OSSR, kampak kráčíte?
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Práveže európske fy nemajú momentálne zrovnateľný typ motora, preto by chceli tento projekt oprášiť. A na to hľadajú silného partnera, napr. RR, Snecma,...Lord píše: ↑17/5/2026, 22:50 ZŘEJMĚ už to NIKDO neobnoví.
Západní firmy, které by na to měly know-how, tak si nebudou vytvářet konkurenci, pokud mají v tomto segmentu své motory.
Leda by jim to někdo zaplatil, pokusy byly už v minulosti, o tom dále...
Pro PBS by TO BYLO ASI VELKÉ SOUSTO. Soustředí se na menší motory.
A tohle by vyžadovalo novou slévárnu a formy, či další technologické vybavení.
STRNAD prý prováděl průmyslovou špionáž u PBS, největší rito je tedy v menších motorech pro drony.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... csg-295878
Ukrajinci by teoreticky mohli mít zájem, leda v nouzi nejvyšší, mají vlastní motory, DV-2 je klon motoru Lotarjov DV-2.
Rusko továrny jako Motor Sič a konstrukční kanceláře Ivčenko-Progress v Záporoží opakovaně bombardovalo.
Byly zasaženy klíčové montážní haly, zkušebny i slévárny.
Ukrajinci údajně dokázali část cenného vybavení a strojů včas přesunout do bezpečnějších podzemních prostor nebo západnějších regionů.
Pokud se jim podařilo něco zachránit = nemají důvod něco tvořit jinde...
Pro zájemce z nostalgie - Kniha o vývoji a výrobě leteckého motoru DV-2
Vývoj a výroba leteckého dvouproudového motoru DV-2 na Slovensku aneb Smutný konec špičkových technologií.
Netradiční zajímavostí je, že se kniha křtila pravým leteckým petrolejem, samozřejmě za dodržení zásad požární ochrany.
Vůně leteckého paliva mnohým přítomným velmi reálně připomněla doby nedávno minulé.
https://www.flying-revue.cz/kniha-o-vyv ... otoru-dv-2
Je tam například i kapitola
- hlavní faktory a aspekty mající hlavní vliv na ukončení projektu DV-2 a letecké výroby v Považských strojírnách v Považské Bystrici
Tady videa a některé fotky z knihy pro zájemce.
https://letci.sk/aktuality/krst-knihy-o ... 1-11-2025/
Rozpad východního bloku a ztráta trhů - to bylo nejvíc zásadní.
Další vývoj technologicky náročného agregátu (společný projekt s ukrajinskou konstrukční kanceláří Ivčenko-Progress) byl extrémně drahý.
Jestli vůbec byl... ale různé statní dotace podnik kdysi měl.
Neúspěšné hledání západních partnerů:
Ačkoliv firma v roce 1999 podepsala smlouvu o spolupráci se společností Rolls-Royce, tato aliance nepřinesla očekávané investice a brzy byla ukončena.
Ale nezdávat se a zkoušet dál![]()
Zmluva s RR nevyšla, lebo za to odmietla dať záruky vláda SR v tom období.
Dal som to sem ako "pikošku" z IDEBu, uvidíme, či z toho niečo bude.
"Alea iacta est"
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Mozno treba spomenut, ze cest testovacieho zariadenia pre DV-2 v Povezskej vola zase obnovena.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Tak podľa ich vyjadrení to myslia s tým motorom vážne, ale uvidí sa, či to zvládnu finančne, personálne, technologicky a logisticky.
Je tam veľa ale a ak. Zostáva im len držať palce.
Môžete túto debatu presunúť do vlákna, kde to patrí a trochu sa tam teraz o tom diskutuje.
Je tam veľa ale a ak. Zostáva im len držať palce.
Môžete túto debatu presunúť do vlákna, kde to patrí a trochu sa tam teraz o tom diskutuje.
"Alea iacta est"
Re: OSSR, kampak kráčíte?
MO SR odstupuje od zmluvy na výstavbu Prešovskej nemocnice...teraz je o tom tlačovka. Čo bude teraz s nami...???

"Alea iacta est"
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Veliteľské vozidlo CPV II chcú ponúkať Ozbrojeným silám SR
https://www.futurearmy.sk/2026/05/18/ve ... -silam-sr/
https://www.futurearmy.sk/2026/05/18/ve ... -silam-sr/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
No čo čo, kupitě Leo 2A8 

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
"Alea iacta est"
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
To by musel aspon ten Merz prist na navstevu...a on nie a nie..mikojan29 píše: ↑20/5/2026, 13:27Jasné.![]()
Zatiaľ takéto a neskôr sa uvidí.![]()
https://www.super-hobby.sk/products/Leo ... -Tank.html
Ale ked bude v DE vlade AfD (toho casu 29% v prieskume) to este len bude..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Ministerstvo obrany uzavrelo rámcovú zmluvu na univerzálne dokončovacie stroje za 497 miliónov eur. Na jej základe môže rezort vypísať konkrétne objednávky v priebehu ôsmich rokov. Stroje dodá spoločnosť CSM Industry. Ministerstvo nákup financuje z pôžičky európskeho nástroja SAFE.
https://e.dennikn.sk/minuta/5350747/
https://e.dennikn.sk/minuta/5350747/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Presne toto potrebujeme. Bagre za pol miliardy. Pane Boze ... 
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Slovensko plánuje navýšiť výdavky na obranu do roku 2034 na 3,5 % HDP, predpokladá nový plán rozvoja ministerstva obrany. Členské štáty NATO vrátane Slovenska sa vlani dohodli na dosiahnutí tohto cieľa do roku 2035.
https://e.dennikn.sk/minuta/5364766/
https://e.dennikn.sk/minuta/5364766/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Takže si ty Leopardy můžete bez problémů dovolit koupit. 
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Komunisti slubovali beztriednu spoločnost skôr. Ešte stale u nas plati Pellegriniho a Sakovej: Mikrofóny zachytili rozhovor Pellegriniho a Sakovej pred brífingom na úrade vlády. „Bude to drahé,“ vraví premiér ministerke o opatreniach proti koronavírusu. „No a čo. Veď oni na to budú hľadať peniaze,“ odpovedá Saková, zrejme narážajúc na budúcu vládu.Slovensko plánuje navýšiť výdavky na obranu do roku 2034 na 3,5 % HDP, predpokladá nový plán rozvoja ministerstva obrany.
https://dennikn.sk/minuta/1795303/

- Pressburger
- Kapitán

- Příspěvky: 2039
- Registrován: 16/5/2023, 11:30
Re: OSSR, kampak kráčíte?
LP/2026/286
Ministerstvo obrany pripravilo dlhodobý plán rozvoja do roku 2040
link: https://www.slov-lex.sk/elegislativa/le ... P/2026/286
Ministerstvo obrany pripravilo dlhodobý plán rozvoja do roku 2040
zdroj: https://www.sme.sk/domov/c/ministerstvo ... -roku-2040Projekt Národných obranných síl zmenil nastavenie systému budovania záloh pre OS SR. Vycvičené zálohy budú, v prípade krízovej situácie alebo konfliktu, určené na doplnenie aktívnych útvarov OS SR a vytvorenie mobilizačne rozvinovanej 3. mechanizovanej brigády a pešej brigády.
Hlavnou prioritou bude príprava záloh pre mobilizačne rozvinovanú 3. mechanizovanú brigádu a pešiu brigádu.
link: https://www.slov-lex.sk/elegislativa/le ... P/2026/286
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Defile techniky z delostreleckeho pluku
https://www.facebook.com/share/v/1Gfa9pHdeM/
https://www.facebook.com/share/v/1Gfa9pHdeM/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Podľa toho to vyzerá, že okrem Modularov sú minimálne v skladoch ešte pôvodné RM. To by bola dobrá správa, keď už chceme mať 2 brigády záložníkov.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
A čo s nimi ? Dostrel slabý a rakety nie sú moc presné. Salvy rakiet ktorými zasypú rotu/prápor vyšli z mody, pretože nikto nebude zhromažďovať techniku na jednom mieste pár desiatok kilometrov od fronty.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.




