Budoucnost tanků OSSR

Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Asi by mal odtiaľ vystúpiť.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Lord »

Hele v poho, nesnižuju Bednářovu odbornost, ale proč někdy tak vehementně kecá do politiky ?
Chápu, že to je často spojené, ostatně na Palbě děláme to samé, ale jde snad jen o míru.
Snad je to i jeho vehementní povahou, někomu sedne více, někomu méně.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2039
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Pressburger »

Fedorov: Válku nevyhrají tanky, ale data, AI a rychlost rozhodování
zdroj: https://www.armadninoviny.cz/fedorov-va ... ovani.html
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Lord »

Jo zajímavé nadpisy, ale chápat celou komplexitu nebo doktrínu NATO, a učit se jen od Ukrajinců!
Všechno přebírat podle jejich specifických podmínek, není taky úplně dobrý. Ale názory jsou vždy různé.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Na rovinách by som radšej preberal od nich skúsenosti. Minimálne v otázkach pozemnej armády, schopnosti likvidovať pozemné jednotky a PVO obrany pred raketami a dronmi. Výstavba senzorových sietí a BMS systému pre celkový prehľad na bojisku sú kroky správnym smerom.
Boj v horách je niečo iné, tomu sa oni nevenujú.
Europe nemôžu radiť ani v letectve, keďže sami majú malé, bez stealth lietadiel, bez vzdušných tankerov.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Lord píše: 27/6/2026, 09:49 Jo zajímavé nadpisy, ale chápat celou komplexitu nebo doktrínu NATO, a učit se jen od Ukrajinců!
Všechno přebírat podle jejich specifických podmínek, není taky úplně dobrý. Ale názory jsou vždy různé.
Najpodstatnejsia je vedomost, ze vojnu vyhrava neobmedzeny pocet efektorov schopnych likvidovat zazemie a hospodarstvo. Dovtedy ovsem musi armada ubranit pozicie .
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Lord »

No jasně, co si myslíte, že by měly dělat středoevropské armády, a jak budou ze začátku konfliktu operovat ?
I o tom to je. Potom se možná fronta nějak vyčerpá, ale vzdávat se a stahovat kalhoty před brodem, protože zrovna Ukrajina se dostala do bažiny a vede to jak vede momentálně. To si máme brát příklad ? Je třeba počítat ale se vším, to zase jo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

No určite nie len sa brániť a spoliehať sa, že to vyrieši poslanie jedného/dvoch BUU na pomoc ako má predstavu istý pán tuná.
Armády musia zasahovať nepriateľské ciele v zázemí od začiatku. Rusák napríklad vedie brutálnu vojnu, nezaujímajú ho vlastné straty na bojisku. Ale zaujíma ho, keď mu doma exploduje priemysel a že je ohrozená Moskva. S takou variantou pôvodne nepočítal, prípadne len s nejakými menšími akciami blízko hraníc.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“