Budoucnost tanků OSSR
Re: Budoucnost tanků OSSR
Předpokládám, že produkční verze by se od tohoto demonstrátoru výrazně lišila. Věž by asi byla víc usazená a možná i s trochu jinak tvarovaným přídavným pancířem. Berme to tedy s rezervou. Osobně jsem spíš docela zklamaný, že se má vybírat jen z CV90120 a tady toho Kaplanu MT - krom toho Tulparu je totiž podobných vozidel docela dost (Korea atd.). Chápu ale že do užšího výběru postoupili jen ti co dostatečně "namazali" a na technické parametry se kašle (to už rovnou mohli oznámit vítěze a byl by klid).

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
- Pressburger
- Kapitán

- Příspěvky: 2040
- Registrován: 16/5/2023, 11:30
Re: Budoucnost tanků OSSR
No nič.
Ísť do jedného práporu CV90120.
Zvyšok T-72M1 prehnať modernizáciou.
Pokúsiť sa o bárter 15ks L2A4 barter za 33ks T-72M4CZ alebo ponechať ako tankovú rotu pre jednu z brigád.
Bez tak budú potrebovať zdroje na búranie časti a dobudovanie vojenskej nemocnice v Prešove.
Ísť do jedného práporu CV90120.
Zvyšok T-72M1 prehnať modernizáciou.
Pokúsiť sa o bárter 15ks L2A4 barter za 33ks T-72M4CZ alebo ponechať ako tankovú rotu pre jednu z brigád.
Bez tak budú potrebovať zdroje na búranie časti a dobudovanie vojenskej nemocnice v Prešove.
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Re: Budoucnost tanků OSSR
Buranie casti nemocnice a znovuvybudovanie samozrejme prevezme zhotovitel. Netreba miesat jablka s hruskami.
Ale ked si tu uz piseme zoznam zelani, tak moja predstava by bola: 1. prapor Leo 2A4 (NOS), 1. prapor Leo 2 A8 (2.brigada), po jednej porpornej rote CV-90/120 do kazdeho mechanizovaneho praporu 1.brigady.
Ale ked si tu uz piseme zoznam zelani, tak moja predstava by bola: 1. prapor Leo 2A4 (NOS), 1. prapor Leo 2 A8 (2.brigada), po jednej porpornej rote CV-90/120 do kazdeho mechanizovaneho praporu 1.brigady.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Tady ještě pár obrázků venku.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Ano, to znie rozumne. Len ten L2A8 nebude.niko píše: ↑13/5/2026, 06:39 Buranie casti nemocnice a znovuvybudovanie samozrejme prevezme zhotovitel. Netreba miesat jablka s hruskami.
Ale ked si tu uz piseme zoznam zelani, tak moja predstava by bola: 1. prapor Leo 2A4 (NOS), 1. prapor Leo 2 A8 (2.brigada), po jednej porpornej rote CV-90/120 do kazdeho mechanizovaneho praporu 1.brigady.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
- Pressburger
- Kapitán

- Příspěvky: 2040
- Registrován: 16/5/2023, 11:30
Re: Budoucnost tanků OSSR
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Re: Budoucnost tanků OSSR
Niko toto je na diskusiu, ale skôr by OSSR mali cieliť na 104ks plnohodnotné MBT ( to je priorita, to od nás požaduje velenie NATO, nie LT) , buď to budú zánovné Leo 2A5 alebo A6 plus 15ks Leo2A4 (NOS) kde by sa postupne časom presúvali ostatné zánovné tanky... , alebo sa kúpi 104ks K2PL(SK) - čo by bola naschodnejšia cesta obstarania plnohodnotných moderných a nových MBT v rozumných cenách (18-20 milionov €/ks, oproti Leo2A8 v cene 30-32 milionov €/ks). Dokúpenie Lahkých (stredných) tankov CV90120 pre potreby mechanizovanej brigády , OK Ako doplnok k MBT môže byť vhodný do ťažkých terénov 1. prápor LT - 40-52ks...niko píše: ↑13/5/2026, 06:39 Buranie casti nemocnice a znovuvybudovanie samozrejme prevezme zhotovitel. Netreba miesat jablka s hruskami.
Ale ked si tu uz piseme zoznam zelani, tak moja predstava by bola: 1. prapor Leo 2A4 (NOS), 1. prapor Leo 2 A8 (2.brigada), po jednej porpornej rote CV-90/120 do kazdeho mechanizovaneho praporu 1.brigady.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Samozrejem, lenže stále vrámci slovenskej hejnárodnejej mentality je dosť ľudí vrátane papalášov na MO, ktorí hľadajú ako upliesť z govna bič, ošuntiť a hlavne sa nabaliť.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
- Pressburger
- Kapitán

- Příspěvky: 2040
- Registrován: 16/5/2023, 11:30
Re: Budoucnost tanků OSSR
Vývoj bojov (1539. deň): Slovensko chce nové tanky, aktuálna bitka pri Pokrovsku hovorí proti
zdroj: https://dennikn.sk/5328905/vyvoj-bojov- ... ori-proti/
zdroj: https://dennikn.sk/5328905/vyvoj-bojov- ... ori-proti/
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Re: Budoucnost tanků OSSR
pjaro77 s týmto s tebou môžem len súhlasiť. MOSR s Kaliňákom až okato a nekoncepčne robia obstarávanie nových zbraňových systémov v prospech spriaznených podnikateľov (lepšie povedané jedného), alebo vynakladajú prostriedky z ministerstva na menej potrebné veci a robia z toho prioritné veci. Zatiaľ čo skutočné priority odsúvajú do úzadia, alebo sanujú projekty z iných ministerstiev.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
MBT ako pisu zdroje, po novom aj prpgresivny dennikN, to maju zratane, rozhodne v ich dnesnej podobe. Dnes su anachronismom, spomienkov na minule casy.
Minut 2mld eur / 1 prapor MBT je nezmysel.
Minut 2mld eur / 1 prapor MBT je nezmysel.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
A preto budeme objednáva pseudos tank CV90v120, ktorý nevydrží ani zďaleka to čo MBT ? Kde je tu logika ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Ako vies ze CV90120 bude o tolko zranitelnejsi voci dronovej hrozbe ako MBT?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Však sme sa o tom X krát bavili. Nemajú ani zďaleka tak silný pancier ako MBT.
A ešte ti pripomeniem, aby si skončil predstavou dronov ala ukrajinské samodomo konštrukcie s hlavicou z RPG. To je len jeden typ vyvinutý ako čo najlacnejšia možnosť.
Nezabudni tiež na hrozbu protitankových striel.
A ešte ti pripomeniem, aby si skončil predstavou dronov ala ukrajinské samodomo konštrukcie s hlavicou z RPG. To je len jeden typ vyvinutý ako čo najlacnejšia možnosť.
Nezabudni tiež na hrozbu protitankových striel.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Lenze ja ti pripomeniem jeden UA prispevok, kedy starucky L1A5 vydrzal 52! zasahov dronmi.
Tanky boli vacsinou poskodene minami a nasledne po opusteni znicene FPV dronmi, ktore vleteli dovnutra.
Tanky boli vacsinou poskodene minami a nasledne po opusteni znicene FPV dronmi, ktore vleteli dovnutra.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
To sú presne tie ukrajinské drobné drony s RPG hlavicou. Budeme posudzovať výdrž podľa jednej udalosti ?
A ešte raz sa pýtam, ako vydrží CV90v120 zásah silnou PTRS.
A pretože nevydrží , celá koncepcia sa bude posúvať k UGV tankom. Tak to proste dopadne.
A ešte raz sa pýtam, ako vydrží CV90v120 zásah silnou PTRS.
A pretože nevydrží , celá koncepcia sa bude posúvať k UGV tankom. Tak to proste dopadne.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Kedze ma APS tak ta odolnost bude znacna.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Budoucnost tanků OSSR
Tak potom načo vôbec tank, stačí BVP s kanonom 30-50mm.
Čo toto BVP s veľkým laufom bude ostreľovať ? Na diaľku môžu likvidovať zákopy aj budovy drony aj rakety.
Čo toto BVP s veľkým laufom bude ostreľovať ? Na diaľku môžu likvidovať zákopy aj budovy drony aj rakety.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Budoucnost tanků OSSR
Lietadla sa dronmi nahradia omnoho lahsie ako tanky a tiez ich vsetci kupuju.
V jednej velkej fy , ktora posobi aj v SR idu nasadit 1000+ humanoidnych robotov - potom nimi mozme nahradit aj vojakov, vsakze
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.





