Termonukleární reakce
Sahidko, prečítaj si vyššie uvedený článok, ktorý som ešte vložila do svojho predchádzajúceho príspevku. Spomínajú v ňom aj problém migrujúcich vtákov a tienenia ružíc.
Treba dlhodobý a podrobný výskum na ich vhodné umiestnenie, ktorý by zobral do úvahy všetky aspekty. Myslím, že Rakušania majú tieto veci dávno vymakané, keďže v ochrane prírody sú veľmi citliví a napr. už len migrujúce žaby starostlivo chránia a mnohé iné veci. Myslia na všetko. Treba si len nechať od nich poradiť, lenže u nás nemyslia ani na ľudí tobôž nie na žaby alebo migrujúce vtáky.
Treba dlhodobý a podrobný výskum na ich vhodné umiestnenie, ktorý by zobral do úvahy všetky aspekty. Myslím, že Rakušania majú tieto veci dávno vymakané, keďže v ochrane prírody sú veľmi citliví a napr. už len migrujúce žaby starostlivo chránia a mnohé iné veci. Myslia na všetko. Treba si len nechať od nich poradiť, lenže u nás nemyslia ani na ľudí tobôž nie na žaby alebo migrujúce vtáky.


Rakušáci to mají tak perfektně vymakané, že kdybychom jim neprodávali nehorázná množství elektřiny z našich Českých a Slovenských jaderných elektráren tak už dávno chcípli...
Problémem větrných a (ještě hůř) slunečních elektráren není to že by vyráběly málo, ale že vyrábějí jindy než to MY potřebujeme... Celej den se točí naprázdno a když přijde odběrová špička tak přestane foukat
A to nemluvím o fotovoltaice která z logiky věci vyrábí proud v poledne v létě kdy je nám na h***o a o půlnoci a v zimě kdy je to ku***sky zapotřebí tak né a né a né!!!
Jenže, vyprávějte to politikům.
Problémem větrných a (ještě hůř) slunečních elektráren není to že by vyráběly málo, ale že vyrábějí jindy než to MY potřebujeme... Celej den se točí naprázdno a když přijde odběrová špička tak přestane foukat
A to nemluvím o fotovoltaice která z logiky věci vyrábí proud v poledne v létě kdy je nám na h***o a o půlnoci a v zimě kdy je to ku***sky zapotřebí tak né a né a né!!!
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Mohol by si prosím uviesť odkiaľ máš túto informáciu, zaujalo ma to.mor píše:Trochu k téme. Ruskí vedci zverejnili v cerne spôsob výroby antičastíc. Údajne vyrábali 2,5g antiprotónov mesačne, pričom jeden gram by mal stačiť na to, aby dostal kozmickú loď na Mars (z obežnej dráhy Zeme samozrejme)
Ďakujem.
Jeden vysokoškolský profesor sa o tom raz zmienil na diskusii. Podrobnosti o tom ale bohužiaľ neviem.Odplata píše:Mohol by si prosím uviesť odkiaľ máš túto informáciu, zaujalo ma to.mor píše:Trochu k téme. Ruskí vedci zverejnili v cerne spôsob výroby antičastíc. Údajne vyrábali 2,5g antiprotónov mesačne, pričom jeden gram by mal stačiť na to, aby dostal kozmickú loď na Mars (z obežnej dráhy Zeme samozrejme)
Ďakujem.




