OSSR, kampak kráčíte?
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Zmluva je platná do 3. augusta. Nemôže ju odtajniť. V Česku sa zverejňujú živé utajené skutočnosti?

Re: OSSR, kampak kráčíte?
Prodej šrotu není žádná utajovaná skutečnost.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Toto nie ja tá zmluva, ktorú spomína Naď v tlačovke. Myslíte si, že by robil tlačovku a operoval by zmluvou, ktorá bola uzavretá, keď bol on ministrom?
On spomína, že zatiaľ nenašli zmluvu, kde je systém KUB predaný ako šrot. Treba si tú jeho tlačovku pozorne pozrieť, zrejme to niekým nebolo dobre pochopené. Tu ide o to, že kokaíny stále a všade vykrikuje, že SK nemá žiadnu PVO a zrazu za zistí, že za jeho "šafárenia" na MO sa predajú 2 batérie systému KUB cez súkromnú spoločnosť cez Rumunsko a Severné Macedónsko do Ugandy. Navyše, vyzerá to tak, že to mohol byť systém, ktorý bol v predchádzajúcom období opravený a uložený v NZ.
O tom, že by to bolo predané ako šrot sa zatiaľ len špekuluje...
Na margo tajnosti, taja len tí, čo majú čo skrývať a robia niečo nelegálne. Zmluva na F-16ky, BH a ostatné boli v ostatnom čase zverejnené, nič tam nebolo tajné, ako tvrdili tí, čo ju podpísali. Tajné bolo asi to, že nebola vyjednaná žiadna kompenzácia za nákup, napr. priemyselná spolupráca, alebo participácia na servise. Všetko sa riešilo až potom. Toľko k tajnosti.
On spomína, že zatiaľ nenašli zmluvu, kde je systém KUB predaný ako šrot. Treba si tú jeho tlačovku pozorne pozrieť, zrejme to niekým nebolo dobre pochopené. Tu ide o to, že kokaíny stále a všade vykrikuje, že SK nemá žiadnu PVO a zrazu za zistí, že za jeho "šafárenia" na MO sa predajú 2 batérie systému KUB cez súkromnú spoločnosť cez Rumunsko a Severné Macedónsko do Ugandy. Navyše, vyzerá to tak, že to mohol byť systém, ktorý bol v predchádzajúcom období opravený a uložený v NZ.
O tom, že by to bolo predané ako šrot sa zatiaľ len špekuluje...
Na margo tajnosti, taja len tí, čo majú čo skrývať a robia niečo nelegálne. Zmluva na F-16ky, BH a ostatné boli v ostatnom čase zverejnené, nič tam nebolo tajné, ako tvrdili tí, čo ju podpísali. Tajné bolo asi to, že nebola vyjednaná žiadna kompenzácia za nákup, napr. priemyselná spolupráca, alebo participácia na servise. Všetko sa riešilo až potom. Toľko k tajnosti.
"Alea iacta est"
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Navrat OSSR na staronove miesta
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Mikojan nefataziruj. Existuje centralny register zmluv. Tak si tam laskava zadaj Robus a vyjde ti, že za Kalinaka im MO nič nepredalo. Uverejnovat zmluvy je povinnosť podla zakona 211/2000 Z. z. Uverejnuju sa tak aj zmluvy o technike napr. ZMLUVA Č. 2026/803 NA SERVISNÚ PODPORU LIETADIEL F-16 C/D BLOCK 70 s LOCKHEED MARTIN GLOBAL INC Nad je hlupak

Re: OSSR, kampak kráčíte?
Satko, pozri si tú tlačovku, možno to pochopíš.
Uvidí sa, kto bude nakoniec hlupák a podvodník.
Uvidí sa, kto bude nakoniec hlupák a podvodník.
"Alea iacta est"
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Mna viac zaujalo to druhe vozidlo - Dana. Ze mame este niekde funkcne Dany a ze ich mame zaradene v pluku som netusil. Tiez mi tam chyba Zuzana 2000.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nova obuvacka pneu sa asi vyplatila, aj stare rm70 vyzeraju byt na novych pneu.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Naď zas niečo nedomyslel. Kaliňákova ľahká obrana
Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.
https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.
https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Pravda, vlastnená zbrojárom Strnadom, to budú určite "objektívne" informácie. Je vidieť, že kokaíny je v úzkych, opäť mu musí pomáhať jeho obchodný partner.
Táto vláda odmietla kompenzácie od USA vo forme dvojtretinovej zľavy ceny za vrtuľníky Viper.
Týchto 250 mil. EUR blokovalo doteraz Maďarsko a teraz sa bulharský kšeftár snaží opäť nahovoriť neznalým ľuďom, že to nebude toľko, ale len zlomok.
Aký minister, taký prínos.
A keď sme už pri MO a jeho terajšom ministrovi, dnes bola druhá tlačovka Demokratov ku kauze "šrotového KUBu", ktorá bola ešte výživnejšia ako prvá, bude to ešte zaujímavé.
Koniec politiky.
Táto vláda odmietla kompenzácie od USA vo forme dvojtretinovej zľavy ceny za vrtuľníky Viper.
Týchto 250 mil. EUR blokovalo doteraz Maďarsko a teraz sa bulharský kšeftár snaží opäť nahovoriť neznalým ľuďom, že to nebude toľko, ale len zlomok.
Aký minister, taký prínos.
A keď sme už pri MO a jeho terajšom ministrovi, dnes bola druhá tlačovka Demokratov ku kauze "šrotového KUBu", ktorá bola ešte výživnejšia ako prvá, bude to ešte zaujímavé.
Koniec politiky.
"Alea iacta est"
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nějaké novinky.
- Nové prostředky balistické ochrany pro OSSR budou pocházet od finské CPE prod. Oy, respektive její dceřinné společnosti z České Republiky CPE OPUS, která balistickou ochranu vyrábí. Tento projekt zastřešuje česká MKG Defence.
- Pramacom má s OSSR skrz agenturu NATO podepsaný 5-ti letý kontrakt na dodávky nočního vidění pro slovenské síly. Jedná se také o pozorovací přístroje
- Vypadá, že středorážovou munici pro OSSR, jak 30x173 tak 35x228 bude dodávat ZVI CZ.
- Nové prostředky balistické ochrany pro OSSR budou pocházet od finské CPE prod. Oy, respektive její dceřinné společnosti z České Republiky CPE OPUS, která balistickou ochranu vyrábí. Tento projekt zastřešuje česká MKG Defence.
- Pramacom má s OSSR skrz agenturu NATO podepsaný 5-ti letý kontrakt na dodávky nočního vidění pro slovenské síly. Jedná se také o pozorovací přístroje
- Vypadá, že středorážovou munici pro OSSR, jak 30x173 tak 35x228 bude dodávat ZVI CZ.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Za MiG-y a S-300 nakoniec možno prídu iba omrvinky. Vo fonde nie je dosť peňazí
Čítajte viac: https://www.sme.sk/domov/c/za-mig-y-a-s ... ost-penazi
Čítajte viac: https://www.sme.sk/domov/c/za-mig-y-a-s ... ost-penazi
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
přechytračili jste sami sebe, poskytnuté nabídky na kompenzace jste odmítli (vrtulníky z USA) a Orbánovi jste hlasitě tleskali..



- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Načo by nam boli? Kolko dronov zostrelili česke UH-1Y Venom nad Polskom?
https://czechairforce.com/news/ceske-vr ... keho-nebe/
https://czechairforce.com/news/ceske-vr ... keho-nebe/

Re: OSSR, kampak kráčíte?
chválabohu zostrelili 0 dronov, pretože bolo treba zostreliť....0 dronov.palo satko píše: ↑5/6/2026, 12:17 Načo by nam boli? Kolko dronov zostrelili česke UH-1Y Venom nad Polskom?
https://czechairforce.com/news/ceske-vr ... keho-nebe/
Podľa tejto logiky by sme mali zrušiť tankové vojsko - naše T55 a T72 pokiaľ viem nikdy nezničili v boji žiaden tank, rovnako delostrelectvo - slovenské Dany, D30 ani Zuzany ani RM70 nezničili žiaden cieľ a rovnako mechanizované vojsko - slovenské BVP1 a BVP 2 pokiaľ viem ešte nikdy nezničili žiaden cieľ. A nepamätám si ani, že by niekedy na území SR niekto pálil po vzdušnom cieli, tak môžeme rovno odpredať aj Barack MX, lebo ani Kuby, ani S 300 vo výzbroji SR ešte nič v boji nezničili.


