AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Problém je že zázemí armády v Mošnově je malé až žádné. Všechno by se tam muselo budovat od nuly.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Praha je k ničemu, malé letiště, věčně zasekané komunikace,
Pro náklady se stejně létá do Pardubic. Tam už doprava nemá co dělat už hodně dlouho.
Pardubice by byly nejlogičtější základnou pro nákladní letku, ale pak by byl problém se záložním letištěm pro bojové stroje. Do Náměšti je dát nemůžeš, protože tam je počasí naprd.
Nabízely se Hradčany, ale ty armáda nezískala.
Souhlasím s tím, že Ostrava není ideální, protože je daleko od většiny posádek a kolem letiště je dost obsazená průmyslová zóna.

Tak zázemí se vlastně už mělo budovat, naštěstí současná vláda včas zasáhla :D
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

No, měl se tam stavět v zásadě sklad. Tady by se muselo vybudovat veškeré zázemí pro provoz základny. Neb dnes tam opravdu nic není.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Nijak netvrdím, že je :D
ObrázekObrázekObrázek
Choroš
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 253
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Choroš »

A Bechyně?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Malá a taky zastrčená
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Dráha je přibližně stejně dlouhá jako v Pardubicích, ale základna je momentálně obsazená jiným druhem vojska. A nemyslím že se budou chtít stěhovat pryč.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Pardubice mají dráhu 2500 x 75 m
Bechyně mají dráhu 2000 x 60 m
Jinak plně naložená C-390 potřebuje dráhu dlouhou cca 1.9km
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Bechyně má reálně 2.4 km. Ovšem nemá sjezdy až na jejích koncích jako třeba Pardubice. Letadlo co by chtělo využít plnou dálku by se muselo na začátku/konci dráhy otočit. Ovšem pokud by se někdy uvažovalo o oživení musel by se stejně celý systém drah kompletně rekonstruovat. takž by nebyl problém upravit je podle potřeb.
https://mapy.com/cs/letecka?mereni-vzda ... 39659&z=16
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Stále doufám, že se to zařadí mezi jiné úspěšné projekty tohoto dovozového génia, jakou jsou namátkou: Hala Martiny Sáblíkové, Vládní čtvrť v Letňanech, nová nemocnice tamtéž , těžba Lithia, která spasí náš státní rozpočet. 🤣
Ale je fakt, že už jsem to slyšel několikrát. Jede v tom pár šibrů z pražského Anofertu a údajně mají podporu šéfky Úřadu vlády, mimochodem taktéž z dovozu. Takže nám nezbývá než se nechat překvapit.
Mimochodem v těch otevřených otázkách jsou i podpůrné tanky k těm již objednaným. No, snad to nedopadne tak, že budeme mít nové tanky, ale když se porouchají, nebo někde zapadnou, budeme to řešit přes soukromý sektor. VT72 Leopard 2A8 fakt z bahna nevytáhne.
Ale jak už tu padlo, u téhle bandy slovenských zlodějů, komerčních fašistů a kombinace MAGA magorů se Slovany z IVKfakt člověk neví čeho jsou schopni.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Pozor . Babiš se už nechal slyšet, ze stran haly pro rychlobruslení má skvělé zprávy a dozvíme se je v červnu. Takže ministerstvo obrany bude nejspíše pro Duklu stavět rychlobruslařkou halu / sklad armády.
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Vzhledem k tomu že se všichni zaklínají prioritou při budování nasaditelné těžké brigády je pořízení vyprošťovacích a dalších podpůrných tanků celkem nezbytné. Stejně jako ty ShM. Naopak pořizovat raketomet nebo náhradu Mi-171 je před rokem 2030 celkem zbytečné.
Právě Bartha má být údajné Babišova spojka na zbrojaře a měla to být údajně ona kdo na poslední chvíli začal tlačit přes Havlíčka a MPO na výběr Lynxu v přímém zadání. Jako česko-maďarský a i ideálně i slovenský společný nákup.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Scotty87 píše: 29/5/2026, 19:36 Vzhledem k tomu že se všichni zaklínají prioritou při budování nasaditelné těžké brigády je pořízení vyprošťovacích a dalších podpůrných tanků celkem nezbytné. Stejně jako ty ShM. Naopak pořizovat raketomet nebo náhradu Mi-171 je před rokem 2030 celkem zbytečné.
Právě Bartha má být údajné Babišova spojka na zbrojaře a měla to být údajně ona kdo na poslední chvíli začal tlačit přes Havlíčka a MPO na výběr Lynxu v přímém zadání. Jako česko-maďarský a i ideálně i slovenský společný nákup.
Jenže to by byl kšeft hlavně pro Orbána, který si Bureše vodil jak Hurvínka. Tohle je už passe. A pro Bureše je prioritou Agrofert a to co vyleze z průzkumu veřejného mínění. A to těžko kdy budou tanky.
A těžká brigáda je možná priorita pro MO a vojáky, ale ne pro Bureše. Ten se z toho snaží jen vylhat a nějak to ojebat. Protože peníze do obrany znamená méně peněz pro něj. Speciálně teď když se jeho dotace budou možná platit z národního rozpočtu.
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od bheid »

"Chceme spojence, nikoliv závislé osoby."
"V současné době vydáváme jako Česká republika na obranu přibližně 1,7 až 1,8 procenta HDP. Co na to říkáte? Měl jste možnost o tom mluvit s premiérem? A pokud ne, co byste mu vzkázal?" zeptal se jeden z návštěvníků debaty na CEVRO Univerzitě velitele spojeneckých sil NATO v Evropě Alexuse Grynkewiche. Grynkewich zvolil diplomatickou odpověď, že své soukromé rady politickým lídrům – včetně českého premiéra – zpravidla nezveřejňuje. Na druhou stranu je toho názoru, že vojenská data mluví jasně: je potřeba investovat do obrany mnohem více, než kolik je Babišův kabinet ochoten.
https://x.com/Posledniskaut/status/2060433019547058495

K úspěšnému odstrašení hrozeb je potřeba větších investic do obrany, než kolik dává Česká republika, naznačil vrchní velitel spojeneckých sil NATO v Evropě Alexus Grynkewich. Na CEVRO Univerzitě uvedl, že podle aliančních analýz by země měly investovat až 3,7 procenta HDP. „Za pět let můžeme mít dost peněz, ale může nám dojít čas,“ varoval klíčový muž NATO v debatě s generálem Karlem Řehkou.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/klico ... b263d3d84/
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od NagyAttila »

Scotty87 píše: 29/5/2026, 15:57 Problém je že zázemí armády v Mošnově je malé až žádné. Všechno by se tam muselo budovat od nuly.
...co je castikrat lacnejsie a efektivnejsie nez rekonstruovat stare priestory. V Mosnove nedavno pristal aj C5M a to je hlavna deviza - dlha draha. Pozeraj na to ocami NATO, nie len ocami CR.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

NagyAttila píše: 30/5/2026, 09:02
Scotty87 píše: 29/5/2026, 15:57 Problém je že zázemí armády v Mošnově je malé až žádné. Všechno by se tam muselo budovat od nuly.
...co je castikrat lacnejsie a efektivnejsie nez rekonstruovat stare priestory. V Mosnove nedavno pristal aj C5M a to je hlavna deviza - dlha draha. Pozeraj na to ocami NATO, nie len ocami CR.
Jasně a protože to chce NATO, tak s tím místo MO a AČR, které se tomu spíše brání přišel tvůj zlodějský krajan. Ten samý, který před pár měsíci zastavil přípravu armádního logistického centra tamtéž. A ty KV chce také NATO? Nebo je to spíš taková ta klasická ojebávka karpatského typu, tedy jak naplnit alespoň ty 2% aniž by se koupila patrona navíc, přičemž ještě z rozpočtu MO pomocí vlastním hejtmanům?
Takže tě moc prosím, nech si ty svoje politické rozbory pro sebe a slovy L. Stroupežnického "už napište a pokud možno už nepište vůbec".
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od NagyAttila »

Sorry Nesher tvoje nacionalisticko-sovinisticke prirovnania si nechaj pre niekoho ineho. Ja som vam ho nezvolil.

A ano, do Pobaltia, ci na UA je to z Ostravska - z CR najblizsie.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

NagyAttila píše: 30/5/2026, 10:01 Sorry Nesher tvoje nacionalisticko-sovinisticke prirovnania si nechaj pre niekoho ineho. Ja som vam ho nezvolil.

A ano, do Pobaltia, ci na UA je to z Ostravska - z CR najblizsie.
Jak říkám, to, že si něco myslíš, neznamená, že je to fakt. V tvém případě se tak nestává téměř jindy. Jinak kde tam vidíš něco nacionalistického? Je to tvůj krajan? Je! Je to zloděj? Je!. O tom, že by si ho volil, jsem neřekl ani slovo. Byť nepochybuji, že pokud by si měl tu možnost, tak by si ho volil. Já pouze konstauji fakt o jeho kulturním původu, což je věc, která formuje charakter každého. Ty jsi si tu něco vyfabuluval, bez jediného důkazu a vydáváš to za realitu. Bohužel nikoliv poprvé. :razz:
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

HJj_BTkW0AILr2J.jpg
Přesně kvůli tomuhle nemá cenu hodnotit nějaké Babišovi dílčí výroky nebo momentální názory. Protože vždycky bude zejména záležet kdo s Babišem bude mluvit naposled před reálným rozhodnutím. Armáda by měla do jeho okolí dostat nějakou kontaktní osobu. Jako byl Matouš při jeho poslední vládě. Ovšem obávám se že představa že se musí trochu chytře zapojit do tvoření politiky je úplně mimo myšlenkové vzorce současné generality.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od pjaro77 »

Scotty87 píše: 29/5/2026, 19:36 Vzhledem k tomu že se všichni zaklínají prioritou při budování nasaditelné těžké brigády je pořízení vyprošťovacích a dalších podpůrných tanků celkem nezbytné. Stejně jako ty ShM. Naopak pořizovat raketomet nebo náhradu Mi-171 je před rokem 2030 celkem zbytečné.
...
To prečo ? Aha, zabudol som, vy sa budete len brániť a na ruskom území ani muche neublížite. Oni vám budú po kúskoch rozsekávať vaše sklady, letiská, základne a vy budete len reagovať na prilietavajúce zbrane ďalekého dosahu.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“