Budoucnost tanků OSSR

Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

NagyAttila píše: 23/5/2026, 20:17 Budem zvedavy ako by Kalinak obhajil vyber toho CSG zlepenca OSSR. Za ngst vybrali gen od letectva, mozno aj s vedomim tohto vyberu, lebo Zmeko ako tankista by ich s tymto hnal kade lahsie.
Ako keby cely zbrojny priemysel na Slovensku bol MSM Land system v Trencine..

Tato foto z IDEB zo stanku EVPU vyzera vsetko len nie kontruktivny dialog
https://www.linkedin.com/posts/evp%C3%B ... =copy_link
Aký výber ? Je to úplne nový výrobok, prototyp, tak najprv majú nasledovať vojskové skúšky. Tie trvajú rok minimálne.
Skúšky predsa robia aj s VTV4x4 .
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 24/5/2026, 13:55, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

pjaro77 píše: 24/5/2026, 09:56
NagyAttila píše: 23/5/2026, 20:17 Budem zvedavy ako by Kalinak obhajil vyber toho CSG zlepenca OSSR. Za ngst vybrali gen od letectva, mozno aj s vedomim tohto vyberu, lebo Zmeko ako tankista by ich s tymto hnal kade lahsie.
Ako keby cely zbrojny priemysel na Slovensku bol MSM Land system v Trencine..

Tato foto z IDEB zo stanku EVPU vyzera vsetko len nie kontruktivny dialog
https://www.linkedin.com/posts/evp%C3%B ... =copy_link
Aký výber ? Je to úplne nový výrobok, tak najprv majú nasledovať vojskové skúšky. Tie trvajú rok minimálne.
Skúšky predsa robia aj s VTV4x4 .
Vies dobre ze Kalinak casto rozhoduje priamym zadanim a nebol by som prekvapeny keby to tak bolo aj v tomto pripade. Dufam ze sa mylim, produkty ceskej CSG nech si kupuju v cesku .
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Ak chce mať na krku súd za defraudáciu, tak nech smelo pokračuje.
Na súd by sa dostavili aj predstavitelia OSSR, ktorí by povedali, či taký narýchlo zbúchaný pseudotank potrebujú.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Suger »

Tak už je to jasné, kto akože potvrdzuje Kaliňákov nápad kúpy týchto stíhačov tankov, a to Martin Kugla (Sic!) . A ešte sa s tým aj chváli, že pre MOSR vypracoval stratégiu pre obstaranie týchto sranda tankov... (Martin Kugla sa už vyjadroval všetkému-možnému, od MHD v Bratislave, nehnuteľnostiam,k politickým stranám, najnovšie k zahraničnej a bezpečnostnej politike...a už aj k zbraniam a tankom) .
https://spravy.stvr.sk/2026/05/ponuka-z ... b3quF4GZWw
Tu viacerí na MOSR, na čele s Kaliňákom a v OSSR zošaleli.
Naposledy upravil(a) Suger dne 25/5/2026, 13:04, celkem upraveno 1 x.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

pjaro77 píše: 24/5/2026, 09:56 Je to úplne nový výrobok, prototyp, tak najprv majú nasledovať vojskové skúšky. Tie trvajú rok minimálne.
Skúšky predsa robia aj s VTV4x4 .
Vojskové zkoušky se dělají až po obdržení prvních kusů z podepsané objednávky před zařazením do výzbroje. To co děláte se 4x4 jsou spíš takové ověřovací testy. Nic co by bylo nutné dělat i u tanků.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Suger píše: 24/5/2026, 21:12 Tak už je to jasné, kto akože potvrdzuje Kaliňákov nápad kúpy týchto stíhačov tankov, a to Martin Kugla (Sic!) . A ešte sa s tým aj chváli, že pre MOSR vypracoval stratégiu pre obstaranie týchto sranda tankov... (Martin Kubla sa už vyjadroval všetkému-možnému, od MHD v Bratislave, nehnuteľnostiam,k politickým stranám, najnovšie k zahraničnej a bezpečnostnej politike...a už aj k zbraniam a tankom) .
https://spravy.stvr.sk/2026/05/ponuka-z ... b3quF4GZWw
Tu viacerí na MOSR, na čele s Kaliňákom a v OSSR zošaleli.
🤦‍♂️
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Pressburger »

Ponuka zo Švédska alebo novinka z Česka: Slovenská armáda je bližšie k novým tankom
zdroj: https://spravy.stvr.sk/2026/05/ponuka-z ... ym-tankom/
zdroj: https://www.facebook.com/spravy.stvr/vi ... 523005681/

_________________


Projekt „Optimalizácia zloženia ťažkej mechanizovanej brigády“
Ideová analýza pre MO SR – optimalizácia štruktúry Ťažkej mechanizovanej brigády s prihliadnutím na výzvy súčasných a budúcich konfliktov, doplnenie nových spôsobilostí, identifikácia možných úspor. (projekt realizovaný pod gesciou Inštitútu pre Centrálnu Európu)

Obrázek
zdroj: https://www.defanalytics.eu/#03
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Dajú sa dokopy realiťák a odborník na teplú vodu v jednom + mumlavý pseudoanalytik + nejaký bývalý vojak a títo tú chcú určovať trendy, ako sa majú rozvíjať OSSR...navyše realiťák dlhodobo platený Strnadom. Fakt podarená partia...
"Alea iacta est"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Neveril som vlastým očiam ale MO radí fakt Kugla.
Už len arthur k nimi chýba do tímu a je to komplet.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 25/5/2026, 09:54, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Scotty87 píše: 24/5/2026, 21:20
pjaro77 píše: 24/5/2026, 09:56 Je to úplne nový výrobok, prototyp, tak najprv majú nasledovať vojskové skúšky. Tie trvajú rok minimálne.
Skúšky predsa robia aj s VTV4x4 .
Vojskové zkoušky se dělají až po obdržení prvních kusů z podepsané objednávky před zařazením do výzbroje. To co děláte se 4x4 jsou spíš takové ověřovací testy. Nic co by bylo nutné dělat i u tanků.
Dobre, tak sa robia základné testy. Nemôžu predsa vybrať tank, ktorý pred pár mesiacmi neexistoval, nemá za sebou žiadne skúšky ani v simulovanom boji, skúšky na odolnosť. Strieľalo to aspoň na tankodrome ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Suger »

A naozaj zvláštne vyznieva to ticho z opozičných strán, od tieňových ministrov obrany, od nezávislých bezpečnostných expertov. Nik sa nevyjadruje k ťažkej brigáde, nik sa tu nevyjadruje k tankom, Kaliňákovmu obstaraniu stíhačov tankov miesto MBT ! Kaliňák tu "varí žabu" už viac ako pol roka a ticho po piešine... Kugla tu vypracuje "expertízu" pre MO o vhodnosti LT pre potreby OSSR. Tu sa museli viacerí zblázniť.
Kde su oponentské a kritcké hlasy proti tomuto zámeru? Halooo! To si vás všetkých Strnad kúpil?
Naposledy upravil(a) Suger dne 25/5/2026, 13:09, celkem upraveno 1 x.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Jediný tieňový minister, ktorý rieši tieto kokaínyho kšefty je bývalý minister Naď, ktorého ale nevolajú do TV na žiadnu debatu, aj keď sa jedná priamo o jeho osobu.
Napr. TA3 patrí Strnadovi a ostatné médiá sú priposraté...
"Alea iacta est"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Čo na to Macko ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Macka nesledujem, ale registrujem, že sa k tomu vyjadroval. Len neviem či + alebo -.
"Alea iacta est"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Suger píše: 24/5/2026, 21:12 Tak už je to jasné, kto akože potvrdzuje Kaliňákov nápad kúpy týchto stíhačov tankov, a to Martin Kugla (Sic!) . A ešte sa s tým aj chváli, že pre MOSR vypracoval stratégiu pre obstaranie týchto sranda tankov... (Martin Kubla sa už vyjadroval všetkému-možnému, od MHD v Bratislave, nehnuteľnostiam,k politickým stranám, najnovšie k zahraničnej a bezpečnostnej politike...a už aj k zbraniam a tankom) .
...
Kuglova agentúra European Defence Analytics - dátum vzniku 2. apríla 2025 .
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Suger »

pjaro77 píše: 25/5/2026, 13:00
Suger píše: 24/5/2026, 21:12 Tak už je to jasné, kto akože potvrdzuje Kaliňákov nápad kúpy týchto stíhačov tankov, a to Martin Kugla (Sic!) . A ešte sa s tým aj chváli, že pre MOSR vypracoval stratégiu pre obstaranie týchto sranda tankov... (Martin Kubla sa už vyjadroval všetkému-možnému, od MHD v Bratislave, nehnuteľnostiam,k politickým stranám, najnovšie k zahraničnej a bezpečnostnej politike...a už aj k zbraniam a tankom) .
...
Kuglova agentúra European Defence Analytics - dátum vzniku 2. apríla 2025 .
Veď to. Tá Kuglova agentúra má takú hodnovernosť a meno, že armada už môže osloviť aj Cyklokoalíciu pre obhajobu nákupu elektrobicyklov pre vojakov... žart (!)
https://www.defanalytics.eu/#02
Okrem Kuglu je v European Defence Analytics aj Vlado Bednár a Jozef Malik (plk. v.v.)...
A Pressburger tu z ich stránky cituje Projekt „Optimalizácia zloženia ťažkej mechanizovanej brigády“ :)
Celé NATO a štáty EU nakupujú MBT, vo všetkých tých štátoch majú aj ťažký terén, kopce, hory, lesy, nížiny, vodné plochy, urbárne časti územia (mestá a dediny)... všetci sú blázni len Slovensko je lietadlo, ktoré ide obstarávať LT (do 40t na podvozkoch BVP) a MOSR to zakrýva štúdiou od European Defence Analytic. Podrobil niekto relevantný túto štúdiu kritike, recenzii, potvrdil správnosť tejto štúdie?
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Kugla vraj je konzultant Najvyššieho kontrolného úradu SR pri hodnotení vojenských nákupov.
To odkedy je konzultant NKU ?

Pressburger nie je tajný člen ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Alterego
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 24/3/2021, 09:17

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Alterego »

No, ja dúfam, že budeme počuť od ľudí ako Macko, Žiarovský a už aj ten Bednár názor na toto...a že sa toho chytí opozícia na základe ich hodnotení.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Slovensko by podľa Kaliňáka mohlo nájsť aj tretieho dodávateľa tankov

https://www.sme.sk/domov/c/slovensko-by ... ela-tankov
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

„Vieme o dvoch, ale ja si myslím, že vieme nájsť ešte aj tretí pásový. A k tomu ešte je stále tento kolesový, pri ktorom je otázka, či dokáže mať namiesto 105 milimetrovej hlavne aj 120 milimetrovú hlaveň,“ avizoval.
Myslím že vám nezbývá než doufat že bude hledat dodavatele až do voleb a potom to vezme někdo aspoň ždibec normálnější. Neb je naprosto zřejmé že tenhle borec nemá ani páru o tom co vlastně chce koupit.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“