlny“: Termín skalární vlny je v moderní fyzice kontroverzní a často spojován spíše s alternativní vědou. Tesla hovořil o „nepříčných“ vlnách nebo šíření proudu zemí. Toroid u Teslova vysílače sloužil především jako akumulátor vysokého napětí (kapacita), který zabraňoval předčasným výbojům do vzduchu, aby energie mohla být efektivněji „vstřikována“ do rezonančního systému.

Pokračování...
V Teslově patentu poskytuje vysokofrekvenční polyfázický alternátor počáteční vysokofrekvenční impulsy, zatímco v Marconiho patentu jsou impulsy vytvářeny ručním zapínáním a vypínáním spínače telegrafu. Rozdíly nespočívají v principu, ale v účelu aplikace.
To jsem řešil už v příspěvku výše...

Tesla – jak již bylo řečeno – chtěl vytvořit svůj plánovaný celosvětový bezdrátový systém, zatímco Marconi – s využitím znalostí a technologie bezdrátového přenosu, které dříve vyvinul Tesla a další – vytvořil zařízení pro běžné použití – radiotelegraf – a dosáhl výsledků.

https://www.teslasociety.com/pdf/tesla_ ... arconi.pdf

Zatímco Marconi byl schopný inženýr a podnikatel, který systém komerčně prosadil, pro přenos na velké vzdálenosti (transatlantické) se neobešel bez pokročilých rezonančních obvodů vyvinutých Teslou.

Tesla-rezonance.png

Další Teslův vynález - rezonance transformátoru.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Tellurické proudy (Zemní proudy)

V zemské kůře přirozeně tečou elektrické proudy vyvolané změnami magnetického pole Země (často vlivem sluneční aktivity).
Jak to funguje: Zapíchnutím dvou elektrod do země v dostatečné vzdálenosti od sebe lze naměřit napětí a čerpat slabý proud.

Vědci pracují na tom, aby samotné stavby spojené se zemí (např. betonové základy) fungovaly jako baterie.
Jak to funguje: Beton upravený sazemi nebo grafitem se stane vodivým a funguje jako elektroda superkondenzátoru.
Do takových základů můžete energii „napumpovat“ (např. ze solárních panelů) a v noci ji čerpat zpět.


Tesla-tower-model.jpg

Horní terminál (Kupole): Obrovská kovová polokoule na vrcholu věže fungovala jako jedna deska kondenzátoru.
Měla za úkol hromadit obrovský elektrostatický náboj.


Zvětšovací vysílač: Pokročilá forma Teslovy cívky navržená tak, aby rezonovala na extrémně nízkých frekvencích, které by mohly proniknout Zemí

Zemní spojení: Hluboké vrty hloubené do zvodnělé vrstvy pro vytvoření elektrického spojení s vodivými vrstvami Země

Zvýšená kapacita: Velká kovová kopule sloužící jako kondenzátor pro ukládání a uvolňování elektrického náboje

Rezonanční vazba: Systém byl navržen tak, aby odpovídal přirozené elektromagnetické rezonanci Země a zesiloval vysílané signály.


Tesla vypočítal, že s dostatečným výkonem by vysílač Wardenclyffe mohl vytvořit stojaté vlny v samotné Zemi, čímž by se vytvořily zóny s vysokým elektrickým potenciálem, které by mohly přijímat přijímače kdekoli na planetě.
Koncept byl teoreticky opodstatněný, založený na jeho experimentech v Colorado Springs, ačkoli praktická implementace čelila obrovským technickým výzvám.

Když se Morgan dozvěděl, že Tesla má v úmyslu nejen přenášet zprávy, ale také distribuovat bezplatnou energii po celém světě, stáhl další financování.

Guglielmo Marconi v roce 1901 uskutečnil první transatlantický rádiový přenos, čímž demonstroval, že bezdrátová komunikace je možná s jednodušším a levnějším vybavením.

Teslův propracovaný a nákladný Wardenclyffe se náhle zdál pro svůj deklarovaný účel bezdrátové telegrafie zbytečný.

Technické výzvy byly obrovské. Teslův systém vyžadoval obrovské množství energie k vytvoření potřebné elektrické rezonance v Zemi. Účinnost přenosu energie se snižovala se vzdáleností a účinky tak silných elektromagnetických polí na životní prostředí byly neznámé a potenciálně nebezpečné.

Do roku 1906 byla stavba zastavena kvůli nedostatku finančních prostředků. Věž stála nedokončená a nevyužívaná až do roku 1917, kdy byla během první světové války zbourána do šrotu.

Teslova koncepce využití Země jako vodiče nebyla zcela chybná. Planeta skutečně vede elektřinu, zejména prostřednictvím podzemní vody a ložisek nerostů.

Bezdrátové nabíjecí podložky používané pro chytré telefony, chytré hodinky a elektrické zubní kartáčky fungují na principu indukční vazby, kdy přenášejí energii prostřednictvím magnetických polí mezi blízko sebe umístěnými cívkami.

V podstatě se jedná o zmenšenou a zdokonalenou verzi rezonanční vazby, kterou demonstroval Tesla.

Na rozdíl od Teslova nízkofrekvenčního přístupu využívá mikrovlnný přenos energie k přenosu energie na vzdálenosti vysoce směrové paprsky.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od pjaro77 »

Skalární vlny si nechaj prosím pre fantastov, nič také nebolo nikdy pozorované.

V Marconiho patentu nie je vzduch, je to priestor sám kde sa EM žirenie šíri.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Jasně elektromagnetické záření se může šířit i ve vakuu, to víme :)
Navíc se předpokládá jakási jiná dimenze strun, ani to není přece prokázané, nebo jo :?:

Dodatečné dimenze jsou nutné pro matematickou konzistenci teorie (jinak nefunguje), ale jsou "svinuté" (kompaktifikované) do nepatrných rozměrů, které nelze vnímat ani detekovat.

To jsou tedy teoretické základy, jak jim rozumím já. O jaké případné moderní teorie se opírám.
Vždy existovaly nějaké teorie, dnes už polozapomenuté, a pak to najednou uchopí někdo trošku jinak. No a kupodivu je to přijímáno, to je zajímavé :idea:
Přitom teorie strun je matematické žonglování. Matematicky ti dokážou i skalární vlny, když tam dáš správné koeficienty.
pjaro77 píše: Skalární vlny si nechaj prosím pre fantastov, nič také nebolo nikdy pozorované.
Pjaro, dobrý ale zdálo se mi, že tady skoro obhajuješ Hutchisonův efekt. Přitom on na to věřil :D

Některé alternativní fyzikální teorie nebo interpretace (např. Maxwellovy původní rovnice v kvaternionovém tvaru) předpokládají existenci skalárních složek pole, které by mohly existovat i ve vakuu.
Hutchisonův efekt je soubor údajných anomálních jevů objevených náhodně kanadským badatelem Johnem Hutchisonem při pokusech o replikaci Teslových experimentů.
Rozebráno i na předchozí stránce tématu nebo úplně nahoře...

Tesla-ScalarWave.jpg

Přitom nahoře u stropu laboratoře měl JOHN umístěnou oboustrannou rezonanční Teslovu cívku, tzv. činku.
Tesla své cívky často umisťoval do výšky, aby minimalizoval riziko výbojů do země a zajistil lepší šíření elektrického pole v prostoru laboratoře.

Colorado Springs měl v centru místnosti obrovskou cívku, jejíž vysokonapěťový konec byl připojen k teleskopické tyči s kovovou koulí na konci, která vyčnívala přes střechu do výšky. A bylo zde také uzemnění do země. Kolem měl ještě velký kruh, na kterém byla silným drátem navinutá další cívka.


Skalární složka pole ( velké Fí ): V kvaternionové formě elektromagnetického pole (nejde to sem přepsat - řecká písmena, ale obrázek je výše).

Kde je skalár a vektor - kromě běžných vektorových polí intenzity elektrického pole ( ) a magnetické indukce ( ) objevuje se také skalární potenciál nebo skalární složka pole.

Longitudinal-wave-schema.jpg

Longitudinální vlny ve vakuu: Alternativní teorie naznačují, že tyto skalární složky umožňují existenci tzv. longitudinálních elektromagnetických vln (skalárních vln), které se mohou šířit vakuem nebo zemskou kůrou a vodou, prý bez výrazného útlumu.

Často se uvádí, že skalární vlny lze generovat speciálními anténami, tzv. Caduceus cívkami (nebo Mobiusovými cívkami), kde se elektrické a magnetické složky vzájemně vyruší, a zbyde "čistá" skalární energie.

Pokusy o přenos: Existují zprávy o experimentech (např. Jean-Louis Naudin), kde byl signál přenesen z uzavřených plechových krabic, což má demonstrovat jejich schopnost prostupovat stíněním.

Neexistují žádné publikované, peer-reviewed (recenzované) experimenty, které by nezvratně prokázaly existenci nebo využitelnost těchto vln.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od pjaro77 »

Hutchinson má len hmlistú predstavu odkiaľ sa tie efekty berú, tak ako každý. Teoria strún je niečo úplne iné. Zasia pletieš všetko dohromady a je z toho guláš.
Kopu textu o skalárnych vlnách som prečítal pred 25 rokmi. Kvaterniony sú len iný typ rovníc, skalárna zložka nemá ale reálnu podstatu.
Longitudinálne EM vlny z princípu nemôžu existovať u EMŽ , pretože Longitudinálne sú defacto tlakové vlny v materiáli.
EMŽ má dve zložky kolmé na seba a to sa nedá zabezpečiť u pozdlžnych vln. Rád by som tie alternatívne teorie videl.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Nemyslel si to jen on. Lze to vysvětlit i jinou teorií, ale v podstatě to je skoro vše alternativa :)

Tesla-torsion-field.gif

Tedy pokud to nevysvětlíš prozaicky jako podvod nebo víření polí.


:arrow: Termín "kondenzované plasmoidy" se objevuje i v kontextu UAP (neidentifikované anomální jevy).
Kondenzované plasmoidy jsou chápány jako kulovité nebo tvarované útvary energetického plazmatu, které vykazují neobvyklou stabilitu a dlouhou dobu života, na rozdíl od běžného plazmatu, které se rychle rozptýlí.

Tato teorie navrhuje, že mnoho hlášených pozorování UAP (světelné koule, rychlé změny směru, zmizení) může být způsobeno těmito plasmoidy, nikoliv nutně mimozemskými plavidly.


EDIT:

S Johnem spolupracoval Alex Pezarro a elektroinženýr George Hathaway z firmy Pharos Technologies, který některé pokusy údajně později částečně replikoval. Viz kniha George Hathaway: Mindbending.

Mezi dalšími zájemci byl např. Kenneth R. Shoulders ze společnosti Jupiter Technologies, který se jako hlavní vynálezce zaměřoval na technologii elektronového kondenzovaného náboje společně s Halem Puthoffem.
Ken tvrdí, že našel způsob, jak vytvořit nábojové shluky, které v podstatě porušují známé fyzikální zákony, a že by mohl výsledky opakovat.
Jeho tvrzení jsou podobná tvrzením zastánců LENR a studené fúze, až na to, že prý ve skutečnosti dosahoval reprodukovatelných výsledků a vše dokumentoval.

Hal Puthoff hraje obrovskou roli v diskusi o UFO. Je jedním z mála fyziků, kteří toto téma berou vážně, a je součástí Akademie To The Stars.
Tvrdil, že se svou společností EarthTech hledal nekonformní vynálezce, aby našli inovativní pohonné a energetické zdroje, ale bezvýsledně.

https://www.reddit.com/r/UFOs/comments/ ... ic_vacuum/

Ono někdo už tuší, ale otázka je, jestli dokážou vůbec vyvinout dostatečné a řiditelné síly, aby to mělo dobrý levitační efekt.
Největší část tematických souborů tvoří soubory týkající se různých projektů, na kterých Shoulders pracoval, včetně, ale nikoli výhradně, letadel a Electrum Validum.

Později nazvaná tzv. EVO (Exotic Vacuum Objects – exotické vakuové objekty)

Jednou z takových myšlenek je „Exotický vakuový objekt“, známý také jako „elektronový vír“. Vznikl na základě výzkumu Kennetha R. Shoulderse, talentovaného vynálezce, kterému chybělo vyšší vzdělání, ale který pracoval jako výzkumný pracovník na MIT a Stanfordském výzkumném institutu a později přesvědčil soukromé investory, aby financovali jeho vlastní základní výzkum.

Shoulders experimentálně prokázal, že pod vlivem silných elektrických polí ve vakuu mohou elektrony tvořit stabilní, shluky (kondenzované plasmoidy).
Společně s Puthoffem se snažili pochopit, řídit a měřit EVO, které vykazovaly anomální energetické efekty, jež neodpovídaly běžným fyzikálním zákonům.

Studovali jejich vliv na transmutaci prvků či potenciál pro generování energie.

Nejranější vysvětlení podal Mel Winfield z Vancouveru, jehož jméno může být známo např. z kongresu Dr. Niepera v Německu v roce 1988.
Navrhl, že vysvětlení jevu je způsobeno metodou, která způsobuje, že elektromagnetická pole se nějakým neznámým způsobem otáčejí nebo víří.

To by odpovídalo rozvržení menších a větších cívek a generátorů do kruhu v blízkosti předmětů, ale také zmiňované cívky - činky u stropu.

To je sice možné, ale jaká pole a při interferencích nebo rezonancích způsobují co :?:

John Hutchison /efekt - záměrně tam pouštěl různá pole, která dlouho ladil a nikdy přesně nevěděl co se stane. Jestli předmět bude levitovat, nebo se z materiálu stane želé - naruší se jeho struktura, transmutuje na jiné prvky. Nebo se zrovna ohne tyč. Či nějaký předmět vystřelí ke stropu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Vrátím se ještě k tomu rozdílu skalárních vln a teorii strun, které mají skalární složky, ačkoliv v DANÉM chápání má jít o odlišné ČÁSTICE (dilaton, radion).
Oba směry používají stejné slovo („skalární“), ale označují jím fundamentálně odlišné věci, které v daném chápání reprezentují odlišné částice nebo jevy.
Zatím to skoro nikdo nepropojil z makro úrovně (bezdrátový přenos energie) na mikroúrověň.

V teorii strun jsou skalární pole (např. dilaton) spojená s vibracemi struny. Skalární částice v kvantové teorii pole reprezentují částice s nulovým spinem (např. Higgsův boson).
Jde o mikroskopický popis hmoty a sil. Tyto částice jsou fundamentálními stavebními kameny, které nejsou "vlnou" v klasickém smyslu, ale spíše kvantovým polem.

Jenže vlny jsou také vysílány ne spojitě ale ve kvantech. Pokud je pole (jakékoli, i skalární) nositelem energie, musí se podle kvantové mechaniky "balíčkovat" do kvant.

Tesla-laborator-muzeum.jpg

Uvažujeme o skalárních vlnách (v tom makroskopickém/ teslovském smyslu), jejich kvantování by znamenalo, že ta "tlaková vlna" prostoročasu se nepřenáší hladce, ale v energetických skocích.
Zde by kvantem nebyla nutně nová částice hmoty, ale spíše kvantum energie přenášené polem. Přitom víme, že každé pole by mělo mít svou hypotetickou částici.

Higgsův boson je zatím jediná potvrzená skalární částice (spin 0). Přenáší „hmotnost“, nikoliv však signál nebo energii tak, jak si představujeme u rádia.

Dilaton / Radion: Teoretické částice z teorie strun. Jsou to skaláry, které by měly přenášet změny v síle gravitace nebo velikosti extra dimenzí.

Pokud by tyto vlny měly přenášet energii na makroúrovni (jak o tom uvažoval Tesla), musely by tyto částice:

Mít nulový spin (0): Aby se mohly šířit podélně (tlakem), nikoliv příčně.
Být téměř nehmotné: Aby mohly létat rychlostí světla (nebo vyšší, jak někteří tvrdí).
Navíc představa nadsvětelné rychlosti je v rozporu se speciální teorií relativity.

Aby se to propojilo, museli bychom říct: „To, co Tesla vysílal ze své věže, byl proud dilatonů (nebo jiných skalárních kvant) z teorie strun.“

Má na tohle někdo schopnosti, a dokáže to prokázat? Zatím zřejmě ne.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11835
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od Lord »

Někteří alternativní badatelé (jako např. Konstantin Meyl, nebo Tom Bearden) navrhují pro nosiče Teslových vln název „Teslion“.

V první části prezentace se zaměřujeme na schéma vysílače, speciální vlastnosti magnetické vlny pracující na frekvenci 6,78 MHz a na biologické antény fungující jako přijímač.
Bude zmíněno, jak jeden lékař ve Španělsku využívá tento systém k léčbě rakoviny, čímž chceme podnítit diskuse o medicínském využití.
Meyl tvrdí, že DNA a buňky mezi sebou nekomunikují jen chemicky, ale pomocí „magnetických skalárních vln“ (podélných vln).

Technologie: Používá k tomu ploché Teslovy cívky. Jedna cívka funguje jako vysílač, na kterou se položí vzorek léku (třeba chemoterapie), a druhá jako přijímač, u které sedí pacient (nebo biologický vzorek).

Účinek léku se má přenést čistě energeticky/informačně přes pole, aniž by pacient musel chemii fyzicky pozřít. Tím by se měly eliminovat vedlejší účinky, protože tělo nedostane tu „hmotu“, ale jen „informaci“ o tom, co má lék dělat.
https://www.researchgate.net/publicatio ... Treatments

Pokud to funguje, tak spíš jako placebo pro bohaté na klinikách.

Demo a experimentální sada - definice
Demo-Kit obsahuje jednoduchý generátor průběhů od 4 MHz do 8 MHz, dvojici cívek typu „palacinka“ s různým odporem použitelných v různých konfiguracích a také potřebné příslušenství.
Experimentální sada obsahuje generátor rozšířených tvarů vln od 135 kHz do 10 MHz, další čítač kmitočtu a dva další páry cívek typu „palacinka“ s poloviční a dvojnásobnou délkou drátu.
https://www.meyl.eu/go/index72b7.html



MEG

Bearden byl hlavním zastáncem stroje s názvem MEG (Motionless Electromagnetic Generator).

MEG nikdy pořádně nefungoval tak, aby ho mohl někdo nezávisle zapojit do sítě a získávat kW energie, i když údajně nějaké watty v malém měřítku generoval.
Zůstalo to v rovině nákresů a nadšených (ale prázdných) prohlášení pro investory.
Dále tvrdil, že Sovětský svaz už dávno tyhle skalární vlny používal jako zbraně (např. k ovládání počasí).

Výzkumník, který replikoval MEG, byl Jean-Louis Naudin ve Francii.
Bezpohybový generátor je jen jedním zařízením, které využívá takzvané „volné energie“, a tudíž pracuje se součinitelem výkonu COP>1 (Coefficient of Performance - zkráceně COP a česky „součinitel výkonu“).
https://www.omforum.cz/soubory/sfo24/1063-omf1236.pdf

JE TO SVÝM ZPŮSOBEM TRANSFORMÁTOR.

OPONENTURA - Sisyfos

Školy by měly studenty učit, jak pavědu poznat a nikoli jak jí propadnout
„Ověření funkce bezpohybového generátoru MEG“ stalo tématem ročníkové práce na Integrované střední škole v Nové Pace.
I bez měření, jen výpočtem elektrických proudů a magnetických toků v obvodech zařízení je možné odhalit chybu, která vedla vedoucího práce a jeho žáka k mylnému názoru, že zařízení skutečně vyrábí energii. Podle jeho tvůrců totiž čerpá MEG volnou energii z vloženého magnetu.
I kdyby totiž byl MEG schopen z magnetu energii čerpat, je zřejmé, že tato energie není v žádném případě volná - byla do magnetu vložena při jeho magnetizaci, a to člověkem.
Kromě toho obsahuje magnet o rozměrech uvedených v nanejvýš několik desítek Joulů energie, která by se při deklarovaných výkonech asi 5 W spotřebovala za několik desítek sekund.
https://www.sisyfos.cz/old/files/meg/20 ... ek_MEG.pdf

Odborná oponentura odhaluje ÚDAJNÉ chyby v měření a nesprávnou interpretaci magnetu jako zdroje volné energie.



TESLOVY PROJEKTY A VIZE

Na Teslovo jméno a nedokončené projekty se často nabalují teorie o „volné energii“, které on sám v technické rovině nikdy neprokázal.
Ale věděl, že musí energii čerpat z rozdílu potenciálu mezi ionosférou a zemí.

I když v atmosféře energie je (vidíme ji při blescích), je velmi obtížné ji „chytat“ a usměrňovat stabilně v průmyslovém měřítku.
V podstatě jde o to nahromadit energii do kvanta, která pak udělá průraz do další úrovně, až se potenciály vyrovnají.

Pozitron je antičástice k elektronu. Má úplně stejnou hmotnost, ale opačný elektrický náboj – místo záporného má kladný.
Když se anti-elektron potká s běžným elektronem, dojde k procesu zvanému anihilace.

V roce 2011 vědci (pomocí vesmírného teleskopu Fermi) potvrdili, že blesky fungují jako přírodní urychlovače částic.
Pozitrony jsou magnetickým polem Země „vystřeleny“ podél siločar směrem do vesmíru, ale část se jich vrací zpět do atmosféry.

Během kmitání se částice dostávají do kontaktu s horními vrstvami atmosféry. Tam pak narážejí do atomů plynů, což vyvolává:

- Anihilaci: Pozitron zanikne při srážce s elektronem a uvolní energii.
- Ionizaci: Vytvářejí vodivé kanály, což je přesně to, s čím Tesla počítal ve svých plánech na přenos energie.

Tesla sice nevěděl, že tyto částice existují, ale byl geniální v tom, že to měl vypozorované.

Pokud by chtěl pozitron „chytit“ a udržet, musel by použít technologii, kterou vědci nazývají Penningova past.

Tesla-Ranque-Hilsch.jpg

Nebo pro paprsky speciální Ranque-Hilsch trubici.

Tesla byl mistrem v práci s magnetickými poli. Penningova past využívá silné axiální magnetické pole k tomu, aby zabránila nabité částici (pozitronu) utéct do stran. Nikola se ve svých experimentech s vakuovými trubicemi o něco podobného pokoušel.


TESLOVY LAMPY

Například jeho Button Lamp byla 10× účinnější než tehdejší Edisonovy žárovky. Standardní žárovku považoval za neefektivní, plýtvající energií ve formě tepla.

Během prezentací ohromoval publikum tím, že držel trubice v ruce a podněcoval zvědavost ohledně skrytých spojení. Přenášel tedy energii lidským tělem, a nemělo to na něj negativní zdravotní účinky.
Ačkoliv byla napětí extrémně vysoká (tisíce až miliony voltů), klíčem byla vysoká frekvence a nízká intenzita proudu, který procházel tělem. Tesla věřil, že jeho vysokofrekvenční světla by mohla mít dokonce hygienické účinky (ozonizace vzduchu) a být vhodná do nemocnic.


SHRNUTÍ

Tesla díky svým vysokofrekvenčním transformátorům a experimentům s elektrostatickým napětím věděl, jak vytvořit extrémně silná pole, která by teoreticky mohla částice v prostoru uvěznit.
Tesla ve svých trubicích pozoroval jevy, které dnes interpretujeme jako proudy elektronů (a možná i jiných částic), které se chovaly jako „zářivá hmota“.

A dále bychom se dostali asi někam jinam.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Antičástice a vesmírné pohony

Příspěvek od pjaro77 »

Lord píše: 10/5/2026, 02:02 :arrow: Termín "kondenzované plasmoidy" se objevuje i v kontextu UAP (neidentifikované anomální jevy).
Kondenzované plasmoidy jsou chápány jako kulovité nebo tvarované útvary energetického plazmatu, které vykazují neobvyklou stabilitu a dlouhou dobu života, na rozdíl od běžného plazmatu, které se rychle rozptýlí.
Tato teorie navrhuje, že mnoho hlášených pozorování UAP (světelné koule, rychlé změny směru, zmizení) může být způsobeno těmito plasmoidy, nikoliv nutně mimozemskými plavidly.
Alebo formy guľových bleskov a o tých existujú stovky teorií. Plazmidy sú jednou z nich, asi najčastejšou. Títo ľudia ako píšem majú len hmlisté predstavy a tie nepriniesli nič nové za dekády.
Ani neprinesú, pretože to vyžaduje nové pochopenie ako funguje časopriestor. Nový prístup prinesie až budúcnosť, možno už blízka.

Dám ti peknú ukážku, k čomu došlo v Brne pred 25 rokmi:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kulov%C3%BD_blesk
Případ, o kterém přinesl zprávy i tisk a Česká televize, se odehrál v Brně 28. října roku 2000 v normálním rodinném bytě. Kulový blesk se objevil v koupelně, kam vstoupil „skrze škvíru“ plechového odvodu spalin z plynového kotle a kde majitelce bytu způsobil popáleniny ruky a obličeje, a dále postupně prolétl celým bytem; tam jej pozorovaly další dvě osoby. Nakonec blesk explodoval v blízkosti okna v obývacím pokoji, přičemž došlo k opadání kousků vnitřní omítky, ke zničení žaluzií a vytrhnutí parabolické antény a úlomky skla byly nalezeny až 50 metrů od místa výbuchu. Bylo také poškozeno zařízení bytu. Svědci popisují jev jako bíle zářící objekt složený ze dvou částí, kulaté hlavy a spirálovitého ocasu, a uvádějí zvláštní zdánlivé nebo skutečné změny prostoru v blízkosti blesku, kdy mělo docházet k deformaci prostoru popsané jako „nafukování“ místnosti a zvláštnímu pocitu tlaku směrem od blesku. Poté, co blesk z místnosti vylétl, jako by se všechny rozměry vrátily do původního stavu.
Toto nejakým plazmidom nevysvetlíš.

Môj "nový" prístup spočíva v tom, že dochádza cez silné výboje energie k prepojeniu rôznych oblastí v časopriestore. Niečo ako Einstein-Rosen most. Medzi tými miestami dochádza k výmene energie. S týmto je možný aj jav negentropia - opak entropie. Čo bolo tiež pozorované.
Plazmidy sú len vonkajší prejav toho.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Odpovědět

Zpět na „Astronomie a Fyzika“