Explosia
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Explosia
Pro pardubickou Explosii nemáme vertikálu, navíc hlavní zákazník společnosti v současné době buduje konkurenční fabriku, což může státní podnik oslabit. Pro Echo24 to řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) s tím, že vláda v současné době o prodeji žádné další státní firmy neuvažuje.
https://www.echo24.cz/a/HP96m/zpravy-ek ... erie-posta
https://www.echo24.cz/a/HP96m/zpravy-ek ... erie-posta
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Explosia
Sice nevíme , kolik vydělala Explosia loni ( ještě nejsou venku výsledky ) Ale od roku 2022 je tu pěkný progres v čistém zisku….
2020 - 45 mil. Kč
2021 - 68 mil. Kč
2022 - 68 mil. Kč
2023 - 216 mil. Kč
2024 - 442 mil. Kč
Mimochodem, kromě vlastního systému bimodulárních hnacích náplní pro ráži 155mm (pro Caesary) a kriticky důležité výroby materiálů nedávno Explosia podepsala i dohodu o spolupráci s polskou stranou.
https://milmag.pl/wspolpraca-niewiadow- ... -explosia/
2020 - 45 mil. Kč
2021 - 68 mil. Kč
2022 - 68 mil. Kč
2023 - 216 mil. Kč
2024 - 442 mil. Kč
Mimochodem, kromě vlastního systému bimodulárních hnacích náplní pro ráži 155mm (pro Caesary) a kriticky důležité výroby materiálů nedávno Explosia podepsala i dohodu o spolupráci s polskou stranou.
https://milmag.pl/wspolpraca-niewiadow- ... -explosia/
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Explosia
Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Explosia
Explosia je sám o sobě úspěšný podnik co ve 2024 dosáhl čistého zisku téměř půl miliardy. Problém nejsou peníze na investice, ale politicky motivovaná snaha si přilít do vlastního rozpočtu další finance. Což je to co se tu celou dobu řeší.NagyAttila píše: ↑1/6/2026, 10:48 Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
Pokud stát musí někam lít 100 mil Euro tak je otázka nakolik ten podnik je sám o sobě konkurenceschopný.
Re: Explosia
Scotty, začínám tě podezírat z toho, že ti chybí fantazie.
Co třeba, pod záminkou, že potřebujeme doplnit sklady, objednat stovky tisíc samospalitelných pohonných modulů pro dělostřelectvo, s tím, že projektily dodá v rámci jiné rámcové smlouvy (aby se to nakonec objednat nemuselo) třeba STV nebo CSG. Řekněme smlouva na 5 let, 2 mld. ročně. Přímé zadání. Že to nedává smysl a munice se kupuje jako celek? No a? Co u téhle bandy smysl dává?
Byt souhlasím, že tenhle scénář je ten méně pravděpodobný, spíš to bude varianta Francie nebo nějaký kšeft s jiným oligarchou. Třeba právě s Holečkem.
Re: Explosia
Byť varianta Francie má jisté rácio, jak a s kým to tam upéct mi stále uniká. Respektive, že tam někdo zaklepe na dveře od prokuratury a řekne, hele ......

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Explosia
Myslim ze SK vyroba municie je mimoriadne zivotaschopna.Danik píše: ↑1/6/2026, 11:11Explosia je sám o sobě úspěšný podnik co ve 2024 dosáhl čistého zisku téměř půl miliardy. Problém nejsou peníze na investice, ale politicky motivovaná snaha si přilít do vlastního rozpočtu další finance. Což je to co se tu celou dobu řeší.NagyAttila píše: ↑1/6/2026, 10:48 Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
Pokud stát musí někam lít 100 mil Euro tak je otázka nakolik ten podnik je sám o sobě konkurenceschopný.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Explosia
Pokud by někde zvláště v současné době nebyla, byl by to problém. To, že ZVS/MSM tam jede pěkně z hlediska zakázek nikdo soudný snad nezpochybňuje, i když z hlediska dodávek do Polska je tam teď ohrožení slovenských smluv ze strany BAE a rostoucích domácích kapacit. Samotné smlouvy jsou ale jen částí celkového hospodaření. Z hlediska investice ze strany státu jsou tam pak tři možné faktory, proaktivní zvyšování kapacit, nepříliš dobré hospodaření společnosti = nutnost externě pomoci, nebo dohoda mezi SR a CSG (MSM) o dalším rozvoji společně vlastněné firmy.NagyAttila píše: ↑1/6/2026, 11:33Myslim ze SK vyroba municie je mimoriadne zivotaschopna.Danik píše: ↑1/6/2026, 11:11Explosia je sám o sobě úspěšný podnik co ve 2024 dosáhl čistého zisku téměř půl miliardy. Problém nejsou peníze na investice, ale politicky motivovaná snaha si přilít do vlastního rozpočtu další finance. Což je to co se tu celou dobu řeší.NagyAttila píše: ↑1/6/2026, 10:48 Nic vasmu statu nebrani v tom, aby navysil zakladne imanie - u nas v SR, MO nalialo 100mil EUR do ZVS. A potom budete mat penazi na investicie dost.
Pokud stát musí někam lít 100 mil Euro tak je otázka nakolik ten podnik je sám o sobě konkurenceschopný.
Zpátky k Explosii, našemu státu "nic nebrání" tam nalít třeba desítky miliard, ale znovu, to není problém téhle firmy, problém je snaha ji ze zde probíraných důvodů prodat, i když se rozvíjí a je vysoce zisková. Bokem, stejně tak vašemu státu "nic nebrání" nalít adekvátní finance do rozvoje tankového vojska, přesto se řeší to co se řeší.
Re: Explosia
Francie zrovna tohle zařídit dokáže, ostatně i my bychom to "nějak" zvládli.
Někdo řekne vyšetřujícímu soudci, že zájem Francie je.....
Re: Explosia
... a Francie se nám, jako spojenec, už osvědčila, že... např. v r. 38
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Explosia
Další co bojuje válku co skončila před více jak 80 lety.
S tímhle můžeme rovnou na nějaké spojenectví zapomenout, není prakticky žádný stát se kterým bychom neměli v uplynulém století problém.
Nicméně můj příspěvek byl o něčem jiném. O tom jak současná vládní chátra v naprosto nebývalém rozsahu přetváří stát, aby to vyhovovalo jejich business zájmům a politickým zájmům jejich sponzorů, tedy Ruska, Číny, MAGA.
Naposledy upravil(a) Nesher dne 3/6/2026, 11:25, celkem upraveno 1 x.
Re: Explosia
Možná. A možná že ty budeš bojovat tu příští a já ne.
Občas taky starý člověk říká mladému že kamna jsou horká
Francie je jiná než před 80 lety, Česko je jiné, i ostatní státy jsou jiné, ale pořád platí ty samé přírodní zákony.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Explosia
A občas ten mladší, mladý už nějaký ten pátek nejsem, říká tomu staršímu, že některé věci se změnily. A to co bylo validní před 80 lety, už dnes dávno nedává smysl. Zákony v této oblasti jsou stále stejné, státy nemají přátele a ani nepřátele, státy mají zájmy. A ty zájmy se mění v čase a prostředí.



