Akce v Perském zálivu a okolí

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od bheid »

Korespondent stanice Fox: „Prezident mi řekl, že je zklamaný z toho, že Izrael nedokáže porazit Hizballáh. Dále uvedl: ‚Nedokážou nic udělat, aniž by zbourali budovy‘, a že je blízko tomu, aby tuto záležitost předal Sýrii. Mluví o tom, že by dal syrskému prezidentovi oprávnění skutečně vstoupit do jižního Libanonu a bojovat proti Hizballáhu.“
https://x.com/atrupar/status/2068687921062850689
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Ataman »

Koba píše: 20/6/2026, 21:51

Pod mezinárodním tlakem i z vlastní iniciativy Izraele (např. nabídka Území za mír, která stála život Jicchaka Rabina) došlo od roku 1956 ke spoustě dohod, které nikdy neporušil Izrael.
Kecy.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Ataman »

pjaro77 píše: 21/6/2026, 14:18 Realita je taká, že teroristi z Hizballahu a Hamasu strieľajú na Izraal z miest a dediín a potom sa schovávajú za civilov.
No jo, to teroristi dělaj, že se schovávaj za rukojmí.
A jo, jde to vyřešit tak, že to postřílíš všecko a pak říct já nic, to voni za to můžou, že se skovávali za civily - jenže tohle dělaj leda zkurvysyni.
A když se něco takovýho děje, tak taky můžeš říct, jó, oni maj právo na obranu a to je svatá věc, to se klidně může dělat i u sousedů na zahradě a když u toho kromě teroristy zamordujou i sousedy, no tak co, dyť si za to můžou sami, že se za ně ten terorista schovával - jenže tohle říkaj leda zkurvysyni.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Dano10
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 251
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Dano10 »

To mi niečo pripomína:
„Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius“
(Zabite ich všetkých. Veď Pán pozná tých, čo sú jeho)
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Koba »

Ataman píše: 22/6/2026, 12:36
Koba píše: 20/6/2026, 21:51

Pod mezinárodním tlakem i z vlastní iniciativy Izraele (např. nabídka Území za mír, která stála život Jicchaka Rabina) došlo od roku 1956 ke spoustě dohod, které nikdy neporušil Izrael.
Kecy.
Děkuju za věcnou a inteligentní připomínku.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Lord »

To bylo Atamane možná až moc osočení, aby to nevnímal někdo jako urážku.
I když u tebe jsme si zvykli už na mnohé, co je útočné nebo nevhodné.
Určitá slušnost by se měla furt veřejně dodržovat jo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Ataman »

Koba píše: 22/6/2026, 14:50 Děkuju za věcnou a inteligentní připomínku.
Neni zač, rádo se stalo.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Ataman »

Lord píše: 22/6/2026, 15:05 To bylo Atamane možná až moc osočení, aby to nevnímal někdo jako urážku.
Pakliže někdo obhajuje mordování civilů, nic jinýho si nezaslouží. Bez ohledu na to, jakejma rádobyušlechtilejma důvodama se to snaží okecat.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Koba »

Ataman píše: 22/6/2026, 16:46
Lord píše: 22/6/2026, 15:05 To bylo Atamane možná až moc osočení, aby to nevnímal někdo jako urážku.
Pakliže někdo obhajuje mordování civilů, nic jinýho si nezaslouží. Bez ohledu na to, jakejma rádobyušlechtilejma důvodama se to snaží okecat.
Tvoje jednoduché myšlení vidí za každou informací, která se ti nelíbí "obhajobu" něčeho. Zkus mi vyvrátit jeden fakt, z těch, který jsem uvedl, ty "obhajobo". A pokud možno bez vulgarity.

Já ti pomůžu:
Příměří z roku 1956 porušil kdo?
Příměří z roku 1967 porušil kdo?
Statut Jeruzaléma určený OSN porušil kdo?
Blokádu Akabského zálivu zahájil kdo?
Sportovce na olympoiádě v Mnichově zamordoval kdo?
Příměří v roce 1973 porušil kdo?
Dohody z Osla porušil kdo?
Dohody z Camp Davidu porušil kdo?
Demilitarizovaný statut Pásma Gazy porušil kdo?
7. října 2023 mordoval civilisty kdo?
Průběžné mordování civilistů v Izraeli - masové vraždy prováděné tzv mučedníky provádí kdo?

A Sadata a Rabina taky nikdo nezavraždil?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Lord »

Hele Koba zrovna tahle tvoje citace, je opravdu náběh na flame nebo ignoraci.
A tak jednoznačné, jak jsi to napsal to učitě není.
Pod mezinárodním tlakem i z vlastní iniciativy Izraele (např. nabídka Území za mír, která stála život Jicchaka Rabina) došlo od roku 1956 ke spoustě dohod, které nikdy neporušil Izrael.
Kdo zabil RABINA - no židovský extrémista Jigal Amir.
Tohle zrovna byla asi největší šance na urovnání židovsko-palestinské otázky, a sami si to vnitřně sabotovali.
Atentát na Jicchaka Rabina v roce 1995 v podstatě zastavil mírový proces, protože zásadně změnila poté politickou mapu.
Rabin měl jako bývalý generál a válečný hrdina u izraelské veřejnosti obrovskou autoritu. Nikdo jiný nedokázal přesvědčit většinu společnosti o nutnosti územních ústupků výměnou za bezpečnost.
V předčasných volbách v roce 1996 těsně zvítězil Benjamin Netanjahu a jeho strana Likud. Netanjahu byl tvrdým kritikem dohod z Osla a tempo předávání území pod palestinskou správu výrazně zpomalil.

Palestinské teroristické skupiny (zejména Hamas a Islámský džihád) rozpoutaly vlnu sebevražedných atentátů.

Kdo platil Hamas? Budeš se možná divit, ale také Bibi se o to přičinil. Takže dávat jednoznačně něco jedné straně v tomto případě za vinu je mimo mísu.
Matlat se ve všem, to je tam furt dokola.

A dám ti k tomu ještě zdroje, v klidu si to hezky přečti, to se dělo historicky nedávno.
Nepřímo šly kufry s pěnězi od židů přes Katar.
V sérii rozhovorů s klíčovými izraelskými aktéry, které proběhly ve spolupráci s izraelskou investigativní žurnalistickou organizací Shomrim , se CNN dozvěděla, že premiér Benjamin Netanjahu pokračoval v přísunu peněz Hamásu, a to navzdory obavám, které vznesl sám.

https://www.timesofisrael.com/for-years ... our-faces/

https://blogs.timesofisrael.com/the-net ... mas-claim/

Tady dokonce uvádí kořeny Hamásu a jeho podpůrné americké sítě. Tehdy ještě nebyl označen amíky za teroristickou organizaci.
Ale důvodem bylo vytvořit konkurenci k OOP. Později to i torpédovalo dohody z Osla.
https://extremism.gwu.edu/sites/g/files ... merica.pdf

Izraelská podpora islamistického hnutí Mudžama al-Islámí v 70. a 80. letech měla za cíl oslabit sekulární OOP.
Ačkoliv byl Hamás později označen za teroristickou organizaci, v době jeho počátků v USA legálně fungovaly sítě financující jeho infrastrukturu, jak dokládá analýza George Washington University.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Ataman »

Koba píše: 22/6/2026, 18:04 Tvoje jednoduché myšlení vidí
Moje jednoduché myšlení vidí, že se mě snažíš zaškatulkovat jako židofoba. Není to tak dávno, co se mě jinej čičmunda snažil zaškatulkovat jako Asadofila. A taky mě tu další čičmunda zkoušel zaškatulkovat coby židofila. A taky sem byl rusofil, rusofob, demokrat, despota, hovínko, polínko a už nevím, co všechno ještě. Nemáte to jednoduchý, s těma škatulema, vy složitomyšlenovníci.

Nevím, jestli má Alfík taky jednoduchý myšlení, když si dovolil napsat tohle:
Alfik píše: 21/6/2026, 09:17 Dovedete si představit, všichni, jak by bylo na světě krásně, kdyby vždy za průsery mohla jen jedna strana sporu?
Ve finiši je to tak, že každá srajda má multiviníky. Ani ne že jen dva, hodně vinných.
A všichni "jsou v právu" a "mají dějinnou/morální/politickou pravdu".
Ale asi jo, protože to vidím tak nějak podobně, vlastně stejně.
Naposledy upravil(a) Ataman dne 22/6/2026, 20:46, celkem upraveno 1 x.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od skelet »

V tom má Ataman a Alfik pravdu. Dokud se to tam bude nonstop řešit kdo si začal, tak tam klid nebude.
ObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od pjaro77 »

Ataman píše: 22/6/2026, 12:55
pjaro77 píše: 21/6/2026, 14:18 Realita je taká, že teroristi z Hizballahu a Hamasu strieľajú na Izraal z miest a dediín a potom sa schovávajú za civilov.
No jo, to teroristi dělaj, že se schovávaj za rukojmí.
A jo, jde to vyřešit tak, že to postřílíš všecko a pak říct já nic, to voni za to můžou, že se skovávali za civily - jenže tohle dělaj leda zkurvysyni.
A když se něco takovýho děje, tak taky můžeš říct, jó, oni maj právo na obranu a to je svatá věc, to se klidně může dělat i u sousedů na zahradě a když u toho kromě teroristy zamordujou i sousedy, no tak co, dyť si za to můžou sami, že se za ně ten terorista schovával - jenže tohle říkaj leda zkurvysyni.
Amatan, ja ťa neškatuľkujem.

Ak mi na záhradu lietajú ustavične cez hranice rakety teroristov a miestne štátne represívne zložky si nevedia alebo nechcú s nimi poradiť , tak im tiež pošlem raketový/bombový pozdrav. Vlastne je mi fuk, kto to hádže tie rakety. Nech idú dpč.
Židia celé roky rakety teroristov ničili pomocou Iron dome, sem tam im to vrátili, až v roku 2023 sa nasrali.

Rusáci sú presne taká istá čvarga dneska. Hádžu bomby a rakety na ukrajinské mestá ale keď dostanú ochutnať vlasntú medicínu, plačkajú ako na pohrebe.

Kľudne môžeš prehlásiť za skurvysynov aj 8mu americkú armádu, ktorá sypala bomby na Hamburg, Berlin, Mníchov, Darmstadt, Dresden, Tokyo.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Ataman »

pjaro77 píše: 22/6/2026, 22:21 Amatan, ja ťa neškatuľkujem.

No jo, to ty neděláš, neškatulkuješ ani Amatana, ani mě.
Ty máš zas jinej problém, ty srovnáváš nesrovnatelný, viz ta EAF.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Lord »

Tady je potřeba počítat že má prostě někdo rigidní názory. Ale jsem dalek toho, aby Palestince obhajoval, neboť jsou taky pod vlivem propagandy a různých skupin. Spíše je smutné, jak se je snažili ovlivňovat pomocí různých radikálních skupin.
A jak tahle politika "rozděl a panuj" se v podstatě táhne už od 80. let do nedávna. Což mnohdy bylo důvodem pro torpédování mírových snah, a vlastně to všem papalášům vyhovovalo. Jen palestinskému lidu moc ne, ten je furt ve vleku událostí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od pjaro77 »

Tá politika sa na blízkom východe tiahne od 19teho storočia. Briti by vedeli rozprávať. Len pred konfliktom židia vs arabi sa tam krájala osmanská ríša.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Lord »

Jasně ale za Osmanů tam byl relativně klid. Tam jde i o ty pozemky, v podstatě majetkové křivdy svým způsobem, i když už vlastně se to celé zvrhlo úplně někam jinam.

Během správy Osmanskou říší (např. v Palestině) platil specifický pozemkový systém a tzv. status quo. Po jejím rozpadu se správa, vlastnictví půdy a místní soužití staly extrémně komplikovanými. Původní majetkové křivdy a právní nejasnosti se postupem času transformovaly do mnohem hlubších politických a náboženských konfliktů.

Tahle transformace mi přijde úplně zvrácená, a propojování náboženství s politikou snad čím dál větší, ale nic.
V České republice navíc rezonuje specifický paradox, kdy dlouhodobě patříme mezi nejvíce sekularizované společnosti na světě.

V Izraeli ultraortodoxní bojují za autonomii, zatímco krajní pravice o vedení. Netanjahuův Likud, který drží tuto alianci pohromadě, se jen chce ujistit, že píše pravidla hry. PROSTĚ to tam je dost specifické, a pokud chceme soudit, měli by jsme znát i to fungování tam.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
bat
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1101
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od bat »

Jak jsem koupil, tak prodávám.
https://edition.cnn.com/2026/06/23/poli ... telligence

Bral bych to s pověstným zrnkem soli, ne že by to nebyl trend. Jestli však nějakým meshem dronů dokážou sestřelovat i výkonná letadla, tak to už by byl úspěch. Několik dronů jako nosiče AA střel, některé pro detekci nebo komunikaci rozprostřené v nějakém větším prostoru... fata morgána, která se zhmotnila nad Iránem :) ?
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od Lord »

Sestřelený americký pilot údajně viděl íránské drony rojící se ve formaci „medúz“

Nevím, jestli to může mít souvislost ale objekt připomínající medúzu byl také uveden při odtajnění UFO či UAP.

Jellyfish UFO

Zatímco u íránských dronů se prý jedná o moderní vojenskou taktiku koordinovaného rojení, v případě odtajněného UFO jde o anomální úkaz.
Jak si to přesně představit je otázka. Muselo by to být tedy v nějaké větší formaci.

Mezitím se na sítích vyrojila videa, která to vysvětlují.
Max Afterburner - bývalý americký pilot.

https://www.youtube.com/watch?v=a5FtR6NoHwc

Nechal si umělou inteligencí vygenerovat obrázek. Tady by jste ho asi hnali :)
Ale je to trend, ale když o tom píše i CNN.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Příspěvek od pjaro77 »

Nechať si vygenerovať video, či obrázok podľa toho ako si vec daný človek predstavuje.... Neuroveda ukázala , že rovnako pracuje aj mozog - keď nevníma jasne daný objekt alebo zvuk, domýšľa si ich. Každý podľa svojich predstáv.
Posunulo to ešte viac ústne podanie. Takto vznikali rôzne farbisté a strašidelné príbehy v celej historii. Mátohy, draci a jednorožci.
Kto sa chce dopátrať pravdy by tento prístup nemal opakovať .
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“