Zde patřičný chlívek.
viewtopic.php?t=9511&start=240



Dnešným kurzom NBS to je cca 11,7 mil EUR za 1ks Leopardu 2A4 s prislušenstvom
Kde sa hrabe racionalna modernizácia tanku T-72M1-SK






V čase konsolidácie verejných financii je modernizácia tankovej techniky ako sú tanky T-7M1-SK na príklade člena NATO Bulharska alebo práve Srbska v prípade tankov M-84-AS2 (a zrejme aj pripravovanej verzie AS3 s APS) účinnou, účelnou, efektívnou a zároveň hospodárnou modernizáciou tankových práporov nakoľko podľa vyjadrenia srbského prezidenta z pred vyše roka za cenu 1ks nového tanku Leopard 2A7+ mohli zmodernizovať až 9ks tankov na štandard M-84 AS2 a to tu v súčasnosti máme ešte podstatne drahšiu verziu nového Lepardu 2A8...


Nicholas Moran „The Chieftain“ hovoril aj o tom ako ukrajinské T-čkové posádky využívajú len muníciu v autoloadri tj. max 22ks a nie plných 44ks kde ostatné sú po bokoch veže atď. tak ako tomu bolo v prvých mesiacoch práve pri Orkoch a potom vybuchovali pri sebamenšej penetrácii ako ohňostroj so všetkým čo k tomu patrí...NagyAttila píše: ↑11/5/2026, 20:10 Lietajuce veze RU T72 vs dobre sluziace Twardy, UA T64.
Twardy viedol utok na Kursk a tam zas tych lietajucich vezi az tak vela nebolo.
Musis sa na to pozerat aj inak. Na UA sa vedie vojna uz 4.rokom a vidis, ze su dobre aj oplechovane Lady a Moskvice. To je skratka fakt. Dostava sa na rad kvantita a je urcite lepsi novy tank L2A8 ako modernizovany T72 a ten je lepsi ako nemodernizovany T72 a ten je lepsi ako ziadny tank.
Takze ano, tych par tankov ma zmysel dat dokopy pre nove NOS.
To presne hovoril aj Nicholasa Moran „The Chieftain“, že ok aj keď veža vyletí alebo nie avšak ak munícia penetruje vnútro osádky tanku tak je úplne jedno aj keď veža tankov nevyletí lebo položil si otázku, že nedá sa byť predsa viac viac mŕtvy...Lynx píše: ↑26/9/2024, 20:18 Ked si vsimate videa z bojov - katastroficky vybuch z odletenou vezou maju na svedomi najma PTRS a v mensej miere drony. Je fakt , ze na taketo ohrozenie neboli veze tankov T navrhnute a dimenzovane. Samozrejme je predpoklad, ze veze zapadnych tankov by boli tiez zvrchu penetrovane. Jediny rozdiel - podstatny - by bol, zeby nenastal ten katastroficky vybuch, no osadka veze by bola zabita tak ci tak.








Prevodovka je fakt. S tym sa treba bud zmierit, alebo vymysliet nejaku predsadenu prevodovku (dopredu/dozadu), alebo ju vymenit. Asi sa ti zaloznici budu musiet zmierit s tym ze dozadu len pomaly. Ale - az by sme analyzovali straty, asi by bolo jasne, ze pknala rychlost dozadu az taky handicsp nebola.

A jedna podstatna poznamka - vy v CR ste vyhodili nezmysel penazi za to aby tank mohol jazdit dozadu 14km/h namiesto 4km/h a neostalo na lepsi kanon a stabilizaciu..





Veď zmierené, preto neopakovať chyby s T-72M4CZ lebo dronu je jedno či nielen dozadu 4km/h, 14km/h alebo 40km/hNagyAttila píše: ↑11/5/2026, 21:06Prevodovka je fakt. S tym sa treba bud zmierit, alebo vymysliet nejaku predsadenu prevodovku (dopredu/dozadu), alebo ju vymenit. Asi sa ti zaloznici budu musiet zmierit s tym ze dozadu len pomaly. Ale - az by sme analyzovali straty, asi by bolo jasne, ze pknala rychlost dozadu az taky handicsp nebola.
Ale snažili (inovovali) sa a nevydaloNagyAttila píše: ↑11/5/2026, 21:11A jedna podstatna poznamka - vy v CR ste vyhodili nezmysel penazi za to aby tank mohol jazdit dozadu 14km/h namiesto 4km/h a neostalo na lepsi kanon a stabilizaciu..













