Budoucnost tanků OSSR

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Pressburger »

NagyAttila píše: 14/5/2026, 15:48 Kedze ma APS tak ta odolnost bude znacna.
Škôr to bude súboj či má pásové/kolesové bojové obrnené vozidlo teda aj napr. tank toľko hlavíc APS či protivník viac dronov a samozrejme ešte aj (ne)efektivita APS zníži tento pomer...

Masívne útoky autonómnych rojov lacných vysokopresných dronov na úplne iných navigačných kanáloch ničia a budú ničiť nielen PVO, tanky, BVP, ale aj živú silu nielen na frontovej línii, ale aj objekty kritickej ekonomickej a sociálnej infraštruktúry protivníka presne takto opisuje ako sa zmenili války dávno minulé a aj tá z roku 2022 práve bývalý vrchný veliteľ ZSU Valerij Zaluznyj, R.B.Magyar alebo analytici ako Puchov a mnohí ďalší.
Naposledy upravil(a) Pressburger dne 14/5/2026, 15:57, celkem upraveno 1 x.
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

NagyAttila - Drony nahradia časom tanky, vznikne nová koncepcia boja. Dnes ale vsetci kupuju odolné tanky, nie hybridy. O ľahké tanky sa pokúšali američania s Bookerom a zrušili projekt . Prečo zrušili, keď podľa teba stačí niečo ľahké s APS ?

Ad vojaci - presne takto sa to bude robiť v budúcnosti. Robia to aj ukrajinci s UGVčkami v zákopopch. Komu by sa chcelo umierať po státisíckach ako rusi či islamski fanatici.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Ano, v 70tych rokov si ludia mysleli, ze v roku 2000 budu lietat na dovolenku na mesiac...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Nechaj si posmešné častušky pre svojich príbuzných.

Takže ešte raz. O ľahké tanky sa pokúšali američania s Bookerom a zrušili projekt . Prečo zrušili, keď podľa teba stačí niečo ľahké s APS ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

US Army a OSSR su v rozlicnom postaveni.

Btw. CV90120 je iniciativa Bae Haglunds. Ich sa pytaj, preco uz 20r rozvijaju /podla Teba/ nezivotaschopny koncept.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Tá prvá veta nemá žiaden obsah k tankom ako takým.

Ako každý priemyselník vymýšľa svoje riešenia a tlačí ich cez PR. Aj Lockheed Martin vymyslel niekoľko pekných nezmyslov. Napríklad kšunt F104.
Otázka je, či to aj niekto kúpi okrem takých, čo fungujú na úplatky. Strnad teraz nacapil na turecký spodok taliansku vežu, je len v štádiu prototypu. A jeho podržtaška Kali už zakvákala, že práve také tanky potrebujeme.

Vsetko jednoznacne smeruje k odstraneniu ludskeho faktoru z bojiska. Tank , ktorý sa vrhá do prvej línie by mal byt prva vec, kde operatori nie su potrební. Taky tank by bol podstatne kompaktnejsi a tazsie zranitelnejsi.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 14/5/2026, 16:25, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Suger »

NagyAttila už sa to tu xxx prežulo a popísalo. Uvedom si, že Slovensko nie sú len kopce, hory , na čom stavia argumentáciu Kaliňák v prospech CV90120 (priechodnosť v teréne). Na Slovensku je viac ako 2700 obcí a miest, má aj nížiny a pahorkatiny. Do urbárneho (zastavaného) prostredia nepošleš (pokiaľ nie si idiot a hazardér zo životmi vojakov) ľahký alebo stredný tank ako CV90120, bez dostatočného pancierovania a viacvrstvovej ochrany.... Posledné zavádzané moderné MBT reagovali na míny, na ATGM... Dnes sa rieši viacvrstvová obrana na MBT proti rojom dronov, vyčkávaciu munúciu... Ale tanky majú svoje nezastupiteľne miesto v armádach aj v budúcnosti, a buď so živou osádkou alebo ako tank-dron. Budúcnosť ukáže...
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Suger, velitel ma konat tak, aby splnil ulohu. Ochrana zivotov vojakov nie je na prvom mieste, na prvom mieste vzdy musi byt splnenie ulohy. To je princip armady. Komu sa to nepaci, nech nie je vojak.

...A potom sa slovenski piloti cudovali, ked ich nemecki dostojnici oznacovali za zbabelych. A nasledne zanikla stigacia letka VzS , v r1944.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

A este jedna vec, vela ludi tu velebi novy "tank" z produkcie CSG, s odolnostou Lvl 4 . Co je menej ako Lvl 6 pri CV90120.
Zaujimala by ma napr odolnost tanku K2, ta zevraj tiez nie je ziadne terno.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Omyl, my nemáme nadbytok mladých mužov, aby sa zbytočne nechali spáliť v nevhodnej technike. Slovensko vymiera, ak si si to nevšimol.
Kde sa v tebe nabralo ruské gumácke myslenie ? S týmito nápadmi choď vybliakavať na slovanské vysielače alebo uhríkovcom, ok ?

Kto velebi novy "tank" z produkcie CSG ?
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 14/5/2026, 16:29, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

pjaro77 píše: 14/5/2026, 16:27 Omyl, my nemáme nadbytok mladých mužov, aby sa zbytočne nechali spáliť v nevhodnej technike. Slovensko vymiera, ak si si to nevšimol.
S týmito nápadmai choď vybliakavať na slovanské vysielače alebo uhríkovcom, ok ?

Kto velebi novy "tank" z produkcie CSG ?
Tak ak na to dojde, bude otazka ci bojovat, alebo sa vzdat, alebo to vymysliet inak.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Bojovať ale efektívne a nie hurá spôsobmi so zaostalou alebo novou nevhodnou technikou . Ty si fakt ako duch minulosti, ktorý miesto myslenia vykrrikuje čo mu slina na jazyk donesie.

Bráňme sa v horách ako hutiovia (ľahké vozidlá, drony, rakety s dlhým dossahom ) a na rovinách ako moderná armáda.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 14/5/2026, 16:35, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od skelet »

„Žádný parchant nikdy nevyhrál válku tím, že zemřel za svou zemi. Vyhrál ji tím, že donutil toho druhého chudáka, aby zemřel za jeho zemi.“
čtyřhvězdičkový generál George Smith Patton ml.
ObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Pattona nechaj americanom. Oni sa za svoje boje vo WW2 stali najsilnejsim statom sveta.
Slovensko za svoje boje v WW2 stratilo svoju samostatnost a este sem bol importovany komunizmus..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

A čo má byť ? Ty vôbec aj uvažuješ nad tým čo píšeš alebo vykrikuješ v rauši ? Princíp v boji je rovnaký. Nemá zmysel sa nechať zbytočne zabiť kvôli nejakej tupej gume, ktorá si umyslela presadiť vojakom šrot alebo nevhodnú techniku.
Napríklad prevoz v zaplachtovaných tatrovkách.
Bojovať sa má efektívne.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Omyl - bojovat sa nema vobec.

Musis mat taku silu, aby to nikoho ani nenapadlo bojovat.

A ano, som rozhodne priaznivec palebnej sily (niecoho co napr v AČR absolutne chyba), t.z. hlavnove+raketove delostrelectvo a mohutne vyzbrojene letectvo.

Ako bojovat defenzivne boje dnes, vidime napr na UA. Drzat frontovu liniu tak ako sa len da a radikalne nicit hospodarstvo utociacej krajiny v celej hlbke.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Som rád, že sme sa na niečom zhodli. Ano, mali by sme mať rakety a drony dlhého dosahu aj silnejšie letectvo.
A nejaké jadrové raketky by s hlavicami o sile 5-20 kT by sa tiež hodili, čo ty na to ?

Do toho koncepcia ľahkých tankov na báze BVP nezapadá. Skôr rýchlych kolesových obrnencov s raketami a kanonmi.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Slovensko ako jadrova velmoc (civilna) ma zaujimave zdroje (vyhorete palivo), to je pravda. Mozno aj o to sa zaujimali SAE ked pred nedavnom prebehli info o tejto oblasti.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od niko »

Toto fakt pobavilo. :D
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Pressburger »

Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“