Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

No je otazka aky ma zmysel trestat 80 rokov po vojne potomkov vojnovych odsudencov (atd.) 3 generacie dozadu.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Nikoho netrestas. Veď nik ich neobžaloval že štátne nehnuteľnosti užívali bez oprávnenia.
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Pokial su v katastri uvedeni ako vlastnici, nie je co zalovat.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

palo satko píše: 10/5/2026, 18:04 Tí čo na vyvlastenom sedia už dve generacie zatajili vyvlastnovaci doklad, ktorý pradedo dostal v roku 1945-46.
Si si istý ? A prečo nekonala polícia, exekutor a nevypoklonkoval pradeda z pozemku v tej dobe alebo pár rokov po ?
Prečo pozemkový úrad 80 rokov zmenu vlastníka nezapísal do katastra, nebol čas ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Asi sa zhodneme na tom, ze cela situacia je chyba statu. Dekrety mali svojho casu konfiskovat majetky Nemcov, Madarov a kolaborantov. Fajn. Bola taka doba. Ale preco by sme mali konfiskovat majetky ich pravnucat 80 rokov po vojne ked sa nicim neprevynili a su bezni obcania SR ? Len preto, ze stat pred 80 rokmi nedotiahol celu vec do konca ? Ved je to cele uplne chore.
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od bheid »

Celé to zabírání v současné době je jen o tom, že v tom někdo viděl příležitost se napakovat.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Alfik »

Aaale dejte jim všechno.
A čekejte na obnovení Heydrichova programu. Pěkně se modlete abyste byli v té správné třetině.
Komu není rady... ten bude v ()°() vlastní vinou.
Jak říkal Permon, on už si to Darwin přebere.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Si si istý ? A prečo nekonala polícia, exekutor a nevypoklonkoval pradeda z pozemku v tej dobe alebo pár rokov po ?
Prečo pozemkový úrad 80 rokov zmenu vlastníka nezapísal do katastra, nebol čas ?
To by si musel zažiť tie roky. Moji rodičia si postavili dom. Začali v roku 1956. Väčšinu pozemku im dal dedo. 1/4 pozemku si zamenili zo susedom a 1/5 pozemku odkupili. Mali tri doklady napisane rukou: dar, zamenu a doklad o zaplateni. To stačilo na ziskanie stavebneho povolenia aj na kolaudaciu. po 20 rokoch sa otec rozhodol to dať do poriadku. Naštatie všetci žili a všetci boli ochotni ist k notarovi a podpisat zmluvy. Dali to na kataster. Kataster zapisal parcelne čisla na list vlastníctva. Lenže urobili chybu a ako dar si dali zapisat vedlajšiu parcelu. Zistilo sa to až ked dedo zomrel pri dedičskom konani. Takže nasledovala oprava. Aby si mal predstavu: v celom Pezinku a okoli to riešil jediny advokat a kataster použival katastralnu mapu ešte z Monarchie. Neboli počitače, xeroxy, volne pristupna databaza, viac ako polovica zapisom na vlastnckych listoch bola v madarčine. Jednoducho dať to do poriadku v čase ked tie pozemky obhospodarovalo družstvo a vyzeralo to tak, že na večne časy sa nikomu velmi nechcelo. Cele sa to zmenilo, až potom, ked ludia mohli opät realne využivať svoju pôdu. Takže ked to chceš vytykať štatnym uradnikom, policajtom, katastru a prokuratorom, musiš si ist vyhrabat na cintoríny.
Obrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Niko, u nás existuje institut tzv. NIV, neidentifikovatelného vlastníka pozemku. Jsou to zjednodušeně pozemky, které nemají v katastru nemovitostí majitele, respektive ten je mrtev. Před pár roky uplynula zákonná lhůta, kdy se k těmto nemovitostem mohl přihlásit případný dědic, či někdo kdo se za něj považoval, či ten kdo ho měl v držbě. Když se tak neučinilo připadlo to ze zákona státu. Sám mám pár spisů kde jsou podíly na parcelách po rodině která celá skončila v Osvětimi. Těch parcel jsou desetitisíce. A spousta smutných příběhů.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Alfik skludni sa prosim ta
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Zemakt píše: 11/5/2026, 10:59 Niko, u nás existuje institut tzv. NIV, neidentifikovatelného vlastníka pozemku. Jsou to zjednodušeně pozemky, které nemají v katastru nemovitostí majitele, respektive ten je mrtev. Před pár roky uplynula zákonná lhůta, kdy se k těmto nemovitostem mohl přihlásit případný dědic, či někdo kdo se za něj považoval, či ten kdo ho měl v držbě. Když se tak neučinilo připadlo to že zákona státu. Sám mám pár spisů kde jsou podíly na parcelách po rodině která celá skončila v Osvětimi. Těch parcel jsou desetitisíce. A spousta smutných příběhů.
Ano, pozemky po Zidoch a Nemcoch su v Cechach, ale aj na Slovensku samostatna kapitola a smutny pribeh. Na Slovensku ale doslo k tomu, ze sa vyvlastnili pozemky na ktorych boli majitelia s listom vlastnictva na zaklade rozhodnutia Benesovych dekretov z pred 80 rokov. Pozemky ziskal stat a nasledne ich predal nejakym developerom. Aspon tak to bolo medializovane. No a toto uz by sa diat nemalo.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

tedy pozemky byly vyvlastněny de iure, ale nikoliv de facto. To by dle mého znamenalo, že ten ficův zákon se snažil odvrátit vlastnictví vydržením.
A vydržení není porušení Benešových dekretů.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 605
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od parmezano »

niko píše: 11/5/2026, 11:00 Alfik skludni sa prosim ta
takhle , moja mamka , byla 3 roky nasazená u Německýho sedláka , ten sedlák , podle mamky byl . velké dobrák, ale Němka , podle mamky byla strašná megera . Když šla dávat prasatům , tak šla s ní a hlídala jestli náhodou , si nebere z kýdbla brambory určený pro prasata . Když přišla RA , tak její vojska , zabily a snědly dědovu krávu. Děda dostal od vojákůjenom kousek azbubukou psanýho papíru , děda se sebral a šel k tomu sedlákovi , kde mamka sloužila a zabavil mu jednu krávu ( on jich měl asi 10). Pak po převratě byla nějaká" odškodňovací" akce" , pro totálně nasazený, mamka , to měla v "richtigu", ta žádost byla hotová do 5 minut , ale výsledek byl negativní , neb úřady v Německu naznaly , že nemá na odškodnění nárok , neb nebyla hromadně ubytovaná. Děda byl zámečník a byl celou válku nasazené ve zbrojovce na Vsetíně, dom se dostal jednou za měsíc, pro čistý prádlo a její starší brácha byl rok zavřené , v Mariboru, neb kšeftoval s potravinovéma lístkama
Obrázek
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 605
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od parmezano »

P.S. Bydlím , asi 4 km od VVP Březina , za války tam byl tankový cvičiák Wehrmachtu , moc nechybělo a naša dědina byla vystěhovaná
Obrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Skelete abys vydržel, musíš prokázat že jsi s ním nakládal jako oprávněný vlastník. V případě že někde něco leží ladem, smolíček
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Asi zalezi od pripasu k pripadu. Nie vsade je vydrzanie mozne. Kazdopadne je to pravna otazka a nemala by byt politicka.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

Zemakt píše: 11/5/2026, 15:36 Skelete abys vydržel, musíš prokázat že jsi s ním nakládal jako oprávněný vlastník. V případě že někde něco leží ladem, smolíček
to chápu, ale pokud nebyla provedena změna v katastru, tak by stát musel prokazovat opak. Tedy, že pozemek byl vyvlastněn a současný majitel o tom věděl.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Myslel jsem to tak, že když stát držbu fakticky nevykonává pak ji nemůže uplatnit. Takhle je to u nás tedy.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Je tam ešte jeden zasadny rozdiel. V Česku sa dedila pôda podla pruskeho prava a u nas podla terezianskeho. V čechach všetku polnohospodarsku pôdu zdedil väčšinou najstarši syn - zostal na grunte. U nas v Uhorsku sa dedilo rovnakym dielom po spadnici. Takže aj ja mam "ofrcalok" široky 5 mestrov ale dlhy 900 a ešte rozneho určenia, lebo čast je orna pôda a čast zastavana plocha. Pardcelu ani rozumne pole z toho neurobíš a tak sa robi komasacia. Lenže to stoji majland a dlho trva. Napr. pôdu ktoru mam v susednom Svätom Juri je pekny štvorec. Takže ak Madarovi vyvlastnili 1/12-tinu role a druhym vlastnikom nie, bolo naozaj problemom aby sa o pôdu staral štat a tak ju rozdelil.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Záleží co je podepsané nebo není. Pokud neexistují v archivu katastru jiné dokumenty.
Když třeba dělali pozemkové úpravy na vesnici, resp. tedy nové zaměřování PRO DIGITÁLNÍ MAPY.
Tak lidi co si plotem kdysi vykolíkovali obecní pozemek, tak jim to mohlo být uznáno jako že to tzv. vydrželi.

Dlouhodobá držba a dobrá víra: Aby bylo vydržení úspěšné, museli lidé (nebo jejich právní předchůdci) plotem zabraný obecní pozemek užívat poctivě a v dobré víře, že jim patří, a to po dobu alespoň 10 let (řádné vydržení) nebo 20 let (mimořádné vydržení).

Jejich předci samozřejmě věděli, že jim to nepatří, přesto se to už neřešilo, to by potom bylo o dalším dokazování a svědectví :D
Na tyhle věci je potřeba bejt ostrý, ale nevím co přesně řešíte, už je to tady namíchané.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“