IDET 2011

Konání akcí, zprávy z akcí, zážitky z muzeí u nás a v zahraničí.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

IDET 2011

Příspěvek od Idaho »

Probíhá od 10.5 do 13.5 2011. Ale mohl by mi někdo prozradit jak to tentokrát bude? Sem mírně zmaten, ohledně toho kdy jsou odborné dny a kdy dny i pro veřejnost. Jak se zdá, tak Vega se představí 11., takže první dva dny jsou odborné? Je tam něco co bych opravdu neměl minout? Díky
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Je mi líto ale tento veletrh je mimo můj zájem a tak jsem se na to nedíval - pro mě je to škoda peněz.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Vzhledem ke vstupnému na 10+11.5 bych tyto dny považoval za dny pro odbornou veřejnost a 13+14.5 za dny pro širokou veřejnost. Cena 150 kč (po registraci) za vstup není snad až tak hrozná, takže to asi podstoupím
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Pár letáčků z IDET 2011

MGC-1 Technologický demonstrátor modernizace BVP-1/2 a podbných

Obrázek

DANA-M1 CZ

Obrázek

Věž DVK-30 pro BVP-1

Obrázek
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Mám ještě pár fotek Vegy, především spodku, ale stále jen prototyp. Podle všeho dokáže na dálnici výtáhnout až 120km, je jednoduchá na řízení a boční střílny jsou možné (někde se objevilo, že ne kůli narušení celkové obrany). Samozřejmě sou možné zbraňové platformy a díky veliké prostornosti i další úpravy. Pokud si pamatuju, tak váha prototypu je 18tun (defacto holý základ). Cena necelých 20 milionů a budí velký zájem - příští týden se jedou blísknout do Londýna. Z fotek jsem vybral jen palubní desku a kolo

Obrázek
Obrázek

To je zhruba vše z novinek, zbytek byli staří známí.
Celkově byl bez řečí největší nával u České Zbrojovky, pěkný holky tam totiž rozdávali plakáty (ten sem ztratil). Kromě toho tam bylo na ošmatání asi osm kusů CZ75 Phantom a Duty, 2x CZ 805 (těžší na předku), 2x Scorpion 3 EVO - ten je dokonce těžší než CZ 805 (především na středu), postarší bělovousý Slovák, pravděpodobně člen původního projektu Laugo (snad se nepletu), se tam docela kriticky vyjadřoval k pažbičce (mechanismus sklápění) a skoro dvojnásobnému nárůstu šroubů. Ještě měli vystaveny dvě ostřelovací pušky, ale k těm sem se nedostal (CZ200 tuším).
Hernstal vystavil na ošmatání SCAR a granátomet. Objevili se ještě 4 modifikace sa.58. Zástupce amerických zbrojovek mě vcelku neochotně nechal ošmatat ar15 bushmaster a sig sauer, několik zahraničních pistolí.

Různě bylo možné zkusit si různé pěchotní protiletadlové systémy a cvičné simulátory. Ty ale nebyli moc populární a tak sem se nechal jen nahnat k simulátoru střelby pandura.

Jinak většina vystavených strojů (od Tatrovek, defendrů, přes pandury, vegu až po Hind) byla přístupná k prošmejdění.

Omlouvám se za délku.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Idaho píše:Omlouvám se za délku.
To jo, hodilo by se delší :D
Dělám si srandu, ale delší příspěvek ( nebo článek ) je skoro vždycky lepší.
Samozřejmě, pokud má nějakou informační hodnotu.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Firma Excalibur sú nejaký predajcovia ? Lebo DVK-30 je vyrábaná a naprojektovaná v SR.
http://www.ztsspecial.sk/index.php/sk/p ... roba/cobra
A viem, že existuje už pár rokov a nejakých pár kusov už išlo pred niekoľkými rokmi zo SR do cudziny.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Víceméně jo...
http://www.excaliburarmy.com/index.php
Společnost EXCALIBUR ARMY spol. s r. o. vznikla v roce 1995. Byla založena jako obchodní společnost zabývající se obchodem s vojenskou technikou a materiálem. V letech 1995 až 2000 byl její hlavní náplní prodej vojenského výstrojního, proviantního a zdravotnického materiálu, automobilní a jiné vojenské techniky. Od roku 2000 společnost rozšířila svou činnost o prodej speciálních náhradních dílů pro vojenskou kolovou a pásovou techniku, prodej náhradních dílů na vozidla TATRA a PV3S. V následujících letech se začala věnovat i dalším činnostem jako je například provoz chemické čističky odpadních vod, přestavbám nákladních vozů a pronájmy skladových a administrativních areálů.
Jen jim asi došlo, že modernizovaná technika se dá líp prodat...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

kopapaka píše: To jo, hodilo by se delší :D
No, tak já vybral to, co jsem si myslel že není ještě tak profláknutý :) Vega je stále jen prototyp, takže kromě toho že se bude ještě upravovat nemám žádné další informace. Mimoto jsem trochu limitován tím, že se nevyznám v tomhle odvětví tak jako většina z Vás, ale pokud by někoho zajímalo něco konkrétního, tak se ptejte, mám ještě pár fotek a prolezl jsem toho samozřejmě víc.Ale myslím že to jak jsem zápasil se závěrem sa.58, nebo si hrál s nočním viděním Vás až tak moc zajímat nebude :D
Odpovědět

Zpět na „Vojenské spolky, akce, muzea“