Spellcross

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Spellcross

Příspěvek od Atlantis »

Přelom tisíciletí je magické datum. Datum důležité pro počítače, proroky a v podstatě významné pro většinu lidí. Každý si od něho něco slibuje, každý v něco doufá. Ale nikdo, ani v těch nejhorších snech, si nedokázal představit, co se nakonec stalo. Zem se stala terčem invaze nepředstavitelných rozměrů. O nepřátelých, známých pouze jako Other Side (Druhá strana) kolovaly jen kusé informace a moderní armády ustupovaly ve zmatku dál a dál do vnitrozemí. Spolu s příchodem armád chaosu se ovšem stala i ta nejneuvěřitelnější věc, která byla pro naši technokratickou civilizaci zcela nepředstavitelná. NA Zemi se vrátila MAGIE. Nastal čas velkého a nemilosrdného prokletí, které bylo doprovázeno přírodními katastrofami a masakry bezbranného obyvatelstva. Zdálo se, že svět spěje do věčné temnoty. Pak však přece jen svitla jiskřička naděje. Other Side na chviličku zakolísala ve svém obrovském náporu. To stačilo, nepatrná chvilička úlevy. Lidská vojska zastavila svůj útěk rozhodnuta neustoupit už ani o krok-a poprvé začala porážet dosud zdánlivě všemocného nepřitele. Většina vlád světa se dohodla na dobrovolném podřízení všech svých armád, zdrojů a průmyslu jednotnému velení-tak vznikla Aliance-jednotná fronta proti krvavým hrůzám Other Side. Ale boj byl teprve na počátku-a děsivý nepřítel stále ještě postupoval.

TAk takhle nějak začíná preview poněkud nevšední a (na místní poměry) nadprůměrné česko-slovenské hry. Kdo hrál někdy Panzer Generrala a podobné, budu si tu velmi rychle připadat jako ryba ve vodě. Jedná se totiž o tahovou strategii smíšenou s "globálním" řízením dané kampaně (= výzkum, nákup nových jednodek, vylepšování...atd.) Osobně se přiznám, že mě mnohem více lákala právě ona globální stránka. Člověk doslova slintá blahem nad popisy nepřátelských jednotek, nových zbraní, vylepšení či vlastních vražedných mechanismů, které by člověk chtěl okamžitě nasadit do boje, ale...tradičně...nemá ani na to dát starým vojclům nové ponožky. Ekonomická stránka hry je totiž v tomto ohledu docela slušná. Buď má člověk (relativně) dost peněz-a v tom případě si musí vystačit se standartem, jaký má většina armád a počítat s poněkud většími ztrátami, nebo vyzkoumá věcičky, které jsou schopné sami o sobě likvidovat celé armády a jen slintá a sleduje své nulové konto-tedy pokud nejste natolik "dobří" (= save/load) aby jste dokázali procházet misemi zcela bezestrát.

pokračování příště....


Téma je uzamčeno a přesunuto do diskuze i pro neregistrované SEM :
http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=75
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

já ho někde mám z nějakého časopisu, byl tam ale problém s grafikou. Jinak super hra!
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

U mě se zvukovkou-pro změnu-a souhlasím:-))
Uživatelský avatar
Melkor
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 123
Registrován: 24/6/2005, 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

Výborná pařba, jen škoda, že mi na nynějším kompu už nějak nefunguje.
ObrázekObrázek

''Neskláním se před žádnou z vašich tištěných model. Ten, který v desateru přikazuje ne, je mým smrtelným nepřítelem!''
Ďábel
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Mám dojem, že na stránkách slovenského výrobce byly nějaké patche


Téma je uzamčeno a přesunuto do diskuze i pro neregistrované SEM :
http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=75
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Zamčeno

Zpět na „Počítačové a deskové hry“