OSSR, kampak kráčíte?
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Kritika Financial Times vystavby slovenskych civilnych nemocnic z armadneho rozpoctu.
https://x.com/i/status/2051631633187430415
https://x.com/i/status/2051631633187430415
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Predpokladam, ze predstavi viac na IDEB.
PVO, EVA M3, SAM120, som zvedavy co vsetko tam bude.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
OSSR má kúpiť BMD-Flex od Termy. To bude v barakoch jeden riadiaci systém a vo VSHORAD iný ? A spájať do jednotného systému bude kto ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
- Pressburger
- Kapitán

- Příspěvky: 2040
- Registrován: 16/5/2023, 11:30
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Sneak Peek IDEB 2026
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nedelna diskusia MO s T.Valaskom na TA3
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajs ... simeckovej
Zachytil som tam aj slova o prikupeni 1ks uh60 a o sade armed black hawk
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajs ... simeckovej
Zachytil som tam aj slova o prikupeni 1ks uh60 a o sade armed black hawk
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Z vystavy v Inchebe:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box

Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nafasovali nove rebreathre a celotvarove masky ? Aky je to utvar ? Sered ?
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Vyhľadal som si tú masku INTERSPIRO DIVATOR MK II. V každej predajni - už sa nepredáva.
Je to nejaký starý model. https://scubaboard.com/community/thread ... em.262446/
Je to nejaký starý model. https://scubaboard.com/community/thread ... em.262446/
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Pridám ešte pár fotiek, 52. výsadkový ide do misie KFOR už v novom, ako majú potápači...
"Alea iacta est"
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Chcel by som sa spytat, mozno trosku mimo. Na stanku resp. pri stanku Zetoru bol plagat nejakeho buduceho europskeho dronu a pri nom bol vystaveny a na tom plagate aj spomenuty motor DV2. Nevie niekto ci je tu nejaky pokus o ozivenie alebo tam bol len ako rekvizita?
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Presne ako píšeš, Zetor má komplet dokumentáciu a vlastnícke práva k motoru DV-2, dokonca do roku 2021 sa robili ešte servisy v Tunisku, mali stroje dobre hangárované a starali sa o ne.
Keďže je v Európe málo výrobcov motorov tejto kategórie, Zetor vidí medzeru na trhu a chcel by ju s týmto motorom vyplniť. Lenže motor potrebuje "westernizáciu", hľadajú na to silného partnera. A potom ho chcú ponúkať výrobcom platforiem colaborative dronov. Dávajú dokopy tím bývalých a aj nových odborníkov k tomuto motoru.
V stručnosti.
Naposledy upravil(a) mikojan29 dne 17/5/2026, 22:33, celkem upraveno 1 x.
"Alea iacta est"
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Koho u nás nájde Zetor, kto sa motormi prakticky zaoberá ? Nanajvýš ukrajincov alebo nemcov si viem predstaviť.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Hele dobrý, zase jsi tady něco napsal navíc, no zdá se, že to myslí opravdu vážně, zajímavý 
Jako důchodce vytáhnou a stroje jako myslíš - motory mají zakonzervované, nebo strojní vybavení ?
Jako důchodce vytáhnou a stroje jako myslíš - motory mají zakonzervované, nebo strojní vybavení ?





Re: OSSR, kampak kráčíte?
ZŘEJMĚ už to NIKDO neobnoví.
Západní firmy, které by na to měly know-how, tak si nebudou vytvářet konkurenci, pokud mají v tomto segmentu své motory.
Leda by jim to někdo zaplatil, pokusy byly už v minulosti, o tom dále...
Pro PBS by TO BYLO ASI VELKÉ SOUSTO. Soustředí se na menší motory.
A tohle by vyžadovalo novou slévárnu a formy, či další technologické vybavení.
STRNAD prý prováděl průmyslovou špionáž u PBS, největší rito je tedy v menších motorech pro drony.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... csg-295878
Ukrajinci by teoreticky mohli mít zájem, leda v nouzi nejvyšší, mají vlastní motory, DV-2 je klon motoru Lotarjov DV-2.
Rusko továrny jako Motor Sič a konstrukční kanceláře Ivčenko-Progress v Záporoží opakovaně bombardovalo.
Byly zasaženy klíčové montážní haly, zkušebny i slévárny.
Ukrajinci údajně dokázali část cenného vybavení a strojů včas přesunout do bezpečnějších podzemních prostor nebo západnějších regionů.
Pokud se jim podařilo něco zachránit = nemají důvod něco tvořit jinde...
Pro zájemce z nostalgie - Kniha o vývoji a výrobě leteckého motoru DV-2
Vývoj a výroba leteckého dvouproudového motoru DV-2 na Slovensku aneb Smutný konec špičkových technologií.
Netradiční zajímavostí je, že se kniha křtila pravým leteckým petrolejem, samozřejmě za dodržení zásad požární ochrany.
Vůně leteckého paliva mnohým přítomným velmi reálně připomněla doby nedávno minulé.
https://www.flying-revue.cz/kniha-o-vyv ... otoru-dv-2
Je tam například i kapitola
- hlavní faktory a aspekty mající hlavní vliv na ukončení projektu DV-2 a letecké výroby v Považských strojírnách v Považské Bystrici
Tady videa a některé fotky z knihy pro zájemce.
https://letci.sk/aktuality/krst-knihy-o ... 1-11-2025/
Rozpad východního bloku a ztráta trhů - to bylo nejvíc zásadní.
Další vývoj technologicky náročného agregátu (společný projekt s ukrajinskou konstrukční kanceláří Ivčenko-Progress) byl extrémně drahý.
Jestli vůbec byl... ale různé statní dotace podnik kdysi měl.
Neúspěšné hledání západních partnerů:
Ačkoliv firma v roce 1999 podepsala smlouvu o spolupráci se společností Rolls-Royce, tato aliance nepřinesla očekávané investice a brzy byla ukončena.
Ale nezdávat se a zkoušet dál
Západní firmy, které by na to měly know-how, tak si nebudou vytvářet konkurenci, pokud mají v tomto segmentu své motory.
Leda by jim to někdo zaplatil, pokusy byly už v minulosti, o tom dále...
Pro PBS by TO BYLO ASI VELKÉ SOUSTO. Soustředí se na menší motory.
A tohle by vyžadovalo novou slévárnu a formy, či další technologické vybavení.
STRNAD prý prováděl průmyslovou špionáž u PBS, největší rito je tedy v menších motorech pro drony.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... csg-295878
Ukrajinci by teoreticky mohli mít zájem, leda v nouzi nejvyšší, mají vlastní motory, DV-2 je klon motoru Lotarjov DV-2.
Rusko továrny jako Motor Sič a konstrukční kanceláře Ivčenko-Progress v Záporoží opakovaně bombardovalo.
Byly zasaženy klíčové montážní haly, zkušebny i slévárny.
Ukrajinci údajně dokázali část cenného vybavení a strojů včas přesunout do bezpečnějších podzemních prostor nebo západnějších regionů.
Pokud se jim podařilo něco zachránit = nemají důvod něco tvořit jinde...
Pro zájemce z nostalgie - Kniha o vývoji a výrobě leteckého motoru DV-2
Vývoj a výroba leteckého dvouproudového motoru DV-2 na Slovensku aneb Smutný konec špičkových technologií.
Netradiční zajímavostí je, že se kniha křtila pravým leteckým petrolejem, samozřejmě za dodržení zásad požární ochrany.
Vůně leteckého paliva mnohým přítomným velmi reálně připomněla doby nedávno minulé.
https://www.flying-revue.cz/kniha-o-vyv ... otoru-dv-2
Je tam například i kapitola
- hlavní faktory a aspekty mající hlavní vliv na ukončení projektu DV-2 a letecké výroby v Považských strojírnách v Považské Bystrici
Tady videa a některé fotky z knihy pro zájemce.
https://letci.sk/aktuality/krst-knihy-o ... 1-11-2025/
Rozpad východního bloku a ztráta trhů - to bylo nejvíc zásadní.
Další vývoj technologicky náročného agregátu (společný projekt s ukrajinskou konstrukční kanceláří Ivčenko-Progress) byl extrémně drahý.
Jestli vůbec byl... ale různé statní dotace podnik kdysi měl.
Neúspěšné hledání západních partnerů:
Ačkoliv firma v roce 1999 podepsala smlouvu o spolupráci se společností Rolls-Royce, tato aliance nepřinesla očekávané investice a brzy byla ukončena.
Ale nezdávat se a zkoušet dál





Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nevyuzivaju Ukrajinci DV-2 v strelach Flamingo ?

