OSSR - výběr nového kolového BVP
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Hoši, ta Turra vypadá na XP jako pěst na oko. Doufám že pro ty vaše sériové to bude vyřešené lépe.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
No doufejme že pokud se náhodou vybere Patria tak věž bude jiná. CSG by si jako náplast asi prosadilo izraelský systém, který by se dělal v ČR.
Pardon za OT.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Tiez je to veza Turra V10 a s tou by padla plavatelnost, niekto tu raz spominal. Neverim zeby STV kupovala podvozok len aby ho upravili na vezu..
Asi len adaptovali seriovy podvozok Patria a mierne ho upravili na pouzitie tejto veze. To nie je ani prototyp , uz vobec nie predseriovy kus, skor len predvadzaci kus.
Asi len adaptovali seriovy podvozok Patria a mierne ho upravili na pouzitie tejto veze. To nie je ani prototyp , uz vobec nie predseriovy kus, skor len predvadzaci kus.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Podpis upravenej dohody medzi MOSR a fy Patria
https://www.patriagroup.com/newsroom/ne ... ooperation
https://www.patriagroup.com/newsroom/ne ... ooperation
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
To už mohli rovnou podepsat i tu dříve avizovanou druhou část nákupu. O které tedy už jaksi nikdo nemluví...
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Nie, spravne sa to robi tak, ze sa zavedu prve kusy, tie sa intenzivne pouzivaju a nasledne, ked je system zavedeny, uvazuje sa o jeho kvalitativnom, ci kvantitativnom rozsireni. Podla mna tak je to spravny postup. Hlavne aby vyrobna zakladna "nevychladla". A je jedno ci to je Patria, F16, UH60..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Tady se najedená o žádné rozšíření, ale o nákup vozidel které budete nutně potřebovat k jejich provozu. Jak budete řešit odtah poškozených vozidel nebo třeba ženijní podporu? Nehledě dalším nezbytným vozidlům. To co teď pořizujete je neživotaschopná demoverze.
Jen připomenu že původně se mělo pořizovat něco kolem 500 kusů v 5 fázích...
Jen připomenu že původně se mělo pořizovat něco kolem 500 kusů v 5 fázích...
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
500 kusov ale nie týchto. Mali to byť OTčka na mobilitu. Na to stačia 4x4 a 6x6.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Mali to byť aj ženijne vozidla, odmínovacie vozidlá, mínové vrhače, samohybné mínomety (to je asi pass), vyslobodzovacie vozidlá, ženíjny čistič ciest, dielna technickej pomoci,...toto asi na 4x4 nedáš.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Preto píšem aj 6x6, nie ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odtiahne 6x6 v pohode BOV 8x8? na ostatné verzie -EB, Eprieskum, velitelské a ďalších x verzií by bolo treba 4x4 alebo treba 6x6?. Ak 4x4 tak určite som za, ale ak sa to zmestí až na platformu 6x6, je to taká úspora?
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Je to veľká finančná úspora, patria 6x6 stojí okoli miliona systémová cena, s vežou dajme tomu o polovicu viac.
No ťak odľahovky budú 8x8 aleob trebars tatrovky 10x10.
No ťak odľahovky budú 8x8 aleob trebars tatrovky 10x10.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Tak ale porovnávajme aj 8x8 aj 6x6 bez veže- Lebo pri týchto aplikáciách budú mať aj tak +- rovnakú zbraňovú stanicu. Osobne Patria 6x6 je za mňa naozaj podarený stroj. Ale na strane druhej, načo zavadzať ešte ďalší druh techniky pri našich relatívne malých počtoch (aj keď by som bral tie plánované). Keď už máme 8x8 ako BOV, plánuje sa nákup 4x4, tak čo sa zmestí nech je na štorkolkách, čo sa nezmestí kľudne na Patrii 8x8, prípadne na nejakej Tatre.
Reálne moc neverím tomu, že Patria 8x8 a 6x6 budú mať až tak veľa spoločných komponentov.
Reálne moc neverím tomu, že Patria 8x8 a 6x6 budú mať až tak veľa spoločných komponentov.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Mne sa pozdava to vozidlo 4x4 od SISU. To moze byt velmi uzirocne. Tam kde je potreba urcita nosnost, to hravo zvladne Tatra 8x8 s pancierovou kabinou.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Netvrdím, že musíme staviať len na patrii. Budeme mať aj nové tatrovky force 8x8, 6x6, tak nie je problém objednať tadease na tom podvozku.
OSSR resp.MO chce slovenské 4x4, predpokladám, že tak 200ks-300ks vozidiel budú teda 4x4.
OSSR resp.MO chce slovenské 4x4, predpokladám, že tak 200ks-300ks vozidiel budú teda 4x4.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
3. deň na Eurosatory 2026. Dnes vám predstavíme ďalšie miesto, kde môžete vidieť technológie EVPÚ v praxi.
https://www.facebook.com/EVPUas/posts/p ... LDu1LYPDGl
Našu diaľkovo ovládanú zbraňovú stanicu TURRA 30 V 10 nájdete aj priamo v expozícii Patria. Je integrovaná na bojovom obrnenom vozidle AMV XP 8x8.
Návštevníci veľtrhu tak môžu vidieť, ako sa slovenské technológie uplatňujú na medzinárodných obranných platformách a ako prispievajú k zvyšovaniu bojových schopností moderných ozbrojených síl.
https://www.facebook.com/EVPUas/posts/p ... LDu1LYPDGl
Našu diaľkovo ovládanú zbraňovú stanicu TURRA 30 V 10 nájdete aj priamo v expozícii Patria. Je integrovaná na bojovom obrnenom vozidle AMV XP 8x8.
Návštevníci veľtrhu tak môžu vidieť, ako sa slovenské technológie uplatňujú na medzinárodných obranných platformách a ako prispievajú k zvyšovaniu bojových schopností moderných ozbrojených síl.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Na nich mělo být všechno. možná i polní kuchyně. A právě to je ten problém. "Spustila" se megaakvizice u které musili i ti co ji připravovali tušit že nebude nikdy naplněná. Místo toho aby se specifikovalo co je třeba pro přezbrojení jedné brigády a to se nakoupilo v jednom výběrovém řízení. Teď budete mít dva prapory které dostanou bojová vozidla a sanitky. To ovšem zdaleka nestačí.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Tak svým způsobem to může být taktika. Víš, že dostaneš stěží polovinu, tak nadstřelíš požadavek.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: OSSR - výběr nového kolového BVP
Tak tady zatím tragicky selhala.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.



