Zasa bludáriš. 250 milionov kompenzácií nám zadrhol Orbán. Fica ani raz nenapadlo spýtať sa na tie peniaze.NagyAttila píše: ↑4/6/2026, 15:28 Naď zas niečo nedomyslel. Kaliňákova ľahká obrana
Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.
https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
OSSR, kampak kráčíte?
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Tu je slovenský fanklub Blbý a blbší alebo mi niečo uniklo ?palo satko píše: ↑5/6/2026, 12:17 Načo by nam boli? Kolko dronov zostrelili česke UH-1Y Venom nad Polskom?
https://czechairforce.com/news/ceske-vr ... keho-nebe/
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
1. Ja som ten komentar nepisalpjaro77 píše: ↑5/6/2026, 15:27Zasa bludáriš. 250 milionov kompenzácií nám zadrhol Orbán. Fica ani raz nenapadlo spýtať sa na tie peniaze.NagyAttila píše: ↑4/6/2026, 15:28 Naď zas niečo nedomyslel. Kaliňákova ľahká obrana
Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.
https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
2. Ak nam boli peniaze pridelene, nie je mozne aby sa v case stratili, najma nie bez naseho pricinenia.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Robert Fico povedal, že chce tému preplatenia techniky darovanej na Ukrajinu riešiť s Ursulou von der Leyen na júnovom samite EÚ. Robert Kaliňák tento týždeň vyhlásil, že Slovensko má dostať za pomoc len desatinu z pôvodne predpokladaných 250 miliónov eur.pjaro77 píše: ↑5/6/2026, 15:27Zasa bludáriš. 250 milionov kompenzácií nám zadrhol Orbán. Fica ani raz nenapadlo spýtať sa na tie peniaze.NagyAttila píše: ↑4/6/2026, 15:28 Naď zas niečo nedomyslel. Kaliňákova ľahká obrana
Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.
https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
https://dennikn.sk/minuta/5378300/
„Je to problém akútneho nedostatku finančných zdrojov, pretože zdroje, ktoré mali byť použité na to, aby sa niečo preplatilo, sa priamo použili na Ukrajinu,“ vyhlásil Fico po samite EÚ a západného Balkánu.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
proč by se ty zdroje nepoužily jinak, když jejich původní účel aktivně sabotoval Orbán za potlesku Fica?



Re: OSSR, kampak kráčíte?
Fico je čistý zmrd. Viac než tri roky na to bodal. Kali zrušil aj objednanie vrtuľníkov.
Zahraničnej jednotke s patriotmi nepredlžil zmluvu.
Teraz, roky po funuse vyplačkáva ako je u neho zvykom. Ja by som ho ešte nakopal do zadku byť v EU komisii.
Zahraničnej jednotke s patriotmi nepredlžil zmluvu.
Teraz, roky po funuse vyplačkáva ako je u neho zvykom. Ja by som ho ešte nakopal do zadku byť v EU komisii.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Asi by bolo načase prestať tarat o Orbanovi a Ficovi. Fond z ktorého sa to malo platiť existoval pred rokom 2022. Zbrane sme darovali v prvej polovici roka 2022. Ukrajina uvalila sankcie na OTP banku v októbri 2023. To naštvalo Orbana. Teda rok a pol po dodávke. Peniaze už dávno mali vtedy byt na Slovensku. Lenže stále platí to väčšom psovi a tak si EU vtedy vytrela zadok s Hegerom.

Re: OSSR, kampak kráčíte?
První kompenzaci jste dostali - tanky.
Druhou jste dostali - JLTV
Třetí jste dostali - útočné pušky M4
Čtvrtou ste nabubřele pohanili - rozmístění protiletadlového systému
Pátou jste odmítli - vrtulníky
V šesté jste plácali Orbána po zádech.
Fico Vám to dojebal. Nedojednal ani uvolnění peněz, ani přesměrování slevy na vrtulníky na jiný typ a ještě urazil Italy. A dojednal maximálně to, že jste si s Leopardy a JLTV hráli na schovku.
Druhou jste dostali - JLTV
Třetí jste dostali - útočné pušky M4
Čtvrtou ste nabubřele pohanili - rozmístění protiletadlového systému
Pátou jste odmítli - vrtulníky
V šesté jste plácali Orbána po zádech.
Fico Vám to dojebal. Nedojednal ani uvolnění peněz, ani přesměrování slevy na vrtulníky na jiný typ a ještě urazil Italy. A dojednal maximálně to, že jste si s Leopardy a JLTV hráli na schovku.



Re: OSSR, kampak kráčíte?
Z pôvodných 5000 ks M4M1, ktoré zarezal kokaíňák by nakoniec malo prísť 500 ks, ktoré už asi boli vyrobené a nedali sa zrušiť... ostatné ako píšete. Navyše tie JLTV čakali tak dlho vyrobené v USA, lebo zo strany MO SR zrejme nemal nikto záujem vybaviť dopravu na SK. Žiadne lockdowny, ako tvrdil bulharský kšeftár.
Všetko doj...la súčasná vláda, ktorá úmyselne klame a zavádza, no teraz ju to všetko dobieha a dobehne.
Všetko doj...la súčasná vláda, ktorá úmyselne klame a zavádza, no teraz ju to všetko dobieha a dobehne.
Naposledy upravil(a) mikojan29 dne 5/6/2026, 23:51, celkem upraveno 1 x.
"Alea iacta est"
- Pressburger
- Kapitán

- Příspěvky: 2039
- Registrován: 16/5/2023, 11:30
Re: OSSR, kampak kráčíte?
O kompenzáciách za slovenské zbrane pre Ukrajinu
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Orbán blokoval fond od května 2023. Vy jsteto na Ukrajinu poslali o dva měsíce dříve. Takže si stěžuj u Orbána a Fica.



Re: OSSR, kampak kráčíte?
Zabudni na to, Palko. Títo zmrdi vo vládach schválne všetko sabotujú a zdržujú (vrátene diverzifikácie plynu a ropy) aby mohli spustiť po čase pred voličmi plačkanie ako nám všetci na západe ubližujú, aká hrozná bola bývalá vláda. Hneď na to spustia pesničku o zlom západe a dobrom východe. To je ich cielená zmrdská politika. Nech si to pekne vyžerú až do dna.palo satko píše: ↑5/6/2026, 21:16 Asi by bolo načase prestať tarat o Orbanovi a Ficovi. Fond z ktorého sa to malo platiť existoval pred rokom 2022. Zbrane sme darovali v prvej polovici roka 2022. Ukrajina uvalila sankcie na OTP banku v októbri 2023. To naštvalo Orbana. Teda rok a pol po dodávke. Peniaze už dávno mali vtedy byt na Slovensku. Lenže stále platí to väčšom psovi a tak si EU vtedy vytrela zadok s Hegerom.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Klidek, na Slovensku si žiaden politik za posledných 50 rokov nič nevyzral.

Re: OSSR, kampak kráčíte?
K tomu videu viz výše. Dobrá sbírka 

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: OSSR, kampak kráčíte?
V rámci večerní chvilky rozjímání jsem na to narazil i zde.
https://www.youtube.com/watch?v=ZcGwzcBBjWM cca 33 minuta (Žiarovský)
Je vidět, že Slovensko tím žije, ale za pár dnů to přejde, přebolí a bude zase nad Tatrami svítit sluníčko... dokud nepřijde další aféra
https://www.youtube.com/watch?v=ZcGwzcBBjWM cca 33 minuta (Žiarovský)
Je vidět, že Slovensko tím žije, ale za pár dnů to přejde, přebolí a bude zase nad Tatrami svítit sluníčko... dokud nepřijde další aféra

Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nebol tu spomenutý BMS systém Harris hC2 Command. OSSR ho používa od roku 2023. Nevedel som o ňom až kým som ho nenašiel v čas. Obrana.
https://www.mosr.sk/data/att/164357.pdf
https://www.aos.sk/clanok/993-pilotne-kurzy-hc2-command
Aj keď OSSR kúpilo len command, systém ako taký má viac modulov od centrálneho riadenia až po jednotky v poli. Takisto prepojenie s delostreleckým systémom paľby.
https://www.l3harris.com/newsroom/edito ... ware-suite
Balík hC2 obsahuje viac ako 20 vstavaných štandardov výmeny údajov – vrátane Link 16, CoT a OTH-Gold – umožňujúcich bezproblémové zdieľanie údajov v rámci koalície. Podporuje tiež rastúcu knižnicu doplnkov, ktoré integrujú hC2 so senzormi a nástrojmi misie, ako je brána Android Tactical Assault Kit (ATAK), doplnok MCQ Sensor a doplnok NMEA.
https://www.l3harris.com/all-capabiliti ... ware-suite
hC2 PATROL
hC2 COMMAND
hC2 DISMOUNT
Aké moduly zakúpi OSSR do budúcna, či aj na úrovne brigády, vojakov v poli a prepojenie s delostrelectvom je otázka.
https://www.mosr.sk/data/att/164357.pdf
https://www.aos.sk/clanok/993-pilotne-kurzy-hc2-command
Aj keď OSSR kúpilo len command, systém ako taký má viac modulov od centrálneho riadenia až po jednotky v poli. Takisto prepojenie s delostreleckým systémom paľby.
https://www.l3harris.com/newsroom/edito ... ware-suite
Balík hC2 obsahuje viac ako 20 vstavaných štandardov výmeny údajov – vrátane Link 16, CoT a OTH-Gold – umožňujúcich bezproblémové zdieľanie údajov v rámci koalície. Podporuje tiež rastúcu knižnicu doplnkov, ktoré integrujú hC2 so senzormi a nástrojmi misie, ako je brána Android Tactical Assault Kit (ATAK), doplnok MCQ Sensor a doplnok NMEA.
https://www.l3harris.com/all-capabiliti ... ware-suite
hC2 PATROL
hC2 COMMAND
hC2 DISMOUNT
Aké moduly zakúpi OSSR do budúcna, či aj na úrovne brigády, vojakov v poli a prepojenie s delostrelectvom je otázka.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nejeden hnidopich by ministra obrany Kaliňáka nazval "že obchodník s hrncami"
Ale tento rok je slovenský stánok na EUROSATORY v Paríži vcelku vydarený a bohatý. Plusový bod je podpora MOSR a Kaliňáka v prospech slovenských obranných firiem...
https://www.facebook.com/reel/1643183136771995
Ale tento rok je slovenský stánok na EUROSATORY v Paríži vcelku vydarený a bohatý. Plusový bod je podpora MOSR a Kaliňáka v prospech slovenských obranných firiem...
https://www.facebook.com/reel/1643183136771995


