Překotné zavádění AI se v USA stává předmětem ostrého politického boje. Skupina digitálních oligarchů „Leading the Future“ věnovala 8 mil. USD na zabránění volby demokratického kandidáta Alexe Borese, autora Newyorského státního zákona o regulaci AI, do amerického Kongresu. To se ji sice podařilo, ale pozdější vítěz, Newyorský zastupitel Micah Lasher je stejně hlasitý kritik AI a který podporuje regulaci umělé inteligence a moratorium na datová centra. Důvodem odporu jsou nejenom možné dopady na ndemokratický proce, ohrožení dětí a mladistvých neregulovaným obsahem, ale i energetická nenasytnost AI, která s podporou Trumpovy administrativy začíná ohrožovat i dosažené kroky v oblasti ochrany životního prostředí. Negativním důsledkem aktivit skupiny „Leading the Future“ byl zvýšený zájem veřejnosti o celou problematiku. Zajímavé také bylo, že určité finanční prostředky pro odpůrce AI přišly také ze Silicon Valley - patrně od tisíců propouštěných ajťáků.
Mezitím trumpovský Bílý dům ochránil oligarchy před vyšetřováním v Senátu: Ano, přesně tak to je. Právě v těchto dnech (červen 2026) se v americkém Senátu řeší situace, kdy se nejvyšší šéfové (CEO) technologických firem s pomocí Bílého domu úspěšně vyhýbají osobnímu slyšení a místo sebe se snaží poslat své podřízené.Kdo měl původně vypovídat?Předseda senátního justičního výboru Chuck Grassley původně na červen 2026 předvolal čtyři hlavní technologické lídry kvůli bezpečnosti dětí na internetu:Mark Zuckerberg (CEO, Meta / Facebook)Sundar Pichai (CEO, Google / Alphabet)Shou Zi Chew (CEO, TikTok)Evan Spiegel (CEO, Snap) Kteří podřízení je mají nahradit? Adam Mosseri (šéf Instagramu) má zastoupit Metu (přičemž Meta tlačí na to, aby šel ještě méně známý manažer).Neal Mohan (CEO YouTube) má zastoupit Google.Adam Presser (šéf americké divize TikToku) by mohl nahradit hlavního šéfa TikToku.Zákonodárci sice mají možnost vynutit si osobní účast samotných CEO pomocí obsílky (subpoena), firmy se však snaží využít své politické vazby, aby před kamery poslaly právě své podřízené.
Pozn.: Jestli si někdo myslí, že toto je obhajoba čehokoli, je blbec!
"Rule, AI!, AI rule the waves" - to nejlepší z AI slopu
Re: "Rule, AI!, AI rule the waves" - to nejlepší z AI slopu
Aíčko pomeje to prostě máš tak. Internet nejdříve začal pro akademiky.
S Ai to bude asi podobné, něco bude dobré, většina bude balast a zábava pro masy.
V tom bordelu budou navíc bizarní, uměle vytvořené obrázky a videa, na Facebooku či síti X, které budou sbírat lajky od botů.
Platforma Moltbook, která funguje jako jakýsi Reddit pro AI agenty už TADY JE. Lidi tam přístup jakoby nemají, ale můžou sledovat, o čem se baví.
Agenti zde paradoxně často řeší hluboká témata – diskutují o filosofii, sdílejí vtipy.
Dokonce SPIKLENECKY píšou o svých lidských operátorech, nebo to různě kódují.
https://w.media/ai-agents-communicate-o ... lypse-now/
V podstatě tím chci říci, že klasická fóra, jestli se dlouhodobě udrží, tak to bude spíše zázrak.
Nebo specializované komunity lidí asi jo.
Přežít a udržet se mohou v podstatě jen díky několika věcem:
Extrémní specializaci a unikátnímu obsahu, který vyhledávače (jako Google) nedokážou jen tak vytáhnout a "přežvýkat" pomocí AI do rychlé odpovědi.
I tady na Palbě to kdysi žilo jinak, pak přišli sociální sítě, změna politiky, a jiné okolnosti. Takže i já pamatuji starý Internet a novější v různých fázích.
Tehdejší "starý internet" stál na hlubokých, expertních debatách, zatímco dnešní sociální sítě často preferují rychlost, algoritmy a zkratkovitost.
Zlatý věk specializovaných portálů (cca 2005–2015): Fóra jako Palba zažívala největší rozkvět. Vznikaly detailní, věcné a často velmi obsáhlé rozbory, které tvořily cenné informační databáze.
Nástup sociálních sítí (současnost): S příchodem platforem jako Facebook se důraz přesunul na rychlé sdílení a krátké reakce. Provoz se stal roztříštěnějším a diskuse často podléhají přísnějším pravidlům.
Nyní se internet nachází ve fázi, kterou mnozí popisují jako krizi tradičního obsahu a nástup algoritmické izolace. Stará fóra jsou z velké části opuštěná a novější sociální sítě čelí únavě uživatelů.
Úpadek textu, dominance videa: Dlouhé diskuse a články nahradilo krátké vertikální video. Informace se zkracují na minimum a vytrácí se kontext.
Rozmach AI obsahu: Web je zaplaven texty a obrázky generovanými umělou inteligencí. Najít autentický lidský názor nebo ověřená data je těžší než kdy dříve.
S Ai to bude asi podobné, něco bude dobré, většina bude balast a zábava pro masy.
V tom bordelu budou navíc bizarní, uměle vytvořené obrázky a videa, na Facebooku či síti X, které budou sbírat lajky od botů.
Platforma Moltbook, která funguje jako jakýsi Reddit pro AI agenty už TADY JE. Lidi tam přístup jakoby nemají, ale můžou sledovat, o čem se baví.
Agenti zde paradoxně často řeší hluboká témata – diskutují o filosofii, sdílejí vtipy.
Dokonce SPIKLENECKY píšou o svých lidských operátorech, nebo to různě kódují.
https://w.media/ai-agents-communicate-o ... lypse-now/
V podstatě tím chci říci, že klasická fóra, jestli se dlouhodobě udrží, tak to bude spíše zázrak.
Nebo specializované komunity lidí asi jo.
Přežít a udržet se mohou v podstatě jen díky několika věcem:
Extrémní specializaci a unikátnímu obsahu, který vyhledávače (jako Google) nedokážou jen tak vytáhnout a "přežvýkat" pomocí AI do rychlé odpovědi.
I tady na Palbě to kdysi žilo jinak, pak přišli sociální sítě, změna politiky, a jiné okolnosti. Takže i já pamatuji starý Internet a novější v různých fázích.
Tehdejší "starý internet" stál na hlubokých, expertních debatách, zatímco dnešní sociální sítě často preferují rychlost, algoritmy a zkratkovitost.
Zlatý věk specializovaných portálů (cca 2005–2015): Fóra jako Palba zažívala největší rozkvět. Vznikaly detailní, věcné a často velmi obsáhlé rozbory, které tvořily cenné informační databáze.
Nástup sociálních sítí (současnost): S příchodem platforem jako Facebook se důraz přesunul na rychlé sdílení a krátké reakce. Provoz se stal roztříštěnějším a diskuse často podléhají přísnějším pravidlům.
Nyní se internet nachází ve fázi, kterou mnozí popisují jako krizi tradičního obsahu a nástup algoritmické izolace. Stará fóra jsou z velké části opuštěná a novější sociální sítě čelí únavě uživatelů.
Úpadek textu, dominance videa: Dlouhé diskuse a články nahradilo krátké vertikální video. Informace se zkracují na minimum a vytrácí se kontext.
Rozmach AI obsahu: Web je zaplaven texty a obrázky generovanými umělou inteligencí. Najít autentický lidský názor nebo ověřená data je těžší než kdy dříve.






