Hra Red Alert

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hra Red Alert

Příspěvek od Atlantis »

Téma je uzamčeno a přesunuto do diskuze i pro neregistrované SEM :
http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?id=70


Kdo hrál Red Alert???
Jináč ne, kachna to skutečně není, jak říkám, doma se podívám do té konkrétní knížky (Rudé Hvězdy ve vesmíru) a doplním podrobnosti.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Red Alert jsem hrál - SOVIET UNION IS DESTINY !
tažení jsem úspešně zakončil až desantem v Anglii, Rusové měli velkou udernou sílu :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Elvis
četař
četař
Příspěvky: 66
Registrován: 14/3/2005, 12:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis »

Atlantis píše:Hmmm, kdo hrál Red Alert???
Á, Red Alert, stará dobrá klasika od Westwoodov. To boli časy, aj keď Red Alerta som hral iba trochu, viacej ma bavil klasický Command & Conquer a potom Red Alert 2. :)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ano Red Alert 2 je klasika. Zajímavé byly videosekvence s živými herci :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Vrrr, já se ptal kvůli něčemu jinému:-)) Třeba jak moc těžké to bylo za Rusy či za amíky? Jasně že se to nedá porovnávat s realitou, ale náznak tam je.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Atlantis píše:Vrrr, já se ptal kvůli něčemu jinému:-)) Třeba jak moc těžké to bylo za Rusy či za amíky? Jasně že se to nedá porovnávat s realitou, ale náznak tam je.
No jaký to bylo, každá strana měla svoje ... ovšem raději jsem hrál za rusáky. Měli atomovku ... spojenci zas jakési počasí, které spíš poškodilo více okoli, ale dá se říci že to bylo skoro na roveň. Ovšem Rusáci měli lepší tanky, odolnější a údernější ... postavili jste deset Mamutů a bylo rozhodnutu :)
Spojenci měli pěknou vychytávku - chronosféru ... označili jste skupinu a poslali třeba doprostřed nepřátelské základny ... pár akcí se mi vcelku zdařilo ... ovšem některá "zjevení" dopadla debaklem.
Výsadkáři byli moji oblíbení ... využíval jsem je na průzkum na velké mapě nebo jako podporu vzdálenému útoku. Spojenci měli dobrou pěchotu, když se mariňáci zakopali tak dost vydrželi. Dobrej u spojenců byl satelit, který Vám odkryl celé území. Jinak spojenecká obrněná technika nestála za nic ... příliš nevydržela ... plazma tank měl sice velkou palebnou sílu, ale odolnost byla bídná ... maskovací tank - drahý, málo odolný ... vhodný snad je při hře po síti. Samohybné dělo vcelku rychlé ale bohužel proti ruským tankům méně odolné.

U Rusů jste postavili údernou skupinu, třeba ze třech Mamutů ... dokázali se opravovat sami za nějaký čas a jako doprovod deset středních tanků, pěchotu a jelo se, tato skupina dokázala napáchat hodně paseky.

Jinak Red Alert ... to je opravdu povídání na samostatné téma ... Oblíbené jsem měl Kirovi ... vzducholodě ... stačilo jich poslat pět nad základnu ... to bylo taky dobrý :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Nemluvíš teď čistě náhodou o dvojce???
Uživatelský avatar
Elvis
četař
četař
Příspěvky: 66
Registrován: 14/3/2005, 12:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis »

Jasné, Lord hovorí o hre Red Alert 2.

Za Rusov to bolo jednoduché, stačilo vyrobiť čo najviac Mamut tankov (ja som doprovod vôbec nepoužíval, Mamuty ho nepotrebovali :) ), bola to nejlepšia zbraň celej hry s veľkou palebnou silou, super odolnosťou, síce trochu pomalá, ale smrtiaca a navyše sa aj sám opravoval. Za Amíkov bolo veľmi ťažké zničiť ich (najlepšie na to boli asi tie vysoké vežky, ktoré, keď sa navzájom nabýjali, tak boli veľmi silné).

A Rusi mali navyše nejaké ochranné pole (na názov si nespomínam), ktoré zaručovalo nezničiteľnosť asi tak na minútu. A keď Mamut získal "frčky", tak sa z neho stal ešte ničivejši nástroj skazy :twisted:

Kirovy som väčšinou nepoužíval, občas sa zišli, ale boli strašne pomalé a nepriateľ ich sundal, skôr ako doleteli nad jeho základňu.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ano, ano pánové mluvím, o Red Alert II, ale hrál jsem i jedničku, Red Alert dvojku, ale považuji za super hru ... k dokonalosti dovedena plošinovka, přehledné, prostě klasika, dle mě lepší než 3D, ale věc názoru :)

Určitě souhlas, že Mamut byla zbraň posledního soudu, pokud jste jich vyrobili deset byl osud amíků zpečetěň. Já jsem obvykle jich ale tolik nevyráběl, jednak se vyráběly dlouho, jednak stály dost peněz, a taky Mamuti nemohly být všude.

Já jsem využíval spíše mobilní ochranu základny, vytvořenou tedy ze středních tanků, které jsem posílal do rychlých útoků.
Potom bylo možné zvolit druhou strategii, a sice se zakopat ve své základně, obehnat hradbami a postavit věže, zajistit dobře koření, a budovat Mamuty.

Před útokem na americkou základnu jim atomovkou vyřadit elektrárny, aby nebyly funkční plazma věže a bylo hotovo.

V další expansion pack ... resp. Yuri edition, dostali amíci Apokalypse tank, který demoloval tanky, myslím i Mamuty jejich přejížděním.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Datadisk Red Alert Yuri´s Revenge se odehrává krátce po skončení Red Alert 2. Američanům se podařilo vyhrát, odrazili útok Sovětů a zahnali je ze svého území. Premiér Romanov byl zatčen a uvězněn v britském vězení Tower. Jediné, co nahání Američanům strach, je sovětský vrchní poradce pro vědy Yuri. Již během Red Alert 2 narazili na výsledky jeho tajemných experimentů s ovládáním lidské mysli.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Elvis to ochranné pole se jmenovalo IRON CURTAIN ... výborná věc ... obvykle jsem to kydnul na Mamuta a vjel jsem udělat do základky paseku :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Vrrr, ano, když jsem hrál za amíky, tak jsem tohle pole skutečně nesnášel. Takže moje strategie byla: Jakmile se někde jen trošku zkoncentrovaly nepřátelské síly, tak (primárně na mamuty-jestli je tím míněn Apocalypse tank) podniknout pár "drobných" leteckých ůderů. Nejlépe, je li blízko moře, tak z letadlovek:-)) Za těch pár Harrierů to obvykle stálo.

Lord: Hej, jak se Ti povedlo to s těma věžema, že sbírají energii z celé řady? To je až z datadisku, že? Protože mě jinak vždycky berou energii maximálně od sousedů, co jsou ve vzájemném dostřelu.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

Red Alert 2 je fakt bomba hra...a má o i celkem vyhcytaný příběh jednotky atd. Nejlepší jsou ale ty filmečky s herci.

Já sem vždycky postavil hodně základen pro Harriery a pak jsem to posílal na základnu nepřítele. sice jsem ztratil polovinu letadel, ale ta se dala nahradit:)
Ten datadisc je taky pěknej, taky jsem ho dohrál:)
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ano Atlantis pod pojmem Mamut je míněn Apocalypse tank. Jelikož jsem hrál i původní Red Alert, kde měli Rusové také tyto těžké dvouhlavňové tanky a tam se jmenovaly Mamut. Ve dvojce už zachovávám toto označení, kvůli hantýrce :)
Co se mi na jedničce líbilo byly bojové vrtulníky … ty jsem ve dvojce postrádal.

V Yuriho návratu je dobrej týpek Boris! Dobrej na likvidaci budov … označí budovu a na ní se slétnou Migy. Také Rusům přibyl těžkej vrtulník dokáže odstřelovat nepřítele a když přistane rozloží těžké dělo … dobrá, ale drahá věc.

Ty věže se myslím odborně jmenují Prism Tower … Atlantis je důležité jak ty věže postavíš, chce si to dobře rozmyslet … fígl je v tom, že Prisma věže postavíš v určité konfiguraci, je vhodné nechávat větší rozestupy. Jak známo ostatní věže nabijou věž, která je neblíže nepřátelské jednotce. Ovšem když je věž postavena dál … už nenabije další řadu. Takže já jsem stavěl konfiguraci třeba 2x4, to znamená dvě řady po straně po čtyrech věžích … vzdálené od sebe. Tím se to všechno vzájemně nenabíjelo, ale byly k dispozici dva vcelku silné paprsky k obraně základky.

Atlantis píšeš, že jakmile se někde trošku zkoncentrovaly nepřátelské síly, tak (primárně na mamuty-jestli je tím míněn Apocalypse tank) podniknout pár "drobných" leteckých ůderů. Nejlépe, je li blízko moře, tak z letadlovek …

Taky dobrej fígl je kydnout na jednotky chronosféru a tukňout na moře … Mamuta tak spolehlivě utopíš :)

Dále pro nadšence uvádím, že se chystá Red Alert 3.

Dále lze hrát Red Alert po Internetu na www.coldwar-game.net
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Platí se za to???
Jinak nejsem si jist, ale na Iron Curtain Chronosféra nějak těžce nechtěla účinkovat:-((
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Za tu hru po internetu ... mrkni na to zdá, se že ne. Na Iron Curtain asi chronosféra fakt nešla, ale na jiné "normální" mamuty to fakalo.
Jaké máte zkušenosti s chrono vojáky? Myslíte, že užitečná věc? Já myslím, že při jejich nasazení musíte být opatrní, jinak mají velké ztráty ... moc sem jich nevyužíval, má snad někdo jiné zkušenosti? Znáte nějaký další triky?

Jak často jste používali minéry, agenty, akce s inženýry, diverzní akce, přepadávání kombajnů?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Na Kombajny byla právě chronosféra fajn. Prostě když se vyskytly třičtyři na jednom místě, tak zapnout a hodit buď před věže nebo do vody.
Já zbožňoval na vodních mapách letadlovky. Když jsem je měl (+ochranu Aegisů a Torpédoborců-delfíni mi přišly lehce na nic) to pak byla zábava:-))

Akce s inženýri moc ne. To spíš bleskovým výpadem vyřadit obranu základny a než se vzpamatují tak 2-3 vtrtulníky s inženýri a co nejvíc toho obsadit (netřeba podotýkat, že to chtělo mít nějakou finanční hotovost po ruce pro spuštění okamžité výroby a opravy). Jinak jsem na síti zbožňoval francouze. Kubánci můžou mít atomovku, Rusové tesla tanky, Iráčani teroristy, ale velký kanón zlikviduje v pohodě vše:-)) Stačí ho jen obklopit protiletadlovou palbou, aby byl i ve vzduchu klid:-))
Uživatelský avatar
Kun@
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 168
Registrován: 28/9/2004, 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kun@ »

Zlatá dobrá tesla. V jedničce stačilo za rusáky opevnit tábor teslama a pak už stavět mamonth tanky. Ale ani stará dobrá Tanya nebyla k zahození :-) v dopravnim vrtulníku skvělá kombinace. Filmečk i celá atmosféra stála opravdu za to.

Ničení kombajnů je a zabírání nalezišť je důležitá věc. Někdy dokázali pěchotu pěkně potrápit :-)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

znáš Tesla Tank? Ten byl taky super!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

V RA2 byly suprový chronolegionáři. Jen se musely dělat kratší skoky nebo je hodit dál od oblasti ůtoku,mít jich tak 15,počkat až se "zadaptujou" a i 10 Apocalypse tanků bylo odejeto. Jen je nutno je rychle rozložit na všechnu techniku(která okamžitě po jejich dotyku přestává střílet). Radi se totiž soustředí všichni na nejbliší objekt a ti ostatní je snadno zmasakrují.
Defíni jsou super. Koncentrace 10 najednou a i nejtěší rakeťáci šli po třetím "hvízdnutí" ke dnu.
A skvělý byly i ty rus. helikoptéry v Yurim. Klepnutím na ní z ní máš dalekonosnou houfnici s nejdelším dostřelem na mapě.(velmi užitečné na ostrově před odletem na měsíc). Část přeměnit na houfnice,zbytek jako vzušné krytí a nemá chybu.
Železná opona(za Rusy),skvělá zbraň proti pěchotě.Nabereš skupinku a všichni papa.
A inženýri super. Za Spojence - stoupí do toho protil obrňáčku a je z nej polní opravárenské vozítko.
A maskovany Mirage tank taky super. Kdyz stoji,nic ho nevidi a tak ho nemuže zaměřit. Postavil jsem je na prijedovou cestu a Apocalypse chvilku mlel věží sem a tam a papa. Supr pri první vlně výsadku chronosféférou na Kubu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Zamčeno

Zpět na „Počítačové a deskové hry“